Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-09-2009, 15:17
imhotep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
imhotep imhotep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

19. yüzyılın kaba marksizmi ile 20. yüzyılın devrimleri irdelenmeye kalktığında sadece Mustafa Kemal değil Lenin de reddedilir.

Bizim ülkemizdeki sol gerçekten de enteresan. Ne kadar Mustafa Kemal düşmanlığı o kadar solculuk olarak algılanıyor.

Niye? Çünkü Mustafa Kemal burjuva devrimcisiymiş.

Bu arkadaşlar bırakın Leninist olmayı Marksist bile olamazlar. Burjuva devrimlerinin getirdiği değerleri savunmayan bir insan olsa olsa emperyalizmin solcusu olur.

Saygılar
Alt 02-09-2009, 15:26
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

sevgili İmhotep

tüm dünyanın en büyük devrimci olarak kabul ettiği Atatürkü devrimci saymayanlardan bırak marsist,leninist,hiçbir baltaya sap bile olmaz.

"Varsan,çarp!!!"
Alt 02-09-2009, 18:56
roz roz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

unbe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili İmhotep

tüm dünyanın en büyük devrimci olarak kabul ettiği Atatürkü devrimci saymayanlardan bırak marsist,leninist,hiçbir baltaya sap bile olmaz.
mustafa kemalin devrimci olup olmaması bizi ilgilendirmiyor. fesi çıkartıp zorla şapka taktırmak devrimcilik değil zorbalıktır.(bu arada şimdi ki atatürkçüler neden şapka takmazlar anlamam) devrimci yönleri vardır diyin ama şu kılık-kıyafet olayındaki zorbalığıda söyleyin. dersim olaylarında insanların katledilmesinide...
atatürk dünyada devrimci olarak kabul edilebilir ama devrimci olmak sol görüşlü olmak demek değildir. nitekim atatürk devrimci ama solcu değil.

.
Alt 02-09-2009, 19:25
Üye

imhotep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
19. yüzyılın kaba marksizmi ile 20. yüzyılın devrimleri irdelenmeye kalktığında sadece Mustafa Kemal değil Lenin de reddedilir.

Bizim ülkemizdeki sol gerçekten de enteresan. Ne kadar Mustafa Kemal düşmanlığı o kadar solculuk olarak algılanıyor.

Niye? Çünkü Mustafa Kemal burjuva devrimcisiymiş.

Bu arkadaşlar bırakın Leninist olmayı Marksist bile olamazlar. Burjuva devrimlerinin getirdiği değerleri savunmayan bir insan olsa olsa emperyalizmin solcusu olur.

Saygılar
burjuva devrimi önceki sisteme göre ilerici olabilir ama bu burjuva değerlerini savunmamız gerektiği anlamına gelmesin. mustafa kemalciler ülkede sol değerlere en büyük darbeyi vurupta "bak bende sizdenim" havası verdiklerinden daha çok solcular atatürkçülere karşılar. mesela askerin yönetimde güçlü ve etkin olmasını isteyen hep atatürkçülerdir. şeriata karşı darbe mantığı. şeriat gelirse 100 yıl geriye gitceğimize darbe olsun 10 yıl geriye gidelim. sen şimdi ben atatürkçüyüm ama bunları savunmam diyebilirsin ama bu kişilerin sayısı sizden kat kat fazla. bu da artık sol düşünce ihtimali üzerinde duran bizleri sıkıyor.

neden, burjuva devrimlerinin getirdiğini savunayım bunu da anlamadım. fransız devriminde halkın büyük rolü vardı ama devrimin meyvesini burjuvazi yedi. devrimden sonraki gelen bürokrasiye ya da despotizme karşı olmak kadar doğal ne olabilir.

kaldı ki paşamız milletvekilleri listesini belirlerken bir tane sol görüşlü adam mı koymuş listeye. adnan menderes gibi adamlar varken,toprak ağaları varken sol düşünce ne diyorsunuz değil mi???

mustafa suphi'yi öldür ondan sonra gelen nesil yani sizlerde diyin ki "yok efendim solcu burjuvaziye karşı olmaz,olursa emperyalist solcu olur" çok saçma...
Alt 02-09-2009, 19:35
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın roz
türkiyede şeriat tehlikesi olduğu külliyen EDİT bir yalandır.
11 eylül operasyonuyla ebd güvenlik adına kişisel özgürlükleri nasıl askıya aldıysa türkiyede oligarşi hayali bir şeriat tehlikesi bahanesiyle kitleleri emek-sermaye çelişkisine karşı duyarsızlaştırmakta ve manupule etmektedir.
sadece sizinle bilgi paylaşımı adına bunları yazdım.yoksa faşistlerin bunu anlamasını beklemiyorum.ve onları artık muhatap falan da almıyorum.
kalabalık ve yüksek sesle bağırmaları beni yıldırmaz.
ben onaları bir kez değil pek çok kez deşifre ettim.
EDİT .hala çıkıp aynı şeyleri anlatıyorlar.

Konu prozac tarafından (02-09-2009 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-09-2009, 19:49
Üye

anarchist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın roz
türkiyede şeriat tehlikesi olduğu külliyen EDİT bir yalandır.
11 eylül operasyonuyla ebd güvenlik adına kişisel özgürlükleri nasıl askıya aldıysa türkiyede oligarşi hayali bir şeriat tehlikesi bahanesiyle kitleleri emek-sermaye çelişkisine karşı duyarsızlaştırmakta ve manupule etmektedir.
sadece sizinle bilgi paylaşımı adına bunları yazdım.yoksa faşistlerin bunu anlamasını beklemiyorum.ve onları artık muhatap falan da almıyorum.
kalabalık ve yüksek sesle bağırmaları beni yıldırmaz.
ben onaları bir kez değil pek çok kez deşifre ettim.
EDİT .hala çıkıp aynı şeyleri anlatıyorlar.
teşekkürler ama benim yazımda zaten bu doğrultuda birşey yok görüntüyü yorumladım. bilgim var bu konuda
Alt 02-09-2009, 21:59
brakisefalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
brakisefalp brakisefalp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gidin şu yüksek entellektüel sayıklamalarınızı Atatürk bölümünün dışında yapın. Burayı kirletmeyin.
Alt 02-09-2009, 23:04
boğaziçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
boğaziçi boğaziçi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bu bolumun gereksiz iletilerle doldugunu dusunuyorum, ataturk bolumunu gereksiz iletilerle doldurmanin nasil bir mantigi var? modlardan ataturk bolumu nun anlamini bozan iletilerin silinmesini rica ediyorum. bu iletide dahil. tesekkur ederim.

``biz daima hakikati arayan ve onu buldukca ve buldugumuza kani oldukca ifadeye cur`ret gosteren adamlar olmaliyiz.``mustafa kemal ataturk
Alt 02-09-2009, 23:37
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Başarı Ödülü 

roz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mustafa kemalin devrimci olup olmaması bizi ilgilendirmiyor. fesi çıkartıp zorla şapka taktırmak devrimcilik değil zorbalıktır.(bu arada şimdi ki atatürkçüler neden şapka takmazlar anlamam) devrimci yönleri vardır diyin ama şu kılık-kıyafet olayındaki zorbalığıda söyleyin. dersim olaylarında insanların katledilmesinide...
atatürk dünyada devrimci olarak kabul edilebilir ama devrimci olmak sol görüşlü olmak demek değildir. nitekim atatürk devrimci ama solcu değil.

.
çünkü türk halkına bi şeyi zorla yaptırtmazsan anlamıyor ondan.Atatürk bu konuda en doğrusunu yapmıştır.

"Varsan,çarp!!!"
Alt 02-09-2009, 23:38
prozac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prozac prozac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Sayın Brachycephal & Boğaziçi bu başlıkta sadece Ata'yı yücelten iletilere mi izin verilmeli ?
Konuyu biraz açarmısınız ?

Sen Tanrılığını bil..Ben de İnsanlığımı...
-----------------------------------------------------

Hayat Değişimdir...
Kuranda Mucize Yoktur..

Önerilen Siteler