Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-03-2011, 21:58
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

zapzero@,

http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/...0.0/index.html

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=159988

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9583166.asp

http://www.stargazete.com/guncel/oz-...ber-297289.htm

bu linkler uzayıp gidiyor google hazretlerinde, kesin onlarda ateisttir. toplumun sapkınlık olarak tanımladığı olayı sırf çamur atmak adına ateistlere yamamnız acınası ve acizce.
Alt 20-03-2011, 22:14
zapzero zapzero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart el soruma niye yok el cevap

rakıbalık´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
zapzero@,

http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/...0.0/index.html

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=159988

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9583166.asp

http://www.stargazete.com/guncel/oz-...ber-297289.htm

bu linkler uzayıp gidiyor google hazretlerinde, kesin onlarda ateisttir. toplumun sapkınlık olarak tanımladığı olayı sırf çamur atmak adına ateistlere yamamnız acınası ve acizce.

bu liklerdeki adamların müslüman olmadıkları kesin bunların Allahada inanmadıklarına eminim olsa olsa ateistirler en azından ben öyle zannediyorum.siz lafı taca atacağınıza neden bu tür bir ilişki ile ilgi ateizimin yaklaşımından bahsetmiyorsunuz.bi ateist neden kızına tecavüz etmesin.(gülünü koklamasın)
Alt 20-03-2011, 22:49
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

zapzero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu liklerdeki adamların müslüman olmadıkları kesin bunların Allahada inanmadıklarına eminim olsa olsa ateistirler en azından ben öyle zannediyorum.siz lafı taca atacağınıza neden bu tür bir ilişki ile ilgi ateizimin yaklaşımından bahsetmiyorsunuz.bi ateist neden kızına tecavüz etmesin.(gülünü koklamasın)

topu taca atmak diil olay. sanırım tecavüz denilen sapkın hareketin tanımından bihabersiniz. başkasına çocuk genç yaşlı kadın erkek demeden zor kullanarak gerekirse ölümüne sebeb olacak şekilde zarar vermek. aklı başında ruh hastası olmayan her insanın( dini inancı ne olursa olsun) kabul etmeyeceği davranış. hatta islamiyette yasak olmadığı için (yasak olmayan helaldir diyen hasan akçay aklıma geldi) bu hayvanlığı yapmaktan çekinmeyen ve mağduru cezalandıran yöntem. siz ateistler neden tecavüz etmesin diyorsunuz sapıksa ateistte eder. ama salt ona indirgeyip islamı kurtaramazsınız . ateist olmak insani vasıflardan muaf olmak demek diil. inanmıyor diye sapık muamelesi yapmanız sizin basitliğinizi bilgsizliğinizi gösterir. günümüzde dahi islamiyete sığınıp sübyancılığı kendilerinde hak görenler mevcutken ve namus bekçisi edasıyla etrafta dekolte tecavuz sebebi diye anırırlarken sizin farklı düşünmezniz beklenemez . bastırılmış duygularınızı(anal fantazilerinizi) ateizme atıf yaparak ortaya çıkarıyorsunuz. insan olmanın kriteri sizin sapık dininiz diil. tecavüzü ateistlere yamamak ve neden etmesin demek tecavüze normal eylem gibi baktığınızı ve sapıklığınızı(şahsınızın) gayet net anlatıyor. sizin yaptığınız başkası(ateist) üzerinden kendi sapkın düşüncelerinizin ifadesi.
ayrıca o linklerdeki sapık ****ların ateizmden bihaber olduklarını sizde pek ala biliyorsunuzdur. ailelerin yaşam standardı eğitim seviyesi ateizmi diil sapına kadar islamiyeti gösteriyor.
Alt 20-03-2011, 22:58
oguzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oguzay oguzay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

(...)
*
Evet sayın Basic, "üzüm taneleri"dir KEVÂİB; "kabe"nin çoğuludur. Tıpkı nasıl rütbeler anlamındaki MERATİB "mertebe"nin, dış giysiler anlamındaki CELABİB "cilbab"ın çoğulu ise.

"Kevâibe etrâbâ"daki "etrâbâ"ya gelince, tamam, YAŞIT demektir ama manav deyimiyle STANDART anlamına da gelir. Nebe' sûresinin anılan ayetleri bağlardan, bahçelerden, meyvelerden, üzümlerden söz ettiğine göre ETRÂBÂ kelimesi üzümleri niteliyor.

Bir salkımdaki "kevaib"in yani, Urfa diliyle, "kara üzüm khabbe"lerinin* hepsi aynı güzellikte ve olgunluktadır; kimisi kuru, kimisi koruk değil.

Sevgi ile,
Hasan Akçay

*Urfa'lılar K sesini KH diye çıkarıyor:

Kara üzüm "khabbe"si
Gönül sevmez herkesi
Olursa o kız olsun
Esmerler hovardası
Ateist bir sitede müslüman arkadasin biri "Maide-38"i söyle yorumluyordu.

"...Hirsizlarin, fiziksel olarak ellerinin kesilmesi degil, istenilen, yaptiklari kötü eylem(ler)den ellerinin, ayaklarinin cektirilmesidir. ..."

Hele, Nahl / 75-76'yi öyle bir yorumlamis ki... Evlere senlik. Tipki sizin kafa yapiniz. Ama o siz degilsiniz, bu kesin.

Simdi Sn. Akcay, siz diyorsunuz ki "20'nin üzerinde ki mealciye bakmayin, onlardan Kur'an'i bir kisi(HIRTin biri) terceme etmistir ve yanlis terceme etmistir, digerleri de ondan kopya cekmistir, dolayisiyla bu meallerin hepsi yanlis tercemedir."

Bunun böyle oldugunu kanitlarsaniz, sizin " 'sultan'iye üzümlerinizi" kabul ederim. Yoksa tüm söyledikleriniz havada kalir.

http://www.kuranmeali.org/78/nebe_su..._mealleri.aspx

Kara üzüm "khabbe"si
Gönül sevmez herkesi
Olursa o kız olsun
Esmerler hovardası

Bu dörtlügü cok iyi incelemenizi tavsiye ediyorum. Benim anladigim "Kara üzüm 'khabbe'si" bir "dilberden, hatundan" bahsediyor. Yoksa bu cümleyi takip eden diger cümleler, mantiksiz olurdu. Benim düsüncem bu...

Birde öyle "HIRT" gibi capsiz kelimeler kullanmayin, size yakismiyor.

Saygilar...
Alt 20-03-2011, 23:04
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

zapzero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Böylelerine cevap vermeyeceksin, soruyu tersten soracaksın.
Sen günah diye mi kızına, anana tecavüz etmiyorsun?
Haram olmasaydı ananla, bacına mı atlayacaktın?

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 20-03-2011, 23:41
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Başarı Ödülü 

rakıbalık dostuma aynen katılıyorum.
tabii ki murteddede.
kaç kez camii önünden geçerken yaşlı başlı sakallı adamların 12-15 yaş arası kızlara göz süzdüklerini gördüm.
hani serbest olsa,günah olmasa analarına bacılarına atlarlar diye düşünüyorum.
demekki bunları tek frenleyen dinleri!!!!
olmasa kadınların hali nolurdu merak ediyorum.
bu arada,yakın bi zamanda ensestüzerine doğu anadoluda araştırmalar yapılmıştı.
ve bilinen ensest ilişki sayısı az olmakla beraber bu konuyu araştıran kişi toplumun bu konuya suskun kaldığını belirtti.
tam olarak hatırlamıyorum ama linkini bulursam asarım buraya.

"Varsan,çarp!!!"
Alt 20-03-2011, 23:54
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

rakıbalık´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...islamiyette yasak olmadığı için (yasak olmayan helaldir diyen hasan akçay aklıma geldi).
Merhaba sayın rakıbalık. Nasılsınız?

Benim o sözümü İslamın şu ilkesiyle birlikte dinleyin: İslam iyi olanı emreder, kötü olanı yasaklar (7:157, 22:41). Bu ilke değişmez. Siz eğer benim o sözümden, "Cinsel tecavüz yasaklanmadığına göre helaldır," çıkarımını yapıyorsanız İslamın olmazsa olmaz ilkesini göz ardı ediyorsunuz da ondan. Ayrıca, İslamın cinsel tecavüzü yasaklamadığını sanmanız da bir yanılgı. Müzakeresini yaptığımız konuyu boğuntuya getiririr endişesiyle size "Ya konuda kalın ya da ben yazmıyayım," dedim. Uygarca özür dilediniz. Bitti.

Uygarca davranmayı sürdürün lütfen. Benim gördüğüm, size yakışan o.

Öteki dostlardan da şunu rica edeceğim: "Kara üzüm khabbesi" dizesindeki KHABBE üzüm "tane"si değildir gibi ciddiyetsiz iddialara yüz vermeyelim. Lütfen. O türküyü söyleyen bütün Urfa'lıların ve "habbe"yi kubbe yapma yanlısı olmayan bütün Türkiye'lilerin ne dediğini bilen insanlar olduğunu kabul edelim.

Sevgi ile,
Hasan Akçay

Konu Hasan Akçay tarafından (21-03-2011 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-03-2011, 00:10
Üye

Standart al cevap

murteddd´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Allah kalbimi biliyorya bunu düşünmek bile zul geliyor ama bu dinimin verdiği bir duruşmu yoksa kürt kökenli oluşumdanmıdır bilmiyorum ama bu iki kültürdede bu çok kötü bir şey.kızacak topu yine taca atacak yada saldıracak bir şey yok.sizin anne ve baccılarınınza atlamanıza engel olan düşüncenin meşei nedir bunu merak ettim sordum.bir ateist kızına tecavüz ederken fikrini almıyor zira o o nun yetiştirdiği gül her şeyi yapmaya hakkı olduğunu düşünüyor.ha bide tecavüze karşı olduğunuzu anladım yani anneniz yada kız kardeşiniz yada kızınız gönüllü olarak sizinle yatsa yatarmısınız demek istiyorsunuz zorla olmaz ama isterseler yatarsınız öylemi doğrumu anladım.
Alt 21-03-2011, 00:15
Üye

Standart al cevap

unbe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
rakıbalık dostuma aynen katılıyorum.
tabii ki murteddede.
kaç kez camii önünden geçerken yaşlı başlı sakallı adamların 12-15 yaş arası kızlara göz süzdüklerini gördüm.
hani serbest olsa,günah olmasa analarına bacılarına atlarlar diye düşünüyorum.
demekki bunları tek frenleyen dinleri!!!!
olmasa kadınların hali nolurdu merak ediyorum.
bu arada,yakın bi zamanda ensestüzerine doğu anadoluda araştırmalar yapılmıştı.
ve bilinen ensest ilişki sayısı az olmakla beraber bu konuyu araştıran kişi toplumun bu konuya suskun kaldığını belirtti.
tam olarak hatırlamıyorum ama linkini bulursam asarım buraya.

arkadaşım merak ettim sen boş zamanlarında cami önlerinde oturup camiden çıkan ihtiyarlar ne gibi sapıklıklar yapıyor onu izlemeyemi gidiyon başka işin yokmu ihtiyarlarla uğraşıyon.eminim o baktığını söylediğin ihtiyarlardan birisinin torunusundur.yoksa senin o çocuklara sarkmanı kirli emellerine ulaşmanı engelleyecek bir dininde yok.seni ne engeller .
Alt 21-03-2011, 00:21
Üye

Standart al cevap

murteddd´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

benim hayattarzım itibari ile olması muhtemel bile değil ama haram diye ama eğitimim ama kültürüm .ama seni hiç bir toplumsal değer yargı ilgilendirmez sen serbest yaşıyan hiç bir toplumsal kurala aldırış etmiyen dinle alakası olmıyan hayatıyla ilgili ilkelerini bilmediğimiz kişiden kişiye farklılık gösteren bir kültüre mensupsun.birinizin dediğini hürriyet adına diğerinin takmadığı bir yaşam tarzı sen neden atlamıyasın anana bacına kızına daha diğer akrabayı talukatına sebebi ne olabilir.ne kadar bağlayıcıdır.yaptırımı nedir.

Önerilen Siteler

Etiket
allah, cehennem, din, huri, tanrı

Başlık Düzenleme Araçları
Stil