Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-04-2010, 05:59
Len Terani Len Terani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Ateistlik diye bisey var mi ki, ondan geri Islam´a dönüs olsun...Sicakla soguk gibidir bu isler...Birisi gercekten var olandir, digeri ise var olanin yoklugunda ortaya cikan durumdur..Bi iman vardir bir de imanin yoklugunda ortaya cikan sapkinlik..Siz buna ateistlik dersiniz ben ise cahillik

Koskoca Mevlana ne demis sizler icin;

LAKİN HER SÖZE VERİLECEK CEVABIM VARDIR: AMA BİR SORUYA BAKARIM SORU MU DİYE BİR DE SORANA BAKARIM ADAM MI DİYE. CAHİLE EN BÜYÜK CEVAP SUSMAKTIR.

Ben ne kadar bilsem de sen zaten sadece anlayabilecegin kadarini anlayacaksin, ki yazilan cizilenlere bakilirsa pek de anladiginiz söylenemez..
Alt 10-04-2010, 07:08
postal postal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

LEN TERANİ yazısının bir yerinde demişki:...Bi iman vardir bir de imanin yoklugunda ortaya cikan sapkinlik..Siz buna ateistlik dersiniz ben ise cahillik..

Bende iman yok.Ama hiç bir de sapkınlık ta yok..
Mesela..
- 8-10 yaşındaki kızlarla evlenmem.
- Hırsızlık yaptı diye hiçkimsenin elinin kolunun kesilmesine kıyamam
- Babasının,çocuğunun,öldürüldüğü gün,o kadınla evlenip gerdeğe giremem
- Evlatlığımın karısına sulanmam.
- Zaptettiğim bir şehirdeki kadınlarında birer insan olduklarını,kendilerine göre namusları olduğunu düşünerek,onları seks kölesi yapmam.
- Hayali birtakım varlıkları mutlu edeceğim diye,bir başka canlıyı kurban etmem.(Madem tanrınızı o kadar çok seviyorsunuz,sıkıyorsa kendinizi kurban etsenize)
- İnsanların zaafı olan din duygusunu alet ederek kendime seks ortamları yapmam.
- Sana şifa veriyorum diye,hiç bir hastanın ağzına tükürmem.....

Yani bunlara benzer hiç bir sapkınlığım yok.Bende olmıyan bu sapkınlıklar daha da çoğaltılabilir...

-
Alt 10-04-2010, 11:59
Kemaloğlu Kemaloğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Mesela..
- Zaptettiğim bir şehirdeki kadınlarında birer insan olduklarını,kendilerine göre namusları olduğunu düşünerek,onları seks kölesi yapmam.
- Hayali birtakım varlıkları mutlu edeceğim diye,bir başka canlıyı kurban etmem.(Madem tanrınızı o kadar çok seviyorsunuz,sıkıyorsa kendinizi kurban etsenize)
- İnsanların zaafı olan din duygusunu alet ederek kendime seks ortamları yapmam.

Aferim sana
başka neler yapmassın
Bazı şeylerden o kadar sıkılıyorum ki
Gerçekten bazen o kadar sıkıyorsunuzki
anlatamam sana

Ama sen anlat kafana göre takıl görelim cahilliğini
Alt 10-04-2010, 12:39
LAİLAHEİLLALLAH LAİLAHEİLLALLAH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

namik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Konunun hiç bir yerini okumadım. sadece üstteki iki yazıya göz gezdirdim. Ancak ilim ile bilimi karıştırmaya çalışmak, ya da ikisini aynı imiş gibi göstermek son derece yanlıştır. İlim, din bilgisi anlamındadır. bilimle uzak yakın bir ilişkisi yoktur.
Detaylı bilgi sitede mevcuttur. Biraz dikkat lütfen. Kelime oyunu yapmanın anlamı yok..

Mesnetsiz iddialar için de yorum yapmaya gerek yok. Evrimcinin biri tavana bakmış da öteki susmuş da.. Kimmiş bu evrimciler ? Tavana bakma sırası sizde galiba

Dawkins, Harun Yahya ile ilgili söyleyeceklerini söyledi. Fosil olarak sunulan balık zokalarını da açıkladı. Neden tartışmayacağını da açıkladı. Bunu bir şov olarak algılamak da Harun Yahya'nın işi olsa gerek. Kaldı ki bir tarafda bilim konuşuyor diğer tarafta bir EDİT Ortada bir benzerlik görebiliyor musunuz bilmiyorum ama çok da uğraşmaya gerek yok. Herşey ortada. Gözünüzü tavandan çevirip gerçeklere odaklanın derim..
ilim=din bilgisi diyorsun.

''hayatta en hakiki mürşit ilimdir''

atatürk bu sözüyle ''hayatta en hakiki mürşit din bilgisidir''mi demiş oluyor o zaman.

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici; Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici..?
Alt 10-04-2010, 12:43
Üye

uyar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
laila kardeş.... nasıl bir evrimci ki bu senin anlattığın müzeciye gidip sorup öğreniyor... biri şeyinden uydurmuş olmasın...

laila kardeş.... kanser olma oku adam ol... kimin ne olduğunu karıştırıyorsun.. HY bilim adamı mı???

rahipler öğrenciler bilim adamı mı?

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici; Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici..?
Alt 11-04-2010, 04:20
Len Terani Len Terani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

postal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
LEN TERANİ yazısının bir yerinde demişki:...Bi iman vardir bir de imanin yoklugunda ortaya cikan sapkinlik..Siz buna ateistlik dersiniz ben ise cahillik..

Bende iman yok.Ama hiç bir de sapkınlık ta yok..
Mesela..

Yani bunlara benzer hiç bir sapkınlığım yok.Bende olmıyan bu sapkınlıklar daha da çoğaltılabilir...

-
Susuyorum..Sen anla artik
Alt 11-04-2010, 13:23
Üye

Len Terani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Susuyorum..Sen anla artik

kardeş sen neymişsin be!!!!

ne kadar doğru dürüst bir insanmışsın kesin senin kanatlarında vardır ha,saklıyorsundur sen

Alt 11-04-2010, 13:38
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın forum üyeleri;

Susmak bazen cevap olabilir ama din neyin cevabını vermiştir ki tarih boyunca Len Terani susarak cevap verdiğini sanmakta.

Adem Havva'ya, Havva Habil'e, Habil Kabil'e, sonra hepsi Havvaya...

Bu terbiyesizliğin bir parçası olmak, bunu ilahi doğru bellemek zaten sonsuza kadar susmak gerektirmez mi?

Çok iyi yaparsın, sen gerçekten sus Len Terani.

Ayrıca imansızlık ile sapkınlık arasında nasıl bir bağ kurabilirsiniz anlamış değilim.Asıl inanan değilmidir Adem-Havva masalı ile aile içi enseste saygı duyan?

Cümlelerinize dikkat ediniz.İmanım hiç olmadı, sapkınlığım da.

Saygılarımla.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 11-04-2010, 14:57
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın forum üyeleri;

Susmak bazen cevap olabilir ama din neyin cevabını vermiştir ki tarih boyunca Len Terani susarak cevap verdiğini sanmakta.

Adem Havva'ya, Havva Habil'e, Habil Kabil'e, sonra hepsi Havvaya...

Bu terbiyesizliğin bir parçası olmak, bunu ilahi doğru bellemek zaten sonsuza kadar susmak gerektirmez mi?

Çok iyi yaparsın, sen gerçekten sus Len Terani.

Ayrıca imansızlık ile sapkınlık arasında nasıl bir bağ kurabilirsiniz anlamış değilim.Asıl inanan değilmidir Adem-Havva masalı ile aile içi enseste saygı duyan?

Cümlelerinize dikkat ediniz.İmanım hiç olmadı, sapkınlığım da.

Saygılarımla.

yok canım biz darwinin maymunlarından geldik.:llama:

Alt 11-04-2010, 15:05
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

LAİLAHEİLLALLAH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yok canım biz darwinin maymunlarından geldik.:llama:
Nereden geldiğinizi bilemediğim gibi beni zaten ilgilendirmez sayın LAİLAHEİLLALLAH.

Yanlışlıkla gözünüzden kaçmış olmalı, Darwin maymundan geldik demez.Maymun ile insanın ortak bir atasından bahseder.

Saygılarımla.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil