Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-11-2006, 13:22
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart MUSLUMAN OLMAYA KARAR VERDIM!

evet evet musluman olmaya karar verdim..

manevi boslugumu doldurmak icin bir dine gereksimim olduguna dusunuyorum..bu dunya hayatinin gecici bir sinav yeri, sonsuz hayatin diger tarafta olduguna iman ettim..

incil ve tevratin tahrip edildigine inaniyorum...kutsal kitaplarin tahrip oldugu yerde hadisleri onlardan daha saibeli buluyorum.fikih,icmal, mezhep, tarikat, molla, seyh hoca gibilere ait olan hic bir ogretiyi kabul etmiyorum, dejenere edildigini veya uyduruldugunu dusunuyorum.

allahin tek, muhammedinde onun resulu oldugunu kabul ediyorum..tek degismeyen ve tahrip edilmeyen kaynagin kuran oldugunu dusunuyorum..

beni kurana donuscu gibi dusunun
ve islami sadece kurana gore yasamak istiyorum..tekrar ediyorum kuran disi hic bir ogretiyi kabul etmiyorum..

nasil abdest alacagim,namaz nasil ve kac vakit kilacagim,orucu nasil tutacagim, orucumu bozarsam 60 gun oruc tutacakmiyim,teravih namazi nasil kilacagim,hacca nasil gidecegim,seytan tasliyacakmiyim.nasil ve hangi oranda zekat verecegim, nasil giyinecegim, neler yiyecegim..nasil yatacagim, nasil cihad edecegim,hirsizin elini nasil kesecegim, yahudi ve hiristiyanlarla nasil gorusecegim.mirasimi nasil paylasacagim, nasil evlenecegim,cariyelerim kolelerimi nasil temin edecegim.oluleri nasil gomecegim, cenaze namazini nasil kilacagim, hangi namazda hangi sureleri okuyacagim.esimle beraber camiye gidebilecekmiyim,nasil seks yapacagim, hanim adetli iken hangi pozisyonlarda tarlamizda surum yapacagiz..esim camide imame olmak isterse ne yapacagim, olulerime mevlut okutacakmiyim, 7,40 50 si yapacakmiyim,cocugumu sunnet ettirecekmiyim,ezani hoperlor kullanarakmi okuyacagiz..sahura davulla kalkmak hangi ayette var..sigara icki icmek yasakmi?
sakal biyik birakacakmiyim, sarik salvar giyecekmiyim...sokakta karimin elinden tutubilecekmiyim..sinama tiyatroya gidebilirmiyim..dugunlerde dans, cha cha, vals, harmandali, horon tepebilirmiyim..nasil taharet edecegim,nazar boncugu takacakmiyim, ruh cagirabilirmiyim..buyu yaptirabilirmiyim,dilimi arapcami yapacagim, turkce dua ve ibadet edebilirmiyim, haram aylar cikinca istanbulda yahudilere,rumlara, ermenilere saldiracakmiyim..cizye almanin orani nedir..ganimet nasil alacagiz ve bolusecegiz..cihad nasil edecegiz.simdilik aklima gelenler bunlar

kisacasi butun zamanlara hitap eden, tek rehber kurana gore yasayacagim...

nasil yapacagim..onerilerin hepsi kuranda olmali...kuranda olmayan onerilere modorator arkadaslar silmesinler,kirmizi cizgi atsinlar lutfen..sonuncta kurana gore nasil bir musluman olacagim, uyguluyacagim riteuller neler olacak bir gorelim..

butun arkadaslarin katkisini bekliyorum...boyle bir calismayla cennetide garanti edebiliriz.

yarismaci arkadaslara basarilar dilerim )

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 05-11-2006, 13:38
Üye

Standart Re: MUSLUMAN OLMAYA KARAR VERDIM!

hacca gitmek,

hacc suresi ayet 27.Bütün insanlar içinde haccı ilan et ki, gerek yaya olarak ve gerek uzak yoldan gelen incelmiş develer üzerinde sana gelsinler...

ayetten anlasilacagi gibi hacca DEVE ile gidecegim..ustelik bu semirmish bir deve olmayacak..

burada benim icin sorun yok..inceltilmis deve bulabilirim..musluman eskimolar, sibiryada yasayan muslumanlar, avustralyada yasayan muslumanlar dusunsunler gerisini..

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 05-11-2006, 13:42
Üye

hac'da seytan taslamak, tavah, umreve diger riteullerin yapilmasi gerektigini gosteren ayetler nelerdir..bunlari yapmalimiyim.?

neyi yaparsam veya neyi yapmazsam hac kabul edilir?

bir bakalim..

HZ.ALLAH
Alt 05-11-2006, 16:52
dersimmm dersimmm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hayırlı olsun istawrit
Alt 05-11-2006, 17:05
Üye

Kuranda, hacca giderken elbisenin seklini belirten ayete rastlamadim..isteyen takim elbise giyebilir, isteyen kot pantolon..bayanlarda gunluk kiyafetleri ile hacca gidebilirler..

Kabe'de Hz. İbrahim'in makamı ve apaçık deliller vardır. Ali İmran Suresi 97
Zaman zaman yanan, su basan kabede apacik deliller nelerdir, goren bilen olup ta bize anlatirlarsa seviniriz..bizde hemen secde ederiz…

Hacda kavga, kotuluge sapma, esler arasında cinsel iliski yoktur. Bakara Suresi 197

Ayete gore her zaman kavga ve kotuluge sapabilirsiniz ama hacta bunlar yasaktir gibi bir sonuc cikiyor..olsun,o kadar celiski kuranin her suresinde var..allahin emirlerini dinlemeyen bazilarida hac’da kotuluge saparak hirsizlik, tirnakcilik yapmakta, allahinda bunu engellemeye gucu yetmemektir..zor olacak din kardeslerimiz icin hac suresince cinsel iliskide yok..bir nevi seks orucu diyebiliriz..dert etmeyin sayili gun cabuk gecer..kaza edersiniz..

Hacda kurban ve adak keserek satici olarak suudi arabistan butsesine, yetistirici olarakta yeni zelanda butcesine *katkida bulunmamiz kuranda var..

Seytan taslama hic bir ayette gecmez..ne sekilde nasil tavaf olacagi yazmaz..dileyen bir tepeye oturup kabeyi seyredebilir, dileyende kordonda gezer gibi volta atabilir..
Boylece seytan taslarken,seytanlar tarafindan atilan taslardan yaralanma ve olme riski ortadan kalkar..hac’da olenin cennetlik olduguna dair bir ayette yok..demekki tas atarken olenler firdews cennetlerine degil, essek cennetine gidiyor..

Hacerül Esved denen tasin etrafindaki tapinmalarda kuranda yoktur..tas meraklilari dilerlerse gorebilrler, boyle bir zorunlulukta yok..erzurum oltu tasi bu tastan cok daha estetiktir..eskisehir lule tasi ise islenebilirliginden dolayi hediyelik yapiminda kullanildigindan dolayi sozu edilen kayadan daha iyi oldugu bir gercektir.

Hadislerde bol bol gecen zemzem suyude cene suyundan farkli degildir kurana gore..ayetlerde esamesi gecmez..muslumanlarin kutsal diye ictigi zemzem suyu ile kurana gore taharet edilebilir, camasir yikanabilir..kuranda bunlari yasaklayan hic bir ayet yoktur..

Arabistanda hacda satilan made in Taiwan ve china hediyeliklerinde suudi ekonomisine katkisindan baska hic bir faydasi yok..getirilen hediyelikler kutsal falanda degil, kurnaz arabin ticaretidir…budist-vehabi isbirliginin bir ornegidir..
Mesela mekke ve medine kelime-i sahadet getirmeyen giremezken cin taivan mali hediyelikler girmekte, muhtemel halal hediyelik olmalilar..bir imam esliginde imalat gerceklestiriliyor olabilir..veya uzakdogulular paketlerken 3 kulufallahu 1 elham okuyor olabilirler!

Hac riteulleri hicte zor degilmis deve ile yolculuk haric..o kadar catlak su kacirmaz..

Develeri hazirlayin,

Hacca gidecek musluman arkadaslara duyurulur..

HZ.ALLAH
Alt 05-11-2006, 18:27
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

istavrit , * iç dünyamı alt üst ettin *!!!
* * durumun iyiyse bir devede bana ayırla, hem sana yol arkadaşlığı eder ,hemde karadeni z fıkrası anlatırım. evet dersen haber ver azığımı hazırlayayım. selamlar. *çatlak konusunda haklısın, benim tahtaların yarısı açık , ama yağmurda yürürken beynime fazla su kaçmıyor. *yalnız ince bir problem var *,eve dönerken en az on kişiye evin adresini soruyorum. *sevgiyle kal. *istavrit yalnız kafama takılan bir soru var istavritin böyüğüne ne denir??????
Alt 05-11-2006, 19:22
hazretikömürcü hazretikömürcü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hazretikömürcü - MSN üzeri Mesaj gönder

Müslüman oldun mu, seni Allah bile kurtaramaz.
Cehennem, Müslümanlar için yaratıldı.
Orada, partisinin paralarının yiyenin yanındasın...
Saygılar
hazretikömürcü

SİLAHIMIZ ELİMİZDE DEĞİL, BEYNİMİZDEDİR
Alt 05-11-2006, 19:25
Üye

sevgili ozgur,

deveyi cift horguclu bulursam bir horgucu itin olsun..
bayilirim karadeniz fikralarina..

baliksiz bir dunya dusunemiyorum?
bu konuda mephistonun goc yollari ile bilimsel arastirmalari var..baliktan anlar kendileri..
ben buyuyunce cinekop olucam amca..ondan sonrada lufer olmayi dusunuyorum...daha sonra kofanadan baska birsey olmaz benden

temele,fadimeye, dursuna selam soyleyecektim ama yaziyi gondermis oldum..

HZ.ALLAH
Alt 05-11-2006, 19:29
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Istavritin buyugune, *istavrit hoca denir. 60, 70, santime kadar buyurmus istavritler. Bunlar buyuduklerinde, musluman olup, istavrit devesi ustunde hacca giderlermis. Yolda baslarina ne geldigi bilinmiyor. Bilinen tek sey, bir daha geri donmedikleri...
* Beni de kandirdin istavrit, ben de musluman olacam da olmasina, Ta Kanada'dan, nasil deve ustunde okyanusu gececegime karar veremiyorum. Once hayvanat bahcesine gidip bir deve kaldirmanin caresini bulmam lazim. Bildigin gibi, Toronto Zoo iyi korunmus oldugundan o kadar kolay olmayacak bu is.Ustelik bayagi semirtiyorlar hayvanlari, bir muddet evde saklayip, ac birakarak incelmelerini saglamak gerek.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 05-11-2006, 19:35
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

istavrit * ben mütevazi bir adamım ,hörgüçsüzüne bie razıyım!!!!
* * * istavrit çok güzel *bir, hac *deve fıkrası *biliyorum, içinde şeytanda var ama sitenin etik ine yakışmaz yazamıyorum selamlar

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil