Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-03-2008, 23:26
dolfen dolfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Kıyamet koptu kopacak!

Dikkat edeniniz var mı bilmiyorum ama bu ülkede ne zaman deprem olsa, uçak düşse, yangın çıksa bir takım sözde ulemalar çıkıp bununla ilgili yorum yapıyor:

- Hep bu solcuların yüzünden, başı açıkların yüzünden, bilim adamalarının, aydınların yüzünden, savcının yüzünden, hâkimin yüzünden... diye.

Bu ülkede bilim adamı olmak, solcu olmak, oruç tutmamak, namaz kılmamak hatta ve hatta başı açık olmak bazı kişilerce dinsizlik sayılabildiği için teşhisi hemen koyabiliyorlar:

- Hep bu dinsizlerin yüzünden!

Sanki düşen uçakta orucunu tutan, namazını kılan, başı örtülü hiç kimse yokmuş gibi, sanki o kahrolası depremde enkaz altında kalanların hepsi bilim adamı, solcu, savcı, hâkim, avukat, aydın yazar, çizermiş gibi boş boş konuşuyorlar:

- Daha durun siz, durun, kıyamet de kopacak bunların yüzünden!

Bu ülkede namussuzun, hırsızın, üçkâğıtçının, dolandırıcının, yalancının, rüşvetçinin yüzünden kıyamet kopmayacak; bilim adamının, aydının, solcunun, savcının, hâkimin, avukatın yüzünden kıyamet kopacak öyle mi?

İşadamıyım diye geçinen bazıları kendi bankasının içini boşaltacak, yurt dışına hayali ihracat yapıp devletten milyarlarca dolar vergi kaçıracak, kara para aklayacak, yetim hakkı yiyecek ve hatta senin baş savunuculuğunu yaptığın kul hakkını yiyecek, kıyamet kopmayacak; solcuyum diyenin, bilim adamıyım diyenin, aydınım diyenin yüzünden kıyamet kopacak öyle mi?

Senin sözde muskacıların, hacıların, hocaların, biçare ve zavallı, çaresiz kadınların aklını çelecek, göbeğine muska yazacak, çocuğunun olması için kendisi ile ilişkiye girmesini zorlayacak kıyamet kopmayacak; solcuyum diyen, aydınım diyen, bilim adamıyım diyen kişilerin yüzünden kıyamet kopacak öyle mi?

Senin yıllarca baş tacı ettiğin insanlar gerek yurt içi, gerekse yurt dışından, saadet ve refah dolu bir ülke vaadi ile milyonlarca dolar para toplayıp üstüne yatacak kıyamet kopmayacak; düşen uçakta bilim adamı vardı, bunlar kıyametin habercisidir diyeceksin öyle mi?

Bu ülkenin karanlıktan aydınlığa ulaşması için canı pahasına mücadele eden insanları, üstelik de “Allah’ın verdiği canı Allah alır” diyerek, Allah’a karşı gelerek, medeniyete, çağdaşlığa karşı gelerek yakıp yıkıp yok edeceksin kıyamet kopmayacak; şiirler okuyan, türküler söyleyen, semahlar dönen, yarına dair, geleceğe dair bir şeyleri olan insanların yüzünden kıyamet kopacak öyle mi?

Haydi be!...

http//dolfen.blogcu.com/

Son söylediğim her zaman doğrudur, bir sonraki onu yalanlasa da...!
Alt 05-03-2008, 23:37
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Re: kıyamet ha koptu ha kopacak...

Kıyameti bilmem ama millet kopmuş durumda.
Bugün postacıyla konuştum,abi dağıttığımın çoğu icra tebliği dedi.
Esnaf arkadaşla konuştum,abi evi stılık ettim satabilirsem borçlarımı ödeyip dükkanı kapatacağım dedi.
Emlakçıyla konuştum,satan çok alan yok dedi.
..................................
........................................daha niceleri
Nitel bir patlama bekliyor.
Saygılar.

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 05-03-2008, 23:48
LifeOwneR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LifeOwneR LifeOwneR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Kıyamet koptu kopacak!

şeyhinin gümüş kaplama arabasıyla övünen birine bunları nasıl anlatabilirim(iz) ?

Bu maskenin altında bir fikir var! ve fikirler kurşun geçirmez! "V"
Alt 06-03-2008, 00:19
Averroes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Averroes Averroes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu da dahil bütün genellemeler yanlıştı der, Nietzsche. Bu sözün içerdiği paradoks ve kısır döngü (zira eğer bütün genellemeler yanlışsa yukarıdaki genelleme de yanlıştır) bir yana, belki de Nietzshe'nin başka hiçbir sözüne sahip çıkmadık bu sözüne sahip çıktığımız kadar. Oysaki eğer desemki eğer bu büyük filozofun (Schopenhauer hocası olur) İslam'la ilgili çok tatlı sözleri vardır, bana kim inanır?;

""Eğer müslümanlık , hristiyanlığı küçümsüyorsa bunu yapmakla binlerce kez haklıdır.Çünkü müslümanlık insana değer verir" (Aforizma 59, Deccal, Gün Yayıncılık, 2005, İstanbul, s,99)

"Hristiyanlık , eski kültürün mirasını bizden çaldı.Sonra da bizi , İslam kültürünün mirasından yoksun bıraktı.Temelde bize , Grek ve Roma'dan daha yakın olan ve doğrudan duyu ve zevkimize hitap eden İspanya'nın muhteşem Magribi kültürü ayaklar altında çiğnendi.Neden? Çünkü soyluydu , çünkü kökenlerini insanca içgüdülerden alıyordu..." (Aforizma 60, Deccal, Gün Yayıncılık, 2005, İstanbul, s, 99)

Nietzsche, bu postumda iki bakımdan önemlidir, birincisi senin "Kıyamet koptu kopacak!" adlı duygusal genellemelerle dolu yazına cevap olabilcek paradoks'un sahibi olması (biz sadece "genellemeler yanlıştır" kısmını alalım). Sanki bir grubun mensubunun yaptığı bir iş veya söylediği bir söz bütün bir grubu bağarmış gibi! "Ali, marksistdir, ve katildir, Murat da marksistdir, o halde o da adam öldürmüştür ya da öldürecektir." Yanlışlığı görebiliyor musun? "Ben ve arkadaşlarım iyidir" tezi için Nietzsche'yi sinirlendirmek, tabi hocasını da!

