Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-07-2012, 04:11
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Nisa Suresi 102. ayette savaş durumunda bir grubun namaz kıldığını, diğer grubun ise nöbet tuttuğunu görüyoruz. Secde edildikten sonra diğer grup ilk grubun yerini alıp namazını kılmaktadır. Burada savaş tehlikesinin olduğu bir durumda bile namazın secde de dahil olmak üzere (secde kişinin en savunmasız halidir) yerine getirildiğini, fakat nöbetleşe, silahları bırakmadan, düşmana fırsat verilmeden bunun yapıldığını görüyoruz. Eğer savaşta dahi vakitli farz olunan namaz böyle yerine getiriliyorsa, normal zamanında namazın kıyamı, rükusu ve secdesi ile yerine getirilmesinin önemi daha iyi anlaşılır.
İnsan için harp meydanında düşman karşısında ölüme ramak kala olan Andan daha mühim bir AN olmaz... Orada BİLE Cenabı Hak SALATIN =NAMAZIN ne şekilde Olacağını BEYAN BUYURUYOR

İşte Nisa 102 ayeti kerime Hiç bir şekil da namazın secdesini kaldırılarak yalnız kıbeleye doğru dönüp Allahım sen birisn büyüksün veya başı yere koyarak tesbih etmek suretiyle namazın eda edilmiş olamadığını olmayayacağını pek açık ilan diyor

Allah dusman karsisinda iken bile alnini yere koy allahim sen birsin buyuksun demeni mi istiyor
Namaz o kadar muhim bir sey olmaliki dusman karsisinda bile silahla kilinmasini istiyor

nisa 103 Ayeti kerimeyi okuyun Goreceksiniz ki Allahı anmak zikretmek dini yaymak anlatmak mevzuu
nisa 102 ayette SALATI =Namazı erkanı mahsusası ile eda ettikten sonra olucak

İŞTE BAK ! Nisa 103:
Böylece SALATI bitirdiğiniz zaman,
artık ayaktayken, otururken ve yan üstü iken Allah'ı zikredin! Anin yayin
Salata kelimesine Allahı anmak dini destek vermek dini yaymak insanlara anlatmak manası verenler boşuna uğraşmayın
NİSA 102-103 ayeti kerimeler buna manidir

Bu yazi şuradan alintidir
http://www.turandursun.com/forumlar/...7&postcount=23
Alt 22-07-2012, 05:08
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Yahu tamamda ne hangi hareketi yapacağının tanımı var, ne rekatı var. Hiçbir şey yokki verdiğin ayetlerde.Takla attıktan sonrada baş yere konur tesbih edilir.Kurandan verdiğin ayetle namazın alakası yok .

Ne sırası ne düzeni hiçbir şey yok,allahını an demiş sana ayaktayken yan yatarken öncelik sırası yok.
Kesinlikle bugün camilerde kılınan namazla senin ayetlerde verdiğin tarifli namazın alakası yok.
Kendi kendini çürütüyorsun.

Hayatımda 1-2 arkadaşlarla dalgasına camiye gittim,adamlar rüku falan secde işte bileğine parmağını ayırıp koymasıdır falan,kafasını sağa sola sallayıp esselamu aleykum rahmetullah tarzında bir şey söylemesi sonra tekrar yere çökmesi bunların hiçbiri yokki...
Alt 22-07-2012, 11:48
Yasaklandı

Guzel arkadaşım !
Kılınan namazi gunde bes defa peygamberimiz kılmış, artik namaz göz altinda tuttuklanmış
Dunyanin en buyuk alimi evliyasi gelse namazin şeklini icinde okunani degistiremez.
Ve hic bir musluman hocaya gidip hocam namaz nasil kilinir diye bir soru dahi soramaz
Cunku namaz her gun gunde bes defa hep kilinir.. Gozunun onunde.. Senin 10 kusak ilerideki cocugunda bugun kilinan namazin aynisini kilicak. Her gun bes eda edile edile gelecege gidiyor. Hic bir alimin hicbir seyhul islamin hic bir profesorun hic bir ogretmenin
Ne sunun bunun sozu dinleniyor.. Nasil kiliniyorsa gunde bes defa degismeden kïlınyor..

Biz mezhebte el baglanir bir mezhepte baglanmaz
Bir mezhepte fatiha icinden okunur bir mezhepte okunmaz bunlarin hepsini peygamber efendiniz yapmis uygulamis kimi zaman ellni baglamadan hakkin huzurunda durmus kimi zaman baglayarak hic biri mezhep adamlarinin indi kanaati gorusu degil..anladin mi?

Şü soze dikkat et ! kilinan namaz gunde bes defa her gun kiliniyor ve glecege bu sekilde kilina kilina gidiyor.. Degistirme ihtimali var mi ? Goz altinda olan bir seyi degistirebilirmisin ?
Alt 22-07-2012, 11:55
Üyeliğini Sonlandırmış

RENAULTFERRARİ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Guzel arkadaşım !
Kılınan namazi gunde bes defa peygamberimiz kılmış, artik namaz göz altinda tuttuklanmış
Dunyanin en buyuk alimi evliyasi gelse namazin şeklini icinde okunani degistiremez.
Ve hic bir musluman hocaya gidip hocam namaz nasil kilinir diye bir soru dahi soramaz
Cunku namaz her gun gunde bes defa hep kilinir.. Gozunun onunde.. Senin 10 kusak ilerideki cocugunda bugun kilinan namazin aynisini kilicak. Her gun bes eda edile edile gelecege gidiyor. Hic bir alimin hicbir seyhul islamin hic bir profesorun hic bir ogretmenin
Ne sunun bunun sozu dinleniyor.. Nasil kiliniyorsa gunde bes defa degismeden kïlınyor..

Biz mezhebte el baglanir bir mezhepte baglanmaz
Bir mezhepte fatiha icinden okunur bir mezhepte okunmaz bunlarin hepsini peygamber efendiniz yapmis uygulamis kimi zaman ellni baglamadan hakkin huzurunda durmus kimi zaman baglayarak hic biri mezhep adamlarinin indi kanaati gorusu degil..anladin mi?

Şü soze dikkat et ! kilinan namaz gunde bes defa her gun kiliniyor ve glecege bu sekilde kilina kilina gidiyor.. Degistirme ihtimali var mi ? Goz altinda olan bir seyi degistirebilirmisin ?
Dediğimi anlamak istemiyor,ya da anlamıyorsun .

Sorduğum soru gayet açık bugün 5 vakit kuranda geçiyor mu ?
İçinde hangi sureler okunduğu kuranda geçiyor mu?
Kısacası namazın nasıl kılınacağına dair rehber nitelikte neden ayet yok ?

Peygamber
yaptı peygamber yaptı diyorsun.1400 sene önce video kamera vardı biz mi bilmiyorduk ?

Senin dininin temel şartları kuranda yazılı , hadis rivayette değil.

Kuranda namazda yapılması gerekenlerin %1 i bile yazmıyor daha azı.

5 vakit midir ? Kaç rekattır ? Namaz sırasında kaç kez ayağa kalkıp , çökeceksin,kaç kez öne eğileceksin,sağa sola başını kaç kez sallayacaksın.

Bunlar geçiyor mu geçmiyor mu ?
Bana hikaye okuma peygamber yaptı diye .

Ayet göster !

Alt 22-07-2012, 12:00
Yasaklandı

: ))))), : ))))))))
Alt 22-07-2012, 13:19
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kimse size burda ayet göstermek zorunda degilki,

Hem göstersek ne olacakki ,

Değişen birşey mı olur,

Siz inanmaya meyilli bile değilsiniz,

Samimi bir sekilde hiçbir sorunuz yok..

Kuran'ı kerîm=binlerce ayet=onbinlerce kelime ve Arapça gibi bir dilden oluşmakta.
İçersinde ana konular dısında yoruma açık kıssalar ve cennet cehennem ayetleride mevcut,
Böyle bir kitabın farklı kisiler tarafından yanlış yorumlanması cok normal siz istediğiniz kadar bunun icin uğraş verin..Kurani Kerim Allah'ın kelamıdir...onun rızasını kazanmam icin bana emrettiği seyler acİk ve net ortadadır..

Namaz kılmak ,..(secde rüku hepsi mevcut) sen istersen alisilagelmis gibi namazda kılma...yeterki ,abdest al ,secde et ,saygıyla rükuda dur,saygıyla Allaha zikir ve ibadet et..
(hadisleri ve alisilagelmis durumları gözaltı et!,, Kuran'a bak yazdığım gibi yap,,yeterki namaz kıl)

Ee simdi sen beni onaylayacakmisin....HAYIR..
Alt 22-07-2012, 16:29
Üyeliğini Sonlandırmış

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kimse size burda ayet göstermek zorunda degilki,

Hem göstersek ne olacakki ,

Değişen birşey mı olur,

Siz inanmaya meyilli bile değilsiniz,

Samimi bir sekilde hiçbir sorunuz yok..

Kuran'ı kerîm=binlerce ayet=onbinlerce kelime ve Arapça gibi bir dilden oluşmakta.
İçersinde ana konular dısında yoruma açık kıssalar ve cennet cehennem ayetleride mevcut,
Böyle bir kitabın farklı kisiler tarafından yanlış yorumlanması cok normal siz istediğiniz kadar bunun icin uğraş verin..Kurani Kerim Allah'ın kelamıdir...onun rızasını kazanmam icin bana emrettiği seyler acİk ve net ortadadır..

Namaz kılmak ,..(secde rüku hepsi mevcut) sen istersen alisilagelmis gibi namazda kılma...yeterki ,abdest al ,secde et ,saygıyla rükuda dur,saygıyla Allaha zikir ve ibadet et..
(hadisleri ve alisilagelmis durumları gözaltı et!,, Kuran'a bak yazdığım gibi yap,,yeterki namaz kıl)

Ee simdi sen beni onaylayacakmisin....HAYIR..
Yani o zaman genel manasıyla secde rüku genel hatlarıyla yapılan ibadeti kabul edilir diyorsunuz yani?Burda amacım kuran yalandır , müslümanlıktan çıkın değil,insanlar namaz kılıyor bu kuranla uyuşmuyorsa o insanların hatası kuranın değil.Ben sadece bugün müslüman aleminin ibadet konusunda çok şekilci olduğunu aslında kuranın koşu yaparken dahi namaz dediğim olayı yapabiliyorsunuz.
Sadece bunu kast ettim.
Yani alevilikte olan cem ibadetide allah tarafından kabul ediliyor o zaman ?
Alt 22-07-2012, 17:35
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Sayokan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yani o zaman genel manasıyla secde rüku genel hatlarıyla yapılan ibadeti kabul edilir diyorsunuz yani?Burda amacım kuran yalandır , müslümanlıktan çıkın değil,insanlar namaz kılıyor bu kuranla uyuşmuyorsa o insanların hatası kuranın değil.Ben sadece bugün müslüman aleminin ibadet konusunda çok şekilci olduğunu aslında kuranın koşu yaparken dahi namaz dediğim olayı yapabiliyorsunuz.
Sadece bunu kast ettim.
Yani alevilikte olan cem ibadetide allah tarafından kabul ediliyor o zaman ?
........sayın sayokan....
kuran-ı kerimi sadece ele alıp ona göre şöyledir böyledir dersen
..kuran-ı kerim peygamber efendimize indirildiğini kenera korsan,kuran-ı kerimdeki mevzuları,hukumleri en iyi acıklayacak ve en iyi şekilde belirtecek olan peygamber efendimizi kenara korsan
..bana sadece kuran yeter dersen,peygamber efendimizin hadislerini gözardı edersen,sünnetini yok sayarsan
..işte anca bu kadar yanılır ve süpheye düşersin
..kuran-ı kerimde ne belirtiyor yuce yaradanım ALLAH ZÜL CEMAL VEL KEMAL,namazda kuranda geceni,kolayınıza geleni okuyun,
alevilikte cemevlerinde,neler okunuyor?semah dönerken,hep şiir,pir sultan abdal vs,hatta youtubeda bir video izlemiştim,Hz ali överken,ali rahimdir ibaresini duyunca tüylerim diken diken oldu,neyse bunu boşver,semahlarda ayet mayet okunmuyor,ama müslümanın kıldığına bakın,kesinlikle ayet harici okunanan bir şey bulamazsın....
....

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 22-07-2012, 17:42
Üyeliğini Sonlandırmış

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
........sayın sayokan....
kuran-ı kerimi sadece ele alıp ona göre şöyledir böyledir dersen
..kuran-ı kerim peygamber efendimize indirildiğini kenera korsan,kuran-ı kerimdeki mevzuları,hukumleri en iyi acıklayacak ve en iyi şekilde belirtecek olan peygamber efendimizi kenara korsan
..bana sadece kuran yeter dersen,peygamber efendimizin hadislerini gözardı edersen,sünnetini yok sayarsan
..işte anca bu kadar yanılır ve süpheye düşersin
..kuran-ı kerimde ne belirtiyor yuce yaradanım ALLAH ZÜL CEMAL VEL KEMAL,namazda kuranda geceni,kolayınıza geleni okuyun,
alevilikte cemevlerinde,neler okunuyor?semah dönerken,hep şiir,pir sultan abdal vs,hatta youtubeda bir video izlemiştim,Hz ali överken,ali rahimdir ibaresini duyunca tüylerim diken diken oldu,neyse bunu boşver,semahlarda ayet mayet okunmuyor,ama müslümanın kıldığına bakın,kesinlikle ayet harici okunanan bir şey bulamazsın....
....
Şu oruçlu halinizle bile yalan söylemekten çekin miyorsunuz !
Kardeşim hayatında bir kez olsun cem izledin mi,izlemediysen perşembe günleri cem tv ' yi aç izle(ben perşembe günleri diye biliyorum değişmiş olabilir) Kurandan sureler okunur,Allah'a dua edilir vs. vs. .
Yalancılık yapmayın ! Cemlerde elbet şiir ve deyişlerde okunur dini içerikli,kimse çıkıpta Türkü söylemez.Şu oruçlu halinle bile yalan söylemekten çekinmiyorsun.

Hadis ve sünnet dediğin şeyler normal,hiçbir kutsiyeti olmayan insanlar günümüze kadar aktarmıştır,size göre hadis ve sünneti red edip sadece kuran odaklı müslümanlık yapan kişi dinden çıkmış mı oluyor ?
Alt 22-07-2012, 18:01
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Sayokan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şu oruçlu halinizle bile yalan söylemekten çekin miyorsunuz !
Kardeşim hayatında bir kez olsun cem izledin mi,izlemediysen perşembe günleri cem tv ' yi aç izle(ben perşembe günleri diye biliyorum değişmiş olabilir) Kurandan sureler okunur,Allah'a dua edilir vs. vs. .
Yalancılık yapmayın ! Cemlerde elbet şiir ve deyişlerde okunur dini içerikli,kimse çıkıpta Türkü söylemez.Şu oruçlu halinle bile yalan söylemekten çekinmiyorsun.

Hadis ve sünnet dediğin şeyler normal,hiçbir kutsiyeti olmayan insanlar günümüze kadar aktarmıştır,size göre hadis ve sünneti red edip sadece kuran odaklı müslümanlık yapan kişi dinden çıkmış mı oluyor ?
.......ayetmi okuyorlar güldürmeyin arkadaşım,ben inanın ki Hz ALİ yi onlardan daha cok seviyorum ve severde tüm ehli sünnet üzere olanlar,bak arkadaşım Bunlar ya aliden başka ne derler ama biz ehli sünnet aliyi şöye der
Hz ALİ kerremallahu veche radıyallahu anh.....bak Hz ALİyi bundan daha güzel bir değiş yoktur...

nerde ayet
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ztRlmde_F1w
.................................................. .....................................
eğer kişi kuran-ı kerimi okuyup,en başından en sonuna kadar amenna ve saddakna diyebiliyorsa,o halde sık sık,ALLAH ve peygamberine itaat edin,ALLAH ve resulune itaat edin ayetlerini neden gözyumar,
dikkat edin yuce yaradanım ALLAH kelimesinden sonra resul kelimesini kullanmıştır sık sık,2'sini ayrı ayrı düşlersen yanlışa düşersin
...ahir zaman hadislerinde peygamber efendimiz ümmetinin 73 fırkaya ayrılacağını belirtmiştir,bunun doğruluğunu şu an görüyoruz,saygılar

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil