Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-03-2007, 15:56
mep
Üye Değil

Standart Re: Neden Ateistsiniz?

Eslemtü abim
Aslında sizin sorununuz ne biliyormusun?Dedemi örnek vererek yaptıkları bana
garip geliyordu dedim,sen onu kibir olarak tanımladın.işte sizin tüm sorununuz bu
garipsenmemeli,olduğu gibi kabullenilmeli,sorulmamalı,eleştirilmemeli,bunlar yapılırsa
bu kibirdir,Küçük yeğenim sigara *içmemi aptalca bulduğunu söylemiş,niye duman
yutmaya çalışıyosunki demişti sence bu kibirmi? doğru olan o mu benmiyim ne yapmalıyım
kibirli velet *deyip,şaplakmı atmalıyım? *kendisine garip garip hareketler yaparak
ibadet etmemizi isteyecek bir *Allah olabileceğine inanmıyorum.eğer bir yaratıcı
olsaydı *bu kadar basit düşünmezdi.
Alt 11-03-2007, 16:05
ESLEMTU ESLEMTU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Psiko aç bir başlık sen sor o zaman...bende cevap vereyim..

edepsizlik olamsın diye soruna cevap veriyorum:2.şık doğru..Allah'a itaat, resule itaatle irtibatlandırılmıştır....bu başlığın konusu etrafında devam etsek..

İsrar ediyorum; bir insan neden anne-babasına kızdığı için başka bir yola gider?Çocuk gibi yapılmaması istenen şeyi,illa yapma çabasında,çılgınlığında olur..
Alt 11-03-2007, 16:23
Kıdemli Üye

Eslemtü abim
Aslında sizin sorununuz ne biliyormusun?Dedemi örnek vererek yaptıkları bana
garip geliyordu dedim,sen onu kibir olarak tanımladın.işte sizin tüm sorununuz bu
garipsenmemeli,olduğu gibi kabullenilmeli,sorulmamalı,eleştirilmemeli,bunlar yapılırsa
bu kibirdir,

Bence söyleneni sadece aktardığın olay için yorumlasan daha iyi olur.Özelden genele yaydın konuyu..Şimdi bir kişi yıllar sonra dedesinin önüne geçip bazı hareketler yaparak,ona kıldığı namazın nasıl yanlış olduğunu söylüyor.. Şimdi dedene saygı duymayıp,onun fikirlerine saygı duymamak ve onu rencide edici hareketler yapmak;''işte sizin tüm sorununuz bu
garipsenmemeli,olduğu gibi kabullenilmeli,sorulmamalı,eleştirilmemeli,'' kapsamındamı ele alınmalı?

Küçük yeğenim sigara *içmemi aptalca bulduğunu söylemiş,niye duman
yutmaya çalışıyosunki demişti sence bu kibirmi? doğru olan o mu benmiyim ne yapmalıyım
kibirli velet *deyip,şaplakmı atmalıyım? *kendisine garip garip hareketler yaparak
ibadet etmemizi isteyecek bir *Allah olabileceğine inanmıyorum.eğer bir yaratıcı
olsaydı *bu kadar basit düşünmezdi

Doğru söyleyen çocuk veya kim ne olursa olsun uyulur.Mesela Peygamber efendimiz(sa.v) yaşça diğerlerinden küçük sahabiyi komutan atamıştır..Sen konuyu başka yöne çekiyorsun..

Allah'a inanmadan sana namazı anlatmak kolay değil..İnsan unutkan bir varlıktır.Namaz Allah'ı hatırlamaktır.. namaz kılan 5 vakit Allah'ı hatırlar..Günde 5 vakit elini,yüzünü kolunu ayağını yıkar;en temiz insanlar,namaz kılan insanlardır dersek yalan olmaz herhalde.. Secde ederek,Sadece Allah'ın önünde eğileceğini tasdik eder..Namaz baştan sona duadır,Allah'ı anmaktır..
Alt 11-03-2007, 16:24
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

saçma sapan , bilimle , çoğunlukla mantıkla akılla ilgisi olmayan efsanelere mi inanalım ;

çoğu doktrinler zaten bu semavi dinler yokkende vardı ilkel kabilelerde... cennet cehennem allah inancı , tek tanrı, sevap, ölümden sonra sorgu sual, yeniden diriliş vsvsvsvs

bunlar zaten dinlerden de önce vardı..

bazı gerizekalı , sapık insanlar çıkıpta bunları din çerçevesine soktular. kitaplara yazdılar..

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."

K. Marx
Alt 11-03-2007, 16:30
Kıdemli Üye

saçma *sapan *, *bilimle *, *çoğunlukla *mantıkla *akılla *ilgisi *olmayan *efsanelere *mi *inanalım *; *
*
çoğu *doktrinler *zaten *bu *semavi *dinler *yokkende *vardı *ilkel *kabilelerde... *cennet *cehennem *allah *inancı *, *tek *tanrı, *sevap, *ölümden *sonra *sorgu *sual, *yeniden *diriliş *vsvsvsvs *
*
bunlar *zaten *dinlerden *de *önce *vardı..
*
bazı *gerizekalı *, *sapık *insanlar *çıkıpta *bunları *din *çerçevesine *soktular. *kitaplara *yazdılar..

sevgili arkadaşım birbirine benzeyen haberleri değişik yerlerde,değişik insanlar bana söylerlerse ben daha ziyade o haberin doğru olduğuna inanırım..Yanlış mı?
Alt 11-03-2007, 16:35
maddeoz maddeoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu saatten sonra Eslemtu arkadaşımız için yapacak pek falza birşey yok diye düşünüyorum, değişmek zordur hele hele konu sorgulanmaması gerektiğini emreden dinse imkansız gibi birşeydir.
Aşağıdaki kısa yazıyı okumasını öneririm.
http://ateist360.sitemynet.com/world.html

http://maddeoz.blogcu.com
Alırım anahtarını elinden şakirtt !..
Alt 11-03-2007, 16:49
mep
Üye Değil

Allah unutulmak istemiyorsa
bunu insanların kafasına sokacak güce sahip değilmi?
Tamam sen inandın,dosdoğru bi müslümansın,Allah senin kalbine unutmaman
için bir şeyler yapsın,yapamıyomu,günde beş kez namaz kılın unutmayın diyo.
Ne yapabiliyo sizin tanrınız laf tan başka örnek verebilirmisin.
Alt 11-03-2007, 16:51
Kıdemli Üye

değişmek *zordur *hele *hele *konu *sorgulanmaması *gerektiğini *emreden *dinse *imkansız *gibi *birşeydir.

Kur'an'ı aç ve oku!...Kaç ayetinde düşünün,akledin,tefekkür edin diye geçer..Soranlar için ibret vardır diyen yine Kur'an'dır..Sözünü ispatla arkadaşım..Sorgulamamayı din nerede söylüyor..Sen nerede okudun?
Alt 11-03-2007, 16:58
Kıdemli Üye

Allah Â*unutulmak Â*istemiyorsa Â*
bunu Â*insanların Â*kafasına Â*sokacak Â*güce Â*sahip Â*değilmi?
Tamam Â*sen Â*inandın,dosdoğru Â*bi Â*müslümansın,Allah Â*senin Â*kalbine Â*unutmaman
için Â*bir Â*şeyler Â*yapsın,yapamıyomu,günde Â*beş Â*kez Â*namaz Â*kılın Â*unutmayın Â*diyo.
Ne Â*yapabiliyo Â*sizin Â*tanrınız Â*laf Â*tan Â*başka Â*örnek Â*verebilirmisin

Arkadaşım bu dünya imtihan dünyası,herşey burada sorulara burada cevap verilecek..Ahırette soru diye birşey yok.Bütün cevaplar orada meydana çıkacak...Allah'ı sen unutmayacaksın..O seni unutursa zaten işin bitti demektir..

madeöz,akıla inanıyoruz;safasata ile değil..Dinin, hangi delilini bilim karşısındaki delili olmayan bir bilgi gözüyle bakıyorsun?
Alt 11-03-2007, 17:02
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ESLEMTU
ya cevap

kardeşim , semavi sayılan kitaplar yokken daha çok ilkel kabilelerde ( sizin deyiminizle ; putperest kabilelerde ) var olan dogmalar yazının icadiyle bazı kitaplara aynen geçirilmiştir. örneğin nuh tufanı gibi, yaratılış gibi , tek tanrı inancı gibi , ,,

kadını erkeğin kaburga kemiğinden yataması da sümerlilerde var olan bir inançtı ,

sevap , günah vs de vardı ,,, yani herşey vardı .. kimileri bir vakit sonra bunları yazıya , kitaplara döktüü

ANLADINMI DİYE SORUCAMDA ..

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."

K. Marx

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil