Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-03-2019, 11:45
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn.kartopu;dediklerinize katılıyorum tabi..Türkiye'nin asıl sorunu eğitim bence..Çağa uygun bir eğitim sistemi var olabilse,insanlar kendi kendilerine format atarak,dine veya kapitalizme karşı,düzgün bir şekilde tavır alabilirler..Türkiye'deki eğitim yerlerde sürününce,insanlar da böyle yerlerde sürünüyor işte..
Alt 30-03-2019, 18:30
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türkiye ne bir Avrupa ne bir asya ülkesi iki arada dolanıp duruyor. Bir iktidar değişikliği her şeyi alt üst ediyor. Kurumsallık yok hep kendine kurtarıcı arayan toplum hep kurtarmaya soyunan siyaset kurumu. Vatandaşta aldatılmaya alışmış o yüzden onlara göre her şey değersiz .

Bir tek adam yerine konulduğu zaman seçim zamanı .
Konu eğitim kurumu da değil devlet yapısı, taşları her daim yerinden oynatabilen devlet yapısı. Değişmez kural diye ortaya atılan Liyakat, hukuk ve parlamento sürekli değişiyor hiç bir kurum özerk değil.

Toplum da kendini adam yerine koyanla koyun koyuna bulunuyor. Bu toplumun alt kesimi olan gurubun haklarını hatırlatan onlara değer veren örgütler devletin gözünde hep tehdit olarak algılanmış Devlet kutsanmış onu ele geçirmek amaç olmuş.
Üst kurumda yapılan yanlış hata hatta ihanet hep af edilmiş görmemezlikten gelinmiş Bu ülkede kaç baş bakan yargılandı da ceza aldı. Kaç bakan yargılandı. Hiç mi hukuk çiğnemedi hiç mi suç işlemedi. Ama öğretmen, öğrenci, işçi, esnaf, köylü doktor, prafesör yargılandı hem de ceza bile aldı.
Toplumun elinde tek kalan kurum din olmuş ve bu toplum hep dini sığınak olarak görmüş Bunu (dini) iyi pazarlayanlarda iktidar koltuğunu bırakmamış.

Din kurumu niçin siyaset siyasi malzeme oluyor devlet niçin buna izin veriyor. Her şeyi topluma yasak eden devlet bunu niçin pazar malzemesi yapıyor.

En modern eğitim kurumunu kursan ne olacak bütün sakatlık siyaset kurumunda. Balık başından kokar.
Alt 30-03-2019, 19:34
Üye

Sn.kartopu;ben eğer Türkiye,gelişmiş bir ülke olmak istiyorsa,bunun altyapısının eğitimle atılabileceğini söylüyorum..Din,devlet veya insanın kendisi farklı bir konu..Türkiye konjonktüründe,tüm sorunların altında yatan neden olarak eğitimi görüyorum..
Dikkat ederseniz,Türkiye'deki eğitim sisteminde sürekli oynamalar yapılıyor..Ders saatleri,giriş/çıkış saatleri,müfredat,sınavlar sürekli değişiyor..Bunu kasıtlı olarak yapıyorlar ki,okullarda sözde eğitilen insanlar,bir şekilde sisteme entegre olabilsin..Eğer bilimsel temelli,çağa ayak uyduran bir eğitim sistemi,Türkiye'de inşa edilebilse,sorgulayan/düşünen insanlar yetiştirilebilse;Türkiye'de her anlamda deprem olur..Baştakiler de(siyasiler veya bir grup zengin elit) bunu istemez işte..
Bütün sorun siyasilerde demişsiniz..Peki,siyasiler nereden geldi?Halkın içinden değil mi?Demek ki bütün sorun halkta..Peki,halk neden bu halde?Eğitilmemişte ondan..
Alt 30-03-2019, 22:56
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Bu ülkede seçmen evine ekmek götürmeyi önemsiyor, hayat pahalılığını önemsiyor...Şu son dönemdeki aşırı fiyat değişimleri AKP'ye oy veren kitleyi de perişan etti...Dolayısıyla bu seçimler bir bakıma bunun da resmi olacak diye düşünüyorum...AKP li adaylar bir çok önemli ilde kaybederlerse bu AKP için tehlike zillerinin çaldığı anlamına gelir...Yok olmaz ise aynı tas aynı hamam devam ederler ve daha da beter olur...

Haaa ben toplumun akıllanması için daha da beter olmasından yanayım ki hiç gelmemek üzere göndersin bu toplum onları...

Yarın göreceğiz bakalım sonuçlar nasıl çıkacak...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 30-03-2019, 23:58
Üye

Sn.bursali68;akp gitti,bitti diyelim..Sonra ne olacak?Akp'nin yerine ne gelecek?Gelecek olan da şu;
Alt 31-03-2019, 00:03
Üye

Merhaba,

Her Kur'an okuyan AKP zihniyeti gibi mi davranacak...? Seçim döneminde bu tür görüntüler olmakta ister istemez...İlk basamak AKP zihniyetinden kurtulmaktır...AKP zihniyetinin hakim olduğu alanları kurtarabilmektir...Videodakinin yerine Binali'yi mi tercih edersiniz yoksa...?

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 31-03-2019, 08:22
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

AKP ye karşı olmak onu destekleyen seçmene kızmak ta herkes haklı Ama bu iş bu gün veya bu günün işi değil. 2002 de olan bir olay da değil.

Bir anımı kısa olarak anlatacağım yıl 1984 ay Nisan. Siyasi bir nden den dolayı emniyete düştüm bir hafta sonra 2 kişi getirdiler suçlarını sorduk İstiklal marşı okunurken ayağa kalkmamışlar Bu arkadaşlar duymadığını söylüyor ama tam 15 gün emniyette kaldı bu arkadaşlar.

Bu ülke de sadece bu gün akıllara uygun olmayan siyaset yapılmıyor. Bu devlet illada bir put yaratıyor ve insanları ona taptırıyor
Feto cular 1965 de hayatımıza girdi 12 EYLÜL f.Gülen i afiş asarak aradı ama o Gülen izmirde camide fetfa veriyordu. Aranıyor mu bulunamıyor mu.
Yani bu gün gördüklerimiz 40 yıl önce de vardı.

Konu devletin niteliği nasıl bir Türkiye istediği . Toplum güdülen bir koyun sürüsüdür Binlerce ünversite açıldı binlerce mezun verdi eğitim olmuyor demek ne kadar doğruyu yansıtıyor.

Bu gün seçim meydanlarında ki tehdit dünde vardı. o zaman farklı insanlar yapıyordu.
Bu ülkeye İngiltere gibi 100 yıl değişmeyecek değiştirilemeyecek kanunlar gerekiyor . İşte o zaman insanlar nasıl yaşayacağını kimi seçip seçmeyeceğini bilecek partiler köklü olacak seçmen bilinçli tercihini yapacak. 1924 teki anayasayı koyacaksın ve bunu kimsenin değiştirme gücü olmayacak . Veya 1961 deki anayasayı. Veya dünyadaki en iyisini ama 100 yıl değişmeyecek. Bütün kurumlar kendini ne yapacağını bilecek Toplumda bilecek.
Alt 31-03-2019, 11:27
Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Her Kur'an okuyan AKP zihniyeti gibi mi davranacak...? Seçim döneminde bu tür görüntüler olmakta ister istemez...İlk basamak AKP zihniyetinden kurtulmaktır...AKP zihniyetinin hakim olduğu alanları kurtarabilmektir...Videodakinin yerine Binali'yi mi tercih edersiniz yoksa...?

Sağlıcakla kalınız...
Sn.bursali68;seçime sayılı günler kala,Türkiye'nin en önemli şehrinin belediye başkan adayı olan sol görüşlü birisi,camide Yasin okuyor..Buna ''ister istemez'' diye bakamam ben..Bu kasıtlı olarak yapılıyor/yapıldı..İnsanlardan oy almak için,böyle şeyler yapmayı normal görüyorlar..Bugün bunu yapan,yarın neler neler yapar..!
Alt 31-03-2019, 12:34
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.bursali68;seçime sayılı günler kala,Türkiye'nin en önemli şehrinin belediye başkan adayı olan sol görüşlü birisi,camide Yasin okuyor..Buna ''ister istemez'' diye bakamam ben..Bu kasıtlı olarak yapılıyor/yapıldı..İnsanlardan oy almak için,böyle şeyler yapmayı normal görüyorlar..Bugün bunu yapan,yarın neler neler yapar..!
Merhaba,

Sevgili Ahlaksız, siz öyle düşünebilirsiniz, herkes aynı düşünmeyecektir...Burada sorun sol görüşlü birisinin Kur'an okuması mı, yoksa oy için bunu yapıyor olması mı...?

Sol görüşlü birisinin " inanç " yönü yoktur, bu memlekette tutmuyor...Bu toplum öyle veya böyle sol görüşü sırf bu yüzden yıllardır bir kenara itiyor...Sol görüşü iktidara bir türlü taşımıyor...Eeee sol görüş iktidara gelemezse değişim nasıl sağlanacak...Bırakalım da Kur'an okuyan da çıksın içlerinden ateist olan da...

Oy toplamak için bunu yapıyor demeniz doğru olabilir, bunu tartışmanın da bir anlamı yok...Karşıki mücadele edenler " doğru " mücadele etseler bunlara belki de hiç gerek kalmayacak, ancak maalesef bu tür " bir oy, bir oy " görünümüne girmek belki de gerekiyor...

Çok basitçe, geçmişte umursamadıklarımız, önemsiz gördüğümüz davranışlar, yaklaşımlar bu ülkenin başına neler açtılar...Örneğin, yurtlara, gariban çocuklarını aldılar, parasız okumalarını sağladılar, desteklediler, bugün o çocuklar ülkenin başına ne çoraplar ördü...Bunu sol görüş ne zaman ve nasıl yaptı...? Yapmadı ve meydan bunlara kaldı, bugün de bu olanları eleştirip duruyoruz...

Sağlıcakla kalınız...

Alt 31-03-2019, 13:40
Üye

Sn.bursali68;Ekrem İmamoğlu'nun veya bir başkasının Müslüman olmasında,kuran okumasında bir sorun yok..Herkes ateist/seküler olsun demek istemiyorum..Sorunu şöyle izah edebilirim;
Türkiye'de Cem Yılmaz gibi ünlü isimler,magazin basın mensuplarının nerede olup olmadığını bilirler..Bu ünlü isimler,eğer basının kendilerini çekmesini istiyorlarsa,basının bulunduğu yere giderler..Basından rahatsız olanlar da,buna göre önlemini alırlar..
Yani,Ekrem İmamoğlu,bile bile kendisini basına kuran okuyan,bilgili bir Müslüman olarak tanıtmak istemiş..Bu yaptığı,X bölgesinde magazin basınının olduğunu bilen bir mankenin,orada bikinili poz vermesine benziyor..

Ekrem İmamoğlu,müslümanlığını neden bizim gözümüze sokuyor?Mesele bu..
Ben burada bir taklit görüyorum..Reis taklitliği bu..
Sağ siyasetçileri,sol siyasetçilerin taklit etmesi doğru mu?Madem öyle,sağ ve solun ne anlamı kaldı?

Birilerini iktidardan indirmek için böyle şeyleri yapmak doğru mu?Değil..Yanlışla yola çıkan,yanlışlarla devam eder..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil