Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-04-2009, 16:01
kamiloğlu kamiloğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

haci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ateizmin belli bir felsefesi yok. Bir dogma ve inanç değil.
Her ateist iyi insan olmak zorunda. İlk koşulu o zaten.
Dinlerin ve Tanrı'nın reddedilmesi demek, onlarla ilgili ahlak anlayışının yeterili bulunmaması demektir.
Allah'ın İslam'da ahlak öğretisi eksiktir. Yalnız ekisk olsa.. Sapkındır ve çağdaş ahlak anlayışları karşısında son derece ilkel ve değersizdir.
Bana İslam'la ilgili tek bir değer gösteremezsiniz.. Ana baba saygısının bile olmadığını biliyoruz. Çünkü ana baba Müslüman değilse, Müslüman oğul tarafından öldürülebilirler. Ömer'in babasını öldürdüğü dedikoduları dolaşır etrafta..
Yani Müslüman'lar için ana baba bile değersizdir. Kadınların hiç bir değeri ve önemi yoktur.

Bir de sıkılmadan ateizmin felsefesini soruyorsunuz.
Sizin İslam felsefesinden bin kere daha üstündür.
Çünkü temeli iyi ve doğru insan olmaktır. Namuslu, gururlu ve onurlu insan olmaktır..
Köle olmamaktır. Bir inanç uğruna cinayet işlememektir.
Yalnız ana babaya değil, ister Müslüman olsunlar, ister putperest, bütün insanlara saygı duymaktır.

Evet.. Ben genel olarak dinlerden ve özel olarak İslam'dan nefret ediyorum. Çünkü onları insanlığın en tehlikeli tehditleri kabul ediyorum.
Ama onlara inananlara acıyorum. Onlar da ve siz de bu arada, İslam'ın ve dinlerin kurbanısınız..
Zavallılar..........
Benim inançlarıma saldıran bir insan iyi bir insan değildir olamazda zaten

Ancak ahmet altan gibi atesitler iyi insandırlar çünkü başkalarını inançlarına saldırmazlar

Hani ateizmde kural yoktu nereden çıkardın namuslu olmayı iyi olmayı
ateizmde ne namus vardır ne ahlak herkes istediği gibi yaşar
kimisi kan döker
kimi iyi olduğunu zanneder
kimi amaca ulaşmak için her türlü aracı meşru sayar pkk gibi

İşte ancak dedikodularla uğraşacak kadar saf ve akılsızsın 1400 sene sonra bile

İslamın ana babaya karşı saygıyı emretmesi belliyken sen nereden çıkarıyorsun böyle saçma sapan şeyleri diyorum ben sizin aydınlığınız buraya kadar

Bir insanın ana babası ateistse ve sürekli onu taciz ediyorsa islam burada o kişiye onlardan uzaklaşabilirsin diyor

Genel bir durumun içinde özel bir durum

Sen islamı nerenden okumuşşsun böyle dinsiz ana babayı öldürünü nereden almışsın anlamak mümküm değil
Alt 24-04-2009, 16:06
Üyeliğini Sonlandırmış

Size H.z muhammedi nasıl anlatmışlar

Veya nasıl anlamışsınız bilmiyorum ama

O kişi kendine yıllarca eziyet edip işkence eden insanları mekke fethinde affetmiştir

Öz amcasını öldüren kulaklarını burnunu kesip yüzünü parçalayan vahşiyi affetmiştir

Bu emri veren hindi affetmiştir

Hayberde kendini zehirlemeye çalışan bir kadını affetmiştir

Kendisini öldürmeye çalışan bir insanı affetmiştir

Bunları affederken hiçbir çıkarı yoktu tek emrine bakıyordu bunların öldürülmesi

Eğer ben empati kurarım bu insanların hepsini bende affederim dersen

o zaman iyi bir insan olursun

Yazılarının hiçbirinde örnek yok sürekli hakaret var

ya bir kere örnek ver şu olduğu için islam kötüdür diye

yok yok yok hakaret var
Alt 24-04-2009, 16:29
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mehmet_k´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
selamlar
hacı kardeşim 3000 kitap okudun hala islamı anlıyamadın ona üzülüyorum.hangi islam günümüze kadar gelmiş? sen bence şu 3000 kitabı tekrar gözden geçir yada panteye sor gerçek islamı nerden öğrenebilirim diye.şu an yeryüzünde islamdan söz edilemez.islam olarak yaşayan çok az bölük pörçük gruplar var sadece.
Bize bildiğiniz İslam'ı anlatabilir misiniz*
Yoksa çok uzar diye mi anlatmak istemiyorsunuz?

Ben bir kaç kelime ile İslam'ı size anlatabilirim.

İslam barbarlık ve bağnazlıktır. İlkelliktir. Ahlaksızlıktır..

Benim gözümde.. Ve ben bunları kanıtlayabilirim.
Alt 24-04-2009, 17:14
Üyeliğini Sonlandırmış

kanıtla o zaman

sürekli hakaret edeceğine kanıtla
Alt 24-04-2009, 17:41
Üye

İslam kötü ahlakı emreder...

Kadınları dövmek, Müslüman olmayanları öldürmek, onları bazı hayvanlara benzeterek aşağılamak, çok karı almak, Müslüman olmayanlarla arkadaşlık yapmamak ve ilişki kurmamak, Müslüman olmayanlardan özel vergiler almak, onlar için farklı yasalar uygulamak ve diğerleri, iyi ahlak örnekleri değildir.

Bunlara itirazınız var mı?

Asıl inançlara saldıran İslam'dır ve sizsiniz..
Bunu bilmiyor musunuz?
Kitabınız bunu istiyor sizden.. Buna mecbursunuz.
Biz ise size bunun sapkınlık olduğunu hatırlatıyoruz.
Bu mu bizim saldırganlığımız?
Alt 24-04-2009, 18:05
Üyeliğini Sonlandırmış

Kadınları dövmek, Müslüman olmayanları öldürmek, onları bazı hayvanlara benzeterek aşağılamak, çok karı almak, Müslüman olmayanlarla arkadaşlık yapmamak ve ilişki kurmamak, Müslüman olmayanlardan özel vergiler almak, onlar için farklı yasalar uygulamak ve diğerleri, iyi ahlak örnekleri değildir.

İtirazım var böyle bir islama inanmıyorum kusura bakma

Çok özel bir durumda dövmeye izin verilmiştir

Müslüman olmayanları öldürmek gibi bir kanun yoktur
ağır bir suç işlerse müslüman olanlarda öldürülür müslüman olmayanlarda

Meşru bir savaş varsa orada..

Hakeden hayvanlara benzetilmeyi hakeder,geçmişte bir yahudi toplumu anlatırken kuran bunu söyler ağır bir suç işlemişlerdi

Çok kadın almak diye bir kanun yoktur
Gerekli durumlarda buna izin verilmiştir
kuranı dikkatlice okursanız,1 eş ile yetinmenin daha iyi olduğunu söyler,kör olan göremez tabi

Müslüman olmayanlarla arkadaşlık yapmamak diye bir kanun yoktur,özel durumlarda eğer onlar inançlarına saygı duymuyorsa onlardan uzaklaşmaya izin verilmiştir

Yüce devletimiz yabancı vatandaşlardan değil bizdende vergi alıyor,kendi vatandaşlarından,bence bu konuya hiç girmeyin

Bir hristiyana kurandaki hükümlerle hükmedecek değiller incille hükmederler h.z muhammed böyle yapmıştır

Aydınlanmak için olayı istediğiniz yerden değil tamamiyle anlatmanız lazım
Alt 24-04-2009, 22:31
zeitgeist zeitgeist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Geçen sene bununla alakalı bir başlık açmıştım..Konu başlığında yazdıklarım şunlardı

zeitgeist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
peygamberliğin arap ve yahudi geleneği ve mesleği olduğu,birçok bölgede kendini peygamber ilan edenlerin olduğu söylendiğinde haliyle "peki ozaman,o peygamberlerin biçoğu tarihe gömüldüde neden islamiyet günümüze kadar geldi?" sorusuyla karşılaşılır...

peki neden islamiyet günümüze kadar gelmiştir...bu bir tesadüfmüdür,yoksa mantıklı sebeplerle ilişkilendirilebilecek bir durummudur...1400yıl önce temelleri atılan bu görüşün zaman içinde kıvrılmasına rağmen,günümüzde varoluşunu yorumlayalım...

1)Düşünce özgürlüğünden yoksun olma: İslamiyet farklı fikir ve düşünceleri içinde barındırmaz,yayılmasına müsade etmez ve öncülerini yaşatmaz..eleştiriyi asla kabul etmez,eleştireni öldürür,farklı sesleri bitirerek karanlığı daim kılar...

2)Sorgulama yasağı:kendisine bağlı bireylerin kendini sarsacak düşüncelere dalmasını istemez ve onları bunlardan uzak tutar...birçok semavi dinde karşılaşılır aslında islamiyete has bir durum değildir..

3)Usavarımdan uzaklaşmain adamları dahi insanın dini konular dahil tüm konularda mantığını kullanırsa dinden çıkacağı söylemlerinde bulunur...bu sebeple kendine bağlı bulunan bireylere "kalbinle iman et,mantığınla uzaklaşma"mesajı vererek,bireylere imanın yalnız kalple olabileceğini aşılamış,zararlı(!) düşüncelerden uzak tutmuştur...

4)Toplum baskısı:İslamiyetin en önemli silahlarından biri olup,islamiyetin en zayıf zamanlarında yetişmekten geri kalmamıştır...islamiyetten uzaklaşma eğiliminde olan bir insanı önce kazanmaya çalışır,kazanamazsa başkalarını yanına çekmemesi için içinde barındırmaz...

5)Din kardeşliği:Temelinde ümmetcilik yatan bu anlayış arkasında çok sıkı bir beraberlik getirir...kız alıp verirken namaza niyaza bakılır,herhangi bir ürün alırken hacıdan alınır..
6) Alternatifsizlik:Mutluluğu için çabalayan insanlar,gerçeği gözardı etmek isteyen pragmatistler herzaman tanrıya ihtiyac duymuş ona sığınarak çaresizliklerini dile getirmişlerdir...bilinen tarihte süregelen zaman içinde tanrı sayısı azalmış,nitelikleri ve becerileri artmış,biliminde az çok ilerlemesiyle yokluğu ispat edilemeyecek şekilde bir tanrı icad edilmiştir...ozamandan buzamana moda olan soyut tanrı inancının en güçlü alternatifi hristiyanlıksa,zaten bu pragmatist insanların islamiyetten başka birşeye yönelmeleride beklenemez...
ilgilenenler için konunun linki
http://www.turandursun.com/forumlar/...ead.php?t=7683

Eli , Eli ...Lama Sabaktani...
Alt 24-04-2009, 23:24
mehmet_k mehmet_k isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

demagoji yapma hacı.sen bir zamanlar hayat yemek içmek ve seksten ibaret demiştin.şimdi ben de buna bakarak tüm ateistleri senin gibi mi sayayım.her sakallıyı islam sayarsan elbette
bu şekilde konuşulabilir.ilk önce islam şöyledir diyebilmek için islamı bilmek gerekir.yoksa tarikatçilere,fettullahçılara,nurculara yada ne bileyim mesla osmanlıya bakarak islam şöyledir demek hata olur.zira bunların hiçbiri osmanlının pek azı hariç müslüman değil.sadece kendilerini bu şekilde isimlendiriyorlar.şimdi kanıt demişsin bekliyorum islamın dediğin gibi olduğunu kanıtla bakalım.
Alt 24-04-2009, 23:27
mehmet_k mehmet_k isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslam kötü ahlakı emreder...

Bunlara itirazınız var mı?

Asıl inançlara saldıran İslam'dır ve sizsiniz..
Bunu bilmiyor musunuz?
Kitabınız bunu istiyor sizden.. Buna mecbursunuz.
Biz ise size bunun sapkınlık olduğunu hatırlatıyoruz.
Bu mu bizim saldırganlığımız?
kötü ahlak iyi ahlak hacı sen yapma bari kardeş)
sana uysak yanmışız.link yapıştırmama gerek varmı hacı
Alt 25-04-2009, 01:08
Üye

mehmet_k´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kötü ahlak iyi ahlak hacı sen yapma bari kardeş)
sana uysak yanmışız.link yapıştırmama gerek varmı hacı
Linkle ne yapacaksın..
Benim ahlakımın kötülüğünü mü kanıtlayacaksın?
Umarım kanıtlarsın.
Yoksa sen bu yalanınla ahlaksızlığı kabul ediyorsun demektir.
Hadi çocuk.. Hadi..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil