Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-03-2013, 21:56
ysfrc ysfrc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Cumayagittimgelicem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer senin aklında ateist olma fikri yok ve tek amacın kabadayı gibi gelip içi boş birkaç mesaj atıp üstüne hadi beni ateist yapın diye bir başlık açmak ise zaten boşuna uraşmayız. Çok bariz belli oluyor nereye sürüklenmek istediği başlıkların.
vay be davinci sifresi cozmus gibi konusuyorsun!!!! zaten acik acik soyluyorum, meydan okuyorum! icibos olan ne ki? yine ayni kisir dongu, karsilikli ithamlar. sence benim, bence senin soylediginin icibos, hadi dolduralim?!
Alt 16-03-2013, 21:58
Yasaklandı

sîya evînê´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
seni budist yada hırıstıyan yapsaydık eyiydi ya...
sen icbarisikligini dalga dumenle saglamaya calisiyorsun anlasilan?!
Alt 16-03-2013, 22:01
Selalim Selalim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Cumayagittimgelicem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nerede merak ediyorum bu kadınların erkekleri köpek edecek duruma düşürücek olması eğer ayetler olmaz ise?

Belki erkeğin binlerce yıldır kadına yaptığını kadın biraz yapınca bunu çok garip karşılıyorsunuz. Çünki öyle görmüş öyle örenmişsiniz. Erkek döver, bağırır küfür eder, aşşağılar, çok normaldir. Kadınlar bunu biraz yapmaya başlarsa kıyamet günü gelir kesin.
Öncelikle kadının ne olduğunu bilmezseniz kadına acıyıp, üzülürsünüz. Kadın sizin sandığınız gibi ne ezik, ne de ikinci sınıf halde. O her şart ve koşulda erkeği istediği gibi kullanmasını bilir. Ben kendim bir kadın olarak hiçbir zaman hemcinslerime hak vermedim (ne Türkiyede ne de başka memleketlerde) aksine ne kadar acımasız ve insafsız olduklarını düşündüm herdaim.

Kadın onda olmayan sözde hakları isteseydi, erkeğin kadının önünde durabileceğini zannedecek kadar saf olabiliyor erkek beyni.

Yaşadığım yere gelince bir Avrupa ülkesindeyim ve erkeklerin köpek kadar değeri olmadığını söyleyebilirim. Hmmm kadının değeri var mı? Belki erkekten daha fazla değeri var, hakları korunuyor devlet tarafından, erkek sömürülüyor ama erkek kadınım deyip ömür boyu masraf etmez öyle bir kadına farklı cins diye, beş kuruşunu yedirmek istemez (eee haklılar da eşitlik var, üstünlük yok değil mi) ama ge gör ki devlet erkekten söke söke alıp veriyor kadına, kadın almasını biliyor. Bir evlendin, kadın seni boşadı mı, hayatın kaydı.

Kadın acınacak bir varlık değil. Erkekler saf olduğundan öyle sanıyor.

Sevgiler.
Alt 16-03-2013, 22:04
sîya evînê - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sîya evînê sîya evînê isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yok yok sen onu yanlış yorumlamışsın. bunun sebebini anlatayım ben sana . şimdi senin açtığın bu başlık bende nasıl bir hatırlatma yaptı biliyormusun. (hadi ateistler bunu da açıklayın.) böyle bir söz dolaşıyordu internette. onun yarattığı duyguya yakın bir duygu uyandırdı bende.

İnzivaya çekilmek mi istersin kardeşim? Aramak mı istersin kendine giden yolu? Biraz durakla ve dinle beni?
Alt 16-03-2013, 22:06
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ysfrc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tam da senin soyledigin gerekcelerle bu baslik acildi! belki basliga karsi gelistirdigin tepkiyle farkli yorum getirdin ancak bu basligin birincil amaci saldirgan ateistlere hodri meydan icindi, ikincil amaci senin gibi felsefecilere daha dogrusu kendini kandiranlara acaba bu olcuyu kendinize de yoneltip olcuyor musunuz diyeydi!
Ben felsefeci değilim. Evrim konularında yazarım genelde. Başlığımıza gelirsen bekleriz Ben saldırgan bir ateist olmadım şimdiye kadar. Güzel güzel tartışırız orda.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 16-03-2013, 22:16
sîya evînê - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sîya evînê sîya evînê isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bakın üye cenkvarol un daha önce açtığı bir başlık kurana neden inanmıyorum . biz müslüman olmayanların sebeblerini özet geçmiş bence çok faydalı buraya lnkini atıyorum. amacınız ianmayan insanların fikirlerini öğrenmekse buna bir göz atabilirsiniz . ki bence niyetiniz bu değil; asıl niyetiniz gelip şu ateistlere bir ders vermek. benim anladığım bu. çünkü direk düelloya davet etmişsiniz.
http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=26508

İnzivaya çekilmek mi istersin kardeşim? Aramak mı istersin kendine giden yolu? Biraz durakla ve dinle beni?
Alt 16-03-2013, 22:17
Yasaklandı

Selalim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle kadının ne olduğunu bilmezseniz kadına acıyıp, üzülürsünüz. Kadın sizin sandığınız gibi ne ezik, ne de ikinci sınıf halde. O her şart ve koşulda erkeği istediği gibi kullanmasını bilir. Ben kendim bir kadın olarak hiçbir zaman hemcinslerime hak vermedim (ne Türkiyede ne de başka memleketlerde) aksine ne kadar acımasız ve insafsız olduklarını düşündüm herdaim.

Kadın onda olmayan sözde hakları isteseydi, erkeğin kadının önünde durabileceğini zannedecek kadar saf olabiliyor erkek beyni.

Yaşadığım yere gelince bir Avrupa ülkesindeyim ve erkeklerin köpek kadar değeri olmadığını söyleyebilirim. Hmmm kadının değeri var mı? Belki erkekten daha fazla değeri var, hakları korunuyor devlet tarafından, erkek sömürülüyor ama erkek kadınım deyip ömür boyu masraf etmez öyle bir kadına farklı cins diye, beş kuruşunu yedirmek istemez (eee haklılar da eşitlik var, üstünlük yok değil mi) ama ge gör ki devlet erkekten söke söke alıp veriyor kadına, kadın almasını biliyor. Bir evlendin, kadın seni boşadı mı, hayatın kaydı.

Sevgiler.
gercekten kadin misiniz bilemem ancak yazdiklariniza buyuk olcude katilir ve batililarin 'pozitif ayrimcilik' dediklerini bir de islamin bakisiyla destekliyeyim; islamda erkek eve bakmaya yuklumdur ve kadin evde ne yemek yapmak ne temizlik yapmak ne bulasik yikamak zorunlulugunu birakin cocuga bakmaya bile mecbur degildir!!!! bu cahiller zirvaliyip duruyor, bos dunyalarina anlam ariyorlar! halbuki aradiklari aslinda kaybettikleri sey farkinda degiller
Alt 16-03-2013, 22:25
Cumayagittimgelicem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cumayagittimgelicem Cumayagittimgelicem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selalim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevgiler.
Bende o zaman dünya üzerindeki milyonlarca zorla çalıştırılan hayat kadınlarından, yada işinden ayrılmak zorunda kalan milyonlarca kadından bahsedeyim. Ayrılmak isteyen ve öldürelen kaç erkek duydun? Elbette vardır ama oranlayalım erkek ve kadının durumunu. Kaç tecavüz vakası?

Empati yapmayı deneyin diyebiliyorum size. Söyleceğm veya vereceğim örnekler çok değişmeyecektir. Hemcinsleriniz için hayat dünyanın %90 nında çok zor. Kadınların %90 ı zor demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama dünyanın %90 nında ezilen kısım onlar diyorum.

Değişim, gelişme, tabuları yıkmak kolay değildir. Sancılıdır, kabul etmesi çoğu zaman zordur çünki tanıdık değildir. Ama iyi yönde olanları destekleyebilmek için olaya daha geniş çaplı bakabilmeliyiz.
Alt 16-03-2013, 22:29
Cumayagittimgelicem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cumayagittimgelicem Cumayagittimgelicem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gercekten kadin misiniz bilemem ancak yazdiklariniza buyuk olcude katilir ve batililarin 'pozitif ayrimcilik' dediklerini bir de islamin bakisiyla destekliyeyim; islamda erkek eve bakmaya yuklumdur ve kadin evde ne yemek yapmak ne temizlik yapmak ne bulasik yikamak zorunlulugunu birakin cocuga bakmaya bile mecbur degildir!!!! bu cahiller zirvaliyip duruyor, bos dunyalarina anlam ariyorlar! halbuki aradiklari aslinda kaybettikleri sey farkinda degiller
Kuran boşanma hakkını kime vermiştir? Biz cahiller en azından yorumlayıp doğruları görmeye çalışıyoruz. Konuşmuş olmak için konuşmuyoruz.
Alt 16-03-2013, 22:31
Selalim Selalim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Herkes her fikri savunabilir ama enteresan olanın buradakilerin körkütük inanıyor diye karşı olup, karşılarında durdukları insanlardan farklı olmamaları. Onların nasıl kendilerinden, kendi gibi olmayan birilerini yanlış görüp, kendi gibi yapmak istedikleri gibi bunlar da aynını yapıyor ve yaparken de gerçekten de karşı tarafa duydukları bir nefret, bir tiksinme, bir kızgınlığın verdiği tepki ve asla onlar gibi, onlardan olmak istememenin verdiği coşkuyla öyle içten savunuyor, öyle samimi hareket ediyorlar ki. Ben samimiyetlerine inanıyorum ama onlar savunduklarını gerçekten bilmiyor. Neden ve kaynağı ne? Yapılan hata ise yine her zaman söylediğim gibi herkesi kendi gibi sanmak.

Herkes aynı zihinsel ve coşkusal düşünce ve hislere sahip değilki.

Yaptıklarına, düşündüklerine ve inandıklarına büyük anlam yüklüyorlar. Kendilerini tek doğru sanarak...

Sevgiler.

Konu Selalim tarafından (16-03-2013 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil