Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-08-2022, 10:36
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ya Tanrı Varsa?

Dinlerden özgürlüğün önündeki en büyük engel "Ya Tanrı varsa" sorunsalıdır. Ya Tanrı varsa? Aslında ya Tanrı varsa sorusu, insanların dinlerden uzak durmasının en büyük gerekçesi olmalıdır.

Tanrı varsa, bir kutsal metin gönderirse, onu gökyüzünde sana doğru gelirken görürsün. Saniyesinde, o sana gelir, onu okursun, sadece yasayı okumazsın, gerekçesini de okursun, yasanın neleri kapsadığını da okursun, yasaya uyarsan ne olur, uymazsan ne olur hepsini aynı saniye içinde öğrenirsin, içinde hiç bir şüphe kalmaz. Aynı anda kutsal yasa DNA'na işler.

Dünyada ise işler şöyle işliyor, birisi çıkıyor, adama zeka testi yapmamışsın, akli dengesi yerinde testi yapmamışsın, öyle uluorta birisi çıkıyor, alın lan bunlar Tanrısal vahiydir. La olum sen kimsin demeye kalmadan hemen atrafını kılıçlı adamlar sarıyor. İstersen kabul etme.

Tanrı varsa, ki bana göre var, şu anda kutsal olduğu varsayılan kitaplara inanan insanlara şiddetli bir şekilde azap edecektir, siz benim yolumdan değil de Şeytanın yolundan gittiniz, böyle saçma sapan vahiy tekniği ve böyle saçma sapan kitapları kabul edip saçma sapan insanlara kul oldunuz diyerekten.

Kurda kuşa, ağaca bayıra, dağa dereye okyanusa, bana, sana, ona, diğer insanlara emanet olun.

İyi günler.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 16-08-2022, 18:10
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Evet, ya varsa sonsuza kadar yanacaksınız diyenlere verilecek cevap böyle bir şeydir.
Ya asıl imtihan sözde kutsal kitapların tanrı tarafından gönderilmediğini anlamaksa?
Ya tanrı dinsizlere aferin diyerek ödüllendirecekse?
Dolayısıyla paskalın kumarı da geçersiz.

Tanrı beni cehenneme atarsa ona söyleyeceğim söz hazır. ''bana bunu dünyadayken söylemedin ki, ayrıca bana verdiğin akıl ve mantık beni doğal olarak dinsiz yaptı, ben bir şey yapmadım..''
Bunun üstüne tanrı beni hala cehenneme atabiliyorsa egosunu ve öfkesini kontrol edemiyor demektir.
Alt 17-08-2022, 17:33
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrı beni cehenneme atarsa ona söyleyeceğim söz hazır. ''bana bunu dünyadayken söylemedin ki, ayrıca bana verdiğin akıl ve mantık beni doğal olarak dinsiz yaptı, ben bir şey yapmadım..''
Bunun üstüne tanrı beni hala cehenneme atabiliyorsa egosunu ve öfkesini kontrol edemiyor demektir.
Böyle bir şey olması ihtimali sıfıra yakın. Dediğin gibi bunu yapması için bir çeşit kişilik probleminin olması lazım. Tanrı varsa yani, "Özgür birey" olmayı başarmış ve sahte Tanrılara inanmamayı başarmış kişilere normal şartlar altında ödül vermesi gerekir.

Önüne gelene inanıp yine önüne gelene "KUL" olmuş kişilere de "üretim hatası" olarak bakıp imha etmesi, yani o kesimin anladığı dille ifade edersek onları cehenneme göndermesi en akla yakın seçenek gibi duruyor. Cehennem de aslında fazla insani, fazla dünyevi. Yani evrensel manada gerçekten bir cehennem var mıdır, yoksa bu hasta ruhlu birilerinin uydurması mıdır diye düşünürsek ikinci seçenek ağır basıyor. Her şeyi yaratmış biriysen ve her şeyin nasıl davranacağına zaten sen baştan karar veriyorsan bir daha ayrıca cezalandıracak bir şey neden yaratasın ki, çünkü aslında özgür irade diye bir şey yok ortada, hepsi yazılı zaten. Cehennem daha ziyade insanları korkutup kendi hastalıklı inançlarına zorlamak için uydurulmuş bir şey. Adam gibi Tanrı'nın cehenneme ihtiyacı yoktur, o seni düşünceleriyle acıtır zaten. Var ya bir söz yani, seni sözlerimle döverim diye. Mesela şu din seçen elemanı ne yaptık? Fikirlerimizle dövdük, müslüman olmayıp cehenneme gitseydi daha az dayak yiyecekti belki. Hayır yani elit düzey, bilinçli düzey cezalandırma böyle olur. Krallar tutsak kralları hiç bir zaman öldürmezler, çünkü o seviyede o çeşit bir cezalandırma çok ilkel kalır. Onun yerine mesela Timur tutsak ettiği Beyazıt'ı ne yapmıştı? Yanında gezdirip bütün Anadolu'yu fethetmesine şahitlik etmesini sağlamıştı, bu çok daha fazla acı verici.

Cehennem ancak ilkel beyinlerin ilkel insanlar için üretebileceği bir cezalandırma biçimi olabilir.

Cehennem tam bir saçmalık. Ama olsaydı da önce müslümanlar, sonra hristiyanlar ve en son yahudiler giderdi. Neyse ki yok, öyle kurtuluyorlar. Bir de "yaşasın zalimler için cehennem" diyorlardı bir ara. Bunu diyen adamların en dost dedikleri elde kılıç inançsız avına çıkan tipler. İlerde göreceğiz "iyiki cehennem yokmuş, olsaydı biz gidecektik" diyecekler.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.

Önerilen Siteler