Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-07-2012, 11:38
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Sn.Yergin , çok geniş bir mesaj yazmıştım size hitaben...Ancak düşündüm ki " Gerek yok "...Bu yüzden de sildim...Siz inandığınız gibi uygulayınız...

Sağlıcakla kalınız...
üye yergin bu mesaja da takar şimdi, ama ama neden gerek yok ne demek gerek yok, o halde herkes istediği gibi namazmı kılacak böyle bişey islamı muhammedi hafife almak olmazmı sorar sorar sorar. siz kafanıza göre ibadet etme luksnu yetkisini nasıl endinize bulursunuz gibi. katır gibi de inatçı kendisi şimdi neden katır dedim niye bu hakareti yaptım bunada takacak deyim ama kaba bir deyim desemde faydasız. kafasından aşağı buz gibi soğuk bi kova su dökmek lazım. bu günlerde dayaklık boyutunda alıngan.

hakkınızı arıyor savunuyorsunuz evet ama dayaklıksınız yergin, sayın bursalıda pes etti bakın.
Alt 25-07-2012, 11:44
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yergin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne için gerek yok? İnandığınız, doğru bildikleriniz haketmiyormu ki, gerek yok diyorsunuz onlar için...

Peki. Ben cevabımı almış oldum ve anlayacağımı anladım.

Hayırlısı
Merhaba,

Sn.Yergin POLEMİK devam edecek...Ve ben de buna gerek duymuyorum...Ki şu son mesaj şekli dahi bunun göstergesi...

Ayrıca tabii ki inandığım bilgiler hakediyor...Sizin haketmediğinizi düşünüyorum ve yanılmış olmayı da umuyorum...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 25-07-2012, 12:53
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Sn.Yergin POLEMİK devam edecek...Ve ben de buna gerek duymuyorum...Ki şu son mesaj şekli dahi bunun göstergesi...

Ayrıca tabii ki inandığım bilgiler hakediyor...Sizin haketmediğinizi düşünüyorum ve yanılmış olmayı da umuyorum...

Sağlıcakla kalınız...
polemik deildir bu arkadaşım,
sana link yolluyoruz biraz bilgilen diye kulaklarını tıkayıp ben bilirim edası
sonra kafanı vurmaman için yanlıştasın arkadaş diyorum
ben kuran-ı kerimi okurum bana yeter diyorsun
..namazın 5 vakit olduğu,kitap8kuran-ı kerim),sünnet(peygamber efendimiz),icma(evliyaullah,alimler) ile sabit diyorum
sen bana ben okudum kuranı kerimi,3 vakittir,belki 1de olabilir diyorsun
..sana imzamı oku diyorum,sana uyuyormu?..uyuyorsa zor geliyorsa kılmak
kendini çeki düzen ver diyorum
sen bana iftira atmakla sucluyorsun her zaman,
biz kimsenin kötü olmasını istemeyiz,biz duamızla cumle ummeti muhammed diye genelleme yaparız,kendini ümmeti muhammedden sayıyorsan,dediklerimizi yabana atma,kucuk görme arkadaş...saygılar

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 25-07-2012, 13:16
Üye

Merhb,

polemik deildir bu arkadaşım,
Senin adın Yergin mi...?

sana link yolluyoruz biraz bilgilen diye kulaklarını tıkayıp ben bilirim edası
sonra kafanı vurmaman için yanlıştasın arkadaş diyorum
O tarz insanların ANLAYAMAYACAĞI üzerine vurgu yapan MOLLAVARİ siteler gereksiz sitelerdir...!

Siyah ile işaretlediğim çok bilmişliğin için de sana zaten sen ALLAH mısın diyorum...!

..namazın 5 vakit olduğu,kitap8kuran-ı kerim),sünnet(peygamber efendimiz),icma(evliyaullah,alimler) ile sabit diyorum
sen bana ben okudum kuranı kerimi,3 vakittir,belki 1de olabilir diyorsun
Yine anlama ve tekrar sorunuyla karşı karşıyayız...Kaç kez tekrar edeceğim...Ben değil 1400 yıllık Kur'an ayetleri bunu söylüyor...

ben kuran-ı kerimi okurum bana yeter diyorsun
Aynen bir yukarıda olduğu gibi...! Evet arkadaşım anlama sorunun mu var kaç kez tekrar edeceğiz aynı şeyi...!

..sana imzamı oku diyorum,sana uyuyormu?..uyuyorsa zor geliyorsa kılmak
kendini çeki düzen ver diyorum
Ben de sana diyorum ki...: Bu tarz cümlelerin ile sen kendini ALLAH mı sanıyorsun...?

sen bana iftira atmakla sucluyorsun her zaman,
Evet çünkü genelde yapıyorsun...

biz kimsenin kötü olmasını istemeyiz,biz duamızla cumle ummeti muhammed diye genelleme yaparız,kendini ümmeti muhammedden sayıyorsan,dediklerimizi yabana atma,kucuk görme arkadaş...saygılar
Siz kendinizi küçük düşürüyorsunuz...Empati yeteneğiniz çok düşük...Bu da sizi küçültüyor...Yani siz kendinizi küçük gösteriyorsunuz...!

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 25-07-2012, 14:19
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

peki arkadaşım hadi o kadar bilgilisin bana kuran-ı kerimde gecen namaz hakkındaki ayetlerle 1 yada 3 vakit olduğunu kanıtla...ben bilmiyorum bişi beni aydınlat..bekliyorum cevabını?...

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 25-07-2012, 14:40
Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
peki arkadaşım hadi o kadar bilgilisin bana kuran-ı kerimde gecen namaz hakkındaki ayetlerle 1 yada 3 vakit olduğunu kanıtla...ben bilmiyorum bişi beni aydınlat..bekliyorum cevabını?...
Merhaba,

Gerideki mesajlardaki ayetlere bakınız...

Sağlıcakla kalınız...

Alt 25-07-2012, 19:24
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bursali68

Niye cevap vermekte bu kadar kendini geri çektin anlamadım cidden.

Bırak 5 vakiti, 3 vakiti,

http://www.namazzamani.net/turkce/na...il_kilinir.htm

Bunun neresi fazla, neresi eksik, neresi yanlış. Kaç mesajdır bunu soruyoruz lakin, cevap yok. En son da diyorsunuz ki, yazmıştım ama sonra sildim gerek yok.

Niyet edilir,
Tekbir getirilip namaza durulur, vs bu şekilde tek bir rekatı yazamaz mısınız?

Sayın rakıbalık,

Takip edildiğimi bilseydim niye son zamanlarda bu kadar alıngan olayım ki. Katır demenize de kırılmadım niye kıralayım. Bu bir hakaret değil ki. Sadece dayaklıksınız demenizi anlamaya çalışıyorum, sanırım bu da düşündüğüm şekilde o yüzden sağolun

Saygılar

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 25-07-2012, 19:44
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Nisa Suresi 102. ayette savaş durumunda bir grubun namaz kıldığını, diğer grubun ise nöbet tuttuğunu görüyoruz. Secde edildikten sonra diğer grup ilk grubun yerini alıp namazını kılmaktadır. Burada savaş tehlikesinin olduğu bir durumda bile namazın secde de dahil olmak üzere (secde kişinin en savunmasız halidir) yerine getirildiğini, fakat nöbetleşe, silahları bırakmadan, düşmana fırsat verilmeden bunun yapıldığını görüyoruz. Eğer savaşta dahi vakitli farz olunan namaz böyle yerine getiriliyorsa, normal zamanında namazın kıyamı, rükusu ve secdesi ile yerine getirilmesinin önemi daha iyi anlaşılır.

İnsan için harp meydanında düşman karşısında ölüme ramak kala olan Andan daha mühim bir AN olmaz... Orada BİLE Cenabı Hak SALATIN =NAMAZIN ne şekilde Olacağını BEYAN BUYURUYOR

İşte Nisa 102 ayeti kerime Hiç bir şekil da namazın secdesini kaldırılarak yalnız kıbeleye doğru dönüp Allahım sen birisn büyüksün veya başı yere koyarak tesbih etmek suretiyle namazın eda edilmiş olamadığını olmayayacağını pek açık ilan diyor

Allah dusman karsisinda iken bile alnini yere koy allahim sen birsin buyuksun demeni mi istiyor
Namaz o kadar muhim bir sey olmaliki dusman karsisinda bile silahla kilinmasini istiyor

nisa 103 Ayeti kerimeyi okuyun Goreceksiniz ki Allahı anmak zikretmek dini yaymak anlatmak mevzuu
nisa 102 ayette SALATI =Namazı erkanı mahsusası ile eda ettikten sonra olucak

Alıntı:
İŞTE BAK ! Nisa 103:
Böylece SALATI bitirdiğiniz zaman,
artık ayaktayken, otururken ve yan üstü iken Allah'ı zikredin! Anin yayin
Salata kelimesine Allahı anmak dini destek vermek dini yaymak insanlara anlatmak manası verenler boşuna uğraşmayın
NİSA 102-103 ayeti kerimeler buna manidir

Bu yazi şuradan alintidir
http://www.turandursun.com/forumlar/...7&postcount=23

......

Namaz nedir ?
Cenab-ı Hak Bu alemde Kazayı İlahisine, Kısmeti Ezeliyesine Razı ve Hoşnud olan Kaşlarına çatmayan Kuluna Gel Konuşalım der İşte Bu davete Namaz denir..

Her hayırlı İşe besmele ile başlandığı halde namaz gibi en hayırlı bir işe besmele ile başlanılmaz
Sebebi:
Namazda Hak ile Kul arasında bütün perdeler kalkar.. Konuşmalar görüşmeler. cabeca doğrudan doğruya Allah iledir. arada perde yoktur..
Kul Cenabı hakkı huzurunda perdesiz durunca.. Doğrudan doğruya İsmi ilahiyi anmak Edebe Zıttır. Cenabı Hakkı tesbih takdis edilir.
Süphaneke
Allahümme bihamdik duası okunur.
Ondan sonra. fatiha suresi Okunur.. İyake nabudu ve iyyake nestain dediği vakit O kul
hemen niyaz makamına çıkar.
Alllahta Sıratı müstakimi ister.. enbiyanın evliyanın yolunu ister.. Ahlakı Muhammediyeyi ister
Cenabı Hak Kulum Her yol bana gelir İstediğini yapmaya hazırım der.
Kul bu makamda bir üst makama çıkarılır.. Cenabı hak Kulum Saltanat-ı İlahiyemi görmek ister misin der ? Kul aman yarabbi diye şevkini gösterir.
Cenabı Hak Oraya dimdik kazık gibi girilmez belini bük bakalım der..
Ruku hali tecelli eder.
Kul rukuya gittiği zaman Allahın saltanatını temaşa etmeye başlar.. gayrı ihtiyari. Süphane rabbiyyel azim der..

Süphane rabbiyel azim:
Rabbim azameti yani saltanatı Düşündüğün bütün şeylerden münezzehmiş..
meğer benim cebinde şu nedenden dolayı 20 lira var.. neler düşünüyordum meğer ben alçak adamın tekiymişim.. demektir.

kul rukudan semi Allahu limen hamd diye kalkar..
manası: Allah hamdi işitti..
İyi ama bunu ben söylüyorum.. Verdim sana kendimi diyor Allah.. ennel hak oldu..
Cenabı Hak Kulum bu alemde hiç. sarayı lamekanımıda görmek istermisin der..
Kul aman yarabbi ihsanın büyüktür diye şevkini gösterir.
Cenabı hak oraya beli bükükte girilmez başını yere koy der..
secde hali tecelli eder.
Kul gayri ihtiyari
Süphane rabbiyel ala der.

süphane rabbiyel ala demek: rabbimin zatı düşündüğüm er şeyden müzennehmiş
ben yine alçaklık etmişim neler düşünürdüm. demektir..

İşte biraz olsun namaz Hakkında sizleri aydınlatabildim mi ?

İŞTE BU SALATİ DÜSMAN KARSİSİNDA ÖLÜME RAMAK KALA BİLE OLSA KIL DİYOR ANLADİNİZ Mİ?
Alt 25-07-2012, 20:27
Üye

Merhb,

Niye cevap vermekte bu kadar kendini geri çektin anlamadım cidden.
Sn.Yergin , konu ciddiyetten uzaklaşarak polemiğe döndü artık...O yüzden hiç gerek yok...

Sağlıcakla kalınız...

Alt 25-07-2012, 23:12
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kurtulus islamda zaten aciklanmis nesini daha soruyorsunuz? Elinizde Kuran var.

Allah'iniz akil vermis fikir vermis niye kullanmiyorsunuz?

Gunduzun iki ucu ne demek ? Fecr(sabah) -Aksam

Kafanizdan namaz uyduruyorsunuz. Ondan sonra da ateistlere Kuran butun olarak bidi bidi bidi okunur nutuklari atiyorsunuz.

Mesela;

Ac orta namaz diye okudugun ayeti bakalim.
Allah'iniz ne diyor? Apacik yazmis.

238 Koruyucu ve gozetici olun, orta namazi gozetin(!) (ceviren de cikamamis zaten cevirinin icinden)

Acin bakalim 238'i ayeti.

Simdi cevap verin;

Salat kaca ayriliyor? Ayetin icine bakin bakalim.

a)es salavâti-salavat- anlasilir.

b)
ve es salâti el vustâ nedir bu?

Var mi bunu aciklayacak olan?

Nerde burada namaz? Kiyam 'dan yola cikip namaz varsayiyorsunuz.

Elinizde Kuran var, gidip Al-i Imran 39'la dogrulayin kontrol edin.

Zekeriya mihrapta ayakta ibadet ederken mujde aldi.

kâimun yusallî

Yetmediyse gidip Al-i Imran 191'le kontrol edin.

kıyâmen

ve onlar ayakta iken, yatarken, oturur iken Allah'i zikrederler tefekkur ederler.

Hani nerde orta namaz?

Sizin peygamberiniz okumuyor muydu/anlamiyor muydu ki bu ayetleri ki orta namaz diye acayip birsey kilsin?

Allah soyledigini anlamayacak yeterlilikte donatmadigi adama vahiy yollar mi?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil