Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-03-2013, 18:49
Pirate Pirate isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Zavallı insanlar

İnsanlar gerçekten çok zavallı. Başka ülkelerde de böyle mi bilmiyorum ama Türkiye vatandaşları kesinlikle zavallıdır.

Müslüman olmayan bir kişinin, AKP’nin icraatlarını onaylaması zaten uzak bir ihtimal. AKP’ye oy verenlerin büyük çoğunluğunun Müslüman olduğu ortada. Ama çok ciddi bir kitle de, Müslüman olmasına rağmen, AKP düşmanı/karşıtı durumda.

Peki bu neyi değiştiriyor? Hiçbir şeyi. Çünkü insanlar, herşeyi Allah’a havale etmeye alışmışlar.

- AKP şunu sattı.
- AKP bunu sattı.
- AKP şöyle hata yaptı.
- AKP böyle hata yaptı.

Bunlar gibi yüzlerce haber var artık. Ama yapılan yorumlar sadece şunlardan ibaret:

- Allah bunların belasını versin.
- Öbür tarafta görüşeceğiz.
- Hakkımı helal etmiyorum.
- Mahşerde iki elim yakanızda.

Hâlbuki bu adamlar, diledikleri gibi yaşayıp ölecek ve toprak olacaklar. Ama insanlar, bu dünyada hesap aramak yerine, ‘öbür dünya’ya havale ederek yaşamayı seçiyorlar.

İşte dinler bu yüzden hala daha ayaktadır. Batılı güçler, dinleri bilerek ayakta tutmaktadır. Bu yüzden bizim gibi dinsizlerin sesi çok çıkmıyor, sınırsızca sansür yapılıyor.

Hiçbir batılı güç, Muhammed’e ‘Peygamber değildir.’ dedi diye bir Türk’ü sansürlemeye kalkmaz. Muhammed’e edilen laf onu ne ilgilendirsin? Onun amacı, dinin canlı kalması. Çünkü bundan çıkar sağlayacak.

Din canlı kalacak ki, böyle zavallı insanlar da hiç eksik olmasınlar. Birileri sınırsızca çalıp çırparken, her gün biraz daha fazla soyarken; bu zavallı insanlar, sadece ‘öbür dünya’ya havale ederek yaşayıp ölsünler. Böylesi en güzeli onlar için.

Eğer din denilen sektör öldürülürse, ‘öbür dünya’ya havale ederek yaşayan insan sayısı azalır. Bu da baştakilerin canını sıkar. Ne kadar çok dindar insan, o kadar rahat hırsızlık… Hükümetlerin taktiği budur. Türkiye, bunun güzel bir örneğidir.

Demek ki ‘Biz modern Müslüman’ız.’, ‘Biz şöyleyiz, böyleyiz.’ demekle olmuyor bu işler. Sizler aciz ve zavallısınız. İstediğiniz kadar modern/reformist olun, hadisleri reddedin, cihad ayetlerini yok sayın, gördüğünüz her vahşete ‘Gerçek İslam bu değil.’ diyerek yaklaşın, her gördüğünüz ayetten ‘meal hatası’ diyerek kaçın; sonuç değişmiyor. Din, kitlelerin afyonu olmaya devam ediyor.

İşin kötü yanı ise, bu zavallı insanların bunu da kabul etmemesidir. Yani ‘Beni din ile falan yönlendirmiyorlar, ben özgürüm.’ diyerek kendilerini kandırıyor insanlar. Zaten insanlar, kandırıldıklarının farkında olsalar, herhalde uyanırlardı. Hâlbuki din denilen sektör, kendini öyle bir oluşturmuştur ki, en cahil adamı bile ‘En doğru yol, benim gittiğim yoldur.’ düşüncesine iter.

Eh, böyle bir milletin donunu bile almak haktır. Herkes, hak ettiği hayatı yaşar. Birilerini Allah’a havale ederek memleket kurtarmıyorsunuz. Sadece ne kadar aciz olduğunuzu bir kez daha göstermiş oluyorsunuz. Dinin nasıl bir afyon olduğunu bir kez daha kanıtlamış oluyorsunuz.

Hadi siz şimdi hadisleri inkâr ederek, ayetleri ‘meal hatası’ diye kıvırarak, kitleleri ‘Gerçek İslam bu değil.’ sloganıyla kandırarak… memleket kurtarmaya devam edin.
Alt 07-03-2013, 22:24
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Pirate,

Müslümanlara vermiş veriştirmiş ve de onlar için ZAVALLI nitelemesini kullanmış,
Ancak kendisi acaba ''BEN'' denilenin nasıl oluştuğundan haberdar mı? Haberdar olsaydı BEN denilenin insanın yaşamı boyunca edindiği bir çok değişik inançtan oluştuğunu da bilecek ve de Müslümanlara bu denli insafsız davranmayacaktı. Zavallı olan aslında bilmeden ahkam kesendir. Sayın Pirate'ın da ''BEN'' nedir ve nasıl oluşmakta bilmesinde yarar var.

BEN veya BENLİK insanın doğuşundan başlayarak kazandığı tüm inançlarıdır. BEN Memurum, Ben bilirm, Ben anlarım, Ben anlamam Ben müslümanım vesaire gibi bütün bu,inançlar hep birlikte kişinin kimliğini oluşturmaktadır. Ancak uayanan kişiler kişiliklerini değiştirebilmekte yani bu inançlardan bazılarını gerçeklerle örtüşmediği için fark edrek terketmektedirler. İşte bu uyanışın adına AYDINLANMA denir ki bu herkesde olan bir olgu değildir.

Dinsel inançlar da kişilkleri oluşturan diğer inançlar gibidir. onun için sadece onlara bakarak kimseye zavallı demenin faydası da yoktur, gerçekle ilgisi de bulunmaz...
Alt 08-03-2013, 04:42
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Dur daha bitmedi, cennette de AKP'den kurtulmak yok, Cennetin üst katı AKP'lilere ayrılmış

Din öğretmeni cennetin 7 kattan oluştuğunu, en üstteki 7. katta ülkeyi yöneten cumhurbaşkanı, başbakan ve Bakanlar Kurulu’nun olduğunu, geri kalan katlarda ise diğer insanların bulunduğunu anlattı.

http://www.gazetecileronline.com/new...ust-kati-akpye
Alt 08-03-2013, 05:50
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Ogretmen'e sormak lazim;

Hoca, Allah kacinci katta ve bolgede oturuyor?

Kitap yazmali boyleleri, "Ben cennetteyken,,,, diye baslayan.."
Alt 08-03-2013, 19:14
Pirate Pirate isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Müslümanlara bu denli insafsız davranmayacaktı. Zavallı olan aslında bilmeden ahkam kesendir. Sayın Pirate'ın da ''BEN'' nedir ve nasıl oluşmakta bilmesinde yarar var.
Sayın sesli. İnsanların ayağındaki donu bile alıyorlar ve bu insanlar sadece BEDDUA ediyorlar. Ve siz benim yazımı sert mi buldunuz yani? Ne diyelim 'zavallı' demeyelim de? Süper insanlar mı diyelim? Kullandığım kelimeye takılmayın, kelime değişebilir. Sonuç değişiyor mu ona bakın.

Böyle bir tablodan rahatsızlık duymuyorsanız onu bilemem. Her felaketi Allah'a havale eden bir toplumdan tiksiniyorum artık ben. Suçsa da bu suça ortağım evet. İslam ülkeleri bu kafa yüzünden tarih sahnesinden silinecekler. Bırakın da biraz sert çıkalım yani.
Alt 08-03-2013, 21:43
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pirate´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın sesli. İnsanların ayağındaki donu bile alıyorlar ve bu insanlar sadece BEDDUA ediyorlar. Ve siz benim yazımı sert mi buldunuz yani? Ne diyelim 'zavallı' demeyelim de? Süper insanlar mı diyelim? Kullandığım kelimeye takılmayın, kelime değişebilir. Sonuç değişiyor mu ona bakın.

Böyle bir tablodan rahatsızlık duymuyorsanız onu bilemem. Her felaketi Allah'a havale eden bir toplumdan tiksiniyorum artık ben. Suçsa da bu suça ortağım evet. İslam ülkeleri bu kafa yüzünden tarih sahnesinden silinecekler. Bırakın da biraz sert çıkalım yani.
Sayın Pirate,

Eğer bu tabloyu gerçekten üzülerek izliyorsanız, zavallı dediğiniz insanları kurtarmaya çalışmalısınız. Yoksa onlara ZAVALLI damgası vurarak hiç bir olumlu tarafa gitmiş olmazsınız. Çevrenize ışık tutun sevgili kardeşim. Onları anlamaya çalışın, ve değişmelerine yardımcı olun. Öncelikle neden böyle davranıyorlar bunu saptamaya çalışın... Bunu yapamıyorsanız, suçlamanız gerekeni, yani kendimizi suçlamalıyız.

Sert çıkmak bir fayda sağlar mı? Asıl önemli olan kişiye durumunu anlayacak kadar yardımda bulunabilmektir.

Selam ve sevgilerimle,
Alt 09-03-2013, 01:27
ESTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ESTER ESTER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

insanları yaşadıkları ülke ve dinlerine bakarak acziyetlerini belirlemek zor.
Türkiye dışındaki ülkelerde de dini olmayan başka konularda halkın tepkisi konuşma ve
bedua okumanın ötesine geçmiyor.

Önerilen Siteler