Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-09-2014, 03:59
Natürelist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Natürelist Natürelist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kocasiz kalan kadinlar ortada kalan çoluk çocuklari ile tek basina ne yapacaklar?

Karisiz kalan erkekler tek basilarina ne yaparlar ise
kocasiz kalan kadinlar onu yaparlar.

Bundan on yil kadar önce
Tayyib Erdogan'in Avrupa'da yaptigi basin toplantisinda
yabanci bir hanim muhabir sordu:

Türkiye'de çok eslilik yasal olacacak mi?

Erdogan'in
cevabi:

Eger bir adamin esi sürekli hastalik gibi bir nedenle zevcelik görevini yerine getiremeyorsa o adamin ikinci bir es almasi caizdir.

Kadin kikir kikir güldü.
Her halde
"Yasasin!" dedi içinden.
"Esim kocalik görevini yerine getiremezse Türkiye'ye gider ikinci bir koca alirim."

Bu tür saçmaliklari bazi insanlar vücutlarinin bi yerlerinden üretiyor; Kuran'da asla bulamazsiniz.

Bu arada... Türkiye basbakaninin Avrupa'da yaptigi bu açiklamalar Avrupa Birliginin gözünü açiverdi. Basbakani Brüksel'de toplantiya çagirdilar. Gitti. Bi güzel kulagini çektiler. Topköantidan sonra su açiklamayi yapti:

Yeni TCY'nda zina yer almayacak.

Yer almadi. Simdi zina
cezayi gerektiren bi suç
degil Türkiye'de.
Sayin Akcay, hala "cok eslilik" kur'an da yeri olmadigini ileri sürüyorsunuz? Simdiye kadar ileri sürdügünüz argümanlar herzaman eliniz de kalmistir, hatirlatayim bunu yeterince müzakeresini yaptik... Bakiniz bir cok yerde bunu defalarca tekrarliyorsunuz... Islam da, cok eslilik, kölelik, cariyelik, vardir ve bunu kabüllenemediginizi anlamaya calisiyorum, ancak sizin dediginizle islam da bu hükümler yok olmuyor, kelime oyunlarina basvursaniz dahi, bu husus da ki ayetler adeta siritiyor... Lakin bunu bir cok örnegi ile böyle olmadigini ortaya koymustuk... O basliklar hala burada ve sanirim bir yerlere de kaybolmamistir...

Not: Elbette kur'an "kadinlara cok esliligi onaylamaz", fakat bir erkegin dört tane'ye kadar es alarak evlenmesini serbest birakir. Yani kur'anin allahi bir yandan esitsizlik yapiyor, diger yandan da erkeklere prim dagitarak istahlandirip sonuca daha kolay ve cabuk ulasmak amaciyla verilen rüsvetten baska bir sey degildir...

İnsanlık onuru her şeyden üstündür
Alt 09-09-2014, 05:20
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Simdiye kadar ileri sürdügünüz argümanlar herzaman eliniz de kalmistir

Savci kendinizsiniz,
yargiç kendiniz,
infazci kendiniz.

Ben de sizin yaptiginizi yapsam kendi dogrumu kanitlamis olur muyuym?

Yani
"Sayin Natürelist!
Simdiye kadar ileri sürdügünüz argümanlar her zaman elinizde kalmistir"
desem?

Islamda cok eslilik, kölelik, cariyelik vardir
ve bunu kabüllenemediginizi anlamaya calisiyorum,

ancak
sizin dediginizle islamda bu hükümler yok olmuyor

Yine ayni "ben söylersem olur"culuk.
Ben de ayni lafazanligi yapsam kendi dogrumu kanitlamis olur muyum sizin gibi

yani
"Islamda cok eslilik, kölelik, cariyelik yoktur
ve bunu kabüllenemediginizi anlamaya calisiyorum,

ancak
sizin dediginizle islamda bu hükümler var olmuyor"
desem?

kelime oyunlarina basvursaniz dahi

Örnegin?
Bari buna bi örnek gösterin.
Alt 09-09-2014, 05:52
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrinin yaranmak gibi bir mecburiyeti olamaz ki olumsuz olan durumlrdan sakinsin. Eger tanrinin elcisi isen, tanri ne emrediyor ise onu yaparsin. Demek ki allah oyle istemis ki cok eslilik devam etmis, hem bu duruma muhammed gonullu katlanmis. Yoksa evrensel olmadigindan filan degil.
Sorun o zaten, tanri urunu degil.Tanri kelami dersen boyle dusunebilirsin.

Sebeplerden biri de yaygin gorulen bir uygulamaya bir nevi makyaj yapilmis.Evrensellik ile bir ilgisi yok uygulama acisindan..Zaten analariniza nikah kiymayin ayeti de bunun diger gostergesi..Geneli demesek de, yaygin olan ikinci uygulama ornegin.

Kapitän´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İbneliğin yaygın olduğu bir bölgeyi helak etmek için dünyayı aylar boyunca sürecek yağmurlarla sular altında bırakan bir tanrı için çok eşliliğe pat diye çözüm üretememek oldukça komik olurdu...
Heteroseksuel bir tanri profilinde hic de komik olmazdi dogrusu...Hele de ciddi bir homofobik veya gizli escinsel profil ise...
Alt 09-09-2014, 07:36
Kıdemli Üye

Islam zulmetmeyi yasaklamistir. Insanlara asla Allah zulmetmez; kendilkeri zulmeder (10:44). O halde bir yerde zulüm varsa insana düsen o zulme fitratta var, kaderdir, ehven-i serdir gibi kiliflar uydurmak degil o zulme itiraz edip son vermektir.

Örnegin iki kiz kardese ayni anda kocalik etmek... Islam bu zulme son vermistir, sunu diyerek: iki kiz kardesin arasini cem etmeniz haramdir, Hurrimet aleykum... en tecmeû beynel uhteyn (4:23).

Iki kizkardesin arasini cem etmek es üstüne es almak demek. Yasaklanan o. Demek ki zulüm olan o. Yoksa kizkardesleri ayri ayri zamanlarda es almak yasak degil.

Lütfen yasaklanana bi daha dikkat. Kizkardesler degil yasaklanan. Onlara ayni anda koca olmak yasak, birinin üzerine ötekini es almak, es üstüne es almak yasak.
Alt 09-09-2014, 08:58
gordion gordion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Natürelist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Not: Elbette kur'an "kadinlara cok esliligi onaylamaz", fakat bir erkegin dört tane'ye kadar es alarak evlenmesini serbest birakir. Yani kur'anin allahi bir yandan esitsizlik yapiyor, diger yandan da erkeklere prim dagitarak istahlandirip sonuca daha kolay ve cabuk ulasmak amaciyla verilen rüsvetten baska bir sey degildir...
sn natürelist selamlar,

kadınlara çok eşlilik yapabilme ruhsatı vermeniz, yani kadınların birden fazla koca ile evlenebilme onayını verme "adalet" inize katılmak mümkün değil,

böyle bir durum evlilik falan olmaz bildiğiniz FUHUŞ olur.

nasıl mı,

diyelim bir kadın 6 tane koca aldı, evliliğin cinsellik kısmını ele alırsak bir kadın 6 koca ile nasıl beraber olacak size sorarım, evlilik büyük oranda paylaşmanın yuva kurmanın yanı sıra, evliliğin cinsellik boyutu da olduğu bir gerçek.

6. koca, çocuk yapmak isterse, öyle ya evliliğin önemli bir amacı da evlenip çocuk yapıp yuva kurmak değil mi, kadın " ben şu an 2. kocamla beraberim hele ondan bir çocuk yapayım, sonra 3,4 ve 5. kocadan sonra senle de çocuk yaparım" mı diyecek?

veya 4. koca, çocuk yapmak isterse, karısı " şu an 3. kocamla beraberim hele onla beraber olayım, sonra senle de beraber olurum" mu diyecek,

veya "siz aranızda anlaşın kura çekin kim 1. olursa ilk onla beraber olurum" mu diyecek?

bir çocuğun doğma süresini falan da hesaba katmıyorum, ana rahminde 9 aylık sürede bir bebek olduğu durumundan yola çıkarsak, 6. kocanın bu evlilikten çocuk sahibi olması için 6x9=54 ay beklemesi gerekecek.

bu durum, sırf çocuk yapıp bir yuva kurması için yaşanacak durumlar..

oysa ki evlilikte cinsel ilişkiye girmek isteyen kocalar, eşiyle beraber olmak için aralarında kura mı çekecek?

kadınlara çok koca ile evlilik ruhsatı verip, aklınızca "adalet" dağıtırken ortamı resmen FUHUŞ bataklığına çevirdiğinizden haberiniz var mıydı doğrusu bilemiyorum yani o kadar saçma bir "adalet" ortaya attınız ki, neresinden baksanız yerlerde sürünüyor.

bu durumda sizin adaletinizin nasıl yerle bir olduğunu, Allah'ın adaletinin ise nasıl ayakta kaldığı hiç bu kadar açık ortaya konmamıştır sanırım.

sevgiler..
Alt 09-09-2014, 09:22
gordion gordion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Kapitän´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İbneliğin yaygın olduğu bir bölgeyi helak etmek için dünyayı aylar boyunca sürecek yağmurlarla sular altında bırakan bir tanrı için çok eşliliğe pat diye çözüm üretememek oldukça komik olurdu...
,

selamlar..

o dönemlerde çok eşlilik örf idi, kültür ve gelenek idi,
dolayısı ile çok eşli evliliklerin yaygın olduğu bu dönemde, Allah, sizin tabirinizle pat diye tek eşliliği getirseydi, eşlerinden ayrılarak ortada kalan yüzlerce binlerce kadın ne yapacaktı sorarım size.

islama saldıracağım diye tutarsız fikirlerler ortaya atma yarışına girmişsiniz, ben birinciyi seçemedim, birinciyi seçmeyi okurlara bırakıyorum.

sevgiler..
Alt 09-09-2014, 11:36
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
,

selamlar..

o dönemlerde çok eşlilik örf idi, kültür ve gelenek idi,
dolayısı ile çok eşli evliliklerin yaygın olduğu bu dönemde, Allah, sizin tabirinizle pat diye tek eşliliği getirseydi, eşlerinden ayrılarak ortada kalan yüzlerce binlerce kadın ne yapacaktı sorarım size.

islama saldıracağım diye tutarsız fikirlerler ortaya atma yarışına girmişsiniz, ben birinciyi seçemedim, birinciyi seçmeyi okurlara bırakıyorum.

sevgiler..
Elinde zopayla mabede girip putçuluğu ve eski dini anlayışları ortadan kaldırmayı gözün kessin ama kölelik, cariyelik için pek bir şey yapma.
Belki binlerce kadının kocasını savaş/fetih/baskın kıtır kıtır kes, ama çok eşliliği kaldırmak toplumu bozar diye ona dokanma.

Binlerce kadın açıkta kalırmış da ondan yapmamış!
Be haydut, kur bir yardım kurumu kadın haklarını reforme et? Nihayetinden milyonlarca kişiden değil epi topu 25-30 bin kişilik kabilelerden bahsediyoruz.

Mohammed çok eşliliği kaldırmış olsaydı, fetihlerde yarattığı kaostan daha kötüsü mü ortaya çıkacaktı?

Kaldı ki günümüzde çok eşlilik ekseri müslüman âlim tarafından olması gereken bir durum olarak lanse edilir. Demek ki Mohammed'in de çok eşliliği kaldırmak gibi bir gündemi yoktu. Yoksa çok eşliliği destekleyecek bunca tatavayı edebiyatlarına, ilmihâllerine yansıtmazlardı değil mi?

Nasıl tanrı ki Noah için tufan yaratıyor ama âlemleri yüzü suyu hürmetine yarattığı son peygamber için çok eşliliğe çare bulmuyor. Yoksa bulmak mı istemiyor?

Sıva yavrum sıva, nasıl olsa bunlara inanacak süper beyin çok...
Alt 09-09-2014, 12:50
Kıdemli Üye

ama çok esliligi kaldirmak toplumu bozar diye ona dokanma.

Lütfen! "Çok esliligi kaldirmak toplumu bozar" diyen her kim ise mertçe "Bunu söyleyen benim!" desin; kendi iddiasini Kuran'a yamamasin. Kuran'da öyle bir ifade yok.

Kuran es üstüne es almayi, dolayisiyla çok esliligi, kesinlikle yasaklamistir.

Bunu
Nisâ 23 kiz kardesler baglaminda yapar,
Nûr 32 bütün kadinlar baglaminda:

Ve evli olmayanlarinizi evlendirin, ve enkihul eyâme minkum.

"Evli olanlarinizi evlendirmeyin!" demektir bu. Çünkü evli olan birini evlendirirseniz onun es üstüne es almasini saglarsiniz, bu ise Nisâ 23'te belirtildigi üzere, zulümdür.

Efendim, Allah Nûr 32'de
"Evli olanlarinizi evlendirmeyin!"
demiyor ki.

Diyor, kardesim. Tipki Cumu'a 9'da "Allah'i anmaya kosun" demekle "Lat'i, Menat'i, Uzza'yi anmaya kosmayin!" dedigi gibi.

Şirk nasil zulümse (31:13)
çok eslilik te zulümdür (4:23).

Lat'i, Menat'i, Uzza'yi anmaya kosmak nasil haramsa
evli olanlari ev lendirmek de haramdir.
Alt 09-09-2014, 15:57
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Şirk nasil zulümse (31:13)
çok eslilik te zulümdür (4:23).
Demek allahin elcisi zalimin biriymis; esleri saymakla bitmez, cariyeler de cabasi.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 09-09-2014, 16:30
sertanyaril sertanyaril isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Demek allahin elcisi zalimin biriymis; esleri saymakla bitmez, cariyeler de cabasi.
Çok eşliliği neden kaldırsın ki? Adam zaten kendi kabilesinde ne gördüyse onu İslam adı altında da uygulamaya koymuş biri. Yani bu adam yaratıcı ve becerikli biri değil ki. Kimsenin bilmediği bir şeyleri yaptığı, bildiği yok ki. Zaten öyle olsa Kuran'da her kelimenin anlamını açıklamak zorunda kalırdı. Mesela oruç, mesela namaz (veya Kuran'da geçen adıyla Salat), mesela hac, tavaf vs..., zekat vermek, bunların hiçbirisinin ne olduğu, ne anlama geldiği Kuran'da açıklanmamıştır, zira gereği yoktur çünkü putperest ibadetleridir hepsi. Mesela namaz nedir, Kuran'da açıklanması gerekirdi. Gerek yok, çünkü putperestler zaten putlarına namaz kılıyorlardı.

Mesela cariye, çok eşlilik, kız çocuklarıyla evlilik gibi şeyler zaten o dönem bilinen ve uygulanan şeylerdi. Üstelik kölelik, cariyelik ve ganimeti yasaklasa kendisine yandaş toplayamazdı. Bunları hep helal kılmıştır. Eş alacak paranız yoksa cariyeleriniz ile yetinin der, helal eder hepsini. Cariyeleriyle ilişkilerinden dolayı kınanmazlar ayetleri vardır.

Allah adlı tanrı bile İslam'la ilk defa ortaya çıkan tanrı ismi değil. O da Kabe'deki putlardan biriydi. Bir kabile tanrısıydı, hala öyle.

Milletin uçkuruyla, ayağıyla, başıyla uğraşan, ibadet ederken donu temiz midir diyerek sonsuz işkence tehdidiyle insanlardan iman devşirmeye çalışan bir tanrı bu. Günde beş vakit yere kapanıp bana tapının, sen süperim, ben mükemmelim, yaratıcıların en güzeliyim gafını da yapan bir tanrı. Kendisine inanmayanlara her türlü küfrü eden, öldürülmelerini emreden ve bir de utanmadan iman etmeyenlere küfür ediyorsunuz diyen bir tanrı. Boş zamanı çok, ne bileyim 200 milyar güneşi olan 400 milyar galaksiyi yaratabilecek kapasitede değil. İnsanlarla uğraşmaktan başka işi yok.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil