Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Sanat > Edebiyat > Kitapkurdu

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-02-2009, 00:22
Güçistenci Güçistenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mhmd´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Friedrich Nietzsche
Böyle Buyurdu Zerdüşt
Tehlikeli bi kitaptır Böyle Buyurdu Zerdüşt. Ayrıca Güçistenci kitabını da okuyun.

Böyle Buyurdu Güçistenci

İlhan Arsel - Şeriat Devletinden Laik Cumhuriyete
Kaynak Yayınları

Ayrıca İlhan Arsel'in sitesinde diğer kitaplarını okuyabilirsiniz. Hepsi BELEŞ

Muazzez İlmiye Çığ - Kuran İncil ve Tevratın Sümerlerdeki Kökeni
Kaynak Yayınları

Tanrısızlığın İlmihali: http://www.1-clickshare.com/download...e49977d09_1627

Turan Dursun - Kutsal Kitapların Kaynakları 1, 2, 3
Kaynak Yayınları

Cemal Yıldırım - Evrim Kuramı ve Bağnazlık: http://korsankitap.esmartweb.com/cha...in_evrimi.html

Ayrıca İngilişçe biliyorsanız Rabindranath Tagora'nın kitaplarına bi bakın. http://www.sacred-texts.com/hin/tagore/index.htm

Hindu Yazıtlarını biraz kurcalayın: http://www.sacred-texts.com/hin/

Bahailiğin kutsal kitabı Kitab-ı Akdes'e bi göz atın: http://www.sacred-texts.com/bhi/aqdas.htm

Üstteki kitapların çoğunu okumadım. Ama ilk fırsatta okumayı düşünüyorum. Bari siz okuyun.
Alt 02-02-2009, 03:47
katre_07 katre_07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07 - MSN üzeri Mesaj gönder

michaud´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ilya Ehrenburg: Paris Düşerken, müthiş bir romandı michaud oradaki kahramanlardan biri . ve şimdi okuduğum kitap Gançarov'un Oblomov adlı kitabı. İkiside Rus edebiyatının değişik tarihlerde yaşamış yazarları ve iki romanda çok güzel.

oblomov u edebıyat hocam tavsıye etmıştı..guzel kıtap ...hocamın boyle bır kıtabı okumamı ıstremesındekı esprıyı okuyunca anlamıştım..
Alt 02-02-2009, 22:24
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Emile Zola; GERMİNAL.

Yıllar önce okumuştum, kitabı kaybettim, kömür madeninde geçen bir roman.

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera
Alt 07-02-2009, 02:01
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

türkiyenin demokrasi tarihi (tevfik çavdar) kesinlıkle tavsiye ederim arkadaşlar...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 09-02-2009, 19:18
Onur Çağlar Onur Çağlar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Edebiyat Bilimi 1-2

Pospelov başkanlığındaki bir kurul tarafından hazırlanan bu iki ciltlik eser, başta edebiyat ile ilgilenenler olmak üzere tüm arkadaşlara öneriyorum. Kitapları okuduğunuz zaman birçok konudaki düşünceleriniz renk değiştirecektir.

Selam.

Okunan her kitap, aklın ve gözlerin rengini değiştirir.
Alt 09-02-2009, 19:27
Onur Çağlar Onur Çağlar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Aklın İsyanı

Yazarlar eserde birçok değişik konuyu zincirleme olarak ele almış ve hiç de küçümsenmeyecek düşünceler öne sürmüşlerdir. Kitabı bulamazsanız internette tam metnini bulabilirsiniz.

Okumanızı öneriyorum.

Selam.

Okunan her kitap, aklın ve gözlerin rengini değiştirir.
Alt 13-04-2009, 01:47
Çellist Çellist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Agartalı Vaiz'i tavsiye ederim. Çok eğlenceli ve gözü kara bir roman.
Alt 17-04-2009, 09:34
parmis parmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

BİR DÖNEM BİR ÇOCUK

Bu kitapta Altan Öymen in çocukluğuyla birlikte 1930lu 1940 lı yılların öyküsü var. İkinci dünya savaşının öncesi var sonrası var.Savaşa girdik giriyoruz günleri var.Trakya sınırlarındaki köprülerin atılması,İstanbul un boşaltılması,karartma geceleri, köy enstütüleri devrimi, çok partili hayatın ilk seçimi,ırkçılık_turancılık davası ve o dönemin ünlüleri sanatçıları ve altan öymen in ailesi var..
Ben, Bir Dönem Bir Çocuk adlı eseri okurken bayağı zamanımı vermiştim ama Altan Öymen in temiz ve güzel türkçesinden bir döneme tanıklık etmiş bir çocuğun gözlemlerinden çok yararlanmıştım. Bu kitabın devamı olan Değişim Yıllarını da okudum onu da tanıtacağım sizlere.....Kitaplı günlerde buluşmak üzere... sevgiyle...
Parmis
Güneşin Kızı
Alt 17-04-2009, 09:41
parmis parmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

DEĞİŞİM YILLARI

Altan Öymen, anılarının ilk cildi Bir Dönem Bir Çocuk kitabında, kendi çocukluğuyla birlikte, 1930'lar ve 1940'lar dönemindeki Türkiye'nin ve dünyanın hikayesini anlatmıştı. Bu ikinci kitaptaysa o dönemi izleyen "değişim yılları"nı anlatıyor. 1947,1948,1949,1950, 1951... Yani, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından "Soğuk Savaş"ın başladığı yıllar... "İki bloklu dünya"nın, hatta bir anlamda "iki dünyalı dünya"nın oluştuğu yıllar... Türkiye, o "iki dünya"dan Batı dünyasının içinde yer almaya çalışıyor. O arada, tabii birçok değişime uğruyor. Ekonomide "Yerli malı kullanmalı" sloganlarının yerini "Amerikan malı kullanmalı" ilanları alıyor. Caddelerden Rus otobüsleri gidiyor, Amerika troleybüsleri geliyor... Ve yirmi yedi yıldan beri ilk iktidar değişikliği... İsmet Paşa'lı yılların ardından Bayar-Menderes dönemi... Ordu dahil, her yerde "değiştirme" operasyonları.. .Türkçe ezan yerine Arapça ezan... Askerimizin yeni görevi, "komünizme karşı" Kore Savaşı... "Susurluk metotları": Sabahattin Ali cinayeti... Nazım Hikmet'in hapisten çıkışı ve "askere alınma" kaygısıyla kaçışı... Sporda ilk büyük olimpiyat zaferimiz; altısı altın on iki madalya... Olimpiyatlarda "ilk kadın atlet"imiz... Krallar ve artistler sosyetesi... Hepsi, Altan Öymen'in kendi "değişim"inin hikayesiyle birlikte, bu kitapta...

bu kitabı okumam hayli uzun sürmüştü çünkü oldukça kalındı ama bir gazetecinin ,bir siyasetçini gözlemlerinden yaşamışlıklarından yola çıkarak yazdığı bu iki ciltlik eser mutlaka okunması gerekenler arasında diye düşünüyorum... kitaplı günlerde buluşalım .. parmis-GÜneşin kızı
Alt 27-04-2009, 12:38
mücerred mücerred isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Böyle buyurdu zerdüstü okuyanlara Irvin Yalom un nietsche agladiginda ve psikoloijiye merakiniz varsa kirmizi koltuk u tavsiye ederim.

Bir Dinozorun Anilari
Mina Urgan in uzun bir süre cok satan kitabi,Mina Urganin beni üzen yani gazetede okudugum cenze namazi kilindi haberi.Halbuki bu cok okunan kitabinda dine inanmadigini acik acik yaziyordu.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil