Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-01-2015, 18:06
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

alpha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ALtın oran'ın ne olduğunu duymuşsunuzdur.

---------------------------------------------------------------------------------------

Bundan bir sonuç çıkarmak gerekiyorsa, sonuç bu:
"Doğrusu biz her şeyi bir ölçüyle yarattık." Kamer 49..

---------------------------------------------------------------------------------------
Alpha, tartışmanı keyifle izliyorum. Benzeri bir çalışma galiba Tanrıların Arabaları'nda da vardı. Umarım coğrafya bilgisi iyi olanlar bu keyifli atışmaya dalarlar. Bir noktaya dikkatini çekmek isterim, niyetim demogoji yapmak değil. Sorularla islamiyet sitesinden alıntıdır :

Müddessir
18. Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.
19.
Kahrolası, ne biçim ölçtü biçti!
20.
Sonra yine kahrolası ne biçim ölçtü biçti!

Eğer vaktin olursa beni aydınlatman gerek.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 27-01-2015, 18:47
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Asinus Orientalis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Müddessir
18. Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.
19.
Kahrolası, ne biçim ölçtü biçti!
20.
Sonra yine kahrolası ne biçim ölçtü biçti!
Allah'ın Amr bin Hişam'a sözleri koca Allah'ı soktukları durumu da görmüyor bunlar
Alt 27-01-2015, 18:53
alpha alpha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Merhabalar,

Bu ayetlerin hangi amaçla söylendiği bilgisi bende yok, araştırmam lazım.. Vaktim olursa bakarım. İşte bu noktada tefsirlere başvuru yapmak lazım, hemen elma mı armut mu olduğunu anlamadan elmayı armutla tartmamamız gerekir. Bu ayetlerdeki konu nedir, neden bahsediliyor, olayın bütüncüllüğü açısından önemli. Şu noktada bu bilgiler olmaksızın yorum yapamıyorum.

---------------------

İman noktasında ne işimize yarıyor?
Ben kendi adıma şunu görüyorum, sen ne görürsün öbürü ne görür bilemem. Çünkü insan görmek istediğini görür birazda.

Burada Allah'ın her şeyi bir ölçü ile yarattık demesi ve bunu doğada görüyor olmam çok güzel. Gerçektende bir rasgelelik yok. Her şey bir ölçü ile, yaprakların ağaçlardan çıkması bile fibonacci serisine uygunmuş. Hayır sadece phi sayısı demek istemiyorum. Tasarımların gayet matematiksel olduğunu görüyorum, görüyoruz, ha görmek istemezsin o ayrı konu, kişisel tercihlerinize saygım var.

Yine bu şu an ki konuştuğumuz konu ile alakalı olarak; kabe nin yerininde kafamda hep bilimsel bir karşılığı olmuş olması düşüncesi ve bunun bir nebze olsun bu konuya ışık tutan bir gerçeklik oluşturması benim Allah'ın bilimselliğine olan sevgimi artırıyor. Bunlar tamamen benim görüşüm elbette. Ben sana veya herhangi birine bunlara uyun demiyorum. İnsan ne hissediyorsa kalbinde ona uyar, onu hisseder.

Ve yine kabe nin etrafında 7 tur atmanın, oraya gitmenin insana hangi gıdaları vereceği elbette hala da bilinemezken, bunun bir manyetik kuvvetler, enerji boyutları gibi konularla çözümlenebilecek bir bilgi olduğu aşikar görünüyor gözüme. Fakat ne yazıkki bu konularda ilkel seviyede sayılırız.

Ha olay dünyanın merkezi olmaksa Kabe zaten tarih boyunca milyarlarca insan için dünyanın merkezi olmuştur.
Burada eskiden beri kabe nin bir merkez olması, uğrak yeri olması felan gibi bir konudan bahsettiğimi hatırlamıyorum. Yok yani. Ben burada coğrafik konum olarak kabe nin kara üzerindeki tek altın oran noktası olmasını bahsettim. Ki zaten toplamda 4 adet var. Diğerleri denize denk gelmiş.

Elbetteki ALlah'ın bilimi şu bir kaç bin yılda ulaştığımız ve adına yüksek dediğimiz teknolojiden kat be kat fazla, belki de ulaştığımız teknoloji sadece onun anlattıklarını bir nebze olsun daha rahat anlamamıza salık veriyor. İlerleyen yıllarda belki de daha da iyi anlıyacağız. Ki engellerde var. Örneğin her zaman şeytan dünyada, Allah onu kıyamete kadar serbest bırakmış, ve o elindeki potansiyel zenginlik, nüfus vs gücü ile bize farklı şeyler aşılamak üzere çalışıyor. Bu da hayatı koşu değilde engelli koşu yapıyor bize ,size,...

Saygılar iyi akşamlar..

"Bilim insanı Allah'a götürür." Louis Pasteur
...
Domuz eti sağlıklı diyenler domuz etinden çiğ köfte yesinler, konuşmasınlar..
Alt 27-01-2015, 19:41
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Imanlarina sadik kalabilmeleri icin atmadiklari takla yok. Yakinda elmas oranini da bulur Kabe'ye mal ederler.
Dinler yok olmaya mahkumdur, ayni daha onceki dinlerin, tanrilarin yok oldugu gibi. Akli basinda imanlilar, bazilarinin, dini kendi cikarlari icin kullandiklarini alenen gorup,
inanclarini sorgulamaya basladilar bile.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 27-01-2015, 22:06
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Dini bilgilere veya anlatılanlara göre PUTLARI yıkmış ve bu uğurda ölümü göze almış Hz.İbrahim, niçin PUTA dönüşebileceği şüphesi olan / hatta dönüşmüş bir bina inşa etsin ki...?

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 27-01-2015, 22:22
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Dini bilgilere veya anlatılanlara göre PUTLARI yıkmış ve bu uğurda ölümü göze almış Hz.İbrahim, niçin PUTA dönüşebileceği şüphesi olan / hatta dönüşmüş bir bina inşa etsin ki...?

Sağlıcakla kalınız...
Allah emrederse yapar.

Bence önce İbrahim yaşadı mı diye sormak lazım.
Alt 27-01-2015, 22:30
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bence önce İbrahim yaşadı mı diye sormak lazım.
Merhaba,

Yaşadığını varsayarak soruyorum...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 27-01-2015, 23:30
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

alpha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Dialectics,,

Bravo aynen öyle kara üzerine denk gelmiyor diğer 3 nokta o yüzden orlara kabe'yi yapamadık İnşaat izni çıkmadı.

Dünya'da kara üzerine denk gelen bir adet altın orana uygun nokta var. Ve orası'da kabe..

Tabii ki deniz üzerinde olması dünya'dan demek değil, dedimya inşaat izni çıkmadı.

Hem milyonlarca insan oraya nasıl gidecek ? Gitse nerde duracak ? Logistic olayıda baya bir zor yani diğer noktalarda..

Ben henüz gitmedim. Bir ara senle beraber Kabe'ye gidelim bence. Ama o beyaz kıyafetleri yalandan da olsa giyeceksin ok
Gidelim Alpha. Hatta beyaz kıyafet giymekle kalmayalım, şeytan taşlayalım, o altın oranlı kâbenin etrafında 7 tur dönelim sevabımızı katlayalım. Ne de olsa kâbeyi tam birebir altın orana denk gelemese de civarına yaptırabilecek kadar zeki bir Tanrının bizden beklediği tapınma şekli de ihram giyip, İbrahimin oğlunu boğazlamasına engel olmaya çalışan Şeytanı taşlama vukuatını canlandırıp, bir dikdörtgen binanın etrafında 7 kere dönmemiz olsa gerek. Böylece hacı olur, tüm günahlardan da kurtuluruz, iyi fikir evet...

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.
Alt 27-01-2015, 23:52
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bizim peri masalları aşığı, diğer konuyuda orana getirmiş.

Altın oran ile Kabe nin KONUMUNUN hiç bir alakası yok. Birincisi bu.

Altın oran keyfine göre bir kürede her hemde her bir noktayı dahi altın oranlayacağın biçimde de değildir..

Atın oran o şey her ne ise kendi çeperi/hacmi ölçeğindedir, DÜNYA dan bahsedip gidip kabeyi altın oranlamak!!!!. Bu kadar mı avanak olunur bilmiyorum! varsa altın oran derdin ve madem dünyaya baktın, o halde dünyayı esas alacaksın, derdin Kabe ise dünyayı karıştırmayacaksın, Kabeyi esas alacaksın, bu da ancak Kabe'nin mimarisi dahilinde bir konu olur, aynen Piramitlerin, yapılmış binlerce binanın, tapınağın vs mimarisinde altın oran gözetilmesi gibi...

Bir kareyi, altın oranlı bölmekte, altın orana uymayacak biçimde bölmekte kişinin keyfiyetine kalmıştır. Bir binayı ve odaları, yaşam alanlarını altın oran ölçeğinde planlamakta, uymayan biçimde planlamakta mimarın keyfine kalır.

Neymiş İNSAN BELİ altın oranda olmasa göze hoş gelmezmiş vs, adama bakın, esas aldığı şeylere bakın, birde SEBEBE bakın, güzellik! Hoş görünmek!
Maymunların kolları neden uzundur peki? Güzel gözükmek için mi, yoksa dallarda gezinebilmek için mi?
Ayakların, ayak parmakların neden ellerin gibi değil? (Bilim diyeceksen gerzeklik etmeyeceksin, bir zamanlar o ayak parmakların da, ayağında ellerin gibiydi, ama artık tutup, kavramak gibi bir işi kalmadı, yani şu senin güzel gözükmek yönlü palavralarına belki kargalar güler)...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 28-01-2015, 09:53
alpha alpha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Yakinda elmas oranini da bulur Kabe'ye mal ederler.
Saçma saçma konuşma, altın oranı müslümanlar bulmadı, ve kabenin yerinide ona uygun olsun diye hiç bir insan veya müslüman buraya koyalaım demedi, bunu ayarlayan Allah. Bu konuda ne bir hadis ne bir ayet var. Bu bilimin ayeti (delili). Elmas oran felan uydurmalarınızı kendinize mal edebilirsiniz.

------------------------------------------------------------

Yoo sen kurtulamazsın maalesef Dialectics, çok üzgünüm, ben ise sadece sevap kazanırım. Sen kalbinde iman etmedikçe bu iş olamaz, istersen 7 değil 7777 kere tavaf et.

------------------------------------------------------------

Altın oran ile Kabe nin KONUMUNUN hiç bir alakası yok. Birincisi bu.
Evet spartacus, kabenin bu işle alakası yok, sadece onun bulunduğu konumun var.

Sen zaten Altın oranı anlayamadıysan ortaçağdan önceki bir boyutta kaldın demektir. Altın Oran ne zaman kim bulmuş bir bak. Sen hala o tarihten öncesindeki vizyona sahipsin ki böyle zırvalamışsın. Cümlelerin şuna benziyor;

"YOk efenim olurmuşmuş, hadi canım, kim çizmiş, mimari procecsini getirin bana, öyle şeymi olur, bir yaşıma daha girdim, güzelmiş, ney güzel ya, kim kardashyan mı bu ? o da güzel değil zaten.. bence shakira güzel idi, o da hamile kalınca bozuldu.. altın orana kim bakar. uygunmuş muş, benim bahçemdeki hiç bir ağacın yaprağı fibonacci felan yapmıyor. "

-------------------------------------------------------------

Benim elleirm her zaman böyle idi, bir zamanlar diyon hangi zamanlar ? 1000 yıl öncemi, ben zaten yoktum o zamanlar, şurda topu topu 30 küsür yaşındayız, doğduğumda mı öyle idim ? ne saçmalıyorsun.. Bilimi arkana perde alıp gerçek bilim bu diye yutturmaya çalışma, bilim senin tekelinde değil. Adından belli teori, evrim teorisi, ispat olsaydı "evrim kanunu" derdik. Hala teori. Maymundan geldik evet doğru ama evrilmedik. ANladınmı.. Bizi ürettiler, ruhlarından ruhlarımıza üflediler. İki kere oldu, biri adem(ilk insan) diğeri İsa (meryemin içinede ruhumuzdan üfledik diyor kuran). Pardon anlamadınmı? Düzelteyim: Genlerinden genlerimize transplant ettiler. Maymun ile kendilerini birleştirdiler ortaya ne maymun ne onlar çıktı biz çıktık. O yüzden maymuna benziyoruz, o yüzden tam olarak benzemiyoruz. Bizi topraktan yaptılar, ha anlamadınmı düzelteyim: dünya gezegenine uygun olsun diye bizi karbon bazlı elementlerden oluşturdular. Havvayı da kaburga kemiğinden yaptılar.. Anlamadınmı ? düzelteyim: 22 otozom genli olarak ürettikleri insana, 23nci çift olarak kaburga kemiklerinden kök hücre yöntemi ile gen değişimi yaptılar. ve üreyebildik. Hiç bilimsel gelmedi mi ?

birazda burdan oku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fibonacci_number

Sonra matematiğe karşı bir makale yaz. Bunları yalanla. Yok de bu. Ortaçağdaki insanlarda yok yok dediler. Sonra ne oldu ? DNA çıktı. iPhone yapıyoruz ama bir dna yapamıyoruz. O zaman kim daha ileri ? Dünyadaki en süper bilgisayarları getirin, nasa, microsoft, google, japonya, amerika, tübitak, hepsi birleşsin bakalım DNA üretebilecekmi, yada var olan bir DNA yı çözümleyebileceklermi bakalım. Hala anlamadın mı ? Allah'ın ayetlerine benzer bir ayet getirin ne demek ? Ama hepsi vizyon.. Ben ne yapıyorum biliyor musun ? Evinizin kuzeyindeki denizi anlatıyorum, ama siz hep güney penceresinden dışarı bakıyorsunuz. O yüzden asla göremezsiniz. Ben diyorum bakın bakın orda, hemen şu mavi kulubeden ve 3-4 ağaçdan sonra koca bir deniz var. Siz de hani hani nerde ağaç yok kulube yok diyorsunuz, sorun vizyon yani..

Analizi yapmak ayrı bir şey sentez yapmak ayrı bir şey. Başarı bunların toplamından gelir.

"Bilim insanı Allah'a götürür." Louis Pasteur
...
Domuz eti sağlıklı diyenler domuz etinden çiğ köfte yesinler, konuşmasınlar..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil