Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-01-2017, 03:18
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Standart Kadinlardan Trump'a protesto

WASHINGTON —
ABD'nin yeni başkanı Donald Trump yemin ederek görevine başladı. Ancak kampanya sürecinde kadınları aşağılayan sözlerinin ortaya çıkması nedeniyle tepkiler hala dinmiş değil.
"Women's march" yani kadın yürüyüşü adı altında düzenlenen protesto gösterisi için onbinlerce Amerikalı başkent Washington'a akın etti. Çoğu kadın göstericilere Trump karşıtı erkekler de destek veriyor.

http://www.amerikaninsesi.com/a/wash...r/3686138.html

http://www.mirror.co.uk/news/world-n...otests-9664725

https://www.thestar.com/news/world/2...ashington.html
Alt 22-01-2017, 15:59
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Konuyla ne alaka diyeceğiniz bir şeyler yazayım.

Trump radikal(ne demekse) islama tüm dünyada savaş açtı. Peki Trumpın hede gösterdiği bu radikal islamcı teröristler kim ve nerdeler? Aklınıza ilk gelen Işid ve Suriye*Irak değil mi? Evet bir bölümü o ancak asıl terörist islam ingiliz yapımı müdlüman kardeşler denilen örgüttür. elebaşı diyelim. Organize işleri bunlrdan sorulur ve arkasında kimi islam ülkeleri vardır, onların arkasında ne vardırda ayrı soru

Neyse bu müslüman kardeşlerin epey şubesi mevcut, arap baharı ile epey bir boş alan bulsalarda aynı zamandada bulundukları güvenli (karışmamış) ülkelerde iç karışıklık çıkınca zorunlu diğer kardeşlerinin yanına hicrette bulundular.Peki nereye en çok hicret etti sizce bu kardeş örgütçükler?

Türkiyeye ve devletin koruması altında lüx otellerde besleniyorlar. Yani Türkiye radikal islami terörün elebaşlarının başkenti yapıldı. Kim yaptı bilin. Neyse şimdi trumpın bu savaş ilanıyla birden bizim cumhurdiktatörüde Afrika gezisine çıkıverdi Suriye-Irak ABDnin kara operasyonuyla( kendi askeriyle) yüzyüze haberleri dilleniyor. Sonra sıra asıl hedef, terörün koruması ve besleyip ihraç etmeye başlayan yerde? Ora nere dersiniz?

Hüsnü Mahalli bunu dillendirdiği için susturuldu, diktatöre hakaret kılıfı idi, ne diyeceklerdi, bizim devlet sırrımızı ifşa etti( mit tırları gibi) diyerek bu korkunç gerçeği herkese duyuracaklarmıydı.Tam bir suç örgütü besleyen ülke konumundayız, sayılarıda dudak uçuklatan cinsten.

Bahçeli eski (sözde milliyetçi) vatana ihanetlerinin bedelini tüm herkese ödetiyor. Bir ülke nasıl aptallar elinde mahfedilir, kleptokrat cehalet din denen garabetle nasıl faşizmi dayatır ve insanlığı felakete sürüklerin ibretlik tablosudur bu coğrafyada yaşananlar.

ABD-Rusya anlaşırsa o gün petrol yükselişe geçerki ekonomiyi diktatörlükle düzeltebilen ülke görülmemiştir. O gün kar payına ABD-Rusya ortadoğudan kendilerine düşeni alırken, bizim diktatörümüzün tekrar AB kapılarında kader ortaklığı arayacağınıda görürseniz şaşırmayın. Çünkü radikal terörü beslemek ve ideolojik saplantılarınla ülke yönetiyorum sanmak çalıp-çırpmanın dahi getirisinin kurtaramayacağı felaketlerle yüzeşmek üzere olduğumuz gerçeğini değiştiremez.

Kısacası, bu protestolardan bi şey çıkmaz, ABD bildiğiniz Amerika, merak buyurmayın para akmaya başlayınca nasılki bizim sunnii türkçü kesim çıkarcılıkla( yandaşa iş aş) diğer kesimlerin tüm haklarının gaspını görmezden geldiyse, aynı cehalete sahip ABd seçmenide sesini kesecektir.

Kısacası en kötü senaryolara hazır olun, ülke yolgeçen hanı, bir adet diktatörle kurtuluruz sanan zevat dahada büyük felaketlere davetiye çıkarttı çoktan.

Adam olmayı denemek yerine Yeliz olanın Millete vekil olduğu yerde millet ne haldedir düşünün gari

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 22-01-2017, 16:50
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Diken.com.tr

Moby'den Erdoğan, Trump ve Esad'lı ‘protest' video: Artık size güvenmiyoruz

ABD'li müzisyen ve DJ Moby, ABD Başkanı Donald Trump'ın yemin töreninden bir gün önce ‘Erupt and Matter' adlı şarkısının ‘protest' videosunu yayınladı.

Rolling Stone'da yer alan habere göre dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleşen protesto gösterileri ve isyanlardan görüntülerin bulunduğu şarkının videosunda Trump'ın yanısıra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve Avrupa'daki aşırı sağcı parti liderleri de yer aldı.

Söz konusu isimlerin peş peşe görüldüğü videoda "Artık size güvenmiyoruz" sözleri yer aldı.

Gezi Parkı eylemlerinin, Suriye'deki protestoların ve ABD'deki ‘Wall Street'i İşgal Et' direnişinin gösterildiği videoda, polisin göstericilere karşı sert tavırları yer alıyor.

‘Trump, psikopatlığa yakın bir sosyopat'

ABD'deki seçimlerden önce konuşan Moby, Trump'ın başkan olmasına ilişkin endişelerini dile getirerek, "Onun içinde paramparça olmuş bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Bu da onu cidden bir sosyopat yapıyor. Hem de öyle bir ölçüde ki, onu psikopatlığa epey yaklaştırıyor. Kendisinden başka hiç kimseyle empati kurma yeteneğinden yoksun" demişti.

Moby, Trump'ın yemin törenine katılmayacağını açıklayan müzisyenler arasındaydı.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 22-01-2017, 20:22
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Trump protestolarına katılacak olanlara ödenecek miktarı içeren yazıyıda ekleyelim. 2500 dolar. aylık sanırım. aslı var mı yok mu bilemeyeceğim. yazı bu;

http://dc.backpage.com/MiscJobs/get-...trump/26394932
Alt 23-01-2017, 01:05
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Corpse Bride´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Trump protestolarına katılacak olanlara ödenecek miktarı içeren yazıyıda ekleyelim. 2500 dolar. aylık sanırım. aslı var mı yok mu bilemeyeceğim. yazı bu;

http://dc.backpage.com/MiscJobs/get-...trump/26394932
Sevgili Corpse Bride;

Yok mu Turkiye'de kijiji, sari sayfalar filan, verin bir ilan siz de, bakalim kac kisi basvuracak!?

https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=31995

Konu Neva tarafından (23-01-2017 Saat 03:20 ) değiştirilmiştir.
Alt 23-01-2017, 05:48
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Alt 23-01-2017, 20:06
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bu amerikanin sesi grubu kimlerdendi? Sorosa mi bagli?
Alt 23-01-2017, 21:13
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu amerikanin sesi grubu kimlerdendi? Sorosa mi bagli?
Oyleydi Natan, eger sonradan el degistirmediyse, bu defa ciddi karismis halde ortam, Trump'in soylemleri sebebiyle, gerek meksika'ya iliskin, gerek muslumanlara iliskin vs.. Secimden once zaten mevcut farkli kanallardan, sol'a iliskin kara propogandayi canli halde tutuyorlardi,secimden sonra bu kez farkli yone dondu, karsi propogandaya yonelik.

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Konuyla ne alaka diyeceğiniz bir şeyler yazayım.

Trump radikal(ne demekse) islama tüm dünyada savaş açtı. Peki Trumpın hede gösterdiği bu radikal islamcı teröristler kim ve nerdeler? Aklınıza ilk gelen Işid ve Suriye*Irak değil mi? Evet bir bölümü o ancak asıl terörist islam ingiliz yapımı müdlüman kardeşler denilen örgüttür. elebaşı diyelim. Organize işleri bunlrdan sorulur ve arkasında kimi islam ülkeleri vardır, onların arkasında ne vardırda ayrı soru

Neyse bu müslüman kardeşlerin epey şubesi mevcut, arap baharı ile epey bir boş alan bulsalarda aynı zamandada bulundukları güvenli (karışmamış) ülkelerde iç karışıklık çıkınca zorunlu diğer kardeşlerinin yanına hicrette bulundular.Peki nereye en çok hicret etti sizce bu kardeş örgütçükler?

Türkiyeye ve devletin koruması altında lüx otellerde besleniyorlar. Yani Türkiye radikal islami terörün elebaşlarının başkenti yapıldı. Kim yaptı bilin. Neyse şimdi trumpın bu savaş ilanıyla birden bizim cumhurdiktatörüde Afrika gezisine çıkıverdi Suriye-Irak ABDnin kara operasyonuyla( kendi askeriyle) yüzyüze haberleri dilleniyor. Sonra sıra asıl hedef, terörün koruması ve besleyip ihraç etmeye başlayan yerde? Ora nere dersiniz?

Hüsnü Mahalli bunu dillendirdiği için susturuldu, diktatöre hakaret kılıfı idi, ne diyeceklerdi, bizim devlet sırrımızı ifşa etti( mit tırları gibi) diyerek bu korkunç gerçeği herkese duyuracaklarmıydı.Tam bir suç örgütü besleyen ülke konumundayız, sayılarıda dudak uçuklatan cinsten.

Bahçeli eski (sözde milliyetçi) vatana ihanetlerinin bedelini tüm herkese ödetiyor. Bir ülke nasıl aptallar elinde mahfedilir, kleptokrat cehalet din denen garabetle nasıl faşizmi dayatır ve insanlığı felakete sürüklerin ibretlik tablosudur bu coğrafyada yaşananlar.

ABD-Rusya anlaşırsa o gün petrol yükselişe geçerki ekonomiyi diktatörlükle düzeltebilen ülke görülmemiştir. O gün kar payına ABD-Rusya ortadoğudan kendilerine düşeni alırken, bizim diktatörümüzün tekrar AB kapılarında kader ortaklığı arayacağınıda görürseniz şaşırmayın. Çünkü radikal terörü beslemek ve ideolojik saplantılarınla ülke yönetiyorum sanmak çalıp-çırpmanın dahi getirisinin kurtaramayacağı felaketlerle yüzeşmek üzere olduğumuz gerçeğini değiştiremez.

Kısacası, bu protestolardan bi şey çıkmaz, ABD bildiğiniz Amerika, merak buyurmayın para akmaya başlayınca nasılki bizim sunnii türkçü kesim çıkarcılıkla( yandaşa iş aş) diğer kesimlerin tüm haklarının gaspını görmezden geldiyse, aynı cehalete sahip ABd seçmenide sesini kesecektir.

Kısacası en kötü senaryolara hazır olun, ülke yolgeçen hanı, bir adet diktatörle kurtuluruz sanan zevat dahada büyük felaketlere davetiye çıkarttı çoktan.

Adam olmayı denemek yerine Yeliz olanın Millete vekil olduğu yerde millet ne haldedir düşünün gari

Şimdilik saygımla gittim...
Sevgili Aliyarasfal,

Yok hic alakasiz degil yorumlariniz konuya iliskin. Trump radikal bir irkci. Kuskusuz Ingiltere de isin icinde. Mesela, Oxfam haril haril, sol'a iliskin kara propoganda yapmakta.

Su ornek haberde oldugu gibi;
Sevgili Yildiztozu girmisti gecenlerde gazete haberi olarak;
https://turandursun.com/forumlar/show...t=39103&page=4
On perdede hayir kurumu olarak gitse de, arka perdesi koken olarak bildigimiz kitle..
https://en.wikipedia.org/wiki/Quakers

Onde birkac kisinin adini sayip dunyanin bilmem ne kadarina esit butce dese de(ki bu adamlarin yaptigi isler zaten biliniyor ortada ), ihtimamla dunyadaki petrol sirketleri, maden sirketleri, uyusturucu kartelleri, silah kartelleri vb. baronlarin vs. bahsi gecmiyor. Alt motto belli; Fakirler ayaklanir, zenginleri soyar, klise dinci sol kara propogandasi..

Haliyle su an ulke, mevcut iktidarin calimlari sebebiyle artik radikal gruplarin cirit attigi bir ulke durumunda. Simdi ki kitle demukrasi(!) demukrasi diye dovunuyordu basindan beri, camilerimizi ahir yaptilar, bizi bir gecede okumasiz yazmasiz biraktilar, yok ayyas'lar, yok capulcular, yok teroristler, her karsit fikir direk bolucu vs. ne varsa iclerinde doktuler malumunuz. Ekonomi diktatorlukle zaten duzelmez, yaklasik onlarca milyar dolar dis borcumuz var, hikayeden buyuk Turkiye, gelisen Turkiye sloganlariyla gaz veriliyor. Hal boyle olunca Afrika gezileri ve anlasmalar gundeme geliyor.

Pek tabi ki Mahalli olsun, Sik olsun vs. adini sayamadigimiz onlarca gazeteci, akademisyen vs. olsun bu sekilde susturuldu. Ama artik o kadar cigirindan cikti ki, iceri alinan insanlara, herhangi bir suc orgutune dair suc isnat etmek(!) problem veya gulunc olmaya basladi. Mesela Mahalli Feto'cu, Sik 3 adet(!) teror orgutune uyelikten filan gozaltina alindi.Ama farkli goruslerde de olsa, belli kitleler her turlu kotu senaryoya hazir olmalidir halk adina, buraya, bu noktaya gidilecegi biliniyordu zaten akis surecinde.

Amerika'ya iliskin (halk)) cokuluslu ulke olmasi sebebiyle ve bazi atilima yonelik fikirler sebebiyle daha kritik durumda ortam acisindan, pek paranin cozebilecegi cinsten gibi gorunmuyor. Buna bir de Israil, Rusya, Iran, Trump Almanya, Fransa, Ingiltere gorusmeleri de eklerseniz, uc asagi bes yukari tablo ortada. Amerika'ya iliskin zaten Suudiler el altinda .

Konu Neva tarafından (23-01-2017 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: duzenleme
Alt 24-01-2017, 11:16
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Michael Moore: "God damn it!"

Arkadaşlar, Trump'ın koltuğa oturmasından bir önceki,

pretostosunu görmüştüm ve bu protestonun çok ciddi sonuçlara yol açacağını tahmin ediyordum. Hatta sırf bu video nedeniyle burada bir tartışma açmak bile aklımdan geçti ama sonradan vazgeçtim.

Peki neden?

Dikkat ederseniz, videonun başında ilkin Michael Moore konuşuyor. Onun ağlak şekilde "God damn it!" demesi beni etkiledi. İlk izlediğimde sanki bana, "(Ağlak sesle) Lanet olsun. Nerden geldi bu adam (Trump)" gibi geldi. Tabii bu, benim niyet okumamdan kaynaklandı. Ama sonra kendimi sarsıp, "Ne oluyor?" dememle Michael Moore'a odaklandım. Oradaki her türden (zenci, müslüman, lezbiyen, lgbt vs.) insandan bahsediyordu...

Fakat onun ne söylediği değil, benim ne algıladığım önemliydi. Çok ilginçtir; Michael Moore, "Fahrenheit 911" ile zamanın ABD Başkanı George W. Bush'a çıkışmıştı ve ben de o sırada onu desteklemiştim. Fakat aynı Michael Moore, Trump'un daha koltuğa oturmadan 1 gün önce, aynı çıkışı ona da yapınca kulağıma su kaçırdı. Çünkü bu Michael Moore dediğimiz kişi, ona buna sataşmakla kalmıyor, düpedüz Cumhuriyetçiler'e yekten karşı çıkıyordu. Ayıp olmuyor mu, Michael Moore?!

Daha sonra diğer konuşmacıları dinlemeye koyuldum. Kim yoktu ki? Sanki Hollywood oraya akmış, yıldızlar geçidini izliyordum. Ağır toplar, Michael Moore, Alec Baldwin ve Robert De Niro idi. Alec Baldwin, Trump taklidi yaparak konuşmasına başladı. Bayağı eğlenceliydi yani. Hatta bunun üzerine "Eğlence burada!" bile demiştim.

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere... 16:10'a bir bakınız, kim geliyor?

Faiza Ali adında bir Müslüman. Yani... Yanisi şu: Amerika'daki Msülümanlar Demokrat Parti'ye oy vermiş ve Faiza Ali de orada bir konuşma yapmakla bunu ziyadesiyle kanıtlıyor zaten.

Bu konuda şuna da bir bakabilirsiniz: "Müslüman Amerikalılar Kime Oy Verecek?"

Trump, zaten Başkanlık Seçimi öncesinde Müslümanlar'a karşı duruşunu göstermişti:

Şimdi son resme bakarsak, Trump haksız mı?

Bu konuda;

1. 11 Eylul ve getirdikleri/goturdukleri
2. 11 Eylul....cevaplanmayan sorular

tartışmalarında sayısız bilimsel araştırma sonucunda İkiz Kuleler'e uçakların çarptığını kanıtlamamış mıydık? Bu uçakları kim kullanıyordu?...

Ben de Michael Moore gibi "God damn it!" diyorum. Çünkü Trump, seçim öncesi bu yüzden kafadan reddetmişti!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 24-01-2017, 13:15
pianola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pianola pianola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Ben de içgözlemin kurbanıyım.
Sylvia Plath

Her bir sözcük, sessizlik ve hiçbirşeyliğin içinde gereksiz bir leke gibi...
Samuel Beckett

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece...
Aşık Veysel

Tekrar ede ede bitirilemeyen keşif, tekrar ede ede bitirememenin keşfine dönüşür.
Maurice Blanchot

İletişim, bir iletişimsizlik düzeneğidir.
Lacan

Sonuçta hepsi kendini kandırmaktan ibaret, öyle değil mi..?
Marilyn Monroe

ex nihilo nihil fit
il n'y a pas de hors-texte

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil