Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-03-2017, 13:47
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hasan Akçay;Kuran'da HAVVA ismi geçmez..Haliyle Havva'nın Adem'in kaburga kemiğinden yaratıldığı da geçmez..Yalnız bir hadiste kadının kaburga kemiğinden yaratıldığı belirtilir..Siz tabi hadisleri inkar ettiğiniz için,bunun önemi yok..!

Kuran'a göre Adem ve İsa aynı doğrultuda yaratılmış..''İsa Meryem tarafından yaratıldığına göre,Adem'de Havva tarafından yaratılmıştır'' denilebilir..Siz de böyle diyorsunuz zaten..Yalnız bu sizi kafir yapar..Bunu tekrar söyleyeyim..Siz İslam'a ters konuşuyorsunuz..Sizin kurana bağlı olmanız,sizin islama bağlı olduğunuz anlamına gelmez..Kuran'da namaz yok ama İslam'a göre namaz kılmayan kafirdir ve öldürülmelidir..Yani İslam sadece kuran anlamına gelmez..Neyse..

Nefs dişildir..Nefs aynı zamanda kurana göre candır..''Her canlı ölümü tadacak'' ayeti gibi..!
Nefsi kişi veya kimse olarakta anlayabiliriz..Ayetlerden bu anlamlar da çıkar..
Allah ''sizleri tek bir nefsten veya candan yarattım'' diyor..Peki..Bunu nasıl anlamalıyız?..Bu söylemin arketipi nedir?

Gnostisizmde insan kimliğinin 3 yönü vardır..Ruh(bilinç),can(psişe) ve beden(fiziksellik)..

Christ(İSA) bilinci temsil eder..Christ'in aşığı veya kardeşi tanrıça Sophia ise psişeyi temsil eder..
Can denilen psişe,psychic inisiyasyonu olarak belirtilir..Psychic,nefs anlamına gelir..
Sophia ise,yaşam veya ana anlamlarına gelir..
Yani gnostisizmde ANA,YAŞAM,CAN,NEFS, anlamlarına gelen SOPHİA,İslam dinindeki HAVVA'ya,aynı zamanda MERYEM'e tekabül eder..

Bu nefsin su ile de alakası vardır..(enbiya 30..!)

İşin özü böyledir..Yani sizin verdiğiniz anlam doğrudur ama İslam'a göre yanlıştır..

İslam'ın gnostisizmle ne alakası var?
Hristiyanlık gnostisizmin içinden çıkmıştır..İslam'da Hristiyanlığın içinden..Her üç inanışta Yahudilikle bağlantılıdır..
Mesela Gnostikler ''gerçekte İsa çarmıha gerilmedi'' derler,hristiyanlar ''gerçekten bu olay yaşandı'' derler,müslümanlar da ''gerçekte bu olay yaşanmadı'' derler..
Yani islam geriye dönüştür..Paganlığa dönüştür..Bu yüzden islamın içinde bir sürü paganlığa dair argümanlar vardır..

Ayrıca İslam'da nefs kötü olarak algılanır..''Nefsine uyma'' gibi..Nefsin kötü oluşunun ardında,dediğim gibi kadın vardır..
Alt 05-03-2017, 15:23
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ahlaksiz, benim söylemediklerimi söyledin demeyin lütfen. Örnegin Isa Meryem tarafindan yaratilmistir, Adem Havva tarafindan yaratilmistir... Yok öyle bisey. Demedim, deli miyim, neden diyeyim öyle saçma biseyi.

Madem öyle demismisim o halde kafirmisim... Fesubhanallah. Demedim kardesim. Demedigim bisey yüzünden neden kafir olayim. Bu kadar kapip koyuvermeyin kendinizi. Kontrollu hareket edin.

Bi de akliniza her geleni yerli yersiz yazivermeyin. Örnegin Kuran'da namaz yok... Var güzel kardesim, Kuran'da namaz var. Onu müzakere ediyor olsak anlatirim ama Adem tek günah yüzünden cennetten kovuldu iddiasini müzakere ettik bitti de sira ona mi geldi simdi?
Alt 05-03-2017, 15:39
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kuran cografyasinda dolasan popüler hikayeler ADI ÜSTÜNDE hikayedir, uydurmadir. Beni baglamiyor. Tevrat'taki hikayeler de baglamiyor. Ben "Kuran'daki islam"in müslümaniyim, iddianizi BANA kanitlayacaksiniz Kuran'dan kanit getireceksiniz çünkü iddianizi Kuran'a dayandiriyor, Kuran'i elestiriyorsunuz.

Sunun gibi:

Hasak adinda gerçek bi kisinin kadin oldugunu iddia ediyorsaniz
şöyle popüler bir tekerleme var deyip
kanit olarak bana onu getirmeyeceksiniz:

Hasak hanim Hasak hanim
Feda olsun sana canim.

O gerçek kisinin pos biyiklari
popüler tekerlemeyi iptal eder.

"Nefs kelimesi Arap dilinde disil sayilir" seklindeki itiraza gelince,
Yasar Nuri Öztük o itiraza itiraz ediyor:

Allah isteseydi erkek bir kelime kullanabilirdi.
Seni bağlamaması Kuran'ı bağlamadığı anlamıan gelmez bal gibi şeker gibi lolipop gibi Kuran tevrat'taki hikayelere referans yapıyor.
Alt 05-03-2017, 16:12
Üye

Hasan Akçay;Adem'in durumu İsa'nın durumu ile aynıysa ve sizde bunu kabul ediyorsanız(kabul etmelisiniz zaten,ayet var),İsa'nın bakire bir kadından meydana gelmesini düşündüğümüzde,Adem'in de bakire bir kadından,yani Havva'dan meydana geldiğini söylemeliyiz..

Nefs dişil diyorsunuz..Sonrasında nefsten Adem yaratıldı diyorsunuz..Sonrasında ben bu çıkarımı yaptığımda itiraz ediyorsunuz..
Adem Havva'dan olmuş işte..Bunu hem teyit edip,hem itiraz ediyorsunuz..!

Namaz konusunda itirazınız varsa,şu konuya itiraz edebilirsiniz;
https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=39315
Alt 05-03-2017, 20:57
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili ilahimasal, "Kuran'da Adem'den esinin yaratildigina dair kanit var mi?" demistim, iletinizde bunun cevabini göremedim. Lütfen cevap verir misiniz. Varsa var deyip hangi ayette var onu belirtin, yoksa yok deyin. Ya da bilmiyorum deyin. Ama cevap verin.
Sn Akçay sorunuza cevap Araf 189
5. yarattı
6. min-hâ : ondan
7. zevce-hâ : onun eşini
Araf 189 da NEFSDEN birisini yarattığını söylüyor. Bu nefsin dişimi erkek mi olduğu henüz belli deil .ancak ayetin devamında yaratılan NEFSİN sükunet bulması için NEFSDEN bir EŞ yarattığını söylüyor. Buraya kadar olan bölümde NEFSDEN olan her neyse bilemiyoruz buradan anlaşılan NEFSDEN bir EŞ yaratıldığı.

Burdan sonraki bölümde , NEFSDEN yaratılana sükunet bulsun diye NEFSDEN yaratılan EŞE NEFS kur-an da en kibar tabirle söylendiği haliyle sarıldığı ve NEFSDEN Eşine bir YÜK yüklendiği söyleniyor.

Bu anlatımdan en saf insanın bile kolaylıkla anlayacağı şekilde NEFSİN ERKEK , NEFSDEN YARATILAN EŞİN ise DİŞİ olduğu anlaşılıyor.

Kur-an nın dediğine göre.Sorunuzun cevabı
NEFS Adem se , ki tüm işaretler Ademı gösteriyor. NEFSDEN yani ADEMDEN yaratılmış.
Adem Erkek olduğuna göre sizin kur'an dan çıkarımınız olan ilk yaratılan NEFS adem olmasa bile DİŞİDİR yanlış oluyor. NEFS her kimse ERKEK

İşde Araf 189 ayetine görede Ali imran 59 çelişkili duruyor.

Ali imran 59 da yaratılışa atıf yapılarak isanın durumu Ademin durumu gibidir deniyor.Araf 189 da ise NEFSİN babasız anasız yaratılmasından bahsediliyor.
Adem hem anasız hem babasız.
İsa babasız oluyor.

Ali imran daki söylemi ısa dan bahsediyor diye öteleyemessiniz. Adem o konuya yani ali imran 59 yaratılış muhabbetine dahil ediliyor.

İki ayette ki yaratılış konusunda açık bir çelişki var.

Ya araf 189 daki NEFS Adem deil. Ya da Adem ilk ilk insan deil. Kur- an bu konuda çelişkiden başka hiç bir şey veremiyor.

Aklı karışık biri veya birilerinin söylemi olarak orada 1400 yıldır duruyor. Bu günki bilim ve tarih ışığında çelişkiler gün yüzüne çıkınca durumun farkına varan islam ilahiyatcıları Özellikle reformist olanlar kurandaki bu çelişkileri allahın boyası ile kapatma yoluna gidiyorlar . Çok radikal olan İslam hoca tayfası ise , çelişkiyi fark etselerde Allah böyle dediyse dedi. Kimse Allahın sözüne muhalefet edemez diyip olanı şartsız kabul ediyorlar.

Kur-an da ki en büyük sorun. Aynı konunun birbirlerinden farklı ayetlerde farklı anlatımlarıdır. Bir konu bir tek yerde detaylı bir şekilde anlatılsa sorunun büyük bir kısmı aşılacak .

Bu kitabı her kim yazdı ise , bir yerde bir konuyu anlattıktan sonra başka bir yer de aynı konuyu anlatırken bir önceki yazdıklarını unutuyor. Sonuç olarak Aynı konu bibiri ile çelişiyor. UNUTKANLIK problemi kur- an da her konuda var.

Düşünsenize bir olay oluyor ve tanrı dedikleri bu olaylara sesli bir şekilde şahit. Aynı olayın içinde kullanılan cümle başka bir anlatımda tanrı tarafından bire bir söylenemiyor. Bırakın anlam farkını harflerin yeri bile değişmez. Kuranda ne hikmetse değişiyor.

Bu sebepten dolayında Hasan Akçay da diğer kuran müslümanları bu konuları bize izah edemiyorlar ve edemeyecekler de .

Sn Akçay yaratılış sorunuza araf 189 orada lamba gibi duruyor. Umarım yeterli olmuştur.

AHZAB DAN ÖNCE Zeynep mhmd'in GELİNİYDİ AHZAB DAN SONRA Zeynep mhmd'in KARISIYDI .
Alt 06-03-2017, 01:23
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuranda yaratılan ademin cinsiyetinin erkek olduğu aşikarda sorun şurda, Sayın Akçayın ilk yaratılan dişidir savının doğru olduğunu düşünelim bir an;

Genel hikaye Ademin yaratılışı, onun kaburga kemiğinden eşinin yaratılışı(Havva) ikisinden çoğalan insanlık.

İlk yaratılan Havva olsun ve düşünelim, kendinden doğum yolu ile mi olmuştur Adem(erkek)? İsanın durumu gibi midir?

İyide bu nefsten ( ilk yaratılan) yaratılan diğer nefs ona eş olarak yaratılmakta kurana göre. Yani doğurduğuyla eşleşme durumu doğmakta. Biz bunu Ahzap suresinden hatırlıyoruz. Anasıyla yatan evlat konumuna buyrun.

Adem olunca ne değişir bilemem Oda kızıyla mı yatıyor?

Neyse olay şuki, tevratı, incili kuranın yazdıklarını yoksayıp( kutsal kitapları kabullenme) red etme islamcıların düştükleri çıkmazlardan kurtulmak için bulduğu yöntemlerden biri. İşe yarıoyor cahil (kuran okumaz) kitle üstünde. Neyse en azından kelimelerin dişil erilliğini insan cinsiyetiyle karıştırmamayı öğrenmiştir umarım sayın Akçay

E bu arada tek günahta cezayı yiyenlerekarşı yeni din uyduran ve şirkin hasını koşan, ayetleri eğip büken, tevil adıyla yalan dolanda rekor kıranların durumu kimin durumu gibidir?
Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 06-03-2017, 10:25
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

nefsi arzu kelimesi olarak düşünürsek aslında, ademle havvadan ziyade arzunun bu hikayeyi başlattığını vurgulamaya çalışıyor kuran diye yorumlayıp kendi tefsirimi yapmış olurmuyum evet. arzu kime ait yaratıcıya? kendi nefsinin arzularının, kullarındaki özgür iradeyle -ki o nasıl oluyor herşey önceden belliyse durumu- sınava tabi tutuyor gibi sevgi dolu bir yaklaşımda bulunabilir ademle havvayı günah keçisi yapmaktan kurtarabilir miyim acaba diye düşündümde. buda tanrının kendi kendiyle sınavı olmuş olur. neden, kendine güvenimi yok? uzar gider. sesli düşündüm durumu.
Alt 12-03-2017, 08:11
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam dinine göre Adem ve Havva,Allah'ın bir emrini yerine getirmedikleri,yani bir günah işledikleri için Cennet'ten kovulurlar..Bir günah..Sadece bir günah..Buraya dikkat..!

Eğer bir insan bir günahı yüzünden Cennet'ten kovulabiliyorsa,hayatı boyunca günaha batmış müslümanlar nasıl olacakta Cennet'e girebilecekler?

Bana bunun izahını yapacak bir müslüman var mı?

Türkiye'de yaşayan sıradan bir kişi,hayatı boyunca yüzlerce/binlerce kez yalan söylüyor..Faiz yiyor..Gıybet ediyor..Devletten vergi kaçırıyor..Yani her türlü haramın içinde..!
Bu kişi nasıl olacakta Cennet'e girebilecek?
Bir peygamber,bir hatası yüzünden Cennet'ten kovulacak ama sen her haltı yeyip Cennet'e mi gireceksin?
Bu nasıl iş?
''Allah merhamet eder'' falan filan denmesin lütfen..Allah bir günahı yüzünden bir peygamberi Cennet'ten kovmuş..Nasıl merhamet bu?
Sayin Ahlaksız,

sorunuz her nekadar mantikli dursada ortada farkliklar var. Adem ve esi bizzat allah ´la görüsüyor, yasanan tüm olaylara sahit oluyorlar. Buna ragmen tek emir yasak agaca yaklasmayin. Cennetde / bahcede haram yok, günah yok, ibadet, oruc, namaz yok. Calisma, didinme, soguk, sicak, dert, tasa, hastalik olumsuz olan hic bir sey yok. Ateistler gibi bir yaratici varmi, yokmu gibi sorgulama, sorusturmada yok. Aslinda birakin cennetden kovulmayi direk cehenneme atilmalari gerekiyor. Insan bukadarmi asi, nankör olur.

Müslüman olup hayati boyunca bir damla alkol almayan, zinaya bulasmayan, faiz yemeyen vs nice müslüman var. Bir degil bir cok yasak emirleri yapmayan bu müslümanlar adem ve esine bakarak bin kere affedilmeleri gerekiyor. Cennetin en güzel yerlerini hakkediyorlar.

Yeryüzündeki müslümanlar ne allahi gördüler nede duydular. Doga üstü diyebilecegimiz hic bir olaya sahitde olmadilar. 1400 sene öncesinin sözde yasanmis olaylara iman etmeleri isteniyor. Ortada ne bir ispat var, nede bir sahitlik sözkonusu. Yani yemedikleri halt kalmasada adem ve esine bakarak cenneti kat be kat hakkediyorlar.

Hatta söylede bir itiraz haklari dogabilir. Allahim, beni ademin yerine cennetine koysaydin ve ben tüm ademin sahit oldugu olaylara sahit olsaydim, asla adem gibi o lanet agaca birak yaklasmayi, kökünden keser yok ederdim diyebilirler.

Olaylarin özüne bakinca birde önceden yazilmis senaryo söz konusu. Adem yeryüzüne inip ondan türeyecek züriyetlerin kan dökmesi gerekiyor. Allah tarafindan söz söylendi, levhi mahfuza yazildi. Öyleki bu sözün söylendigini melekler bile isitmis dönüsü yok. Durum böyleyken yasanan olaylarin farkli gelismesi söz konusu olabilirmi. Seytan senaryonun kötü figuran rolünü üstlenmesi icin yaratildi, adem ve esi aldatilan saftirik rollerini üstlenmeleri icin yaratildi.

Sonuc itibariyle bu hikayenin kötüsüde, iyiside senaryoyu önceden yazip baslarina geleceklerden bi haber oynayanlari bu hikaye icin yaratip oynatandir. Duruma baktigimizda ne özgür irade nede imtihan söz konusu. Hikayenin senaristi allah nasil istediyse, arzu ettiyse öyle yazip oynatmis. Öyleya, beni adem secseydi seytana pabucu ters giydirirdim. Dagina göre kar misali.

Demem oki, müslümanlarin korkmalarina hic bir neden görünmüyor, adem ve esine bakarak sütten cikmis ak kasik sayilirlar. Adem ve esi affedildiyse müslümanlarin affedilmemesi söz konusu dahi olmamali.

Hikayenin isleyisine bakilirsa adem ve esinden cok daha iyisiniz müslümanlar

Saygilarimla...
Alt 12-03-2017, 11:45
Üye

Pardon yani;farklı bir bakış açısı ama şu iyi Müslümana takıldım ben..

İyi Müslüman nedir,nerede bulunur,böyle bir şey var mı acaba?

Müslüman içki içmiyor..Halbuki kuran içkiyi haram kılmamış..Arif Tekin'in bu forumdaki yazılarına bakın lütfen..
Hadi diyelim içki içmeyerek iyi Müslüman oldu..Zina da etmiyor ve tek eşli yaşıyor..Halbuki ümmetin çoğalması adına,bakabiliyorsa çok eşli olması lazım..Hadi bunu da geçtik..Faiz ne olacak?Bugün Türkiye'de faiz yemeyen Müslüman var mı?Kuran'a göre cehennemi boyladı bu insanlar..Açıkça Allah'a rest çekiliyor..

Tanıdığım çok iyi Müslümanlar var..Çok iyiler..Öyle iyiler ki,tam cennetlik

Şimdi bu Müslümanlardan birine HIRSIZ olduğunu anlattım..Bu Müslüman diyor ki,''doğuda kaçakçılık yapanlar hırsızlar ve F16'nın bunları bombalaması meşru..''
Bunu çoğu Müslüman diyor..Peki diyorum,sen nesin?
Ben iyi Müslümanım,süperim filan..!
Oğlum sen vergi kaçırmıyor musun?
Evet yapıyoruz birşeyler..
Hırsızsın işte..Devletten vergi kaçıran kaçakçı olmuyor mu?
Doğru diyorsun ama düzen böyle..
Düzene başlatma,kaçakcısın ve hırsızsın işte..
Gülüyor..!

Bana bir tane iyi Müslüman,dürüst Müslüman,aklı başında Müslüman gösteremezsiniz..Ben bunların göbeğinde yaşıyorum,bir tane göremedim..Görmem de mümkün değil..

Adem herşeye sahipken isyan ediyor..Doğru..Günümüz Müslümanları da herşeye sahipler..Bir elleri yağda,bir elleri bağda ama yemedikleri halt yok ve bunu inkar da ediyorlar..
Adem inkar etti mi?
Yedik bir elma dedi ve kaderine boyun eğdi..
Günümüz Müslümanlarından hangisi yedik bir halt diyebiliyorlar?
Biri de çıkıp evet yaptığımız doğru değil,yaptığımız hırsızlık,yaptığımız haksızlık,yaptığımız şey gıybet,yaptığımız şey dedikodu,yediğimiz şey faiz..vb diyor mu?
Hepsi inkar ediyorlar..
Alt 13-03-2017, 04:04
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Pardon yani;farklı bir bakış açısı ama şu iyi Müslümana takıldım ben..

İyi Müslüman nedir,nerede bulunur,böyle bir şey var mı acaba?

Müslüman içki içmiyor..Halbuki kuran içkiyi haram kılmamış..Arif Tekin'in bu forumdaki yazılarına bakın lütfen..
Hadi diyelim içki içmeyerek iyi Müslüman oldu..Zina da etmiyor ve tek eşli yaşıyor..Halbuki ümmetin çoğalması adına,bakabiliyorsa çok eşli olması lazım..Hadi bunu da geçtik..Faiz ne olacak?Bugün Türkiye'de faiz yemeyen Müslüman var mı?Kuran'a göre cehennemi boyladı bu insanlar..Açıkça Allah'a rest çekiliyor..

Tanıdığım çok iyi Müslümanlar var..Çok iyiler..Öyle iyiler ki,tam cennetlik

Şimdi bu Müslümanlardan birine HIRSIZ olduğunu anlattım..Bu Müslüman diyor ki,''doğuda kaçakçılık yapanlar hırsızlar ve F16'nın bunları bombalaması meşru..''
Bunu çoğu Müslüman diyor..Peki diyorum,sen nesin?
Ben iyi Müslümanım,süperim filan..!
Oğlum sen vergi kaçırmıyor musun?
Evet yapıyoruz birşeyler..
Hırsızsın işte..Devletten vergi kaçıran kaçakçı olmuyor mu?
Doğru diyorsun ama düzen böyle..
Düzene başlatma,kaçakcısın ve hırsızsın işte..
Gülüyor..!

Bana bir tane iyi Müslüman,dürüst Müslüman,aklı başında Müslüman gösteremezsiniz..Ben bunların göbeğinde yaşıyorum,bir tane göremedim..Görmem de mümkün değil..

Adem herşeye sahipken isyan ediyor..Doğru..Günümüz Müslümanları da herşeye sahipler..Bir elleri yağda,bir elleri bağda ama yemedikleri halt yok ve bunu inkar da ediyorlar..
Adem inkar etti mi?
Yedik bir elma dedi ve kaderine boyun eğdi..
Günümüz Müslümanlarından hangisi yedik bir halt diyebiliyorlar?
Biri de çıkıp evet yaptığımız doğru değil,yaptığımız hırsızlık,yaptığımız haksızlık,yaptığımız şey gıybet,yaptığımız şey dedikodu,yediğimiz şey faiz..vb diyor mu?
Hepsi inkar ediyorlar..
Iyi müslüman kisi, kisiler elbetde var. Yani islamin istedigi kisilikte müslüman olanlarin sayisi cok azda olsa var.

1,5 Milyar müslümanin 99,9% bakarsak riyakar ve yalandan, dolandan bir yasantilari söz konusu. Parayi ilah edinmis bir topluluk söz konusu.

Ben iyi müslüman derken, adem ve esine bakarak daha iyiler anlaminda yazmistim. Bu ademler, peygamberler tuhaf karekterler. Ibrahim ölüleri nasil diriltiyorsun bana göster diye allaha dua ediyor. Musa da seni bir göreyim diye dua ediyor. Her ikiside kalbim / imanim mutmayin olsun diye bunu istiyorum diyor. E yuh yani okadar mucizeye ragmen vahiy gibi olaganüstü bir iletisime bire bir taniklik edin, sonrada süpe duyarcasina birde ispat üstüne ispat isteyin oldumu simdi.

Bunun yani sira musa haksiz yere bir insanin canina kiyar allah yine affeder. Yunus desen teblig görevini agir bulur kacar baligin karninda yasar ve affedilir. Simdi tüm bu öykü dogrultusunda müslüman faiz yese, icki icse ve cok eslilik demiyorum, nikah olmadan zina yapsa cokmu???

Taslari üst üste koydugumuzda sadece aileden miras alir gibi aldigi bir dine iman etmeleri istenen müslümanlar kuranin yasak ve haram kildigi seyleri yapmasi devede kulak misali cok hafif kaliyor. Bu günah sayilan eylemleri peygamberler gibi allahla olan iletisimleri siradan müslümanlar taniklik etmis olsalar belkide hic birini yapmayacaklar.

Ayrica insanin günahkar bir varlik oldugunu kuran defatle vurguluyor. Yani insanin mayasi bozuk yaratilmis, günah islemesse imtihanin anlami cöpe gidecek. Insanla meleklerin farki burada devreye giriyor. Dolayisiyla bu konudaki görüsümü kuranda destekliyor.

Anlasilan oki, peygamberler elci görevini üstlenselerde, allahla kontaga gecmis olsalarda, insanlar mucizelere taniklik etmis olsalarda herzaman günaha bulasacak karekterde ÖZELLIKLE yaratilmis oldugu vurgulaniyor.

Allahin istisnasiz tek kabul etmedigi kendisine ortak kosulmasi. Zaten sirk disinda tüm günahlari diledigime affederim diyor.

Bilmiyorum sizlerde fark ettinizmi, müslüman dinine mensup olup iman etmek büyük ölcüde sirke bulasilmadigi sürece cehennemin kapilari müslümanlara kapali gibi duruyor. Allah; "rahmetimden, merhametimden" dolayi kantarin topuzunu kacirmasin müslümanlar diyede bir takim korkutucu cezaya tabi ayetleride beyan etmis bulunuyor. Bu cezalardan kimleri affedip, kimleri afedilmeyecegide bir sir olarak "diledigime" deyip gizli birakmis.

Sayin ahlaksiz,

kuranda ki tanri (Allah) iman edenlere söyle seslenir;

Tahrim 8
"Ey inananlar, tövbe- i nasûh ile Allah'a tövbe ediniz. Umulur ki Rabbiniz, kötülüklerinizi örtüp temizler ve sizi içinden ırmaklar akan Cennetlere yerleştirir..."

Zümer 53
"De ki: "Ey çok günah işleyerek kendi öz canlarına kötülük etmede ileri giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz. Allah dilerse bütün günahları mağfiret eder. Çünkü O, çok affedicidir, merhamet ve ihsanı fazladır."

Nur 31
"... Ey müminler! Hepiniz toptan Allah'a tövbe ediniz ki, felaha edesiniz."

Önerilen Siteler