Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Mitoloji & Esoterisizm > Sufizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-07-2012, 19:41
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Yunus Emre, Mevlana ruh hastasi midir?

endulus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın undersun artık ne taraflarımla güleceğime şaşırmaya başladım, sizin din bilgininiz bakın neler söylüyormuş tabi eminim sadece kulaktan dolma bilgilerle bilgi sahibi olduğunu zannettiğiniz için daha çok koyun gibi melemek zorunda kalacaksınız.

Risalelerden inciler...

Tarihçe-i Hayat, c. II, s. 2123-2124 de geçen
“.. daha çocukken asrın bilgini olarak tanınmış ve kimseye soru sormamış, ama sorulan bütün sorulara mutlaka cevap vermiştir”

Peygamberden rüyada izin aldığını, hadis kitaplarında ve Kur’an ‘da Risale-i Nur kitaplarına dair işaretler bulunduğunu söyler. Kur’an ‘da, Risale-i Nur kitaplarından bahseden ayetler varmış. (Şualar 706)

Kur’an’da Hz.Muhammed’e açıklanmadığı halde Said Nursi’ye açıklanmış gizli gerçekler var mıdır? Risalei Nur; Kur’an’nın gizli gerçeklerinin arştan inen kesin delili midir?

Şualar, Birinci Şua, Yirmi dördüncü Ayette geçen; “Kur’an’ın gizli hakikatleri Risale-i Nur ile birlikte bize iniyor!!...”

Kastamonu Lâhikası, 231, Yirmiyedinci Mektubda geçen; “Risale-i Nur, yüze yakın din tılsımlarını ve hakâik-ı Kur'aniyenin muammalarını keşfetmiştir ki; her bir tılsımın bilinmemesinden çok insanlar şübehata ve şükûke düşüp, tereddüdlerden kurtulmayıp, bazan îmanını kaybederdi. Şimdi, bütün denizler toplansalar, o tılsımların keşfinden sonra galebe edemezler.”

Şualar, Birinci Şua, Yirmi ikinci Ayet ve Ayetler, c. I, s. 841’de geçen;

“Resailin Nur denilen otuz üç aded Söz ve otuz üç aded Mektub ve otuz bir aded Lem'alar, bu zamanda, Kitabı Mübin'deki âyetlerin âyetleridir”.

Bu iddiaları ileri sürenlere göre; Said Nursi yeni bir peygamber, Risaleler ise yeni bir ilahi kitap, Kur’an sırlarla dolu açıklanmamış gizli bir kitap, Risale-i Nur’lar imanı kurtaran kitap, Hz.Muhammed ise Kur’an’ın sırlarından habersiz veya haberi varsa bunları ümmetten saklamış bir peygamber olur ki böyle bir iddia küfürdür

Risaleler itfayeciler gibi yangına engel olabilirler mi?

Emirdağ Lahikası, Yirmi Yedinci Mektup, c. II, s. 1723. de geçen:

“ bîçare Ceylan yanıma geldi, dedi: "Biz yanıyoruz, mahvolduk." Ben de iki gün evvel mağazalarında bulunan Âyet-ül Kübra'nın bir kısım matbu' nüshalarını yanıma getirmek için söyledim, fakat getirmedi. Demek o ateşi söndürmek için orada kalmıştı. Ben de Risale-i Nur'u ve Âyet-ül Kübra'yı şefaatçı yapıp: "Ya Rabbi kurtar" dedim. Üç saat o dehşetli yangın hücumunda bütün o büyük daireyi mahvetti. Altında ve bitişiğindeki dükkânları bütün yaktı, yıktırdı. Risale-i Nur'un ve Âyet-ül Kübra'nın hıfzında (korumasında) olan mağazaya kat'iyyen ilişmedi ve altındaki şakirdin dükkânı da müstesna olarak sağlam kaldı.” Sözleriyle Said Nursi Risalelerin yangına engel olduğunu, mağazayı koruduğunu iddia ederek şirk işlemiyor mu?

Bu adam size göre din bilgini imiş vay be..
Tüm yazınızı okudum , boşuna tımarhaneye kapatmamışlar...
Said-i nursininde diğer mevlana, yunus emre...
ruh hastalarından farkı yok.
Alt 22-07-2012, 20:18
endulus endulus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayokan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm yazınızı okudum , boşuna tımarhaneye kapatmamışlar...
Said-i nursininde diğer mevlana, yunus emre...
ruh hastalarından farkı yok.
Dostum aslında sayfalar dlusu saçmalıkları var bu adamın fakat burada forum kirliliği yaratmak istemedşm. Bunlar sadec binde biri kadardır buna emin olabilirsin ve bugun gülen cemaati denilen güruhunda bu adamın izinden gittiğini düşünürsen düşün ülkenin halini.

Bu arada saidi nursi nin sadece 3 aylık bir din eğitimi almış biri olarak allamei cihan olduğunu iddaa etmesi de ayrı bir komikliktir.

Bu ülke'nin hiçbir zaman "C" planı olmadı.Bu ülke de daima A.B.D planları devreye sokuldu !... UĞUR MUMCU
Alt 22-07-2012, 21:21
bozok6666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bozok6666 bozok6666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bozok6666 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Mevlana,yunus emreyi engin bilginizle tımarhanelik ettiniz tebrik ediyorum kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş sizin haliniz bu hiçdeğilse adamların birkaç metnini okuyun ona göre yorum yapın .
Alt 22-07-2012, 22:00
Üyeliğini Sonlandırmış

bozok6666´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mevlana,yunus emreyi engin bilginizle tımarhanelik ettiniz tebrik ediyorum kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş sizin haliniz bu hiçdeğilse adamların birkaç metnini okuyun ona göre yorum yapın .
Kendini aylarca eve kapatıp sadece tahıl ve zeytinle beslenmeye çalışan bir insana ne dersiniz? Kendini toplumdan soyutlayıp aylarca hayali varlıklarla konuşan?
Alt 23-07-2012, 00:56
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Said-i Nursi gibi akıl hastanesinde yatmış birini ilim insanı olarak nasıl değerlendirirsiniz ?
Akil hastanesine yatmis biri, ilim insani olamaz diye kural mi var?

Nobelli sizofrenlere ne diyeceksiniz peki?
Alt 23-07-2012, 01:00
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Kendini aylarca eve kapatıp sadece tahıl ve zeytinle beslenmeye çalışan bir insana ne dersiniz? Kendini toplumdan soyutlayıp aylarca hayali varlıklarla konuşan?
Antik bilim okumanizi tavsiye ederim bir miktar.

Yunus Emre'ye ruh hastasi diyen insanin, ruh hastasi kadar akli yoktur.

Herkes toplumla bagdasik yasamak mecburiyetinde midir? Boyle bir kural mi var?
Alt 23-07-2012, 01:06
Üyeliğini Sonlandırmış

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Antik bilim okumanizi tavsiye ederim bir miktar.

Yunus Emre'ye ruh hastasi diyen insanin, ruh hastasi kadar akli yoktur.

Herkes toplumla bagdasik yasamak mecburiyetinde midir? Boyle bir kural mi var?
Sayın Neva,
bu bir kişilik bozukluğudur.İsterseniz araştırabilirsiniz.İnsan sosyal bir varlıktır.
NTV yayınlarının Paranoyak adlı cep kitabını almanızı tavsiye ederim.
Psikolojide hastalıkların tanımı en makul "normal insan" tanımından aykırılıklara göre değerlendirilir.

Konu Sayokan tarafından (23-07-2012 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.
Alt 23-07-2012, 01:17
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Sayın Neva,
bu bir kişilik bozukluğudur.İsterseniz araştırabilirsiniz.İnsan sosyal bir varlıktır.

Tarziniz ve uslubunuz hic hos degil.

Tum geneli kapsayacak halde, ruh hastasi , manyak, escinsel, sapik vs. turden saydirmalar ciddi bir kisilik bozuklugudur, zira baska turlu ifade edemiyordur kendini kisi.

Ben buradayim, beni de gorun demenin psikolojik kususudur..
Alt 23-07-2012, 01:21
Üyeliğini Sonlandırmış

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tarziniz ve uslubunuz hic hos degil.

Tum geneli kapsayacak halde, ruh hastasi , manyak, escinsel, sapik vs. turden saydirmalar ciddi bir kisilik bozuklugudur, zira baska turlu ifade edemiyordur kendini kisi.

Ben buradayim, beni de gorun demenin psikolojik kususudur..
Sapık diye hiç kimseye hitap etmedim,ruh hastası manyak diye sadece kendini evine aylarca kapatıp hayali varlıklarla sohbet eden insanları kast ettim.Tüm geneli nerde kapsıyor bu ? Yunus Emre , Mevlana , Said-i Nursi ye akıl hastası dedim diye tüm genelimi kapsadım.Eşncinsellik bir suçlama değildir,sadece bir insanın hem eşcinsel hem müslüman olması aykırı bir durumdur diye belirttim.
Size o kişinin kişilik bozukluğunun neden olduğunu,sebebini belirttim.Şimdi siz bana kişilik bozukluğunuz var diyorsunuz,sizin görüşünüz peki tamam saygı duyarım.Ama yukarıda da açıkladığım gibi hiçbir zaman tüm müslümanlarn ruh hastasıdır , manyaktır gibi bir beyanda bulunmadım.

Lütfen cümlelerimi çarpıtmayın.

Dikkat çekmek için yapılabilecek son hareketler olsa gerek , beni görün amaçlı bir hareket diyorsunuz ya.Toplumun genel olarak saygı duyduğıu bu ,insanlara akıl hastası olabileceğini belirtmek dikkat çekmek için değil yalnızca yıllardır islam dininin markaları haline gelmiş,iyilik meleği,evliya gibi gösterilen alim diye gösterilen bu insanların psikoloji uzmanlarının görüşlerinde incelenmesi gerektiğini belirttim.

Yunus Emre ve Mevlana hakkındaki görüşlerimden rahatsız olduğunuz belli,bundan dolayı bana karşı saldırıda bulunan cümleleriniz var.

Sert üsluba sahip biri olduğumu kabul ediyorum,çoğu zaman hakaretede varıyor benim kötü bir yanımdır düzeltmem gerekir buna saygı duyuyorum ama,yazdığım mesajları ben burdayım demek için hiçbir zaman yazmadım.

Konu Sayokan tarafından (23-07-2012 Saat 01:28 ) değiştirilmiştir.
Alt 23-07-2012, 01:45
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Sapık diye hiç kimseye hitap etmedim,ruh hastası manyak diye sadece kendini evine aylarca kapatıp hayali varlıklarla sohbet eden insanları kast ettim.Tüm geneli nerde kapsıyor bu ? Yunus Emre , Mevlana , Said-i Nursi ye akıl hastası dedim diye tüm genelimi kapsadım.Eşncinsellik bir suçlama değildir,sadece bir insanın hem eşcinsel hem müslüman olması aykırı bir durumdur diye belirttim.
Size o kişinin kişilik bozukluğunun neden olduğunu,sebebini belirttim.Şimdi siz bana kişilik bozukluğunuz var diyorsunuz,sizin görüşünüz peki tamam saygı duyarım.Ama yukarıda da açıkladığım gibi hiçbir zaman tüm müslümanlarn ruh hastasıdır , manyaktır gibi bir beyanda bulunmadım.

Lütfen cümlelerimi çarpıtmayın.

Dikkat çekmek için yapılabilecek son hareketler olsa gerek , beni görün amaçlı bir hareket diyorsunuz ya.Toplumun genel olarak saygı duyduğıu bu ,insanlara akıl hastası olabileceğini belirtmek dikkat çekmek için değil yalnızca yıllardır islam dininin markaları haline gelmiş,iyilik meleği,evliya gibi gösterilen alim diye gösterilen bu insanların psikoloji uzmanlarının görüşlerinde incelenmesi gerektiğini belirttim.

Yunus Emre ve Mevlana hakkındaki görüşlerimden rahatsız olduğunuz belli,bundan dolayı bana karşı saldırıda bulunan cümleleriniz var.

Ben size muslumanlara hakaret ettiniz gibi ifade de bulundum mu?

Kendini gunlerce aylarca eve kapatan insanlar ne manyaktir, ne de ruh hastasidir. Evladini , esini, annesini vs, sevdiklerini kaybeden bir insan da uzun surecler kendini eve kapatabilir ve toplumdan izole olabilir.

Ruh hastasi mi veya manyak mi diyecegiz simdi bu insanlara?

Toplumun genel olarak saygi duydugu bu insanlar, tarihsel veya politik kisilerdir. Ve sizin onlari ruh hastasi vs. elestirmeniz , o insanlara sevip saygi duyan kitleyi de kapsar. Ve sitemizde o insanlara saygi duyan, seven uyelerimiz de mevcut.

Gerek Mevlana, gerek Yunus Emre , gerek Nursi vs. toplum tarafindan genis kitlelere sahip insanlardir kisilik olarak.

Bu insanlari hakaret etmeden de elestirebilirsiniz.

Benim size saldirmama gerek yok ki, zaten ust mesajda size ortayollu bir mesaj yazdim degil mi? Nobelli sizofrenler var diye.

Bu sebeple ben de, sizde kisilik bozukluguna dair gostergelerin oldugunu yazdim. Zira kisilik bozukluguydu bahse konu ettiginiz.

Siz baskalarini bu sekilde cagirdiginizda sorun olmuyorsa, baskalari da sizi boyle cagirdiginda sorun olmamali.

Sonucta psikoloji yonunden bakiyorsunuz degil mi? Siz de ustte dogrulamissiniz zaten.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil