Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-04-2020, 09:17
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben Alevi Bektaşileri severim.
Çünkü, Tanrı İnsandır demiş.- Yetmemiş, Okunacak en büyük kitap İnsan demiş- Oda yetmemiş, Kuranda kurtaran da İnsan demiş.
Bu 3 cümle çok şey anlatmıyor mu.

Bu durumda insan ı anladığımızda Dini de anlamış oluyoruz . Sonunda o ayetleri de insan yazdı . Aklı erdiği kadarını ve menfaatlerinin el verdiği kadarını yazacak.
Alt 21-04-2020, 09:58
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben Alevi Bektaşileri severim.
Çünkü, Tanrı İnsandır demiş.- Yetmemiş, Okunacak en büyük kitap İnsan demiş- Oda yetmemiş, Kuranda kurtaran da İnsan demiş.
Bu 3 cümle çok şey anlatmıyor mu.

Bu durumda insan ı anladığımızda Dini de anlamış oluyoruz . Sonunda o ayetleri de insan yazdı . Aklı erdiği kadarını ve menfaatlerinin el verdiği kadarını yazacak.
Bilindik tanrı nesnel olarak yoksa bile
Tanrı olmalı ------> o da insan olmalı
Kitap olmalı-------> o da insanın yazdıgı olmalı
Elçi olmalı ---------> o da insanın sectiği olmalı

Nedir bu zorunluluk?
Bu zorunluluk olmak zorundamı?

Olmasa işimi görülmüyor?
Olmasa hayvandan mı ayrılamıyor?

İnsanların uyduruk söylemleri zorunluluk olamaz. Olsun deniliyorsa

Tapılacak bir uydurma
Uyulacak bir kitap
Kutsanacak bir insan

Maddenin dahilinde Her yerde var.
Alt 22-12-2020, 17:07
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder

merhaba,
15 sene önce açtığım topicler hala çat pat işlediğini gördüm.yaşlandık ama ara sıra siteye giriş yapmayı düşünüyorum.şu an yeni üyeleri tanımıyorum güncel bir kelime olan trol kıvamında kişiler varsa bana pek yaklaşmasın,uğraşamıyacağım.eski veya yeni usturuplu üyeler burdaysa onlara iyi günler dilerim.o zaman da şimdi de herkesin bu dünyada mutluluğu ve geniş olan cennette de bir yaşam alanı bulmasını istiyorum.dünyayı da ahireti de beraber yaşayabiliriz.inat uğruna feda etmezsek..
sorogren-soro
Alt 29-05-2021, 15:30
copernicus copernicus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

soro´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben celisen bir yer goremedim.hangi musluman teknolojiye yabani kalmak istiyor ki.
Sanırım körsün. Takiyyeciler teknolojiye yabani kalmak istemiyor.

Gerçek imanlı müslüman bilimin yanına dahi yaklaşamaz. Bilimin olduğu yerde din biter. Dinin olduğu yerde ise bilim olmaz. Dogma: deney ve gözelemi(gerçeği) kabul etmez.
Alt 13-07-2021, 17:39
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

copernicus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçek imanlı müslüman
Kim ki bunlar?

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 16-09-2021, 07:02
bozok6666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bozok6666 bozok6666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bozok6666 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Gerçek müslümanı Amerikanın icad ettiği hapsane kaçkını daeş liler sanıyor.Kuranda bilimle çelişen bir durum yok zaten birçok ayette oku ,bak araştır diyor müslümanlar günümüzde çokta iyi durumda değil ingiliz , amerikan ve israil politikaları bölgeyi çok geri ve kaos içinde bıraktı müslümanlar kuranı dinleyip bu ülkeleri dost edinmeyip bir biriyle savaşmasaydı durum daha farklı olurdu.Müslüman ülkelerde artık birkaç istisna dışında hızla gelişiyor .
Alt 16-09-2021, 15:56
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

"bokok6666 Diyor ki
Gerçek müslümanı Amerikanın icad ettiği hapsane kaçkını daeş liler sanıyor.Kuranda bilimle çelişen bir durum yok zaten birçok ayette oku ,bak araştır diyor

Bak nurcu veya o kafadan şahıs,

Bilim teleskop icad etti,

Bak bakalım göğe arş dediğin yakın göğe bakalım orada öyle bir taht ve sahibi var mı? Yıldızlar, gök cisimleri şeytana atılmalık taşlar mı?

Sanırım bu foruma cahil cesaretinle, trollük yapmaya ve ateistleri eğlendirmeye geldin. Ben senin gibileri hiç eğlenceli bulmuyorum açıkçası her ne kadar diğer ateistler sizlerle eğlendiğini iddia etsede!.
Alt 16-09-2021, 16:03
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Balçık -> insan = bilimsellik.

@barlas' ın dediği gibi bu mantıkla "ölümsüz vampirler" de gayet bilimsel olsa gerek.

"yeryüzü tamamı ile allax' ın oluncaya dek, fitne(islam dışında inanç) kalmayıncaya dek onlarla savaşın, öldürün... allax canlarınızı, mallarınızı, cennet karşılığında satın almıştır." sözde ayetlerine rağmen bunları iddia edebilmesi için birisinin ya tam ahmak olması gerekir. Ya da karşısındakileri kandırabileceğini sanan bir insan müsvettesi olması gerekir.

Dolayısı ile, bir ışidci, taliban kadar düşmana saygıyı hak etmiyorsunuz.

Onların müslüman ilkeleri, kitap doğrultusunda, hareket ettikleri görülüyorda. Sizin bidattan başka hiç bir numaranız görülmüyor...
Siz bu cüreti nereden alıyorsunuz? Bir ürünün orjinalini taklitle bozup(bidat) cafcaflı ambalajla örtüp, milleti kandırma hakkını nereden buluyorsunuz? E şimdi ben yargıç olsam ve bana bir talibanı, senin gibi birinin ellerini ayaklarını çarprazlama kesmişliği cinayeti ile getirseler. Ve buna islam fıkhı ile hüküm ver deseler. Niye tutukladınız ulan bunu der geçerim yani...

Hep diyorum... Siz müslimansanız, bende uzaylıyım... Hatta başka evrenden ana rahmine düşerek geldim dünyaya...
Alt 25-08-2023, 11:14
FMall FMall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Thank you for sharing

Önerilen Siteler