Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-06-2021, 11:11
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
Simulasyon kavramını itici ya da rahatsız edici buluşumu ve ben de oluşan doğal tepkiyi iletiyorsam bu sadece içtenliktir. Bana fikirlerimi küçültme girişimi söylemi aba altında sopa gibi (beni eleştirme bir daha bunu yazma demek gibi) ve yazarı engeller . Yani ben şöyle düşünürüm. Tamam bu arkadaş simulasyon fikirleri hakkında eleştiri almıyor ve bunu tekrar edersem ne türden bir yeni iletişim tepki ve geri bildirime maruz kalacağım belli değil, susarım daha doğrusu simulasyonun eleştirilmesine yönelik susturulurum. ve ben bunu yaparım.. çok seviyorum. en sevdiğim şey. susma....
Bu söylediklerimden böyle bir çıkarım yapmak için epey uğraşmak gerekir. Ben her zaman fikir özgürlüğü, ifade özgürlüğü, ve diğer özgürlüklerin yanında oldum. İnsanları susturmak hiç istemediğim, hiç tasvip etmediğim bir davranış biçimidir. Birisi konuşmaya başlamışsa bitirene kadar onu dinlemek lazım. Saptama varsa da lafını unutturmadan kısaca araya girip tekrar konuya dönmesine müsade etmek lazım.

Ben simülasyon konusunda eleştiriye kapalı değilim. Ancak sizinki eleştiri değil, doğrudan redde dayalı bir tavır. Yani önce doğrudan reddediyorsunuz, tıpkı düz dünya gibi. Ben bunu bilimsel bir tavır olarak bulmuyorum. Bakın şimdi;

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
düz dünya ? Şimdi aynı kivi ve şeftali örneğim ama ben dürüst yazıyorum
dünya düz değil yamuktur , düzün antisi yamuktur ya da eğridir ve dünya eğridir ve yamuktur ve konu kapanmıştır

Bu örneği düz dünya üzerinde vermeseydin katılıyordum

ve bunun yolu şu .kendi bilimini kur, kendi makaleni yaz ve geçmiyorsa kendi enstitü ve kendi editörlünün ve dergini aç

ya da felsefeden yardım iste...
Bakın ben dünya simülasyondur, konu kapanmıştır diye bir şey söylemiyorum. Dünyanın simülasyon oluşunu, bir çok inançtan birisi olarak örneklendiriyorum. Dünyanın yamuk oluşunu öne atıp düz dünya konusunu kapatamazsınız ki, bunu kanıtlamanız gerekir. Konu kapanmaz. Ben dünyanın düz olduğunu söylediğimde, siz eğer düz olmadığını, yamuk olduğunu söylüyorsanız konuyu kapatmak için bunu kanıtlamanız gerekir. Aksi taktirde açık bir şekilde, benim gibi düşünmediğiniz için fikrimi kendi iç engizisyonunuzda yargıladınız, idam ettiniz, uyguladınız. Böyle olmaz. Diğer fikirlerin kafasını kesmek fikir özgürlüğü müdür?

Şimdi konu dışı bir örnek olacak, zaten burası boş ve gereksiz konular bölümü olduğu için bu örneği vereceğim.

Şimdi bizde (sözde) bilim kurulu (!) diye bir kurul var. Orada da pek itibarlı, ama sevimsiz, kimsenin sevmediği, Mehmet Ceyhan diye birisi var. Şimdi kurul kararına dayanarak arada kendi önerilerini söylüyor. Diyor ki işte, "aşı olmayanlar bana göre diğer insanların hayatına kast etmiştir, diğer insanları tehlikeye atmıştır". Bu görüş artık fikir özgürlüğü değildir. Çünkü bu cümlesi, aşı olanları aşı karşıtlarına karşı provoke etme amaçlıdır. Delinin birisi çıkar, sen benim hayatıma kast ediyorsun o halde ben de seni öldürürüm der, insanlar birbirini öldürmeye kalkar. Şimdi Mehmet Ceyhan bu provokasyonu yaptığında ortaya çıkan sonuç, bazı aşı olanların bazı aşı olmayanları öldürmesi olacak, sonuç olarak insanlar "acaba aşı olmazsam delinin birisi beni öldürür mü" diye düşünerek aşı olacaktır. Bu, yani Mehmet Ceyhan'ın izlediği yöntem, hayvanlara karşı uygulanan en ilkel eğitim yöntemidir ve fikir özgürlüğü kapsamına "girmez", provokasyon kapsamına girer. Ama bakıyoruz, soruşturma filan var mı? Bunu ben söylesem soruştururlar. Neyse, diğer insanların ve görüşlerin kafasını kesmek fikir özgürlüğü değildir, böyle fikir özgürlüğü olmaz.
Bir deaş mensubunun "tüm kafirlerin kafasını keselim" demesi bir fikir özgürlüğü değildir. Aynı şekilde, bir nonteistin "ben düz dünyayı reddettim, konu kapanmıştır" demesi, fikir özgürlüğüdür. Bakın yanlış anlama olmasın diye fikir özgürlüğüdür diye yazdım ama fikir özgürlüğü bir başka insanın da fikrin de kafasını kesmemelidir. Konu kapanırsa, o zaman karşıt fikrin kafasını kesmiş olursun, o zaman deaşlıdan farkımız ne olur?

İşte, aşağıda anlattığım kısmı, herhalde orayı yorgun okudunuz, birer cümle geçmişsiniz. Oysa orada bunun nedeni anlatılıyordu. Karşıt görüşün kafasını kestiğiniz tavırla, karşıt görüşteki birinin kafasını kestiğiniz tavrın felsefi anlamda hiç bir farkı yok. Her iki türlü de karşıt görüşü ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Zaten islamcı terörün de amacı budur. Fark yok ki o zaman. Ben hep söylüyorum, teist olmuş, non teist olmuş, bir yerde aynı tavrı gösteriyor, çünkü hamur aynı hamur.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
Burası ya da aslında burası değil de bir karşı din forumu ve grubu/platformu nonteistlerin tekelinde olmalıdır.
Farklı görüşe tahammül edemezseniz o zaman sizin görüşünüze tahammül edemeyenlere neden tahammül edemiyor oluşunuzu nasıl izah edeceksiniz?
Ben bunu yapmıyorum. Ben her görüşe açığım. Yeter ki kafa kesmesin, kol bacak kırmasın.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
non-tesitlerin içinden bölünmüş kendini ayrı hisseden bir grubun değil. nonteislet birleşmelidir

"Ezilenler birleşin" demek gibi "nonteistler birleşin"
ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
Simulasyon kavramını sevmiyorum okurken beni kivi ya da ya da şeftalinin dışındaki tüy gibi zorluyor...
Ben size simülasyonu eleştirmeyin demiyorum, tam olarak bunun tersini söylüyorum. Siz eleştirin, konuşalım, tartışalım. Ama siz doğrudan simülasyon teorisini, ya da düz dünya teorisini engize ettiğinizde, kafasını kestiğinizde o zaman işte sorun ortaya çıkıyor. Bunu fikir özgürlüğü olarak düşünüyorsanız orada bir sıkıntı var. Yasal açıdan sıkıntı yok, felsefi anlamda sıkıntı var.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
Fikirlerini küçültme girişimi yok, öyle bir girişim yok .
Bu sizin iddianız. Yukarıda anlatmaya gayret ettiğim gibi fikirlerimi küçültmüyorsunuz, ama doğrudan idam ediyorsunuz. Bu olmaz, bu doğru değil.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
en sevdiğim şey. susma....
Susma, sustukça sıra sana gelecek.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
Burası ya da aslında burası değil de bir karşı din forumu ve grubu/platformu nonteistlerin tekelinde olmalıdır.
Bakın sitenin sloganını, kuruluş ilkelerini okuyun. Bir şöyle okuyun ne diyor? Dinlerden özgürlüğün sesi. Burada mesela, din karşıtlarının buluşma noktası diyor mu? Var mı öyle bir slogan, öyle bir hedef, öyle bir amaç? Yok. Öyle bir iddiası yok zaten. Sizin de olmaması lazım. Ayrıca ben kategorik açıdan insanların inanan ya da inanmayan olarak ayrılmasına da karşıyım. İnanç çünkü zaten sanal bir şey. Neye inanırsan inan bana ne kardeşim, dediğimiz zaman modern bir toplum olmuş olacağızdır. Halen burada bile bu atmosferi yakalayamadıysak modern bir toplum olmaktan çok uzağız demektir. En azından sizin gibi felsefi açıdan gelişmiş bireylerin bu ve benzeri kategorizasyonlara karşı çıkması gerekir.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
Bu yorumun deizm agnostisizm ve gnostisizm. Özellikle gnostisizm içeriyor....
Yukarıda da anlattığım gibi, bir tanıma bir kalıba sokulmaya karşıyım. Eğer bir kalıba gireceksem ben teizmi tercih ediyorum. Benim bunu tercih etmem, teistler tarafından da nonteistler tarafından da fikri açıdan dışlanmama engel olamıyor malesef. bir inanca ya da düşünceyle benim düşüncelerimin benzeşmesi benim açımdan hiç bir şey ifade etmez. yani gnostizmin hayat felsefesine yüzde 90 oranında yakın görüşte olmam, benim görüşlerimin onlarınkiyle ortak bir şeyler taşıması gerektiğini ifade etmez. Açıkçası, kimin nasıl, neye inandığı benim ilgimi çeken bir konu değil.
Kozmolojik çokluk konusu ilgimi çektiği için yazdım. Bu konu da, karşıt görüşler tarafından doğrudan idam edilen bir görüş. Ama maalesef bununla ilgili ortaya sürdüğüm görüşlerim tarafınızdan şiddete tabi oldular. Şimdi ben bu durumda bu konuya yazmış olmakla beraber aslında doğru mu yaptım emin olamadım. Size yapılan şeyi siz başkasına yapıyorsunuz ve malesef... neyse.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
Felsefi olarak yukarıdaki düşünce yapısıyla kimse boğuşmak istemez. Paket olarak bizde bu var (Ateizm) al kurtul ya da tarafını tutumunu seç kendini belirli bir şekilde ifade et (deizm, agnostisizm gibi) diyecektir.
Bu olmaz ama. Kolayını seçelim, fazla düşünmeyelim, kalıp olarak şunlardan birini alalım şeklindeki bır tavır olmaz. Herkesin zeka seviyesi farklı tabi. İnsanlar en basit formlardaki tartışmaya girmeyi yeğliyorlar, anlayabildiği kadarına tartışmaya giriyor, onun anladığı noktadan sonrası için karşısındaki fikri, kendi anlayabildiği en yakın forma benzetmeye kalkıyor. Bu olmaz, bu yanlış. Ben bunu anlamadım diyebilmek lazım.
İnsanların genel hastalığı, ben bunu bilmiyorum diyememek.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
stolenhistory ney bilmiyorum benim kendimin okuduğu herkesin açıktan komplo dediği gündemim ve içeriğim ve okumam var. Yani alternatifin alternatifinin de alternatifi.
Şurası (link)

Alternatifin alternatifinin de alternatifi içerikler üretmeniz güzel. Keşke bunu daha birinci aşamadaki alternatif fikirlere karşı tavrınızı biraz yumuşatarak gösterebilseniz. Yani siz birinci derece türev alternatife tahammül gösteremiyorsunuz ama üçüncü derece sizin alternatifinizi bizler burada tartışmalı mıyız. Bunu diğerleri yapıyor, yapar, ama ben yapmıyorum. Ben sizin fikirlerinizi açık yüreklilikle tartışmaya hazır olarak geldim. Ancak bu nasıl olacak? Veya bu kadar şeyden sonra nasıl yürüyecek? Bilemiyorum.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,
herşey ama herşey ve herşey ya sonsuz ya da sıfır tane
bunu aklının bir köşesine yaz olur mu?
Espiri olarak yaptıysanız komik, espiri olarak söylemediyseniz hiç komik değil. Bir dogma gördüm sanki. Böyle olmaz ama. Biri de çıkar, hooop bir dakka Allah var, yaz bunu bir kenara der, ama yok mok diyemezsin. Kim daha büyük puntalarla konuşursa o kazanır.

ictenlik Diyor ki
Sayın LEVH,Bambaşka bir bilgi tabanım var. Bir kaç kez okunup incelenmesini rica ettim bunun dışında iyi yakın bir kavrayışın var.
Yazdığınız şeyleri okumak onlara katılmamızı gerektirmez. Veya siz şöyle düşünebilirsiniz, "nasılsa söylediklerim yadsınamaz gerçekler, bunları okuyunca hemen imana gelip bana hak verecekler". Böyle bir şey yok. Milyon tane çizgi dışı teori üretilebilir. Bunlardan herhangi birisi gerçek olabilir. Sizin anlattıklarınız ya da kaynaklarınız da o milyon teoriden sadece birisi.
İç ve dış aynı olabilir. İç ve dış farklı da olabilir. İç ve dış kategorik olarak üçüncü bir tercihi saklamak için uydurulmuş argümanlar da olabilir. Her şeyin sayısal olduğu bir matriksi düşünün örneğin.
Yanlış anlamayın ben size bir şey öğretmeye çalışmıyorum. Ben sizden bir şey öğrenmeye de çalışmıyorum. Çünkü ben, sen, biz kavramları üretilmiş ve öğretilmiş kavramlardır. Bunlar öğretilmemiş olsaydı benlik ya da bencillik kavramı da hiç bir zaman üretilmeyecekti. O zaman insanlar diğer insanlara hiç bir zaman zarar veremezdi ve bu oluşacak kollektif bilinç insanlığı çok çok çok ileri götürebilirdi.

neyse. Esen kalın.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 09-06-2021, 17:03
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yanıt 1 -Çok uzun bölmek zorunda kaldım

Sayın LEVH

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu söylediklerimden böyle bir çıkarım yapmak için epey uğraşmak gerekir. Ben her zaman fikir özgürlüğü, ifade özgürlüğü, ve diğer özgürlüklerin yanında oldum. İnsanları susturmak hiç istemediğim, hiç tasvip etmediğim bir davranış biçimidir. Birisi konuşmaya başlamışsa bitirene kadar onu dinlemek lazım. Saptama varsa da lafını unutturmadan kısaca araya girip tekrar konuya dönmesine müsade etmek lazım.
.
O yorumu bana yazarı, yazıyı bir şeyleri küçümsediğim söylendiği için yazdım . Benim tarafımda durum duygu düşüncelerimi ifade etmekti.

Ben simülasyon konusunda eleştiriye kapalı değilim. Ancak sizinki eleştiri değil, doğrudan redde dayalı bir tavır. Yani önce doğrudan reddediyorsunuz, tıpkı düz dünya gibi. Ben bunu bilimsel bir tavır olarak bulmuyorum. Bakın şimdi;
"İctenlik" 2012 de onunla yazışsaydın seninle 5 gün 5 yıl 5 ay simulasyon tartışabilirdi. Hiç taraf olmadan. Sonra bu internet denilen yer de öyle insan temasları yaşandı ki insandan bezdik

Bir şey rica edebilir miyim? Bana düz dünya deme. Tamam simulasyona ben razıyım

Bakın ben dünya simülasyondur, konu kapanmıştır diye bir şey söylemiyorum.
Dünya düz mü diye baktım her yeri eğri büğrüydü bir düzlük göremedim ve konu kapanmıştır dedim

(geçen hafta yazdığım başka bir yazıyı izninle sonra ki bir yorumda paylaşacağım)

Bakın ben dünya simülasyondur, konu kapanmıştır diye bir şey söylemiyorum. Dünyanın simülasyon oluşunu, bir çok inançtan birisi olarak örneklendiriyorum. Dünyanın yamuk oluşunu öne atıp düz dünya konusunu kapatamazsınız ki, bunu kanıtlamanız gerekir. Konu kapanmaz. Ben dünyanın düz olduğunu söylediğimde, siz eğer düz olmadığını, yamuk olduğunu söylüyorsanız konuyu kapatmak için bunu kanıtlamanız gerekir. Aksi taktirde açık bir şekilde, benim gibi düşünmediğiniz için fikrimi kendi iç engizisyonunuzda yargıladınız, idam ettiniz, uyguladınız. Böyle olmaz. Diğer fikirlerin kafasını kesmek fikir özgürlüğü müdür?
Benim bir şeyi kanıtlamam gerekmez. serbestçe yazmam gerekir. ne kadar serbest o kadar iyi

Aksi taktirde açık bir şekilde, benim gibi düşünmediğiniz için fikrimi kendi iç engizisyonunuzda yargıladınız, idam ettiniz, uyguladınız. Böyle olmaz. Diğer fikirlerin kafasını kesmek fikir özgürlüğü müdür?
Hayır şöyle oldu. Açıkçası beni hiç yapmadığım şeylerle itham ettiniz.

Diğer fikirlerin kafasını kesmek fikir özgürlüğü müdür?
İçinden geleni yazmaktır.

Şimdi konu dışı bir örnek olacak, zaten burası boş ve gereksiz konular bölümü olduğu için bu örneği vereceğim.
Burada istediğin kadar herşeyi istediğin gibi yazabilirsin.. en önemlisi bu

-devam edecek-

Vicdanlar yaralandığında da kan akmış sayılmaz mı? -Thoreau...
Alt 09-06-2021, 18:07
Üye

Yanıt 1'in devamı niteliğinde Yanıt 2

Sayın LEVH;

Şimdi bizde (sözde) bilim kurulu (!) diye bir kurul var.
Böyle şeylerle ilgilenme kafanı boş şeyleler doldurma. Felsefe, tarih, bilgi, bilim sanat, fotografçılık, sinema, aile, çocuklar, çiçekler, kelebekler başka güzel şeylere yoğunlaş..

Neyse, diğer insanların ve görüşlerin kafasını kesmek fikir özgürlüğü değildir, böyle fikir özgürlüğü olmaz.
Castaneda'nın forum da "Ufak Tiranlar" diye bir öyküsü var. Forumda paylaştım. Onu oku.
ve tüm bu olguyu ilgilenilmemesi gereken olarak alıyorum.

fikir özgürlüğüdür diye yazdım ama fikir özgürlüğü bir başka insanın da fikrin de kafasını kesmemelidir.
Ben senin yazdıklarını bunları niye yazıyorsun diyor muyum? Sadece cevap veriyorum. Öyle yap.

Farklı görüşe tahammül edemezseniz o zaman sizin görüşünüze tahammül edemeyenlere neden tahammül edemiyor oluşunuzu nasıl izah edeceksiniz?
Maruz kalmamaya çalışma, ilgilenmeme en büyük tahammül biçimi ve ben yukarıda sayılan bazı olgu ve isimlere de aynı eşit oranda maruz kalmamaya çalışıyorum. Kendi gerçeğim ve gündemime maruz kalıyorum.. Kuş avcısıysam kuş avlamayla ilgiliyim ve ressamsam manzara, resim ve boyalar gibi. Yani ilgili değilim. Yani size diyebilirim ki; hadi onlardan sözedelim mi_?

Eristik ve çatışma bir insanın ruhuna işlemişse zor çıkan bir boya. Ben buna maruz kaldım

Ben size simülasyonu eleştirmeyin demiyorum, tam olarak bunun tersini söylüyorum.
Benim determinizm ve nedenselliği (başlangıç ve oluşu da) dışlayan kendi fikirlerim var. Özgür irade gibi. Nondualizm gibi. Bunları Türkiye forum ve düşünce gruplarında savundum. Başka kaynaklar okudum.
Ben daha önce bir kaç yorum ve gönderi de o konu da fikirlerimi sundum. Ekleyecek çıkaracak bir şey gördüğümü sanmıyorum.

Bu sizin iddianız. Yukarıda anlatmaya gayret ettiğim gibi fikirlerimi küçültmüyorsunuz, ama doğrudan idam ediyorsunuz. Bu olmaz, bu doğru değil.
Hayır ben de çiçek ve kelebekler var diyorum ama renkleri mi acaba soluk?

Sizin de olmaması lazım.
Benim ben olmam lazım
Anarşizm kuramını oku. Simulasyondan iyi bir teori.
Bir kaç anarşizm teorisyeni okur musun? Bu zihin egzersizi olur. Bir şey almak ve öyle olmak zorunda değilsin. Ben mesela sudoku doldururum. Bunun bir sonucu yok ama doldururum

Ayrıca ben kategorik açıdan insanların inanan ya da inanmayan olarak ayrılmasına da karşıyım. İnanç çünkü zaten sanal bir şey. Neye inanırsan inan bana ne kardeşim, dediğimiz zaman modern bir toplum olmuş olacağızdır. Halen burada bile bu atmosferi yakalayamadıysak modern bir toplum olmaktan çok uzağız demektir. En azından sizin gibi felsefi açıdan gelişmiş bireylerin bu ve benzeri kategorizasyonlara karşı çıkması gerekir.
Dindar yüklerin var bunları boşaltman zaman alacak, içtenliğe güven, yeni hissedeceksin yıllar sonra
Bunlar benim de başıma geldi

Susma, sustukça sıra sana gelecek.
Artık gökten umarız medet çünkü yerde sevgi bitti -Şanıser

Yukarıda da anlattığım gibi, bir tanıma bir kalıba sokulmaya karşıyım. Eğer bir kalıba gireceksem ben teizmi tercih ediyorum.
Panteizm verelim yanına da 3 aylık deneme kiti olarak -özneci- diyalektik maddeci materyalizm ..
Beğenmediğini kullanmazsın ya da değiştirirsin.
Animizm ve nondualizm seviyoruz. İzm'leri sevmiyorum...

Yukarıda da anlattığım gibi, bir tanıma bir kalıba sokulmaya karşıyım. Eğer bir kalıba gireceksem ben teizmi tercih ediyorum. Benim bunu tercih etmem, teistler tarafından da nonteistler tarafından da fikri açıdan dışlanmama engel olamıyor malesef. bir inanca ya da düşünceyle benim düşüncelerimin benzeşmesi benim açımdan hiç bir şey ifade etmez. yani gnostizmin hayat felsefesine yüzde 90 oranında yakın görüşte olmam, benim görüşlerimin onlarınkiyle ortak bir şeyler taşıması gerektiğini ifade etmez. Açıkçası, kimin nasıl, neye inandığı benim ilgimi çeken bir konu değil.
Teizmden kopuşum panteizm üzerinden oldu. Varla yok arası deist panteist vb gibi bir tanrı. Ara geçiş formu gibi. Yani benim evrimimin ara tanrı formu. Düşünsel olarak.

Bunu aklımda birleştirdim. Tanrıyla birleşme ve tanrıya ulaşma anlayışları gibi tüm varlığa bileşme, aynı hisseme anlayışları koydum uyguladım. (Neredeyse tüm) Varlık'ı (aynı an da) tanrılaştırma

Şimdi insanla birleşiyorum, tüm bunların yerine insan koydum..

Kozmolojik çokluk konusu ilgimi çektiği için yazdım. Bu konu da, karşıt görüşler tarafından doğrudan idam edilen bir görüş. Ama maalesef bununla ilgili ortaya sürdüğüm görüşlerim tarafınızdan şiddete tabi oldular. Şimdi ben bu durumda bu konuya yazmış olmakla beraber aslında doğru mu yaptım emin olamadım. Size yapılan şeyi siz başkasına yapıyorsunuz ve malesef... neyse..
Ben zaman ve geçit arıyorum hepsi bu. Avcılar cemiyetinde kürkseveri oynamak istemem.

Bir şiddet yok! Ney şiddete tabi oldu?

Yaz ve yazayım hepsi bu.

Size yapılan şeyi siz başkasına yapıyorsunuz ve malesef... neyse..
Ben açımlıyor ve ifşa ediyorum. İfşa et kurtul. Kendim üzerinde de durmuyorum. Duygusallaşmıyor ve kişisel ele almıyorum, kişiselleştirmiyorum. Aradaki fark bu.
Görev zaiyatı gibi olgu zaiyatı. Hırçın bir kısrağı yakalamaya ve yarasını tedavi etmeye yardımcı olduğunu o arada bir çifte yediğini düşün. Başına gelen çifte mi?
Çifteye karşı duygusal tutumum aynı değil, empati .
Kaldı ki birleşecek grup yok. Yazdığım saçma bir felsefe grubu forumu nal topluyor. Bir kaç sosyal medya grubu topluluk oluşmuyor içerikler berbat . Sosyal yaşamım tamamen sanal dünya oldu. Burası güzel.

Burada yazdığını tam olarak, çok iyi anladığımı anlamalısın. Verilen serzenişi.

Şurası (link)
stolenhistory e bakacağım ney bilmiyorum ama ilgileneceğimi sanmıyorum.. ben dürüst biriyim

Alternatifin alternatifinin de alternatifi içerikler üretmeniz güzel.
Alternatifin alternatifi içerik üretmiyorum stolenhistory XL ya da alternatif stolenhistory'im var. Burada

https://cassiopaea.org/forum/threads...by-date.13581/

https://baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=7

Keşke bunu daha birinci aşamadaki alternatif fikirlere karşı tavrınızı biraz yumuşatarak gösterebilseniz. Yani siz birinci derece türev alternatife tahammül gösteremiyorsunuz ama üçüncü derece sizin alternatifinizi bizler burada tartışmalı mıyız. Bunu diğerleri yapıyor, yapar, ama ben yapmıyorum. Ben sizin fikirlerinizi açık yüreklilikle tartışmaya hazır olarak geldim. Ancak bu nasıl olacak? Veya bu kadar şeyden sonra nasıl yürüyecek? Bilemiyorum.
Zamanım yok. Söylediklerini tartışmayı vakit kaybı olarak algılıyorum. Sana saygı olarak içtenlikle tartışabilirdim ve emin ol 20 li 30 lu yaşlarda olsam bunu yapardım
Kendi kişisel gündemim var onunla yarışıyorum. Senin simulasyon anlatmaya çalışman gibi benim de teorilerim var onları anlatmayı ve tartışmayı deniyorum..
Anlattığımı eşit dinleyen biri olacağın sonucuna varsaydım yine de tahammül ederdim. Seni bu taraftan hiç almadan hep vermeye girişken hissedip gözlemledim.

Benim tartışılmayı bekleyen bir fikrim var mı?
Bu konu da çelişkilerim var.

Espiri olarak yaptıysanız komik, espiri olarak söylemediyseniz hiç komik değil.
Tekrar ediyorum. Herşey ama herşey ama herşey sıfır ve sonsuz tane. Bunu düşün. Bulacaksın..

Böyle olmaz ama. Biri de çıkar, hooop bir dakka Allah var, yaz bunu bir kenara der, ama yok mok diyemezsin. Kim daha büyük puntalarla konuşursa o kazanır.
.
Bir kere kazanmak ne kaybetmek ne? allah var yazsaydın bu daha büyük deseydin ve çıksaydın
olmadı mı simulasyon teorim en güçlü düz dünya kesin deseydin
farketmez ve benim ne yazdığıma baksaydın
aldırmama ki... cevabımı veririm sadece
yeni bir cevap..
bunun üzerinde durmam
yani ne hissediyorsan onu yaz ve bırakta ne hisediyorsam onu yazayım

LEVH ben dürüst biriyim. Bana tanıttığın şey diyelim ki simulasyon. Diyelim ki bu bir eski çağ taş tekerlekli bir kağnı olsun. Ben bir yıldız geçidi, gökkuşağı, uzay mekiği ve solucan deliğinden bahseden bir şeye benzer bir şey okumuş hissediyorum

Kaldı ki Simulasyon/Simularklar bir Fransız yazar yazmış Nihilist bir grup paylaşıyordu. Bana göre insanların gündemi çalınıyor ve kafası bölünüyor.

Yani bunlar alternatif arayışlar ama tanrı arayışları.... özgür irade; özgür irade

Simulasyonun bir ilerisi panteizm

Simulasyon bu haliyle teizm ama deizm

Her şeyin sayısal olduğu bir matriksi düşünün örneğin..
Peki

Yanlış anlamayın ben size bir şey öğretmeye çalışmıyorum. .
Çalış ve dene kendini sınırlama

O zaman insanlar diğer insanlara hiç bir zaman zarar veremezdi ve bu oluşacak kollektif bilinç insanlığı çok çok çok ileri götürebilirdi.
İnsan kolektif bilince içkin
ileri gitme subjektif
Denileni anlıyorum birleşme doğru kavram. Ben/biz o durumda birleşme kavram ve kipini yeğleriz bir kolektif bilinç oluşmasında ziyade
Birleşme ayrımcılık içermez ve birleşme birleşmedir

Esen kalın.
Bak bir de defalarca kez sana bilgi tabanını nereden edindiği sordum şimdi stolenhistory yumurtladın

İçtenlik'in kafası şöyle çalışıyor adamım. Acaba stolenhistry forumunda cassiopaean experiment material-i sunulabilir mi sunulamaz mı?

Ben açık biriyim. Umarım anlaşılmamışımdır.

Eş ya da anne ya da sevgili biri seni koruyor- iyiliğini istiyor olmalı (bu off the record bir yorum)

şimdi stolenhistory'e bakıyorum bakacağım.

Peki bu krisçın'ları okuyorsan müslüman eristiği neden hala temizlenmedi okumaya devam et onları çok oku

müslümanlara bilgi vermezsin ve o yolla yardım edemezsin kolay olmayacak ve umduğun gibi olmayacak sana karşı çıkacaklar buna hazır olmalısın. Benim yaptığım gibi yapmalısın. Umursama bunu yardım olarak gör ve acıma.

Esen kalın

Konu "ictenlik" tarafından (09-06-2021 Saat 18:54 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-06-2021, 19:27
Üye

Standart Yanıt 1-2 nin devamı olan yanıt 3

Sevgili LEVH

Bu grubu müslümanlarla birleştiremeyeceğine göre bu grubu quantum future'la birleştirmelisin

İstedikleri bilgi burada
https://cassiopaea.org/forum/threads...by-date.13581/

ama şimdi aradım da forumda bir kez işlenmiş.
Bulabildiğim kadarıyla ve bir Yönetici-Moderatör onun 2002 yılından sonra bozulduğunu iddia ediyor.
https://stolenhistory.net/threads/ww...trenches.1874/

Yani orada direnç gelişeceğini umuyorum
Bu yönetici eliyle olacak. Bunu anlıyorum. Bu başıma geldi geliyor.
Buna alışıyoruz. Bu kader:.

Bir yöneticinin düşüncesi herkesi (çoğunluğu) yöne-l-tir gibi bir şey..

Bu çocuklar iyi bilgi toplamış LEVH

Kaynağın kaynak referansını şu an merak ediyorum. Bu bilgi tabanı nereden geliyor?

Bu bilgiyi kimden hangi kaynak referanslardan elde ettiklerini, derlediklerini (nasıl elde ettiklerini, kimden elde ettiklerini) biliyor musun?

Ç-alıntı tarih gibi bilgileri de mi ç-alıntı LEVH?

Sözde 2002 ye kadar (ya da belki tamamını okumuş ya da biliyor) ama size bozuk bunu okumayın diyor!

LEVH sana önerim hayalcügü (dreamtime) ve içtenlik arasında bir seçim yap ve içtenlik'in önerdiği forumu oku!

Alt 09-06-2021, 20:13
Üye

Standart Yanıt 1-2 ve 3 ün devamı olan Yanıt 4

LEVH sana son önerim;

bu stolen history'e yazıyor musun?

Eğer yazıyor ve yeterli derece de İngilizce konuşabiliyorsan lütfen şunu yaz

Sizi ve bu grupta öğrendiklerimi; Türk forumlarında sunmayı denedim ve ısrarla öğrendiğim bilgileri savundum ancak orada çatlağın biri karşıma çıktı. ve bunlar değersiz dedi. Bunları bırakıp cassiopaea kaynağı okumamı önerdi. Ne diyeceğimi hiç bilmiyorum yardım eder misiniz?

yaz...

Kesinlikle bana/bize değil onlara taraf oluyorsun. Beni/bizi karşına alarak onların tarafında durarak yazıyorsun anladın mı.?

Devam eden yorumlarda hayalgücü (dreamtime) ile karşılaşırsan ?

ve sana ne derse ve yazarsa:
"evet sen haklısın galiba de" ...
"tabi ki burada öğrendiğim bilgileri değerli buluyorum ve öğrenmeye devam ediyorum, sizden çok şey öğrendim ve bana çok şey kattınız"
"ve öğrendiğim bu bilgileri içsellemeye ve araştırmaya devam edeceğim"
"ve sen öyle diyorsan öyledir"
"teşekkür ederim"

vb de
ve polemiğe girme

buna benzer şeyler yaz ama taraf olma

Çok zorlanırsan döndüm ve bunları (bana yazdıklarınızı) anlattım ve onlara bu yanıtları verdim şimdi de

"bunlar ,tüm bu bilgiler, Kasyopya'dan aşırma"

diyor de.

"Çok sinir oldum"

de

"Niye aslı varken sahtesini okuyorsun ki"

yazdı yaz.

"Ben burada öğrendiklerime güveniyorum ve inanıyorum; sizinle çok şey öğrendim ve bana çok şey kattınız teşekkür ederim"

de ve
Kesinlikle bana/bize taraf olma.

Bu ifşa yeterli.

Dil bilmiyorsan bunları translate yeterli.

"Simulasyoncuya da selam söyledi de onunla hesaplaşacakmış"

"Mimarlıktan alındı, teknik kadroda taş kırar mıymış sor"

"Özgür iradeye inanıyor" . "Tek yayası buymuş"

de ...

Bunu yaparsan bu olacakları seviyorum yapmazsan canın sağolsun... Eyvallah....

Alt 09-06-2021, 20:55
Üye

Standart Yanıt 1-2-3 ve 4 ün devamı olan Yanıt 5

LEVH sana son önerim;

bu stolen history'e yazıyor musun?

Eğer yazıyor ve yeterli derece de İngilizce konuşabiliyorsan lütfen şunu yaz

Sizi ve bu grupta öğrendiklerimi; Türk forumlarında sunmayı denedim ve ısrarla öğrendiğim bilgileri savundum ancak orada çatlağın biri karşıma çıktı. ve bunlar değersiz dedi. Bunları bırakıp cassiopaea kaynağı okumamı önerdi. Ne diyeceğimi hiç bilmiyorum yardım eder misiniz?

yaz...

Kesinlikle bana/bize değil onlara taraf oluyorsun. Beni/bizi karşına alarak onların tarafında durarak yazıyorsun anladın mı.?

Devam eden yorumlarda hayalgücü (dreamtime) ile karşılaşırsan ?

ve sana ne derse ve yazarsa:
"evet sen haklısın galiba de" ...
"tabi ki burada öğrendiğim bilgileri değerli buluyorum ve öğrenmeye devam ediyorum, sizden çok şey öğrendim ve bana çok şey kattınız"
"ve öğrendiğim bu bilgileri içsellemeye ve araştırmaya devam edeceğim"
"ve sen öyle diyorsan öyledir"
"teşekkür ederim"

vb de
ve polemiğe girme

buna benzer şeyler yaz ama taraf olma

Çok zorlanırsan döndüm ve bunları (bana yazdıklarınızı) anlattım ve onlara bu yanıtları verdim şimdi de

"bunlar ,tüm bu bilgiler, Kasyopya'dan aşırma"

diyor de.

"Çok sinir oldum"

de

"Niye aslı varken sahtesini okuyorsun ki"

yazdı yaz.

"Ben burada öğrendiklerime güveniyorum ve inanıyorum; sizinle çok şey öğrendim ve bana çok şey kattınız teşekkür ederim"

de ve
Kesinlikle bana/bize taraf olma.

Bu ifşa yeterli.

Dil bilmiyorsan bunları translate yeterli.

"Simulasyoncuya da selam söyledi de onunla hesaplaşacakmış"

"Mimarlıktan alındı, teknik kadroda taş kırar mıymış sor"

"Özgür iradeye inanıyor" . "Tek yayası buymuş"

de ...

Bunu yaparsan bu olacakları seviyorum yapmazsan canın sağolsun... Eyvallah....

Bunu yaparsan bu forumun en az yarısını cassiopaea'ya taşıyabileceksin ve bu sayede müslümanlara yardım edebileceksin (daha fazla yardım gelir) ve madem burada boş boş konuşuyoruz başlık boş serbest ve hatta gereksiz karalama ve diyebilme postu, diyoruz o halde aldırma!

Konuştuklarım bomboş serbest ve gereksiz diyebilmeler aldırma LEVH aldırma!

"Foruma şunu yazmalıydın.

Ben "stolenhistory" diye bir grubun bilgi tabanını okudum. Onların simulasyon (mimar) ve bazı başka uçuk fikirleri var ve bunlardan çok etkilendim çünkü yeni bir bilgi tabanı arayışım vardı ve gerçekleri öğrenmek bulmak istiyordum. Bana ateizm şu aşamada çok çekici gelmedi ve cazip görünmüyor (şu şu nedenle). On da boşluklar gördüm (bu bu nedenle) Bunları size açmak istiyorum. Açmak istediğim bilgi tabanının ana hatları bu. (neyse)

Tartışmak ister misiniz?

Lütfen karşıtlık sevmiyorum. Bu tartışmalarda yeniyim. Tanrı kavramımda değişimler olsa da ateist gibi hissetmiyorum hatta sizi biraz karşıtlar ve kafası karışıklar olarak görerek ve hatta neredeyse ürkerek baştan çekinerek geldim çünkü kiminle karşılaşacağımı bilmiyorum çünkü bana ateistler hep karşıt ve kötü kişilerden olur diye söylendi ve belki bu önyargıyı da kıramadım. Zorba değilsiniz değil mi ve iyi insanlarsınız?

Nasıl bir yol izleyeceğimi de bilmiyorum.

İsterseniz susar ya da bohçamı toplar kenara çekilirim. Bu foruma uygun mu ya da uygun olmasını temenni ederdim çünkü Türkiye bunu konuşacak bir yapılanma ve hiç grup yok ve bunu tartışacak hiç arkadaş bulamadım.

Sanırım benim de dertleşmeye ihtiyacım var. Tuhaf şeylere inanıyor oluşumu düşünüyorsanız bile lütfen beni kırmadan nezaketle ifade edin çünkü büyüyor ve yeni şeyler öğreniyorum, sizlerin fikirlerini ve dostluğunu önemsiyorum. Buraya dostlar bulmaya ve kazanmaya geldim!

Tam olarak krisçın tavrı budur.

Ta ilk mesajında

Bu arada hur-kus benden hristiyanlık öğrensin müslüman mekaniği kullanıyor

Bu görüşme tavrıyla hala dostluk değil karşıtlık alıyorsan/görüyorsan zaten o tabanla ilişki kurma..
Kim olursa olsun... Dostların kim olduğunu da böyle bulursun... Adından (izm'inden) değil...

"Bizim stolenhistory gibi gruplara kızgınlığımız: Korkusunu satıyor bilginin kalanını gerisini satmıyor ve vermiyor!"

Anne olduğunu düşündüğüm bir yerden çok güçlü bir ilgi ve koruma alıyorsun..

Konu "ictenlik" tarafından (09-06-2021 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-06-2021, 10:19
Üye

Sevgili içtenlik,

Özet geçseydin okumaya değer bulabilirdim. Açıkçası çoğu birbirinin tekrarı olan söylemleri farklı dillerde ifade etmişsiniz. Yanıt vermek için her birine ayrı zaman ayırmak lazım. Sonuç belliyse, hükmünüzü peşin vermişseniz böyle bir zaman kaybına değer mi, siz karar verin. Yanıtınızın uzun olması yanıtınızın açıklayıcı ve doyurucu olduğu manasına gelmez, aksine yanıt ne kadar uzunsa, çoğu kişi karşısındakinin hiç bir şey bilmediği için laf kalabalığı yaptığını düşünür. Sizin hakkınızda böyle düşünmüyor olsam da yanıtınız çok uzun olduğu için aslında hiç bir şey bilmediğiniz yönündeki içsel baskı okumama engel oluyor. Bununla uğraşmayı istemiyorum, kendimle olan barışı bozmak gibi bir düşüncem yok.

Ben size aklı stolenhistory'den alıyorum demedim, onları sadece komplo teorileri hakkında örnek olarak verdim. Benim fikirlerim genelde özgündür, bana aittir. Ama sanıyorum senin gözünde halen bir kaynak olamadığım için sağa sola benzetip yapıştırmaya çalışıyorsunuz.

İnsanlar benden kaynak istediğinde bu fikirler bana ait dediğimde, kaynağın yok sallıyorsun diyorlar. Ve bir yeri kaynak olarak gösterdiğimde bu sefer aklı onlardan alıyormuşum gibi davranıyorlar. Bu sana ait bir tavır değil, kimin karşısındaysam illa bir yerden bir şey bulmaya mecbur hissediyor ve ya kaynak değilsin diyerek, ya da kaynağın çürük diyerek, ben kaynağına katılmıyorum diyerek onun üzerinden bir saldırı ihtiyacı hissediyor. Ben sana bir şey söylemişsem onu ben söylemişimdir, kaynağı neresi olursa olsun.

Ben sizi engellemem, öyle bir şey yok, hakaret etmediğiniz sürece bunu yapmam, böyle yapacak birisi değilsiniz. Yalnız bu konuda yazmanın gereksiz olduğuna kanaat getirmiş bulunmaktayım. Büyüklerinize de saygılar, selamlar. Onların daha iyi anlaması normal, çünkü aramızda az da olsa kuşak farkı olduğu anlaşılıyor. Belli ki sizi doğru eğitmek için elinden geleni yapmışlar. Ancak anlayamadığınız şeyler var, bunları öğrenerek değil ancak deneyimleyerek öğrenebilirsiniz. Halen yeterince deneyimlemediğiniz anlaşılıyor.

Esen kalın.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 10-06-2021, 12:52
Üye

Sevgili LEVH

Cevap vermek çok istiyor olsam da duymak istediğin, isteyebileceğin tek bir cümle olsun yazmayacağım gibi görünüyor ..
Bu yüzden kutsal suskunluk ve amen...

Esen kalın...

Alt 10-06-2021, 13:04
Üye

Eğer okuduğun şeyi doğru anlamışsan zaten yazdığın şey tam olarak duymayı istediğim şeydi. Belki farkında olmayabilirsin. Teşekkür ederim.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 10-06-2021, 13:37
Üye

İnsan yenilebilir köle maddi kaynak olarak yaratılmadı. Bu tıpkı kedi köpek tavuklar ve domuzların o nedenle var olmadığı gibi ama bizim tarafımızdan yenmesi ya da sahiplenilmesi gibi

Enerjinin iki yönü var biri bunu ifade ediyor.

Bu kadar şeye maruz kalmışsın ve onunla ne yapacaksın bilmiyorum

Kapı aralığından bakıp görmek istemediğin şeyler ya da fazlasını görmek gibi olmalı
Buna benzer şeyler yaşadığımı hatırlıyorum

10 yıl Türkiye forumlarında aklımda konuşamadığım şeylerle dolaştım.

Yani vıdı vıdı vıdı....

Ve

Buralardayım...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil