Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-04-2009, 23:36
hopestar hopestar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

islam hakkında bişeyler yazmak istemiyorum aslında ama bakınız islam peygamberi 9 yaşında bir bebeyle evlenmiştir...9 yaşındaki bir çocuk bebe...nikah altına alınamaz...
Alt 25-04-2009, 23:42
Üye

şuan dünyada yaşayan 4,5 milyar hristiyanın nekadarı acaba gerçekten isa mesih imanlısıdır????10 bin tanesi?5 bin tanesi?kaç tanesi?olaya böle bakınız....kilise şöle yaptı böle yaptı mantığı yanlıştır....vatikandaki papa beni ilgilendirmez...ben isa mesih imanlısıyım....başka kimseyle işim olmaz....mesele budur...rabbi kullanarak kazanç sağlayan yerler,insanlar sizce inançlıdır ama isa mesihce inançsızdır....size para teklif edipte hristiyan olun diyene tükürün.....isa mesih rab karşılıksız sevgi demiştir...sadece iman demiştir....
Alt 25-04-2009, 23:44
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hopestar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
pervane ateist olsak ne kazanacaz onu söle bari bişeyler kapalım senden
Sevgili hopestar, size sunacak bir kazanç kapımız yok. Ticaret ile ilgilenmiyoruz, sizin ateist olup olmamanız da bize bir rant sağlamayacak. Seçimlerinizin yaşamınızdaki döngüde kar zarar hesabını tutmak da size kalmış.. Yüzyıllardır süregelen bir rutinde kalmak ve gönüllü kulluk görevini sürdürmek istiyorsanız, biz size ancak şans dileyebiliriz. Bizim yaptığımız sadece (en azından benim çabam) din denen düzenden yeterince canımız yandı gelecek nesiller bu düzenin esaretini yaşamasın kaygısıdır.
Alt 25-04-2009, 23:52
Üye

din denen düzen derken aslında senin sölemek istediğin dinin yanlış kullanılması ve bunun getirmiş olduğu düzensizliktir....bu konuda sana hak veriyorum....insanlar dini kafasına göre kullanmıştır rabbin söledinin dışında şeyleri uydurarak dini kirletmeye çalışmışlardır...sonuç itibariyle bunları yapanlar gene insanlardır....kazanç olayından kastim şudur pervane....gerçek yaşam....dünyanın yalan olduğunun sende farkındasındır....gelen ölüyor ve gidiyor....ölüm olmasaydı ozaman durum başka olurdu...gerçek yaşam bir kazançtır diyorum....kazanç derken maddi bir çıkardan bahsetmedim.....ateistler ölünce nereye gidecekler???sonuçta ateistlerde öldükten sonra biryerlere gideceğine inanır dimi?
Alt 26-04-2009, 00:06
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hayır biz bir yere gidecegimize inanmıyoruz. En azından ben öldükten sonra o zamana kadar geleneklerde bir degişim olacağını sanmıyorum. bedenim için ayrılacak çukurda bir süre sonra toprağa dönüşeceğimi biliyorum.
Başka bir yaşam sizin tabirinizle gerçek yaşam, öte dünyadaki yaşamı istemek gibi bir yükümlülüğün altına girmeye de hiç niyetim olmadı. Ruhum kısmına gelince esaret altında tuttuğumu düşünmüyorum ki kurtuluşa ihtiyaç duyayım.Hem kurtuluşu istiyorsunuz hem de diğer tarafta aynı döngüye devam etmek için çabalıyorsunuz. İnanırlar bu yok olmama hırsı yüzünden bir türlü huzura ermeyeceğe benziyor
Alt 26-04-2009, 00:10
Üye

dostum sen sadece bedensel konuşuyorsun....senle şu konuda aynı fikirdeyim....bedenlerimiz çukura girecek bu doğru ve toprak olacak buda doğru .....iyide ruhumuz nolacak sen onu düşün
Alt 26-04-2009, 00:14
Üye

dünyadaki kiyafetimiz bedenlerimizdir....ölünce dünyadan ayrılmak için bu kıyafetleri dünyada bırakmak zorundayız.....
Alt 26-04-2009, 00:17
mehmet_k mehmet_k isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dr humanist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu foruma değil,allahj cc hazretlerinin dünyaya katılması yeterli olur

saygılarımla
haklıymışım ateistlerin mantığı aynı şekilde işliyor.şayet öyle bir şey olsa bu seferde bizim eve gelmedi dersiniz) saçmalamanın sınırı yok ki sonuçta )
Alt 26-04-2009, 00:20
Üye

kainatta bir sürü gezegen var neden sadece dünyada yaşayanlar var?dünyanın özelliği nedir?marsta,uranüste yaşam yokken dünyada var....dünya şans eseri meydana geldide insanlar oluştu???su oluştu???oksijen oldu???şans eseri olma payı %00000,01 diyor bilim adamları.....dinciler demiyor bilim adamları diyor bunu....kainatın oluşumunun mükemmel bir iş olduğunu bütün bilim adamları kabul ediyor....bu kainatı nazım hikmet yapmadıysa kim yaptı ozaman
Alt 26-04-2009, 00:34
gercekisim gercekisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyelikten Ayrılanlar

Bu dünyanın nasıl oluştuğunu bir bilsek...... Tesadüf,ihtimal gerçekleştikten sonra anlamsız.Oldu mu oldu işte..olmasaydı olmazdı...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil