Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-09-2021, 11:47
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart "...gerçek yüzünü ABD'li dostlarınıza anlatın" Erdoğan

Erdoğan'dan ABD'deki Türk vatandaşlarına önemli çağrı! 'FETÖ'nün gerçek yüzünü ABD'li dostlarınıza anlatın'

#Cumhurbaşkanı Erdoğan#ABD#Türk Toplumu

Eylül 20, 2021 04:163dk okuma
Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'ta Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansta açıklamalarda bulundu. ABD'deki Türk vatandaşlarına FETÖ'nün gerçek yüzünü ABD'li arkadaşlarına anlatmalarını isteyen Erdoğan, "FETÖ'nün eli kanlı bir örgüt olduğu gün gibi ortadadır. Bizim görevimiz bu çetenin mensuplarının hukuk ve adalet önünde hesap vermelerini sağlamaktır" ifadelerini kullandı

Haberin Devamı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansta konuştu.
Konuşmasına, kendisini dinleyenleri selamlayarak başlayan Erdoğan, "Buradan sizlerin aracılığıyla kalpleri bizimle atan tüm mazlumlara ve mağdurlara selamlarımı gönderiyorum. Dünyanın farklı köşelerinde Müslüman olarak hayata tutunma mücadelesi veren tüm kardeşlerime selamlarımı iletiyorum." dedi.
Bu toplantıyı düzenleyerek gönülleri buluşturan Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi'ne teşekkür eden Erdoğan, salonu dolduranlara ve bütün dostlara aşkları, sevdaları ve ahdevefaları için şükranlarını sundu.
Çünkü bizler birbirini sadece Allah için seven, birbirine Allah için muhabbet besleyen insanlarız. Bizler aynı dine, aynı peygambere inanan, aynı mukaddes kitaba ittiba eden, aynı kıbleye yönelen bir ümmetin mensuplarıyız. Ten renklerimiz, kökenlerimiz, dillerimiz, ülkelerimiz farklı olsa da her gün beş vakit göğe yükselen Ezan-ı Muhammedilerimiz birdir. Allah Rasulü'nün Veda Hutbesi'ndeki şu sözleri tam 14 asırdır ebedi ve ezeli kardeşliğimizin nişanesidir. 'Rabbiniz birdir, babanız birdir, dininiz ve peygamberiniz de birdir. Allah indinde en şerefliniz, takvaca en ileri olanınızdır. Arap'ın Arap olmayana bir üstünlüğü yoktur. Siyah derili olanın beyaz derili üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takva iledir.' Bu salonda işte bu hakikatlere hep birlikte bir kez daha şahit oluyoruz. Gönüllerimizi buluşturan, bizi birbirimize kardeş kılan kalplerin asıl sahibine sonsuz hamdü senalar ediyorum. Mevla, şu muhabbetimizi, şu dayanışmamızı, aramızdaki şu güçlü uhuvveti daim eylesin diyorum."
'FETÖ'NÜN GERÇEK YÜZÜNÜ ABD'Lİ DOSTLARINIZA BIKMADAN ANLATIN'

Salgına rağmen ikili ticaret hacmimiz geçen yıl 20 milyar doları aştı. Bu yılda inşallah 25 milyar Dolar seviyesine ulaşacak. Biden'la Brüksel'deki görüşmemizde işbirliğimizi geliştirmek için yapıcı çalışmalarımızı teyit ettik. Türkiye karşı lobilerin yürüttüğü karalama kampanyalarını sizler iyi biliyorsunuz. Sizlerin çalışmaları büyük önem taşıyor. PKK/YPG, FETÖ'nün gerçek yüzünü ABD'li dostlarınıza bıkmadan usanmadan anlatmaya devam etmenizi istiyorum. Takiye ve tedbir kılıfı altında, karanlık yüzlerini gizlemeye çalışsalar da FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğu artık gün gibi ortadadır. Bizim görevimiz bu çetenin mensuplarının hukuk ve adalet önünde hesap vermelerini sağlamaktır. Hep söylüyorum, birbirimize sahip çıkacağız. Ailemize, evlatlarımıza, gençlerimize, inancımıza dinimize kültürümüze sahip çıkacağız. Hem bağrından neşet ettiğimiz millete, hem

Erdoğan'dan ABD'deki Türk vatandaşlarına önemli çağrı! 'FETÖ'nün gerçek yüzünü ABD'li dostlarınıza anlatın' - Son Dakika Haberleri İnternet (hurriyet.com.tr)

Alt 20-09-2021, 12:30
Üyeliğini Sonlandırmış

Demiş, sayın çok kıymetlumus, efendimusss.

Veda hutbesinin, işlerine gelmeyen yerleri kırpılmış ne hikmetse:

1-Ashabım! Kimin yanında bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki, fâizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah (Celle Celâluhû) böyle hükmetmiştir. İlk kaldırdığım fâiz de Abdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbâs'ın fâizidir. Lâkin anaparanız size aittir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız.

Erdoğan: Faizi ahlaki olarak kullanmamız lazım???

Geminin alımıyla ilgili olarak banka kredisinin hangi güvenceyle verildiğini de soran Baykal, "Günün birinde dokunulmazlıklar kaldırılırsa gerçeği öğreneceğiz" dedi.(ANKA)"Gemicik" Tartışması Büyüyor - Son Dakika

FAİZCİK!

7 Haziran 2013: "Bu faiz lobisi şu anda borsada spekülasyonlara girmek suretiyle bizi tehdit edeceğini zannediyor. Ve şunu da söylüyorum. Bunu tekrar ediyorum. Bu mücadelenin karşısında iyi bilin ki faiz lobisi vardır. Amerika'daki gazetelere ilan verme gayreti içerisine girenler bu lobilerin ta kendileridir." /05

"FAİZ DÜNYA GERÇEĞİDİR" DEMİŞTİ

Başbakan Erdoğan'ın Kuzey Afrika dönüşünde havalimanında yaptığı konuşmada Gezi Parkı eylemleri nedeniyle faiz lobisini suçlaması kendisinin daha önce yapmış olduğu "faiz bir dünya gerçeğidir" açıklamasını akıllara getirdi. İslam dininin en önemli unsurlarından biri olan faiz yasağını normalleştirmeye çalışan Başbakan'ın 10 gündür iktidarını zorlayan eylemler nedeniyle faize ve faiz lobisine saldırması ise manidar bulundu.

18 Nisan 2004 tarihine Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 13. Genel Kurulu'na katılan Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmada faizin kaldırılacağına ilişkin vaatlerin bir dönem halkın aklına yattığını, ancak "dünyanın gerçeğinin bu olmadığını" ifade etmişti. Erdoğan şöyle konuşmuştu; "İktidar olunca, ertesi gün bu faizleri ödemeyecek misiniz? Buna inanıyor musunuz? Bunun olması mümkün mü? Mümkün değilse ödemek zorundasınız.
Gerçekleşmeyecek şeyleri söylemeyip toplumu boş umutlarla oyalamıyoruz." Başbakan Erdoğan, kendisine sorulan; ""İleride faizsiz bir ekonomik modele geçmeyi hedefliyor musunuz?"" şeklinde bir soruya "da "Faiz dünyanın gerçeğidir, bu gerçeği reddedemeyiz""şeklinde cevap vermişti.

FAİZ YASAĞI İKTİDARINDAN ÖNEMSİZ Mİ?

İslam dininin en önemli unsurlarından biri olan faiz yasağını normalleştirmeye çalışan Başbakan'ın 10 gündür iktidarını zorlayan eylemler nedeniyle faize ve faiz lobisine saldırması ise manidar bulundu. İslam'ın en önemli hükümlerinden biri olan faiz yasağını bir dönem görmezden gelen Başbakan Erdoğan'ın iktidarı tehlikeye girdiği anda muhataplarına faiz üzerinden saldırması samimi bulunmadı.
Faiz Dünya Gerçeğidir! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Son olarak, faiz bir dünya gerçeği değildir. Faiz, sanal bir "gerçeklik"tir. Dinin kaynağında, yani Kur'an'da reddedilmiş, bankaların ve tefecilerin doğasından, "insan"ın doğasına sokulmuştur.
Beyt-ül Kur'ân: Faiz Bir Dünya Gerçeği Midir? (kuranevi.blogspot.com)

*Benim hakkımı, tazminatımı vermiyor Reis! Aksini iddia ediyorsa buyursun AİHM- UCM orada. Yarılaşalım. Hodri meydan!. İnsanlık suçu işleyen ne ceza bedeli, ne diyet bedeli ödememiş bir yalancılığa karnımız tok.

2-Sizin kadınlar üzerindeki hakkınız; yatağınızı hiç kimseye çiğnetmemeleri, hoşlanmadığınız kimseleri izniniz olmadıkça evlerinize almamalarıdır. Eğer gelmesine müsaade etmediğiniz bir kimseyi evinize alırlarsa, Allah (Celle Celâluhû), size onları yataklarında yalnız bırakmanıza ve daha olmazsa dövüp sakındırmanıza izin vermiştir. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, meşru örf ve âdete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir. Ey mü'minler! Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah (Celle Celâluhû)nun kitabı Kur'ân-ı Kerîm ve Peygamberinizin sünnetidir.

*Kuranda geçtiği yetmemiş. Kadın darbı hakkı diye bir şeyin meşruluk ikrarı yapılmış. Kadın çalıştırılmaz. Çalıştırılması caiz olsa, onların yiyecek ve içeceklerinin temini diye bir cümle kurulmaz. Orjinal din bu.

E hal böyle olunca ben ikinizinde ne olduğunu anlatacağım. Benden çalıp, yok öyle geçme garantili mütaite yolcuk, köprücükler 1 mal edileceği yerde 4 e mal edilen havalimanları v.b. v.b. betoncuklar.

Ey ABD bunlar sizi kandırmaya kalkışıyor.

Yukarıda da itiraf olunduğu üzere bunların rehberi kurandır. Ve aynı kuran,

Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez. maide-51

İkiside aynı yani. İkiside takiyyeci. Hiç bir müslimin batıda yeri yoktur. Onlar aleni düşmanınızdır.

He diz genede vakti zamanında bu ülkeden türlü nedenlerle ayrılmak zorunda kalmışlara acıyın. Onlar burdakiler gibi değildir. Bu ülkenin hukuk dışılığından, zulmünden kaçmıştırlar.

Bunlar insansa ben uzaylıyım. Benim yaşam hakkıma tecavüz etmiş ve yargıya hesap vermemiş, diyet ödememiş insan olabilir mi?

Alt 20-09-2021, 12:41
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben pek tv izlememde, 18 Haziran 1999'da ATV Ana Haber Bülteni'ndeda yayınlanmış bu tv' de.

Tüm siyasiler, bürüokrasi, memurlar, polisi, askeri olarak buna yardım yataklık etmişsiniz işte. Size rağmen Feto devletin en üst kademelerine kadar ilerleyebilir mi? Ne ilerlemesi basit bir devlet memurluğuna bile atanamaz. İnkar eden boşa inkar edecektir. Her şey aleni.

Önerilen Siteler