Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-10-2007, 13:39
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Re: UFO Heyecanı...

oysa daha hiç bilmediğimiz Ay ın karanlık yüzünden bahsetmedik bile ve insanların özelliklede süper güçlerin neden 50 yıldır aya gitmediklerinden hiç bahsetmeyelim...
Alt 07-10-2007, 13:41
HarunKAHYA HarunKAHYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

".İnsanlar gerçeklere değil inanmak istediklerine inanırlar. Bu her zaman böyledir,"

yaw bu leziz bi laf..Ben acaba bu lafı -imza- yapsammı?

sn.sirius hayatı özetlemişsin bir cümlede... gerisi hoş ve boşş..

Sadece kendini akıllı sanan salaklara bayılıyorum..
Onlar olmasaydı hayatımız ne kadar renksiz olurdu..
A.Einstein (Yaw benim böle bi lafım yokk..kim uydurdu bunu.. )http://image.donanimhaber.com/image....miley/hiho.gif
Alt 07-10-2007, 13:44
Üye Değil

SİRİUS-B";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili özgür beyin eric von daniken araştırmasını yaptı kitaplarını yazdı ve insanların önüne sürdü...bu konuları araştıran ne ilk nede sonuncu kişi kendisi...İnsanlar gerçeklere değil inanmak istediklerine inanırlar. Bu her zaman böyledir, ben şahsen uzaylılarla iç içe yaşadığımıza inanıyorum ve onların çok çoookkkk önceden beri bu dünyayı bizlerle paylaştıklarına ve gelen ufolarında bizim gezegenimizinde dahil olduğu güneş sistemindeki bazı gezegenklerdeki üsleren geldiğine inanıyorum, satürn ün etrafındaki en az bir uydunun da yapay olduğuna inanıyorum buda benim inancım size ne kadar saçma gelirse gelsin....
thunderpoint";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili özgür-beyin,

O görüntülerin düzmece olduğunu düşünebilirsin bu çok doğal çünkü bu hep böyle oluyor. Tanık olana kadar bu tepkiler veriliyor.

Bir gece saat 03.30 da beni telefonla uykumdan uyandıran danışmanım " Şu anda iskele üzerinde ışıklı bir cisim salınıyor ve inanılmaz haraketler yapıyor. Birden kilometrelerce yükseğe spiral tırmanışlar yapıyor, sonra tekrar iniyor. Bu güne kadar sana inanmamıştım ama bundan sonra inanıyorum." demişti.

Ayrıca para kullanıyorlar mı bilmiyorum. Ve de ayrıca gece gündüz farketmez gökyüzüne bakınca -takımyıldızlar dahil- bütün parlak şeyleri ayırt edebilirim. Ve daha da ayrıca bizler de birer UZAYLI'yız..

Sevgiler...
Yahu burada "Uzaylı" çok.Bir de uzaylılar grubu mu kursak ?
Mustafa Topaloğlunu istemem ama *

Şaka bir yana ben bu SİRİUS-B ye kanım neden ısındı deyip duruyorudm.
12-15 yaş arasında sabaha karşı 02-03 sularında balkona çıkar beni alıp götürecek bir ufo bekler dururdum.
Eskisi kadar yoğun olmasa da hala arada bir bakarım gökyüzüne.Ben de inanıyorum "Uzaylılara"
Ama Aksaray'a kadar gelip Taksime çıkacaklarına inanmıyorum *
İstersen maximus'a sor *
Alt 07-10-2007, 13:45
Üyeliğini Sonlandırmış

Ay'ı Dünya'ya Kim "Uydu"rdu ?
Peki Ay nereden gelmis olabilir? Bir NASA dökümanında "Bu en büyük bulmacadır" deniyor. NASA bilim adamlari, kesin bir çözüm olmadığını açıkça söylüyorlar, çalışmalar var, bilgiler, olaylar var ama henüz kesin cevap yok.
Günümüzün bilim adamlarının genelinde, uygun bir kuram henüz bulunamadi. O zaman genelde bakabileceğimiz yaklaşımlar vardır; eğer Ay evrenin bir yerinden gelmişse bunu bir gün öğreneceğiz. Apollo yolculukları öncesinde, Nobel ödüllü Dr. Harold Urey ve bir grup bilim adamının inandıklarına göre; "Ay kozmosun bir parçasıdır ve Ay'da yabancı bir uygarlığın izleri bulunacaktır. Ay'a ayak basmamız ve bilgi toplamamız Mars'a, Venüs'e veya asteroidlere ayak basmamız kadar önemlidir." Urey şöyle diyordu; "Dünya'yı ve Ay'ı toplarsanız bütün olarak hemen hemen uzaydaki herhangi bir cisim olarak düşünebilirsiniz. Bu kadar yoğun bir materyalden dev bir kitle oluşur ama dünyanın yoğunlugu bu kadar büyük bir cismin olmasi gereken yoğunlukta değildir, yoğunluğumuz daha küçük bir cisme aittir, göründüğü kadarıyla Ay ve Dünya'nın tek bir cisim olmasını kabullenmek bugün için olanaksızdır."
12 Maymun sorusu...
Sorular çok sayıda ve önemli görünüyor; Şimdi bunları ve bazı açıklamaları alt alta dizelim;
1. Ay, dünyadan daha yaşlıdır, öyleyse kökeninin başka bir yer olması mümkündür.
2. Niçin bazi bilim adamlari, Ay taşlarının 20 milyar yıllık olduğunu iddia ediyorlar. Yani dünyadan daha eski...
3. NASA, bir Ay kayasının 5.3 milyar yıllık olduğunu saptadı
ama bu Günes Sistemi öncesine ait bir tarihti.
4, Önemli bilim adamlari ve Ay uzmanları, Ay'dan getirilen elementlerin dünyadakilerden daha eski olduğunu belirlediler ama neden resmen açıklamadılar
5. 40 Ay tasinin en azindan 7 milyar yıllık oldukları belirlendi, bu tarihleme dünyadan ve güneşten iki kez daha eskidir.
6. Buna karsin Ay'ın yüzey toprağı, Ay taşlarından daha eskidir. Farklılık nereden geliyor
7. Bir grup bilim adami Ay'ın yıldızlararası bir yerde yapıldığı görüşündeler ve dünya tarafindan yakalandığını düşünüyorlar. Ama bu nasıl olabilir
8. Neden bazi bilimciler, Ay'ın içinin yoğunluğunun yüzeyden farkli oldugu düşüncesindeler. Gerçekten Ay'ın içi boş olabilir mi? Ve bu biliniyor mu?
9. Niçin Ay'ın 8 mil üstünde, yüksek dozda radyoaktivite var, bu elementer olarak doğal mıdır?
10. NASA tarafindan 100 millik bir alana yayılmış su buharı saptandı ama Ay'da su olmadığı biliniyor. Bu gizem, Ay'ın yapay olduğu anlamında mı?
11. Ay'ın çok eskiden sıcak olduğu ileri sürülüyor ama bunu dünyadaki benzerleri gibi kanıtlayan bir kanıt bulunmuş değil. Bu çelişki henüz açıklanamadı.
12. Sonuç, Ay'la ilgili neden bu kadar çok cevapsız soru var ?

Bunlara karşı şunları söyleyebilirmiyiz ?1. Ay, hem dünyanin doğal uydusu olamayacak kadar büyük, hem de çok uzaktadir.
2. Ay, olmasi gerekenden daha düzgün bir yörüngeye sahiptir.
3. Ay kraterleri çok fazla ve garip bir biçimde yüzeyseldir.
4. Ay'ın dünyaya bakmayan yüzü çıkıntılı veya kamburdur ve Güneş Sistemi'nde onun gibi gezegenine tek yüzünü gösteren bir başka uydu yoktur.
5. Ay ölçümlemeleri çok fazla demir olduğunu gösteriyor.
6. Ay toprağı, Ay kayalarından çok daha yaşlıdır.
7. Ay'ın bileşimi, dünyadan farklıdır.
8. Doğa kanunlarına aykırı olarak, ağır metaller yüzeydedir.
9. Ay'da önceden eriyik olan metaller yoktur.
10. Ay dev bir gong sesi çıkarmaktadır ve yörüngede dönerken titreşmektedir.
11. Ay bir moloz yığını gibi gözükmektedir.
12. Ay, periyodik olarak sarsılmaktadır, bu bize düzenli bir sismik aktiviteyi gösteriyor. Sismik dalgalar sanki tek bir kütleymiş gibi tüm yüzeyi dolaşabiliyorlar.
13. Dünyadan bakıldığında Ay, bir güneş diski gibidir yani tutulmalarda güneşi tam olarak kapatır, ne biraz küçük veya büyüktür sanki büyüklüğü güneşi örtmek için ayarlanmıstır.
14. Eger Ay, dünya tarafindan yakalanmışsa, bunun sonu gelecek ve Ay yine uzaklaşıp gidecektir.
15. Normalde Ay'ın çizdigi yörünge, dünyanin ekvatoral çemberiyle karşıt olmalıdır, ama Ay garip bir şekilde dünyanın yaptığı gibi, güneşe bağımlı bir yörünge çizer.
16. Her ne kadar Ay volkanların ölü olduklari söyleniyorsa da, yüzyillardır Ay'da garip ışıklar, parlamalar görülmekte ve hala izlenmektedir.
Bunlarin sonucunda Ay'ın yapay bir transformer dünya olduğu söylenebilir veya iddia edilebilir. Ay'da bir yaşam olduğu ile ilgili bir belirti veya iz bulunamamıştır ama dünyadaki volkanik küllere benzeyen Ay toprağı veya tozu üzerinde yapılan deneylerde bitkisel yaşama elverişli olduğu anlaşılmıştır. Ama ortada böyle bir yaşam yoktur; marjinal iddialara göre Ay, UFO'ların üssüdür veya kullandıklari özel bir araçtir ama bu da bir iddiadan öteye gitmemektedir. Yüzeyde zaman zaman garip ve geometrik sekiller görülmüş ama bu görüntüler ya hemen kaybolmuş, ya da bir daha görülememistir.
Yine dünya dışı bir anlaşma mı ?
2001 Uzay Yolu Macerasi "A Space Odyssey" filmini hatırlarsınız; filmin temel objesi dev bir monoloit yani taş bir bloktu.Arthur C.Clarck'ın bu ölümsüz ramanında ve de filminde monolit ,insanliğa yol gösteriyordu.
Ranger Krateri yakınında benzer bir monolit birkaç kez görüldü ama sonra kayboldu; derken başka yerlerde yine görüldü ama onlar da kayboldular. Adi gizli tutulan bir NASA görevlisinde" aldığı fotografı kanıt olarak gösteren araştırmacı George Leonard. yine ayni kraterin yanındaki dev taş bloğu gösterdi; resim çok netti ve üzerinde Y ve Z harflerine benzer şekiller vardı. Leonard şöyle diyor; "Ay, UFO'lara aittir, bizi Bronz Çagi'ndan beri izliyorlar, politikalarımızı ve savaşlarımızı gözlemliyorlar; aslında dünya üzerinde birçok iz bırakmışlardı. Ranger 7'nin fotografları bunları gösteriyor."
Alt 07-10-2007, 13:50
HarunKAHYA HarunKAHYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sn. sirius vallahi szi alemsiniz... başta sn. okinono burada çok gizli mizah yazarları, senaristler var herhalde.. Bu siteyi gittikçe daha çok seviyorum.. Son yazının giriş cümlenizde harika bir ironi vardı..

"Ay'ı Dünya'ya Kim "Uydu"rdu ? "

abi valla *Ayı ben " UYDU" rmadım... *

Pazarımızı neşelendirdiniz, sağolunuz.

Sadece kendini akıllı sanan salaklara bayılıyorum..
Onlar olmasaydı hayatımız ne kadar renksiz olurdu..
A.Einstein (Yaw benim böle bi lafım yokk..kim uydurdu bunu.. )http://image.donanimhaber.com/image....miley/hiho.gif
Alt 07-10-2007, 14:03
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili sirius , olay hadis ve ayet tartışmalarına dönmeden ,şunu bir daha söyleyeyim. EVRENDE TEK olmamız
mümkün değil. Bu muazzam büyüklükte bir düzenekte, sadece bizim olmamız ''ihtimal hesaplarınada''aykırı
fiziğede, her şeye aykırı.
Benim inanmadığım (bu inanma, lafınıda hiç sevmem ya) sizin anlattığınız, karakteristik uzaylı abiler.
Yok gözlem yapıyorlarmış, yok alıştırıyorlarmış. böyle bir saçmalık olurmu?
Eğer uzaylıları anlayacak kadar zekamız yoksa ,zaten boşuna geliyorlar. Çünkü karşılarında bir embesil ordusu var. *Yok öyle değilse, ölmeden önce ,en azından CARL SAGAN'la bir görüşüp durumu *izah edebilirlerdi.
CARL Saganda bizi aydınlatır, belkide şu an galaksiler arası ,bir *futbol turnuvasına bile katılabilirdik

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 07-10-2007, 14:19
Üyeliğini Sonlandırmış

özgür beyin kardeşim sen cafe de yazdığım İssac asimov un "Ahmaklar" isimli kısa hikayesini bir daha okusan iyi olur.

* *Harun kahya biraderim...evet ay uydurulmuş bir uydudur ve dünyanın ilk uydusuda değildir.

Bazi bilgiler :

Ay in kütlesi Dünyanin 81 de biri kadardir ve bir gezegen uydusu olabilmek icin cok büyüktür.

Günes sisteminde baska örnegi yoktur.

Düzenli takvimin olusmasini saglamis.

1968 senesinde yapilan uluslararasi bir anlasma ile Ay i ve uzayi hic kimse sahiplenemez yani Ay hickimsenin mali degil isteyen gidebilir.

Günes isiginin vurdugu yerde sicaklik 102 derece gölgede ise -157 derecedir.

Ay kendi ekseni etrafinda her Ictima ayinda bir kere döner ,dönme müddeti dünya etrafindaki ortalama devir müddetine tamamen esittir , bu dikkat cekici zamanlama ayin dünyaya sürekli ayni yüzünü göstermesine sebep olur.

Linne Krateri farkli zamanlarda büyük , kücük , parlak ve karanlik olarak görülmüstür.Hatta bazen de tamamen kaybolmustur.Astronomlar bunun nasil oldugunu hala acikliyamiyor.

Rizedeki ufo yu görünce aklıma şunlar geldi : * *

Tevrat-Çıkış bölümü"Tanrı onlara yolu göstermek için bir bulut içinde gündüzden yola çıktı; hem gece hem gündüz yolculuk edebilmeleri için gece de ateş şeklini alıp onlara ışık veriyordu.” Burada birçok araştırmacı çok net bir uçan daire tasviri yapıldığını görmektedir..
* Yine Tevrattan satırlar;"“Ve Rab Musa’ya dedi: İşte meleğim senin önünde yürüyecek.” (57.A.2:32/33-4)
Şimdi çöl ortamında ilginç bir sahneyi, Bir Tanrı bulutunun önünde gerçekleşen tapınma olayını izleyelim:
“Ve vaki olurdu ki, Musa çadıra çıktığı zaman, bütün kavim kalkar ve herkes kendi çadırının kapısında dururdu. Ve Musa, çadıra girdiği zaman bulut direği iner ve çadırın kapısında dururdu ve Rab Musa ile söyleşirdi. Ve çadırın kapısında duran bulut direğini bütün kavim görürdü ve bütün kavim kalkar ve herkes kendi çadırının kapısında secde ederdi"...
Alt 07-10-2007, 14:21
-Maximus- -Maximus- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bizimde içinde bulunduğumuz samanyolu galaksisinde yaşam olmadığı, olamayacağı çok
net ve açık bir şekilde bilinmekte, bahsi geçen ziyaretçiler samanyolu galaxsinin dışından
bir galaksiden geliyorlarsa inanılmaz gelişmiş olmaları gerekir, yani daha açıkcası ölüm
yokolma meselesini halletmiş olmaları gerekir, bizimkine benzer bir yaşamları varsa,
doğduğu gün gemiye binip gelse 200 -250 yılda ancak dünyada olur, e buda mümkün
olamayacağına göre ufo lar sadece hayatımıza renk katan güzel yalanlardan ibaret.

yükseldikçe, uçma bilmeynlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır
Alt 07-10-2007, 14:23
Üyeliğini Sonlandırmış

" Bize en uzak galaksilerden daha uzak, ama ayağımızın başparmağından daha yakın evrenler vardır"

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * (Adını hatırlayamadığım bir japon bilimadamı söylemiş)
Alt 07-10-2007, 14:51
Üye Değil

Bir şeye inanmakla inanmamak arasında bir fark olmadığını anlamamız lazım.

Önerilen Siteler