Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-06-2017, 18:38
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

anti-ka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrinin hakki tanriya sezarin hakki sezara dedimi sezarin bitdiyi andir.Dünyayi tanriya verelim oda yaratdigi tüm canlilara ihtiyaci kadar faydalanma özgürlüyü versin,yüzbinlerce kilometrekare topragi gaspeden gaspcinin payina ne düser?.(isa islam gibi kilic zoruyla yayilmadi,herkes duydu ve özgür iradesiyle kabul etdi)
Yalnız bu söz vergi ile ilgili. İsa vergilendirmeye karşı çıkmıyor vergi verin diyor Tanrı'nın hakkı kulluk.
Alt 05-06-2017, 23:04
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yalnız bu söz vergi ile ilgili. İsa vergilendirmeye karşı çıkmıyor vergi verin diyor Tanrı'nın hakkı kulluk.
Haklisin world,karsi cikmiyor ama o durumda verilecek en dogru cevabi veriyor adamlar zaten tuzaga düsürmeye gelmis,vermeyin dese ortalik kan gölü,dikkat edersen isa öldürmek icin deyil yasatmak icin var ve sezarida yukarda yargilayacak o,,(Din kitaplari insanlar tarafindan yazildi ama isnin sözleri mükemmel,eskiden her okudugumda sürüklerdi beni yirmi küsür yil okumamisdim simdi gene basladim,eminim tekrar sürüklicek,isa cok farkli ama vefik abimin dediyi gibi sadece isanin sözleri geri kalan yerler masal bile etmez)

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 06-06-2017, 00:23
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

anti-ka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Haklisin world,karsi cikmiyor ama o durumda verilecek en dogru cevabi veriyor adamlar zaten tuzaga düsürmeye gelmis,vermeyin dese ortalik kan gölü,dikkat edersen isa öldürmek icin deyil yasatmak icin var ve sezarida yukarda yargilayacak o,,(Din kitaplari insanlar tarafindan yazildi ama isnin sözleri mükemmel,eskiden her okudugumda sürüklerdi beni yirmi küsür yil okumamisdim simdi gene basladim,eminim tekrar sürüklicek,isa cok farkli ama vefik abimin dediyi gibi sadece isanin sözleri geri kalan yerler masal bile etmez)
Katıldığım nokta İsa İslam'ın Tanrısı'na bin basar maneviyat konusunda ama sonuçta o da bir mitolojik figür.
Alt 06-06-2017, 00:38
Kıdemli Üye

Katıldığım nokta İsa İslam'ın Tanrısı'na bin basar maneviyat konusunda ama sonuçta o da bir mitolojik figür.
Katiliyorum,uzun yillar sonra tekrar okumaya basladim,türkcesini bitireyim almancasini ezberlemeye calisacagim,eskiden (28 otuz yil önce)defalarca okudugumdan bayagi bi kismi aklimda,zorlanmam.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 06-06-2017, 00:48
Kıdemli Üye

Bana göre din icraatdir,inanmak deyil inanmanin hicbi degeri yok,icraatin var,birine ekmek vermekle ona ekmek dilemenin arasinda nasil bi fark varsa inanmakla icraatin arasindada öyle bi fark var.Islamci bütün sorunlari allaha havale eder hristiyanda kafayi kuma gömer böylece meydan vampirlere kalir.Bana göre kutsal insan sorun cözen insandir,en azindan cözmek isteyen bos seylere inanan deyil.Almanlarda bi laf var,Din seytan ürünü yada isi(Religion ist Teufelswerk)

Alt 18-10-2017, 03:56
SelGom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SelGom SelGom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Taslaman şart değil, teizmi/yaratılışı savunabilecek herhangi bir akademisyen/yazar/araştırmacı foruma davet edilip saygı çerçevesi dahilinde tartışılsa çok iyi olurdu.

Önerilen Siteler

Etiket
caner, caner taslaman, felsefe, taslaman, turandursun