Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-03-2020, 21:29
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kedimi kısırlaştırmak zorunda kaldım, hüzünlendirdi beni.
24 saat aç susuz kaldı, ameliyat oldu falan.

en önemlisi arzularını ve duygularını çalmışım gibi hissettim.
bir sevgilisi vardı apartmanın önünde yaşayan, kokusunu falan alıyordu, evden çıkmak istiyordu sürekli.

şimdi benden de soğumuş gibi.
yanıma gelmiyor, okşarken kaçıyor.

onun için en doğrusu buymuş gibi geliyor, kısırlaştırmasaydım evde tutamazdım.
dışarı bıraksam daha zorlanırdı.
O kediden hiç bir sıcaklık beklememelisin artık çünkü doğasını bozdunuz ve hemde tam mart ayında. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra nasıl sosyal sorunlar, bunalımlar yaşıyor anlatmıştım sanırım. Kedi kısırlaştırıldıktan sonra her canlıdan uzaklaşma meyilimine giriyor. Sağlıklı bir genç insanı tamda ilkbaharda kısırlaştırmak aslında cinselliğini elinden almak gibi oluyor bu.

Bizde ayağı aksak ve kulağı yırtılmış yavru bir kedi vardı, düzeldi ve biraz büyüdü, dün gecede gitti daha gelmedi. Sanırım buldu bir yakışıklı. 3-4 gün sürekli dışarı salıyorduk gece geri geliyordu. Kedi bu, çok uzaklarda olmazsa yolu ezberliyor, acıktığı zaman dayanıyor kapıya. Evveli sene gene aynı cins bir sokak kedisi vardı, sanırım bu kedinin babası, bizim burada zayıf tekir cinsi kedi yok, galiba o büyütüp saldığımız kedinin kızıydı dün gece giden kedi. Bunun babası da böyleydi, bu cins kediler sokak kedisi olduğu için dert etmiyoruz. Geliyor gidiyor geliyor gidiyor en sonunda sokağa karışıyorlar. Yavruyken bakıma muhtaç olduklarında alıyoruz ve sonuçta hepside aynı şeyi tekrar ediyorlar. Biz 1 hafta kadar zorla evde tutmaya çalışıyoruz ama kısırlaştırmıyoruz çünkü 6-7 sene önce kısırlaştırdığımız kedimizin sosyalleşemediğini görmüştük.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 06-03-2020, 21:29
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kedimi kısırlaştırmak zorunda kaldım, hüzünlendirdi beni.
24 saat aç susuz kaldı, ameliyat oldu falan.

en önemlisi arzularını ve duygularını çalmışım gibi hissettim.
bir sevgilisi vardı apartmanın önünde yaşayan, kokusunu falan alıyordu, evden çıkmak istiyordu sürekli.

şimdi benden de soğumuş gibi.
yanıma gelmiyor, okşarken kaçıyor.

onun için en doğrusu buymuş gibi geliyor, kısırlaştırmasaydım evde tutamazdım.
dışarı bıraksam daha zorlanırdı.

ayrıca evcil hayvan konusunda kuşları eve almayı uygun bulmuyorum ben.
kuşun sahip olduğu en önemli özellik uçmak.
evde kafese hapsetmek bu özelliğini alıyor elinden.
kuşlar uçsunlar, evde tutmayalım onları.
Kediniz dişi ise sorun olmaz hatta daha sağlıklı olur daha uzun yaşar.

Erkek ise beslenmesine çok dikkat etmeniz urinary kedi mamalarından kullanmanız gerekir.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 06-03-2020, 21:32
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kediniz dişi ise sorun olmaz hatta daha sağlıklı olur daha uzun yaşar.

Erkek ise beslenmesine çok dikkat etmeniz urinary kedi mamalarından kullanmanız gerekir.
Dişi kedi daha uzun yaşayamaz. İnsanlarda da böyledir. Hiç doğum yapmamış ve süt emzirmemiş dişi daha uzun yaşamaz.
Erkek kedilerde çok büyük sorunlar oluyor. Düşünün onlarda memeli hayvanlar, genç bir erkeğin veya kadının cinselliğini elinden alırsanız ne olursa kediler içinde o oluyor.
Büyükbaşların kaçmamaları için burunlarına halka takmak veya domuzlar kaçmasın diye burunlarına zarar verip kokuları algılamamalarını sağlamak neyse kediyi kısırlaştırmakta aynı şeydir.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 06-03-2020, 21:49
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dişi kedi daha uzun yaşayamaz. İnsanlarda da böyledir. Hiç doğum yapmamış ve süt emzirmemiş dişi daha uzun yaşamaz.
Erkek kedilerde çok büyük sorunlar oluyor. Düşünün onlarda memeli hayvanlar, genç bir erkeğin veya kadının cinselliğini elinden alırsanız ne olursa kediler içinde o oluyor.
Büyükbaşların kaçmamaları için burunlarına halka takmak veya domuzlar kaçmasın diye burunlarına zarar verip kokuları algılamamalarını sağlamak neyse kediyi kısırlaştırmakta aynı şeydir.
Evde onlarca sokakta yüzlerce kedi beslemiş biriyim evde üç kedi var üçü de kısır.Dişi kediler kesinlikle daha sağlıklı ve uzun yaşarlar.İstediğiniz veterinere sorabilirsiniz.

Kedilerin cinselliği olmaz onlar cinsellik yaşamaz çiftleşirler.Çiftleşmeleri iradelerinin tamamen dışındadır.Mevsim dönüşümleri sıcaklık değişimleri gibi koşulların hormonlar üzerindeki etkisi ile kızgınlığa girerler ve kızgınlığa girmek onlarda stres yapar.

Kısırlaştırılan erkek kediler sizin söylediğiniz sorunları yaşamaz daha büyük sorunlar yaşarlar.İdrar yollarında tıkanma sorunu yaşarlar ki bu sorun tedavi edilmeyen kedi için kesin ölüm demektir.

Ben kendi adıma evde bakılmayacak beslenmesine özen gösterilmeyecek düzenli hareket etmesi (oyun mesela) sağlanmayacak erkek kedilerin kısırlaştırılmasından taraf değilim.Hele hele konfor için sağa sola çiş yapacak diye kesinlikle erkek kedi kısırlaştırılmamalı.

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 07-03-2020, 09:11
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

veteriner en uygununun kısırlaştırmak olduğunu söyledi.
dişi kedi bulup çiftleştirsem de işe yaramayacakmış, sürekli isteyecekmiş. (benimki erkek)

2 seçenek vardı, ya kediyi sokağa bırakacaktım ya da kısırlaştıracaktım.
sokağa bıraksam çok zorlanır, chincilla türü, dışarı gezdirmeye çıkardığımda ürkek davranıyor, bıraksam zorlanır.

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kedi kısırlaştırıldıktan sonra her canlıdan uzaklaşma meyilimine giriyor.
ilk iki gün öyleydi, enerjisi alınmış gibiydi.
dünden beri yanıma tekrar gelmeye başladı bakalım, umarım geçicidir.
Alt 07-03-2020, 11:33
Üye

veteriner en uygununun kısırlaştırmak olduğunu söyledi.
dişi kedi bulup çiftleştirsem de işe yaramayacakmış, sürekli isteyecekmiş. (benimki erkek)

2 seçenek vardı, ya kediyi sokağa bırakacaktım ya da kısırlaştıracaktım.
sokağa bıraksam çok zorlanır, chincilla türü, dışarı gezdirmeye çıkardığımda ürkek davranıyor, bıraksam zorlanır.
Sokağa bırakmayarak en iyisini yapmışsınız sokakta yaşayan kediler ömürlerinin dörtte birini anca yaşıyorlar.Chincilla cinsinin hiç şansı olmazdı.

Kedinize sterilized kısır kedi mamalarından almalı diğer mamalardan asla vermemeli su içmesini kontrol etmelisiniz.İdrar yollarında yaşayacağı sorunlar için veterinerinizden mutlaka bilgi alın.

Benim erkek kedim altı yaşında tosun gibi çokta sosyal hala bebek gibi oyun oynuyor.Kediniz mutsuz olmaz korkmayın o kısırlaştırıldığın farkında bile değil.

Alt 07-03-2020, 18:32
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kedinize sterilized kısır kedi mamalarından almalı diğer mamalardan asla vermemeli su içmesini kontrol etmelisiniz.İdrar yollarında yaşayacağı sorunlar için veterinerinizden mutlaka bilgi alın
teşekkürler, dikkat edeceğim.
Alt 31-12-2020, 16:29
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

https://eniyidostum.wordpress.com/ta...rin-tarihcesi/

Kızılderililerden Bir Efsane

Kaliforniya'nın Kato Kızılderililerine göre,Tanrı Nagaicho dünyayı yaratmış. Önce gökyüzünün dört köşesine sütunlar yerleştirerek gökyüzünü yukarıya kaldırmış ve böylece yeryüzünü açmış. Sonra bu yeni dünyada bir geziye çıkmış ve onu dolduracak şeyler yaratmış.

Efsaneye göre erkek ve kadınlar topraktan yapılmış. Nagaicho ayağı ile toprağa sürttükçe dereler ve ırmaklar oluşmuş ve her bir hayvan yaratılarak dünya üzerinde yerine konulmuş (yani köpek dışında her bir hayvan). Hikayenin hiçbir bölümünde Tanrı Nagaicho'nun köpeği yarattığından söz edilmiyor. Aslında Nagaicho dünya üzerindeki gezisine başladığında her zamanki gibi yanına köpeğini de almış. Çünkü Tanrı'nın hep bir köpeği varmış. Herhalde Kato'lar için bir insanın köpeksiz yaşayabileceği düşünülemiyordu. Köpek her zaman vardı. Dünya yaratıldıktan sonra köpek sahibinin yanında yürümeye devam etmiş,etrafı koklamış ve Nagaicho'nun sözlerini dinlemiş; "Bak bu deredeki su ne kadar temiz. Tüm diğer hayvanlar onu bulmadan önce sen biraz içmek istemez misin?" Bir süre sonra ikisi birlikte kuzeye yürümüşler. Tanrı ve köpeği.
İyi seneler...

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 01-01-2022, 05:52
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

İyi seneler...

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil