Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-03-2011, 05:04
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

YasasinBilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aşağıdaki linkte Duhan54'ün 30 civarı meali var. tümü de aşağı yukarı aynı (Hurilerden bahsediyor) ve tümü de sizin mealinize zıt.

http://www.kuranmeali.org/44/duhan_s..._mealleri.aspx
Duhân 54

51.Sakınanlar güvenli bir yerdedir.
52.Bahçelerde ve pınarbaşlarında - Fî cennâtin ve uyûn
53.İpek ve atlas giysiler içinde, karşılıklı.
54.İşte böyle. Tertemiz pınarlarla eşleştiririz onları - ve zevvecnâhum bi hûrin ıyn.
55.Güven içinde, her türlü meyveyi isterler.

Sakınanlara verilenler:
-güvenli bir yer
-bahçeler
-pınar başları
-ipek ve atlas giysiler
-üzerlerine karşılıklı oturulan koltuklar
-vurgulanan pınarlar
-vurgulanan güven
-her türlü meyve

Bu anlatının içinde huriler yok; hurilerle yapılan oturak alemi yok. Cennette huri ve oturak alemi iddiası iğrenç bir iftiradır.

Bana "Ama 30 mealci öyle diyor!" mazeretini dayatmayın. Ben yüzde yüz doğru olduğuna inandığım gerçeği dile getiriyorum. Utanması gerekenler, yalnızca 30 değil 30 000 000 da olsalar, iftiracılardır. İftiracılar utansın.

Sevgi ile,
Hasan Akçay
Alt 02-03-2011, 05:50
Estiva Estiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Duhân 54

51.Sakınanlar güvenli bir yerdedir.
52.Bahçelerde ve pınarbaşlarında - Fî cennâtin ve uyûn
53.İpek ve atlas giysiler içinde, karşılıklı.
54.İşte böyle. Tertemiz pınarlarla eşleştiririz onları - ve zevvecnâhum bi hûrin ıyn.
55.Güven içinde, her türlü meyveyi isterler.

Sakınanlara verilenler:
-güvenli bir yer
-bahçeler
-pınar başları
-ipek ve atlas giysiler
-üzerlerine karşılıklı oturulan koltuklar
-vurgulanan pınarlar
-vurgulanan güven
-her türlü meyve

Bu anlatının içinde huriler yok; hurilerle yapılan oturak alemi yok. Cennette huri ve oturak alemi iddiası iğrenç bir iftiradır.

Bana "Ama 30 mealci öyle diyor!" mazeretini dayatmayın. Ben yüzde yüz doğru olduğuna inandığım gerçeği dile getiriyorum. Utanması gerekenler, yalnızca 30 değil 30 000 000 da olsalar, iftiracılardır. İftiracılar utansın.

Sevgi ile,
Hasan Akçay
"pınarlarla eşleştiririz onları" vay be, bir ayette de, huriyi koltuk yapmış, insanlarla koltukları çiftleştirmiştiniz galiba. Hocam söylemeden geçemeyeceğim, siz benim gördüğüm, ayetlere en iyi takla attıran kişisiniz. Tebrik ederim.
Alt 02-03-2011, 09:26
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tur 20
1.muttekiîne: yaslanmış olanlar 2.alâ sururin: tahtlar üzerine 3.masfûfetin: sıralanmış (özenle dizilmiş) 4.ve zevvecnâ-hum: biz onları evlendirdik 5.bi hûrin: hurilerle 6.înin: güzel iri gözlü
Merhaba aliyarasfal.

Ak, temiz anlamındaki "hûr"dan HURİ denen seks kadınlarını üretip cenneti içinde OTURAK ÂLEMLERİ yapılan yerler diye pazarlayanlar "în"e de güzel iri gözlü anlamını yükleyeceklerdi elbet, çaldıkları huri minaresine KILIF uydurmak için. Tıpkı uydurdukları başka kılıflar gibi:

turunç meleli huriler
kısık gözlü huriler
bakire huriler

Daha neler.

Oysa 52’deki uyûn da 54’teki în de "ayn"ın çoğulu olup güzel iri gözlü değil, yalnızca gözler anlamına geliyor. Ayrıca, uyûn da în de ta Miladî 8'nci yüzyılın başlarına kadar aynı yazılıyordu: عين. Kanıt isteyene Topkapı’daki Osman mushafı yeter.

Sevgi ile,
Hasan Akçay

Konu Hasan Akçay tarafından (02-03-2011 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-03-2011, 10:44
ExUlul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ExUlul ExUlul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili vartor amca,sayın Hasan Akçay ile karun kahyayı karşılaştırmanızı doğru bulmuyorum.Çünkü sayın akçay ciddi,samimi ve ilim sahibi bir insandır.
Aleyhine dahi olsa doğruları söyler.
Şahidim.,
Sevgiler...
Ulul
Alt 02-03-2011, 10:50
ExUlul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ExUlul ExUlul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

withoutreligion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Hasan Akçay

Sizinle Arap grameri ve kelimeleri hakkında konuşacak değilim ve Arapça bilmediğimden dolayı
bu konuda yetkin de değilim,ancak bildiğim tek şey var siz resmen kuranı tahrif ediyorsunuz.

Çünkü incelediğim yaklaşık 20 25 adet kuran tercümesinin tamamı Aynı mealde çeviri yapmışlar ama siz diyorsunuz ki "onların hiçbiri benim kadar arapça bilemez ve benim yaptığım çeviri doğrudur".
Hem Bilmediğinizin farkındasınız ama Kuranı tahrif etmekle itham etmekten geri durmuyorsunuz? Bu ne yaman çelişki?

İncelediğiniz 20-25 mealin AYN-ı olması onların GERÇEĞİ söylediği anlamına gelmez.
Bildiğiniz gibi Kuran Çevrileri Diyanet denen kan emici bir kurumun Onayı olmadan piyasaya çıkamaz.
Ancak şimdi internet v.s sayesinde denetimi kaybetmek üzereler.
Benim vergimle benim Kitabıma sansür uyguladılar.
Ancak sizi gerçekte çok samimi buldum.
Sayın Akçayı dikkatle takip etmenizi öneririm.,
saygılarımla...
Ulul
Alt 02-03-2011, 11:04
endulus endulus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ExUlul´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hem Bilmediğinizin farkındasınız ama Kuranı tahrif etmekle itham etmekten geri durmuyorsunuz? Bu ne yaman çelişki?

İncelediğiniz 20-25 mealin AYN-ı olması onların GERÇEĞİ söylediği anlamına gelmez.
Bildiğiniz gibi Kuran Çevrileri Diyanet denen kan emici bir kurumun Onayı olmadan piyasaya çıkamaz.
saygılarımla...
Ulul
Peki kimi baz almamız gerekiyor. Hasan akçay mıdır bu dili tek çözebilen. Ya da illa bu derece allame ve sallame mi olmak gerekiyor. Sadece diyanet değil çevirilerini okuduğumuz. Uygulamalar, birey çevirileri, bilim. Hepsini elimizin tersi ile itip.
Alt 02-03-2011, 14:30
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Akçay;

Resmen yalan söylüyorsunuz.Bunuda gönül rahatlığıyla söylüyorum.İnsanlara zevce kelimesini ,huri kelimesini gözlerinin içine baka baka yok demediğiniz kaldı.Hatta huri kelimesine bin takla attırdınız. Kuranda huri geçmez diyecek kadar ileri gittiniz.Olduğunu kanıtladık bu seferde ayette hiç geçmeyen hiç alakasız bir anlam yüklemeye çalıştınız.

Ayıptan anlarmısınız? Sanmıyorum. Görüyorum ki oldukça pişkinsiniz.Daha önce belirtmiştim, yalan söylemek ciddiyetsizlktir. Siz bile bile bunu yapıyorsunuz ve ciddiye alınacak hiç bir yanınız kalmıyor.Utanmıyorsanız hala ne diyeyim.Buyrun yalanlarınıza devam edin.

evren34;

Sen son saçmalamanla cehaletinin boyutlarını tescilledin. Rakamların somut birer varlık olduğunu sanan ve açıklandığı halde hala ısrar eden bir kişi ile muhatap olmak insan olarak kendime saygısızlıktır.0-1-2-3-4 vesaire rakamların somut varlık olduğunu iddia edecek bir adet matematikçi varsa bulda getir.Yoksa sus ve rezil etme iyice kendini.

Size saygı duymuyorum, şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 02-03-2011, 17:18
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili vartor amca,sayın Hasan Akçay ile karun kahyayı karşılaştırmanızı doğru bulmuyorum.Çünkü sayın akçay ciddi,samimi ve ilim sahibi bir insandır.
Aleyhine dahi olsa doğruları söyler.
Şahidim.,
Sevgiler...
Ulul
Isim vermedigim icin yanlis anlasilmis olacak, bahsettigim sahis jenny.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 02-03-2011, 19:31
withoutreligion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
withoutreligion withoutreligion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

saygılarımla...
Ulul
Madem diyanet kan emici ve kuranı sansürlüyor diyorsunuz peki ya buna ne diyeceksiniz işte ingilizceye çevirisi:

Vakıa suresi.

056.035 We have created (their Companions) of special creation.

056.036 And made them virgin - pure (and undefiled), -

056.037 Beloved (by nature), equal in age,-

Bu da ingilizceden tekrar türkçeye çevirisi:

Biz onların eşlerini özel yarattık. ve bakire, saf (lekesiz) ,aynı yaşta sevgili yaptık.

İngilizce biliyorsanız kontron edin.

"Din kitaplarını okuyup anlayana ateist,okuyup anlamayana dindar denir" Nikola Tesla
Alt 03-03-2011, 03:17
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

şeyh galip´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kusura bakmayin siz sapiksiniz. Hem beyniniz sapik hemde kendiniz

kendinizde olan sıfatlarla başkalarını anmayın. ne olduğunuzu insanlar eninde sonunda
anlar

burada sapıklıktan maksadım eşcinselliğin doğal olmayan bir tercih olmasıdır.
Yani sapma olarak nitelendirseydim daha doğru olurdu.

Hayatımda hiçbir insanı ne dini ne de kimliği ve hatta cinsel seçiminden dolayı yargılamadım ve yargılamam.

Beyinsel sapıklığa gelince, onu akıllarını üretmek yerine cinsel birleşmeyle bozmuş oksijen israfçısı bünyelere söyleyiniz bana değil.

fikirlerime katılmasanız da burada karşılıklı birşeyler öğreniyoruz sn. Nail

İyi akşamlar.
Size bu konuda bir ton laf yazdim ama yönetim sildi

Seviyeyi bozmadan gireyim konuya !

kendinizde olan sıfatlarla başkalarını anmayın. ne olduğunuzu insanlar eninde sonunda
anlar
Demek bizi eninde sonunda anlayacaklar ! Ama sizlerin zaten ne oldugunuzu biliyorlar ! Sübyancilikdan tut , ensestcilere kadar , tacizcilerden tut tacavüzcülere kadar oda yetmemis gibi isi bitirdikden sonra öldürün katillere kadar varken !

Siz hala iki erkegin birbirine sevmesine sapiklik diyin sapma diyin bunlarida görmeyecek kör olun !

Tek kadinla yetinemiyen ! 11 tane bir tane birden alan icinden üvey evladinin karisindan tut arkadasinin 9 yasinda kiz cocuguna kadar yatagina alan peygamber sapik degil , bir erkegin bir erkege asik olmasi sapik sapma öylemi ?

Eline kilici alip saldiran , kocasini , babasini , agabeyini kellesini ucurup öldüren sonra karisini kizini anasini bacini esir alip evinde sex kölesi yapan peygamber ve müridleri sapik degil , iki erkegin kendi istekleri dogrultusunda cinsel iliski kurmasi sapik ve sapma öylemi ?

Oda yetmemis gibi amcasinin , dayisinin , halasinin , teyzenin kizlarini koynuna almak icin ayet indirten ! Kendi yoluna sokdugu müridlerininde karisina kizina anasina istekleri dogrultusunda evliklik disi cinsel iliskiye girmeyi kendine hak gören ( allah tarafindan onaylatan ) Sapik degil , iki tane kadinin bir birini öpmesi sapik ve sapma öylemi ?

Kaldiki bunlar Islam zihniyeti ! Birde cagimizin zihniyetine bakalim !

Evlenip coluk cocuga karisip buna yetinmeyipde solugu baska kadinlarda alanlar normal bir durum dimi ama escinsellik anormal !

Sayisini söylesem türkiyenin yüzde 90 ni ! Ellini sallasan ellisi misali !

Tandigim bütün evli erkekler karilarini aldatiklarini görüyoruz bak sen bizi daha eninde sonunda anlayacaklari diyordun ! Ama biz görüyoruz Milletin ne halt oldugunu !!

Savaslara protesto icin baris icin Italyadan yürüyerek otostop yaparak asyaya kadar bu sekilde gitmeyi düsünen sanatci Pippa Bacca sizin tabirinizle normal olan bir deyyusun tecavüzü ve öldürmesi ile TÜRKIYEDE SON buldu ! Aman Aman bunlar normalde ama escinsellik anormal !!

Alttaki yaziya Bak neymis KIZ ve ERKEK

Izmirin Menderes ilcesinde 1.5 yasindaki KIZ bebege 60 yaslarinda hayvan kadar iki ERKEK tecavüz etmeside normaldír size göre dimi bizimki anormal öylemi ?

Daha Esekleri , Inekleri , Tavuklari ve Damacanalari hesaba katmiyorum bile !!

Ortada aslinda bir Anormal durum var ! Oda sizin bunlari göremeyecek kadar kalbinizle düsünür olmaniz ! Cünkü Düsünme Ograni BEYINDIR !!!

Bilmediginiz halde hakkimizda cok bilmislik taslamaniz ve dini kurallariniza göre yargilamanizdir ! Anormal bir durum ve Insanlikdan sapmak budur ! iste SAPIK BUDUR !

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina

Konu Lynx tarafından (03-03-2011 Saat 03:26 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Etiket
allah, cehennem, din, huri, tanrı