İnsanlar uykudadırlar, ölünce uyanırlar * *Hz Muhammed
Alt 06-03-2008, 01:36
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dikkat edeniniz var mı bilmiyorum ama bu ülkede ne zaman deprem olsa, uçak düşse, yangın çıksa bir takım sözde ulemalar çıkıp bununla ilgili yorum yapıyor:

- Hep bu solcuların yüzünden, başı açıkların yüzünden, bilim adamalarının, aydınların yüzünden, savcının yüzünden, hâkimin yüzünden... diye.

kim diyor bunu...sen mi? ispatını goster...kim diyor hangi din adamı soyluyor bunu...
ispat getir...kendi gorusunse milllete taş atmadan soylemeni tercih ederim...

saygılarım sunuyorum...

Onları bırak yesinler, içsinler, zevk alsınlar; arzu onları oyalasın ilerde bileceklerdir.(hicr-3)
Alt 06-03-2008, 01:37
Zalim-Sinek Zalim-Sinek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

kıyameti bilmem ama ben kopacam şimdi.

ne baygın muhabbetler.

ama islamiyeti sevmiyorsam da hristiyanlardan tiksiniyoum.

Nedeni basit.

Beenim atalarım ne de olsa islama inanmışlar. Onun için de batılı hristiyan vampirler tarafından hep işkence edilmişler. Katliyamvari *onlarca sefer düzenlemiş bu cani haçlılar üzerimize.

Ateist olurum olmasına ama asla hristiyan olmam.

AS-LAAAAAAA...

Midemi bulandırıyorlar.

Pis şarap kokulu kültürsüz batı toplumu parayı sömürgeyle buldu; ama hala insanlığı bulamadı.

YUUUUUUUUUUUUUUUUHHHHHHH.....
Alt 06-03-2008, 01:40
Üye

Zalim-Sinek";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

ne baygın muhabbetler.

Nedeni basit.

Beenim atalarım ne de olsa islama inanmışlar. Onun için de batılı hristiyan vampirler tarafından hep işkence edilmişler. Katledilmek için onlarca sefer düzenlemiş bu cani haçlılar.

AS-LAAAAAAA...

Midemi bulandırıyorlar.

Pis şarap kokulu kültürsüz batı toplumu parayı sömürgeyle buldu hala insanlığı bulamadı.

bak ne kadar dogru soyluyorsun...avrupa moderni dediginiz insanlar....texas caddelerinin ortasında sex yapıyorlar...gelene gecene saldırıyorlar...ne moderni ...senin benim gibi akıllıları alıp avrupa moderni diye bilime teknolojiye kazandırıyorlar...

Onları bırak yesinler, içsinler, zevk alsınlar; arzu onları oyalasın ilerde bileceklerdir.(hicr-3)
Alt 06-03-2008, 01:44
vgm.1 vgm.1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"kim diyor bunu...sen mi? ispatını goster...kim diyor hangi din adamı soyluyor bunu...
ispat getir...kendi gorusunse milllete taş atmadan soylemeni tercih ederim... " spartan

Hiç yırtınma televizyondamı seyretmiyon şeytan icadı diye.
Dinin olduğu her yerde bazı dinciler çıkar saçmalar.
Daha ye İsrail'de 5 şiddetinsde deprem oldu Bet Knesset'de dinci milletvekillerden biri , eşcinsellerin evlenmesi ile ilgili yasayı onayladıkta ondan deprem oluyor demiş. Yada bu anlama gelebilecek.

O yazıda bütün müslümanlar böyle düşünüyor denmiyor. Sizin içinizdeki bazıları böyle diyor deniyor.

Selamlar.
Alt 06-03-2008, 01:46
Üye

İSTE SİZİN ANLAYAMADIGINIZ NOKTA BU PEKER...BUUU..

DİN KİMSEYE AİT DEĞİLDİR....NOKTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

iyi calısmalar....

Alt 06-03-2008, 01:48
Zalim-Sinek Zalim-Sinek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

spartan-troy";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zalim-Sinek";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

ne baygın muhabbetler.

Nedeni basit.

Beenim atalarım ne de olsa islama inanmışlar. Onun için de batılı hristiyan vampirler tarafından hep işkence edilmişler. Katledilmek için onlarca sefer düzenlemiş bu cani haçlılar.

AS-LAAAAAAA...

Midemi bulandırıyorlar.

Pis şarap kokulu kültürsüz batı toplumu parayı sömürgeyle buldu hala insanlığı bulamadı.

bak ne kadar dogru soyluyorsun...avrupa moderni dediginiz insanlar....texas caddelerinin ortasında sex yapıyorlar...gelene gecene saldırıyorlar...ne moderni ...senin benim gibi akıllıları alıp avrupa moderni diye bilime teknolojiye kazandırıyorlar...
spartalı,

ismine uyuz oldum.

hemen belirteyim.

sen batıya söv.. say. Ama git ismini al.

Öle olmamış bence. :wink:

Ters gelmiş sana.

yunanlıların da batıdan az aşağı kalır yay yam olmadıklarını *bilmem hatırlatmama gerek var mı !

* *

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil