Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-11-2005, 21:32
Üye Değil

Standart Evelki Gecenin Bana Düşündürttükleri

Üç yaşlarındaki çocuğumu evelki gece yarısı tuvalete kaldırdım. Genellikle altına yapmasa da geceleri bazen kaçırıyor. Bu nedenle eğer o bizi uyandırmazsa "tuvalete gidicem" diye, be uyandırıyorum onu. Evelki gece de böyle oldu. Ancak kalkmak istemedi, "çişim yok" dedi. Uyumadan evvel onun çok su içtiğini bildiğim için mutlaka gelmiştir diye düşündüm ve yatağından kucakladım ve tuvaletin önünde kucağımdan bıraktım. Zırlıyordu, sıcak ve rahat yatağından kalkmak hoşuna gitmemişti. Bir yandan işerken bir yandan da hala "çişim yok" diyordu. Hatta eliyle vuruyordu bile bana. Gerçekler beni haklı çıkartıyordu göz önünde ama o bunu kabul etmek istemiyordu çünkü rahatı bozulmuştu. Sıcak ve rahat yatağından kalkmıştı.

Bu konu nerden açıldı, ne alaka diyeceksiniz. Çocuğumu yatağına geri yatırırken, dinlilerle biz dinsizler arasındaki ilişkide de önemli benzerlikler olduğunu düşündüm. Dinlerin yalanı bu kadar açıkça ortada iken nasıl oluyor da gerçekleri kabul etmemek için bu kadar direniyorlar? Çünkü dinler genellikle insanlara huzur veriyor. Ölümsüz bir öteki dünya vaad ediyor. Biz ise adeta bu güzel rüyayı bozan veya bozmaya çalışan insanlar olarak tepki topluyoruz. Aynı yavrumun gece yarısı bana gösterdiği tepki gibi. İçimizde derinlerde ölümsüzlük arzusu varken bunu terkedip Kuranın çelişkilerini görmek, Muhammedin ahlak dışı yaşamını kabullenmek kolay mı? Gerçekleri kabullenmek uğruna cennet bahçelerinden vaz geçmek zordur hem de çok zor.
Alt 01-11-2005, 21:36
aragonn
Üye Değil

cem ya ben de aynı hıkayeyı kendı cocuguma uyarlayabılırim.eee
Alah bagıslasın inşallah onu imanlı bır ınsan goruruz
Alt 01-11-2005, 21:41
burkay
Üye Değil

BENDE SABAH NAMAZINA KALKDIGIM ZAMAN PEK KALKASIM GELMIYOR AMA SONRA BENI YARATAN RABBIME NEDEN SÜKÜR ETMEYIM DIYORUM VE O GÜZEL UYKUYU ALLAH IÇIN BOZUYORUM BU HUZURU BANA YERYÜZÜNDE BUN HAS VE GÜZEL DUYGULARI VEREBILECEK HIÇ BIRSEY YOK ... YANI GÖZ GÖRE GÖRE INSANLAR YALAN IÇINDELER HALEN UYKUDALAR INSAALAH BIRGÜN UYANIRLARDA GERÇEKLERLE KARSILASIRLAR ...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil