Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-11-2010, 23:55
oldschool oldschool isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

QUOTE=vartor;350266]Melek yerine ejderha denilseydi, buna inananlar hakkinda aynisini dusunur muydun old school?
Inegi kutsal sayan Hindular, buda heykeline yiyecek tasiyan budistler, isa'yi bakire Meryemin allah tarafindan dollendigine inanan hristiyanlar ve diger bircok insanlarin farkli inanclarina, kendi iman gurubundakilere gosterdigin, veya gosterilmesini arzuladigin ayni saygiyi gosterebilir misin? Kendine durust biri isen, cevabinin hayir olacagina eminim.[/QUOTE]

laf kalabalığı yapılarak konudan uzaklaşma amaçlanmış. biz burada bir görüntünün gerçek mi sahte mi olduğunu konuşuyoruz. benim elimde kanıt olmadığı için sadece fikrimin yönünü belirttim ve büyük ihtimalle sahte olduğunu söyledim, ki gerçek de olsa sahte de olsa çok umurumda değil. siz ise kesin olarak sahte diyorsunuz, ben de bunu neye dayanarak söylüyorsunuz onu sordum. cevabınız yoksa bunları yazmanıza da gerek yoktu.

sorunuza da cevap vereyim hani hevesiniz kursağınızda kalmasın. ben doğruluğu ve yanlışlığı ispatlanamayan yada ispatlanmamış konularda bana daha mantıklı ve yararlı geleni tercih eder ona göre hayatıma devam ederim. örnek olarak, bakire Meryem tanrı tarafından döllenmiş midir? bunun doğruluğu ve yanlışlığı kesin olarak ispatlanmamıştır. siz evet ben döllendiğine inanıyorum dersiniz, bir başkası hayır inanmıyorum der her ikisi de ispatsız kabuldür. ama ne zaman ki siz kesin olarak bu böyle olmuştur derseniz, ya da bir başkası bu kesin olarak mümkün değildir der o halde kanıt gösterme durumu ortaya çıkar. bunu diğer örneklere de genelleyebiliriz.

siz herhalde bazı düşüncelerinizdeki tutuculuktan olsa gerek elinizde ispat olmadan bazı şeylere kesin olarak yalan-sahte vs diyebiliyorsunuz, ya da ben öyle anladım. son olarak şunu da belirterek bitireyim, lütfen elinizde görüntünün sahte yada gerçek olduğu ile ilgili bilgi varsa bizimle paylaşın, çünkü konu gerçekten ilgimi çekti ve durumdan emin olmak isterim. yoksa da yok dersiniz olur biter. ayrıca, başka konular konuşmak da isterseniz forumun diğer bölümlerinde ilgili konularda denk gelirsek yazarsınız. burada konu dışı bilgilerle forum kirliliği yapmayalım.

saygılarımla...
Alt 28-11-2010, 00:37
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üyeler

Mısır'da Meryemana'nın kiliseye indiğine dair bir kaç görüntü izlemiştim.
Birbirini yadsıyan iki büyük din. Ve ikisinin de ortada kapı gibi videosu var

Saygılarımla

Ufak bir duyuru: 2022'den once Natan kullanici adiyla yaptigim tum aciklamalar, makaleler, yazilar, veyahut felsefi/ideolojik/dinsel/politik goruslerin hic birini artik desteklemiyor, benimsemiyorum.
Alt 28-11-2010, 02:28
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

laf kalabalığı yapılarak konudan uzaklaşma amaçlanmış. biz burada bir görüntünün gerçek mi sahte mi olduğunu konuşuyoruz. benim elimde kanıt olmadığı için sadece fikrimin yönünü belirttim ve büyük ihtimalle sahte olduğunu söyledim, ki gerçek de olsa sahte de olsa çok umurumda değil. siz ise kesin olarak sahte diyorsunuz, ben de bunu neye dayanarak söylüyorsunuz onu sordum. cevabınız yoksa bunları yazmanıza da gerek yoktu.
Laf kalabaligini kimin yaptigini iletine bir goz atarsan hemen anlarsin. Mevzu dahilinde, neden inanan birine , gercek disi da olsa, mantikli gorunebilecegini soylemek, konu disi midir?

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 28-11-2010, 02:45
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Otobüs durağı gibi olmuş artık dünya manasını satim.

Bi meryem ana iner kalkar, bi melek iner kalkar, bi cin iner kalkar, üstüne bide deccal gelir, ardından 12. imam, sonra mesih isa vs. Oh oh oh ortam kaynıyo hacı ya.

O değilde cebrail hala yolda. 48 bin yılı falan kaldı diğer tarafa. Arkasından su dökseydik bari. Sağdan gitsinde az yaksın.

Saygılarımla (!)
Alt 05-12-2010, 20:09
Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Laf kalabaligini kimin yaptigini iletine bir goz atarsan hemen anlarsin. Mevzu dahilinde, neden inanan birine , gercek disi da olsa, mantikli gorunebilecegini soylemek, konu disi midir?
konuştuğumuz konu bu değil ama siz yine de yazmışsınız. ben sadece neden kesin olarak sahtedir onu öğrenmek istemiştim. bununla ilgili bir bilgi paylaşacaksanız o halde tamam, yoksa başka bilgileri dahil etmenin manası yok.
Alt 09-12-2010, 10:28
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üyeler

Yahu old ;

Tanrı,cin /peri,melek vs yok ki bu görüntü de gercek olsun
Al bu kadar basit işte, boşuna iki haftadır yıpratma kendini .

saygılar /selamlar

Ufak bir duyuru: 2022'den once Natan kullanici adiyla yaptigim tum aciklamalar, makaleler, yazilar, veyahut felsefi/ideolojik/dinsel/politik goruslerin hic birini artik desteklemiyor, benimsemiyorum.
Alt 15-12-2010, 12:06
Üye

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahu old ;

Tanrı,cin /peri,melek vs yok ki bu görüntü de gercek olsun
Al bu kadar basit işte, boşuna iki haftadır yıpratma kendini .

saygılar /selamlar
ben de iddilara kanıt istiyorum, bu da benim hakkım değil mi? madem yoktur diyorsun (tanrı, cin, melek) o halde elinizde kesin deliller varsa yok olduklarına dair beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. ha klasik düz mantıkla olmayan şeyin kanıtı olmaz falan diyecekseniz o kanıt da size kalsın.

saygılar...
Alt 15-12-2010, 12:55
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Görüntüler uydurmadır.

İnanmayanlar için zaten uydurma olduğu aşikardır.
İnananlar için dahi uydurmadır.
Çünkü;

1.
"Biz onlara melekleri de indirseydik, kendileriyle ölüler de konuşsaydı ve her şeyi karşılarında (hakikatın şahidleri olarak) toplasaydık Allah dilemedikçe yine de iman edecek değillerdi. Fakat onların çoğu bilmiyorlar."
Enam 111

2.
"Bir de dediler ki: "Ona (açıktan göreceğimiz) bir melek indirilse ya!" Eğer (öyle) bir melek indirseydik artık iş bitirilmiş olurdu, sonra da kendilerine göz açtırılmazdı. (Hemen helak edilirlerdi)"
Enam 8

3.
"(Ey Muhammed!) Onlar (iman etmek için) ancak kendilerine meleklerin gelmesini veya Rabbi'nin gelmesini ya da Rabbinin bazı âyetlerinin gelmesini mi gözlüyorlar? Rabbi'nin âyetlerinden bazısı geldiği gün, daha önce iman etmemiş veya imanında bir hayır kazanmamış olan bir kimseye (o günki) imanı fayda vermez. De ki: "Siz bekleyin. Şüphesiz biz de bekliyoruz."
Enam 158

4.
"(Ey Muhammed!) Belki de sen, (müşriklerin) "Ona bir hazine indirilseydi veya beraberinde bir melek gelseydi ya!" demelerinden dolayı sana vahyolunanlardan bir kısmını gözardı edeceksin ve o yüzden göğsün daralacak. Fakat sen, ancak bir uyarıcısın. Allah ise her şeye vekildir."
Hud 12

5.
"Eğer doğru söyleyenlerden isen bize melekleri getirsene!"
Hicr 7
"Biz melekleri ancak hak ve hikmete uygun olarak indiririz. O zaman da onlara mühlet verilmez.
Hicr 8
.
.

Saygı, herşeyden önce...
Alt 23-12-2010, 21:29
denklem denklem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

http://www.edubilim.com/forum/kabeye...-t21211.0.html
Alt 23-12-2010, 21:44
byspy byspy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bir de bu marmaradan fatih sultan mehmet çıkaran eleman vardı.Gayet kendinden emin ve heycanlı bir şekilde "Bu projeyi biz yaptık" diyordu.-Projeyi- Bildiğimiz proje yani

Hani benzemiyordu ya ama olsun adam kafaya koymuştu aynı ali ağaoğlu bir görseniz yaptım olacak misali.Hemde aynı toprak.Yapacak çok şey yok adam görmüş.

Siz ki gözleri perdeli , kalpleri mühürlü,garanti cehennemlik şahıslar sizmi görecektiniz bu proje erbabı, inançlı ve son derece delikanlı, karadenizin böğründen çıkmış abinin yanında.

Siz kim görmek kim.

Bakınız Görmek isteyen neler görür.Yok demek mi haşa,kaldırılamayan taşın altında kalırsınız mazallah..

Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil