Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-01-2007, 19:22
Üye Değil

Standart Re: Turan Dursun'u nasıl bilirdiniz?

Turan Dursun'un burada ele aldığımız ve cevaplandırdığımız iddiaları, bu kişinin Kuran ve İslam aleyhindeki iftiralarının ne kadar cahil, akılsız ve samimiyetsiz bir yaklaşımın ürünü olduğunu da göstermektedir. Basit kelime oyunlarıyla, bir ayetin anlamını Kuran'ın genelinden koparıp çarpıtarak ileri sürdüğü iddialara, küçük kurnazlıklar ve göz boyamalar hakimdir. Kullandığı üslup, adeta "çocuk kandırma yöntemi" gibidir.

Turan Dursun'un İslam ve Türk milleti hakkındaki iddiaları, bu "çocuk kandırma yöntemi"nin bir örneğidir. Kuran'ı ve peygamberimizi sadece Araplara hitap eden ve Türkleri kötüleyen kaynaklar gibi göstererek, kendince Türk milletini İslam'dan soğutacağını zannetmiştir. Oysa Kuran'ı bilen ve muhakemesi düzgün işleyen bir insanın bu gülünç kışkırtmalara asla itibar etmeyeceği, aksine bunları öne süren kişilerin zeka ve kültür düzeyini gülünç bulacağı aşikardır.

Gerçekte sadece Turan Dursun'un değil, onunla aynı çizgideki Kuran ve İslam düşmanı ateistlerin tüm iddiaları; Kuran'ın Allah'ın Hak Kitabı olduğunu, içinde hiç bir çelişki ve uyumsuzluk bulunmadığını, Kuran'a karşı çıkanların ise sadece iftiralar ve yalanlar öne sürebildiklerini gösteren önemli bir "iman hakikati"dir. Allah inkarcıların içine düştükleri bu acze, Kuran'da şöyle dikkat çeker:

Sana nasıl örnekler vererek saptıklarına bir bak, artık onların bir yola güçleri yetmemektedir. (İsra Suresi, 48)

alinti

Bu yaziya katiliyorum. Ancak bizim dogru durust dini egitim almamis (Islam diye bildikleri nene, dede den kulaktan dolma eksik ve hurafe dolu bilgilerden ibaret)
insanlarimizi kandirir, veyahut batiya hayran, batili yazarlari okuyupta kendini birsey zan edip, kibirden Islam'a objektif yaklasamiyan insanlari kandirir .
Alt 17-01-2007, 23:53
Üye Değil

Zamanında islamiyete ya da diğer dinlere tepkisini aşırı göstermiş biri olabilir ama bu onun yalanlara, her önüne gelene evet efendim sepet efendim dememedini, gerçekleri tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermesini, insanlardaki bilgi birikimini arttırmasını engelleyememiştir.
Burda okuduğum yazılar için yazdım bunu.
Aykırı insanlar aykırı kişiler tarafından benimsenir.Bu da görecelikle ilgilidir.
Kafa yapısı aynı oldunğundan seviyorum o adamı.Sağolsun arkadaş tanıştırdı
Alt 18-01-2007, 00:00
deli_cevat deli_cevat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hakan kaç tane turan dursun iddiasını cevapladın yazsana acık bilgilenelim yüksek ilminden

Gelenek ve Gelecek 'Ne Yapmalı'cılarındır
Alt 18-01-2007, 02:17
onur onur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

o devrimse buda devrim, büyücünün hayali karakterininden kurtarıyoruz sizi, kiltli, karanlık mağara gibi beyinlere ışık, bundan daha büyük devrimmi olur
*Sevgili Gandalf birazcık Kuran okuduysan ki okumuşsundur 1400 yıl önceki müşrüklerinde Turan Dursundan farkı olmadığını göreceksin.O Kuran ı iyi okumuş iyi ezberlemiş ama müşrüklerin yaptığı ile kendi yaptığının aynı olduğunu görmemiş.Muhammed kendi uydurdu eskilerin masalları falan bunlar zaten bilinen şeyler.Ben hep derdim ya artık dünyada bu derece inanmayan varmıdır diye sonra bu site ile karşılaştım.
Siz kendinizi nasıl inandırdıysanız bir de o şekilde inandırdık sadece o kadar.Yani devrim dediğin şey yeni olur eskilerin masalları değil...

Spartakus sonuna kadar sana katılılıyorum zaten.Benim asıl üzerinde durduğum nokta rahmetlinin *hep kötüyü örnek vermesi.İnsanları yanıltması.Adeta çocuk kandırır misali.Ona gelene kadar çok din profları var onlara sorun bakalım da neyi yanlış yaptığını söylesinler.

kabe nin yapılış amacı başkadır, sizin bildiğiniz masal hali başkadır,
hiçmi içinize kuşku düşmez benim dinimden önce yapılmış bir mekan nasıl benim dinimin mekanı merkezi olur.
Gandalf zaten kabeyi kimin yaptığı ve kimin malı olduğu ortada...
Alt 21-01-2007, 14:42
monuk monuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kafası az basan biri olarak bilirdim.

ama bunu kesinlikle dini ya da tanrıyı reddetmesine bakarak söylemezdim. eğer ki bu konuda izlediği yöntemine ve düşünce tarzına dikkatlice bakarsanız hepiniz bu açık gerçeği rahatlıkla farkedebilirsiniz. şöyle ki;

kendisi şahane bilimsel(!) metodlar geliştiren, elinde kova, süpürge süper bilimsel deneyler icra eden türk büyüğüdür. =)

"kovaya su doldurdum. süpürgeyi alıp batırdıktan sonra duvarlara rasgele serptim. baktım. bakıyorum duvarlarda çeşitli biçimler oluyor. insan resmi, hayvan resmi, ağaç... kuruyor. ben bir daha serpiyorum. kadıncağız orada öyle bakıyor. "ne yapıyorsun sen" diyor. "neden yapıyorsun?" allah var mı, yok mu onu bulamaya çalışıyorum" dedim.
anlayamıyordu, (niye anlayamıyorsa “ama ben senin oğlunu allah'tan daha yüksek görüyorum” diyen bir kadın buna niye şaşar?) suyla süpürgeyle duvara serpmeyle allah'ın ne ilişkisi var. onlarla bir kanıt bulmuştum. bu duvarlarda çeşitli resimler oluşuyor. hayvan resmi. gerçi süpürge benim elimde, su da. suyu serpen de benim. ama o biçimler benim irademden
kaynaklanmıyor. rastlantısal oluyor. eğer benim irademden kaynaklanıyor olsa, aynı biçimleri bir daha yapabilmeliyim. aynı biçimde serpiyorum, başka resimler meydana geliyor. demek ki rastlantısal. öyleyse neden insanlar da evren de rastlantısal
olmasın. pekala milyonlarca yıl içinde, biçimden biçime geçerek, değişerek. antropolojiyle de çok yakından ilgilendim. bu allahlılık iki üç yıl daha sürdü. birden tümden o da silindi. o gelişmeler artık tanrının hiç olmadığı noktaya gelmekle sıçrama gösterdi. tanrıyı inkar etmek demiyorum, olan bir şey yok ki inkar edeyim. tanrının yok olduğunu bilme noktasına varmam, o sıçrama, birkaç yılımı aldı…"

tey tey tey... baba ne büyük bir bilim adamıdır, hayretler içindeyim. ama gelin görün ki dünya bilim literatürü bu dahiye hakettiği değeri vermemiş, ulu türk büyüğünün hakkını kurda kuşa yedirmiş. alın size; işte bilim, işte deney.

dimi güzel arkadaşlarım.. bilimselliğinizi ve peşinden gittiğiniz o büyük zihniyeti yerler sizin..
Alt 22-01-2007, 00:48
PIA PIA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Turan Dursun Bir Din Bilginidir.Din bilginidir çünkü Türkiyede ki din hususuna takılan din adamları bile kendisinden fikir almıştır.Din ile tüm bilgileri onun tüm kitaplarını okuyarak aldım.Yazdığı kitapları okursanız havaya atılan düşünceler olmadığını hepsinin ayaklarının yere bastığını görürsünüz.Turan Dursun derin Bilgisi ve savaşımı için öldürülmüştür,Katledilmiştir.Doğru söylemiş ve 9 köyden kovulmuştur.Ömründe onun hiçbir kitabını okumayan okusada anlamayan bir gurup tarafından katledilmiştir.Özlemle anıyorum.
Alt 29-01-2007, 18:37
sinanguler2 sinanguler2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turan Dursunu ayağa düşürmeyin yazıktır,Turan Dursunun anısına açtığınız siteyi koruyamıyorsunuz,bunca emek vererek en önemlisi canını ortaya koyarak,insanların gelişmesi için adeta didinen bir büyük insanın, bu denli cılız tartışmalara konu olmasından fevkalada üzgünüm,ve bu siteye bir daha asla girmeyeceğim.Sn,Turan Dursuna yakışır bir platformda,ciddi düşüncelerin trtışıldığı bir bir ortam olursa,önce bir kenardan izler,sonrada iştirak ederim.Yoksa kendilerini yönetim kurl üyesi kıdemli üye zart zurt diye siteyi eline oyuncak yapmış insanların, Merhum Turan Dursunu oyuncak yapmaları gerçekten kahrıma gitti,ve bir daha dönmemek üzere ayrılmaya karar verdim hoşça kalın,sn söz Sn, Turan Dursun, çok kısa bir göz atmakla anlaşılacak kadar küçük değil, anladığını sananlar bi daha düşünsünler lutfen.Saygılarımla
Alt 29-01-2007, 18:53
sinanguler2 sinanguler2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sizden bu memlekete fayda gelecek. vah vah bu akılla ancak amerikan kölesi olabailirsiniz.Okumak zor gelir innırsınız bu çalışmadan kazanmaya kazanmadan yemeye benzer,dinsiz insanlara hınç dolarsınız hiç bu insan nasıl dinsiz oldu diye düşünmezsiniz,bilgisiz insan dinden çıkabilirmi?bilgi ise okumak ve düşünmekle elde edilebilir,ben nasıl olsa bidaha buraya uğramayacağım,düşünmeyi düşünün
Alt 24-04-2007, 20:07
Üye Değil

bizim kürdoların içinde kalmış bir "TÜRKO". küçük yaşında safo adında bir kızla oynaşıcak kadar çapkın * ,
karısını başkasına kaçırtmayı teklif edecek kadar merhametli (çünkü karısını seven adamın sevgililerini hep başkaları almış).

İMAMIN OĞLU İŞTE...
Alt 24-04-2007, 20:29
bezgin bezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Iyi bilirdim. Hebele hüp etsin.

Keske onun kadar iyi bir insan olsam da yillar boyu anilsam. Ama bende onun cesareti yok. Cünkü biliyorum, beni de kitir kitir dograrsiniz.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil