Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-09-2015, 02:53
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart "Topkapı'dan geçmedi!"

Arkadaşlar, Azeri bir kardeşimiz Letonya ile oynadığımız Milli maçı anlatırken aşağıdaki videoda 5:26 ve 5:31'de başlıktaki sözü söylüyor:

Demek ki Topkapı'dan geçmiyorsa Hollanda'dan geçecek!

Şaka değil, Hollanda'yı yeneceğiz. Ama son 2 maçta ne olur bilmem!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 06-09-2015, 03:12
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Kapı Azerice'de kale demek güzel bir nuans ve eşseslilik olmuş

Ben de Hollandayı yeneriz diye düşünüyorum.
Alt 06-09-2015, 05:27
Durak Durak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bazen bir insana veya bir varlığa karşı vasıflarından dolayı aşkla sevgi beslersiniz
Şu bir gerçek ki; takım tutmayı seven, tuttuğu takıma tutkuyla bağlanan ve onu takip eden gençler var
Maçlarını, oyunlarını vs. takip ediyorlar. Neden ?
Çünkü; bir vasıfları ve yetenekleri var. Bu vasıf topa vurabilmek… MaşaAllah ne özellik ama ?
Sadece topa vurmak, rakipten top çalmak ve sahada bazı yetenekler gösterebilmek
Bazen bu gençler takımları için çıldırıyorlar, bunu anlamıyorum
Kardeşlerim, depresyona girmeyin çünkü yalnızca takım tutuyorsunuz
Takım kaybediyor ve onların yüzünden ağlıyorsunuz. Bunun adı sevgiymiş, çünkü onlar da üzlüyor
İtalya’da Milan diye bir takım. Ya da İspanya’da Barcelona
Veya başka ülkede başka takım ve hiç tanışmadınız. Haksız mıyım ?
Muhtemelen asla göremeyeceksiniz. Sadece televizyondan veya bazı araçlardan göreceksiniz
Ama siz takip ediyorsunuz çünkü yetenekleri var
Milan hiç bir zaman gelip de size bir iyilik yapmadı
Size bir iyilik yapmadılar ama siz onları seviyorsunuz çünkü bazı yetenekleri var
Ve hangi takım olursa olsun durum böyle
Yeteneklerini seviyorsunuz ve kalbiniz onlara meyilli
İşte bu insanoğlu. Allah bizi böyle yarattı
Eğer insan bir değer sahibi ise, yeteneği, özelliği varsa ona saygı duyuyoruz
Futbol olmak zorunda değil herhangi bir değer olabilir
Şarkıcılar için çıldıran insanlar var, neden ? Çünkü onların şarkı söyleyebilme kabiliyeti var
Kalbinizin halini görebilirsiniz
Kalp biri için sevgi beslediği zaman, bu sürekli olarak ona yönelik devam eder
Ama bu sorun hakkında bir çift söz etmek istiyorum
Bu futbol yüzünden bazılarınız dengesini kaybediyor. Doğru mu ?
Eğer herhangi bir takım tutuyorsanız; sizin için çok üzgünüm, cidden
Çünkü her kaybettiklerinde berbat bir gün geçireceksin
Anlamıyorum neden kötü bir gün geçiyorsun, Londra’nın ortasındasın
Onlarla tanışmadın ve iletişime geçebileceğin bir bağlantı yok
Onlar orada ağlıyor. Milyonlarını kaybediyorlar ya da her neyse. Sen ne kaybediyorsun ?
Hiçbir şey kaybetmiyorsun. İşte söylemeye çalıştığım bu
Lütfen, futbol takip edeceksen; takım tutma veya destekleme
Psikolojik olarak sana zarar veriyor. Çünkü kazanma ihtimalin çok düşük
Eğer bir kupada 32 takım varsa, 31 takım kaybetmek zorunda. Sadece biri kazanacak. Haksız mıyım ?
Dışarıda 31 takımın kaybedenleri ve çıldırmış destekçileri
Kazanma ihtimalin 1/32
الله أكبر
Ve sen hala hayatını takımın her kaybettiğinde acınası bir hale sokmak istiyorsun
Şeyh Hasan Ali
Alt 06-09-2015, 05:31
Yasaklandı

Durak´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bazen bir insana veya bir varlığa karşı vasıflarından dolayı aşkla sevgi beslersiniz
Şu bir gerçek ki; takım tutmayı seven, tuttuğu takıma tutkuyla bağlanan ve onu takip eden gençler var
Maçlarını, oyunlarını vs. takip ediyorlar. Neden ?
Çünkü; bir vasıfları ve yetenekleri var. Bu vasıf topa vurabilmek… MaşaAllah ne özellik ama ?
Sadece topa vurmak, rakipten top çalmak ve sahada bazı yetenekler gösterebilmek
Bazen bu gençler takımları için çıldırıyorlar, bunu anlamıyorum
Kardeşlerim, depresyona girmeyin çünkü yalnızca takım tutuyorsunuz
Takım kaybediyor ve onların yüzünden ağlıyorsunuz. Bunun adı sevgiymiş, çünkü onlar da üzlüyor
İtalya'da Milan diye bir takım. Ya da İspanya'da Barcelona
Veya başka ülkede başka takım ve hiç tanışmadınız. Haksız mıyım ?
Muhtemelen asla göremeyeceksiniz. Sadece televizyondan veya bazı araçlardan göreceksiniz
Ama siz takip ediyorsunuz çünkü yetenekleri var
Milan hiç bir zaman gelip de size bir iyilik yapmadı
Size bir iyilik yapmadılar ama siz onları seviyorsunuz çünkü bazı yetenekleri var
Ve hangi takım olursa olsun durum böyle
Yeteneklerini seviyorsunuz ve kalbiniz onlara meyilli
İşte bu insanoğlu. Allah bizi böyle yarattı
Eğer insan bir değer sahibi ise, yeteneği, özelliği varsa ona saygı duyuyoruz
Futbol olmak zorunda değil herhangi bir değer olabilir
Şarkıcılar için çıldıran insanlar var, neden ? Çünkü onların şarkı söyleyebilme kabiliyeti var
Kalbinizin halini görebilirsiniz
Kalp biri için sevgi beslediği zaman, bu sürekli olarak ona yönelik devam eder
Ama bu sorun hakkında bir çift söz etmek istiyorum
Bu futbol yüzünden bazılarınız dengesini kaybediyor. Doğru mu ?
Eğer herhangi bir takım tutuyorsanız; sizin için çok üzgünüm, cidden
Çünkü her kaybettiklerinde berbat bir gün geçireceksin
Anlamıyorum neden kötü bir gün geçiyorsun, Londra'nın ortasındasın
Onlarla tanışmadın ve iletişime geçebileceğin bir bağlantı yok
Onlar orada ağlıyor. Milyonlarını kaybediyorlar ya da her neyse. Sen ne kaybediyorsun ?
Hiçbir şey kaybetmiyorsun. İşte söylemeye çalıştığım bu
Lütfen, futbol takip edeceksen; takım tutma veya destekleme
Psikolojik olarak sana zarar veriyor. Çünkü kazanma ihtimalin çok düşük
Eğer bir kupada 32 takım varsa, 31 takım kaybetmek zorunda. Sadece biri kazanacak. Haksız mıyım ?
Dışarıda 31 takımın kaybedenleri ve çıldırmış destekçileri
Kazanma ihtimalin 1/32
الله أكبر
Ve sen hala hayatını takımın her kaybettiğinde acınası bir hale sokmak istiyorsun
Şeyh Hasan Ali
Bu milli takım kardeşim ben milli takımın basketbol ve sporcularımızın atletizm müsabakalarını da takip ederim bu milli bir his gerektirir.
Alt 06-09-2015, 05:34
Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu milli takım kardeşim ben milli takımın basketbol ve sporcularımızın atletizm müsabakalarını da takip ederim bu milli bir his gerektirir.
milli bir his ise kaybettiğinde de üzülmen lazım onlar orada ağlıyor milyonlarını kaybediyorlar ya da her neyse. Sen ne kaybediyorsun ? milli hissi yaşarken milletin adına ne gibi katkısı var ki? milli olsun?
Alt 06-09-2015, 05:36
Yasaklandı

milli bir his ise kaybettiğinde de üzülmen lazım onlar orada ağlıyor milyonlarını kaybediyorlar ya da her neyse. Sen ne kaybediyorsun ? milli hissi yaşarken milletin adına ne gibi katkısı var ki? milli olsun?
Spor bu kardeşim, oyun ,bizim insanımız takımımız gazozuna maç yapıp kazansa sevinir.Mahallemiz mahalle maçını kazansa seviniriz, ülkemiz de bir yerde başarılı olsa spor konusunda da elbette seviniriz.Sen anlamayabilirsin sorun değil herkes izlemeyebilir.
Alt 06-09-2015, 05:44
Üye

Spor bu kardeşim, oyun ,biz insanımız takımımız gazozouna maç yapıp kazansa seviniriz.Mahallemiz mahalle maçını kazansa seviniriz ülkemiz de bir yerde başarılı olsa spor konusunda seviniriz.Sen anlamayabilirsin sorun değil herkes izlemeyebilir.
geçen günkü türkiye maçına kadar izliyordum adamlar son saniye gol attı boşu boşuna üzülüyorum dedim ki bir daha izlemem boş bir şey olduğunu öğrendik böyle de bir hayır varmış mesela kulüpler, için taraftar para kaynağı olmasa onlarla ilgilenirler mi? bilet ve forma için taraftarı yıkayıp yağlıyorlar hadi onun kazancı var senin kazancın ne? gruplara kalsak çarşıya çıkıp konvoy yapacak insanlar var hala var peki? allah aşkına ne kazandın? senin durumunun kalbindeki sevgi gücünü sanatçıya verenden bir farkı yok yaratılmış bir şey onu hak etmez maddi çıkarı olsa neyse de bu futbolda maddi manevi çıkar da yoktur adamlar tek maçta bir işçinin hayatı boyunca çalışsa alamayacağı parayı alıyorlar bu parayı onlara dolaylı yoldan veren de işçi kardeşim bunların yenildiklerini görünce üzülüyor ne mantıklıymış
Alt 06-09-2015, 05:47
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Olimpiyatlar'da kazanan sporcuların bayrakları tepeye çekilir, ülkenin marşı okunur, halk gururlanır, sporcu gurulanır.

Bir süredir Türkiye'de bunlar küçümsenmeye, değersizleştirmeye çalışılıyor. Sanki bunları umursamamak ilericilikmiş gibi satılmaya çalışılıyor.

10'a yakın ülke gezdim hepsinde bu değerler var, bulunuyorlar. Bunlar eskimiş, artık dünyada yok falan tamamen kıçtan uydurma.

Bu değerler kalmadığı zaman Suriyeliler gibi olmak içten bile değil.

Futbol izlemem, sevmem de fakat ülkenin spor müsabakasını kazanmasına sevinmeyi eleştirmek işin boku.

İngiltere dünya kupasını kazansın bakalım, İngiliz vatandaşlar sokağa dökülüyor mu dökülmüyor mu. Demokrasinin beşiği diyorlar oraya ya. Ondan söylüyorum.
Alt 06-09-2015, 05:48
Yasaklandı

geçen günkü türkiye maçına kadar izliyordum adamlar son saniye gol attı boşu boşuna üzülüyorum dedim ki bir daha izlemem boş bir şey olduğunu öğrendik böyle de bir hayır varmış mesela kulüpler, için taraftar para kaynağı olmasa onlarla ilgilenirler mi? bilet ve forma için taraftarı yıkayıp yağlıyorlar hadi onun kazancı var senin kazancın ne? gruplara kalsak çarşıya çıkıp konvoy yapacak insanlar var hala var peki? allah aşkına ne kazandın? senin durumunun kalbindeki sevgi gücünü sanatçıya verenden bir farkı yok yaratılmış bir şey onu hak etmez maddi çıkarı olsa neyse de bu futbolda maddi manevi çıkar da yoktur adamlar tek maçta bir işçinin hayatı boyunca çalışsa alamayacağı parayı alıyorlar bu parayı onlara dolaylı yoldan veren de işçi kardeşim bunların yenildiklerini görünce üzülüyor ne mantıklıymış
İnsanlar sıkıntılarını unutmak için ne güzel hobiler buluyorlar hayat başka nasıl geçecek durak. Nasıl sıkıntılarımızı unutcağız insanlar eğlenmek hayatta mutlu olucak hop oturup hop kalkırtacak heyecanlı nedenler aktiviteler arıyor.Bir an olsun 90 dakika olsun hayatın tüm zorluklarını unutmk istiyor.
Alt 06-09-2015, 05:49
Yasaklandı

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Olimpiyatlar'da kazanan sporcuların bayrakları tepeye çekilir, ülkenin marşı okunur, halk gururlanır, sporcu gurulanır.

Bir süredir Türkiye'de bunlar küçümsenmeye, değersizleştirmeye çalışılıyor. Sanki bunları umursamamak ilericilikmiş gibi satılmaya çalışılıyor.

10'a yakın ülke gezdim hepsinde bu değerler var, bulunuyorlar. Bunlar eskimiş, artık dünyada yok falan tamamen kıçtan uydurma.

Bu değerler kalmadığı zaman Suriyeliler gibi olmak içten bile değil.

Futbol izlemem, sevmem de fakat ülkenin spor müsabakasını kazanmasına sevinmeyi eleştirmek işin boku.

İngiltere dünya kupasını kazansın bakalım, İngiliz vatandaşlar sokağa dökülüyor mu dökülmüyor mu. Demokrasinin beşiği diyorlar oraya ya. Ondan söylüyorum.
Milli his mecbur var olmak zorundadır yoksa gelen geçen o milletin sınırlarını kaba tabirle miker atar.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil