Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-07-2019, 12:29
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Basit Bir Süper Naturo-İlaç Olarak Sahil Çamı Kabuğu Ektresi ya da Çayı
ya da "Bir Süper Anti-Oksidan"

Çok güçlü bir antioksidan barındıran Çam Kabuğu Ektresi henüz keşfedilmemiş güçlü bir naturopattır.
Üzerine bir çok bilimsel çalışma yapılmış ve hipertansiyon, kalp damar sağlığı, hemoroit ve sedef gibi hastalıklarda mevcut ilaç kombinasyonlarından daha güçlü bir çözüm olacağı bildirilmektedir.
Tıkalı damarların açılması ya da damar plaklarının giderilmesi için iyi bir çözüm gibi duruyor
Aspirinden iyi ve güvenli bir kan sulandırıcı ve ağrı kesici anti-inflamatuar olacağı belirtiliyor
Ayrıca cilde, yaşlanmaya ve güneşin zararlı ışınlarından korunmaya kadar bir çok faydası da sayılıyor.
İyi bir karşı bakteriyel ajan ya da savaşçı...

Basitçe sahil çamı kabukları toplayıp parçalayıp çayını demleyebilirsiniz..

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 07-07-2019, 05:02
kendosertadam kendosertadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Kahve kömürü.
Kahve çekirdeklerini siyahlaşıncaya kadar kavurup toz haline getirerek ,zerdeçal,karabiber,yoğurtla karıştırarak yemek şeklinde kullanıyorum.kendimde gördüğüm faydaları: hazımsızlık ,şişkinlik azaltıcı,zihinsel konsantrasyon arttırıcı.(doktorunuza danışmadan kullanmayınız.)
Ceviz : yapılan testlerde düzenli olarak her gün tüketilen -az miktarda cevizin - kanda ki Omega 3 'ü ciddi oranda yükselttiği görülmüş.(balık yağından köşeyi dönenlere duyurulur)
Zerdeçal : Kutsal kabul edildiği için Hindistan' da sık tüketilen bir baharat.hintliler genelde zayıftır.zerdeçal yoğurt ve zencefil karışımı kilo vermek için tavsiye edilir.hint tıbbını ciddiye alıyorum. bu bitkinin "kutsal" olmasını önemsemiyorum.
Kaplangözü taşı: Baş ağrısında kullandığım bir taş.ilaç gibi.tene memas etmeli.kolye şeklinde kullanılmalı.düzenli olarak akan suda arıtmak,toprağa gömerek arıtmak,güneşte 1 saat bekleterek enerji yüklemek gerekiyor.
Nöbet Şekeri: diyabete faydalı olduğunu duyunca kullanmaya başladım.faydasını görüyorum.3 gün içinde ağız yaralarımı iyileştirdi.
Ekşi Ayran: sürekli tüketilmesi konusunda ciddi ısrarlar var.önemsenmeli.oda sıcaklığında 2,3 gün içinde ekşiyor.

Dünyada en az kanser görülen ülkenin Çin olduğu söylenir.hastalıklardan kurtulmak istiyorsak Çin tıbbına daha fazla kulak kabartmalı,çin alternatif tedavi şekillerini daha çok önemsemeli,dillendirmeliyiz diye düşünüyorum. Birilerinin para musluğunun kesilmesi söz konusu olsa bile bu yapılmalı. hastane yaptık diye övünmek yerine hastalıkları önledik ve tedavi ettik diye övünmeliyiz.

İçme suyu hakkında endişe verici şeyler işittim.bunlardan en önemlisi hazır suların katkılı olduğuydu.
Yosun tutmaması,bozulmaması için suya sağlığa zararlı katkı maddeleri katıldığı vs...daha endişe verici ve düşündürücü olanı bu katkı maddelerinin şişelerin üzerinde belirtilmemiş olması.eğer gerçekten sağlığa zararlı katkı maddeleri varsa,bunların bizden gizlenmesi sağlığımıza yapılmış en büyük ihanettir.
Türkiye de öyle yerler var ki kanalizasyon direk ırmağa bağlanıyor.ve içme suyu kaynağı bu ırmaklardan besleniyor .kimi bölgelerde artan kanser vakalarının bunla bağlantılı olabileceğini düşünüyorum.
Ben çeşme suyunu içince hastalanan biriyim.büyük ihtimalle icindeki ağır metallerden kaynaklanan bir durum.çeşme suyunu kaynatarak içsem bile hastalanıyorum.bulunduğum bölgede alzaymır görülme sıklığı oldukça yüksek.kanser de de ciddi artış var.su önemli bir konu.
En son duyduğum dedikodulardan biri de coca cola firmasının falanca bölgede temiz ,sağlıklı olduğu kanıtlanmış içme suyunu satın aldığı ve bu suyu paketleyip bize sattığı...iddianın en dikkat çekici tarafı kağıt üzerinde bu suyun miktarının 10 da 1 oranında az gösterildiği.
Alt 08-07-2019, 09:30
Üye

Bir Süper Besin Olarak Deniz Yosunu

Deniz Yosunu örneğin Japonya da oldukça kullanılan Türkiye de ise hiç bilinmeyen bir bitki
Yüksek miktarda iyot içeriyor. İyot vücut için hem gerekli hem önemli hem de florür, bromür gibi ağır metallerinden vücuttan detokslanması için etkili bir araç.
Ayrıca magnezyum ve manganez içeriyor. Magnezyum hem iyi bir bağışıklık desteği hem kalp dostu manganez iyi bir bir oksitleyici ve antioksidan. bunu ndışında bir çok içeri kvar aşağıdaki linkten incelenebilir.

Yani genel olarak bir besin desteği, bağışıklık desteği (vitamin mineral takviyesi vb.) gibi tıbbi ilaç ecza formu yerine neredeyse basitçe denizden toplanmış suda bekleterek tuzu alınarak kurutulmuş deniz yosunları kullanılabilir. Özellikle iyot ve magnezyum takviyeleri yerine doğal bir form olacaktır.
Tabi yüksek mineral vb. içeriği nedeniyle bu ürün neredeyse tıbbi bir ezca gibi düşünülüp günlük uygun dozlarda kullanılmalı ve aşırıya kaçılmadan tüketilmelidir.

https://diyetisyenemreuzun.com/neden...idir-inceleme/

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 08-07-2019, 11:52
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben hem ilaçları bırakmaktan hem nörotransmitterlerin bozulması, reseptörlerin yanması gibi şeyleri hem bunun ortaya çıkardığı
hormonsal bozuklukları düzeltmek için bi kokteyl yaptım. Ne kadar işe yarıyor bilmiyorum.

Anlamsızlık devam etse de, bazı açılardan daha iyi mi sanki karar veremedim. Ama şu açık nörotransmitterlerle oynayan ilaçlar belli bir süre sonra sadece bağımlılık yapıyor bırakırsanız da alt üst oluyorsunuz. Artık bir faydasını göremiyorsunuz yani ama içmek zorunda kalıyorsunuz.

Aslında çay olarak yabani kekik ve adaçayı çok isterdim. Daha alamadım. Yerli ve kaliteli olsun diye nerden alcam bilmiyorum.
profsaracoglu haramisinden alsam çok pahalı.
Normal sallama olarak al diyebilirsiniz ama ya 6 ayı geçmemiş olması lazım ki 6 ay daha uçucu yağları kalsın, ya da kapalı paketlenmesi lazım.

Ben normal zerdeçal tozuyla karabiber tozunun kapsülünü içiyorum. İçinde 700 mg zerdeçal tozu, 50 mg karabiber tozu var.
Ekstre falan değil. Standardize değil. İzmir Buca OSB'de imalat yapan SEPE diye bir yer var ordan.

Standardize ve ekstre olmadığından üzerinde günde 3 kapsül yemeklerle alın diyor ki aşağı yukarı EN İYİ İHTİMALLE bir 40-45 mg curcumin yapsın.

185x olan zerdeçal ürünleri, novasol veya solgar full spectrum gibi onlar tek kapsülde 50 mg veriyor ve plazmada uzun kalıyormuş iddiasına göre. (bir de yerli zadevitalin benzetme bir ürünü var, o daha ucuz)

Normalde bu içerik curcumin DNA onarımını tetikleyen, komple koruyucu ve yenileyici. Bunun en basit gördüğümüz üzere saç dökülmesine falan faydası bariz var, annem de içiyor ve saç dökülmesi aşırı azaldı sonra baktım ki ona da iyi geliyormuş.
Reflüyü de kesiyor.

Ama günde 3 içemiyoruz 2 içiyoruz. Zırt pırt kapsül içecek halimiz yok. Yemeklerle için diyor emilim artsın.

Parası çok olan NovaSOL içerik olan softjellerden alsın. Onlar standardize ekstre formunun ruşeym yağı mı artık zeytinyağı mı bi yağ türünde eritilmiş bir hali. Solgarda var. Bir de zade-vital markası bir rakip üretmiş o da yağda çözülmüş ekstre.

Onun yan markası NOP deve dikeni içiyorum. Çok ucuz. Standardize veya ekstre değil, direk toz dolu kapsül. Öyle böyle bi fayda etki diye görmedim ama ediyordur diye umuyorum.

Nature's Supreme diye B vitamini complex içiyorum. Yerli bir marka ama içeriğini iyi yerlerden topluyor. Vitamini İsviçre Quali-Blends
şirketinden topluyor.
Yine onun Korean Panax Ginseng ürününü içiyorum. Standardize ve ekstre olarak. Onun içeriği Frutarom adlı İsrail firması.

Sonra Kampotu A.Ş. şirketinin Voonka 5-HTP ürünü içiyorum. İçinde Griffonia çekirdeği ekstresine ek Magnezyum, B5, B6, Kedi Otu Tozu ve Melisa ekstresi var. Acayip bir sakinlik bastırıyor.

En son da Konya'da eski bi şirketin Zade-Vital Sarı Kantaron Yağı patlatılabilen kapsül ürününü aldım. 44.5 lira 25 kapsül.
Pahalı geldi. Cam ve minik şişede.
Yağ formu toz veya ekstreye göre daha avantajlı, plazmada daha uzun süre kalıyor ve daha etkili ve yavaş emiliyor.

---

Çıra yapmak için bi yerde çam ağaçlarının gövdelerinin yarısını kesmişler gördün mü bilmiyom.
O kesme tarzıyla ağaç kendini toparlayamıcak duruma gelmiş. Ağaçlardan bişey keserken yanında sarmak için
bişey bulundurman lazım, su bulundurman lazım. Kestiğin yerin üstünü çamurla örtmen lazım yoksa böcek istila edip
ağacı öldürür. Sakızını falan almış oluyosun.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 08-07-2019, 15:19
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ForumKirpisi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslında çay olarak yabani kekik ve adaçayı çok isterdim. Daha alamadım. Yerli ve kaliteli olsun diye nerden alcam bilmiyorum.
Ege-Akdeniz bölgesinde dağdan toplanıyor.
Epey önce Adrasan Koyu'na giderken dağdan koya iniyorduk, çevreden ada çayı kokusu geldi. Baktım sağlı sollu ada çayı dolu. Dönüşte toplarız diyerek devam ettik. Yokuşun dibinde tüccar bir ihtiyar bir tutamını 10 TL'ye satıyordu.

Kuşadası'nda da dağlar gani gani ada çayı ve kekik dolu. Sivas, Yozgat dağlarında da kekik boldur. Hayvanlara yedirirler ki eti lezzetli olsun.

Çevrende az ayak basılan dağlarda gez, büyük ihtimalle bulursun.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 08-07-2019, 17:47
Üye

toplayana kadar idareten bulcam bi yerden. yoksa bi günde kilogramlarca topluyoduk.
toprak üstünden 5 cm yukarısından almak gerekiyor.

maket bıçağıyla falan gitçen.

cahıllar toplarken kökünden söken falan gördüm. bitki orada her sene öldükten sonra yayılarak yetişiyor normalde.

adaçayı acayip garip tepelerde çok mükemmel oluyor gerçekten. çok rüzgarlı ve kurak tepelerde oluyor, ihtiyacı olan nemi
denizden esen rüzgardan alıyor. onun aroması diğer yerlere kıyasla kat kat fazla.

kekik her yerde var zaten, farklı türlerde olsa. ayrıca yabani mercanköşk, italya'da oregano diyolar o bile var dolu.

kekik suyu içmek çok iyi bişey. bağırsak paraziti bile düşürüyor. sivilce akne bilmemne her şeye deva.
kekik suyunu kaynatıyon, 1 litre suda 3 yemek kaşığı kekik kaynat. sonra onla bi ağız gargarası oluyor çogzel. şampuana da karıştırılabilir yıkanırken.

baharat ekmek çok güzel. baharat ekmek lazım. karabiber ağacı piper nigrum olarak ancak çok sıcak yerlerde olur yıl içinde sıcaklık 0'a yanaşırsa o sene meyve vermez hatta 10-15 derece gibi olacak hep, anca serada falan olabilir. evde karabiber kullanıyosanız mutlaka çekirdek alın kendiniz öğütün. içindeki yağlar daha uzun süre kalıyor bariz fark var.
pul biberi falan da kendiniz yaparsanız çok daha iyi olur ya da özel yapanlardan alıncek urfadan antepden hataydan vs. baharat sadece tat veren bişey değil, gıdanın emilimini kolaylaştırdığı gibi kendi başına da faydası var.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 09-07-2019, 09:51
Üye

Anlamsızlık devam etse de, bazı açılardan daha iyi mi sanki karar veremedim..
Naturopati en iyisidir araştır

Aslında çay olarak yabani kekik ve adaçayı çok isterdim. Daha alamadım. Yerli ve kaliteli olsun diye nerden alcam bilmiyorum..
Denildiği gibi dağdan taştan toplanabiliyor
Tarla bahçe yapıyormuşsun adaçayı ekilip dikilebiliyor sanırım kekik türleri de belki denenebilir

Çıra yapmak için bi yerde çam ağaçlarının gövdelerinin yarısını kesmişler gördün mü bilmiyom..
Dıştan kabuk almakla bunun ilgisi yok. Çıra değil sakız için kesiliyor

Alt 09-07-2019, 11:39
Üye

ya bunlar ağacın gövdesinin tam ortadan yarısını paralamış nasıl sakız almak bu ki.

Alt 03-11-2019, 22:31
Üye

Standart Asln Yelesi Mantarı

Arkadaşlar bu benim CBD den sonra duyduğum en etkili tıbbi ürün. Belki bir o kadar etkili bir ürün gıda.
Mutlaka araştırın hem kendiniz hem yakınlarınız için mutlaka...

Pubmed makalelerini okuyabilirsiniz. Çok geniş yelpaze de etkin bir ürün.
Kronik hastalıkları olanlar yakınları için araştırsın derim...

Alt 17-12-2021, 14:23
Üye

Bildiğin herşeyi unut içtenlik omurga fleksibitesi içtenlik ;

Burda yazdım öğren içtenlik
https://turandursun.com/forumlar/sho...6&postcount=31

Fleksible omurga içtenlik

Sağlığın anahtarı kökü kökeni direği

Hiç bir ilaçla maddeyle geri alamazsın omurgayı geri alın postüre kas yığ

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil