Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-09-2009, 23:03
Sapiens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sapiens Sapiens isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

demir_tunc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mesela arageçiş fosili olmadığını kanıtlıyım. Tek bir öneği bile olmadığı için yok. kambriyeni herkes kabul ediyor ve canlılar kusurs bir şekilde bir anda var olmuştur. nesini kanıtlıyım arkadaşım. sen arageçiş fosili varsa onu göster. EVRİM DİYE BİŞEY YOK.
Vaaayyy, Rambo yine sahaya girmiş...

demir_tunç, boş konuşmalarını önleyebilmek için cahilliğini yüzüne kaç defa daha vurmamız gerekiyor acaba?

Sana bir sürü ara fosil gösterdik, hala utanmadan, "ara fosil yoktur" diyebiliyorsun. Sen ara fosilden ne anlıyorsun, nasıl birşeyler görmeyi umuyorsun, önce bunu bize bir anlatıver, ondan sonra seninle ara fosil diyoloğuna girelim.

evrimciler videodaki kızın tesadüfler eseri olduğunu iddia ediyorlar. çok komik bu kızın tek bir kaş teli bile tesaüfen oluşamaz.
Senin gibi cahiller böyle boş boş konuşmasın diye uğraşıyoruz ama okumadığın, okumuş olsan bile anlayamadığın için aynı teraneyi tıngırdatıp duruyorsun. Oku bakalım, evrim herşeyi tesadüfle mi açıklar, yoksa başka şeyler de mi varmış...

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=12166

Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?
Alt 01-09-2009, 23:57
tensiz.denek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tensiz.denek tensiz.denek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

tensiz.denek - MSN üzeri Mesaj gönder

Sapiens´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Senin gibi cahiller böyle boş boş konuşmasın diye uğraşıyoruz ama okumadığın, okumuş olsan bile anlayamadığın için aynı teraneyi tıngırdatıp duruyorsun. Oku bakalım, evrim herşeyi tesadüfle mi açıklar, yoksa başka şeyler de mi varmış...
Boşuna uğraştığımızı söyleyerek boşuna uğraşıyosun sayın Sapiens. demir_tunc tan evrim konusunda okuyup birşeyler öğrenmesini beklemek TESADÜFi rüzgarlar sonucu TESADUFİ bir hurdalıkta metal parçalarının TESADÜFEN toplanıp uçabilir bir boeing 737 uçağını oluşturmaları kadar büyük bir TALİHSİZLİK olur.

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]
Alt 02-09-2009, 09:41
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

doğada canlı olşturan bir mekanizma yok arkadaşlar. canlıları birbirine dönüştürecek de bir mekanizma yok. arageçiş fosili yok. dna ya sadece mutasonlar etki ediyor yararlı mutasyon örneği yok. canlılarda bilgi var mutasyon canlya bilgi eklemez. ayrıca evrimciler sürekli mutasylardan bahsediyor. doğada sürekli mutasyon diye de birşey yok. doğada mutasyon olmuyor ki. tesadüfen bilgi oluşmaz. kambriyende canlıların çoğu birden birden bire var omuştur. yani yaratılmıştır. canlılardaki olmazsa olmaz özellikler de olmasa da olur özellikler de evrimi çürütür. olmazsa olmaz özelliklerin bir anda oluşması gerekir ama doğada bir anda organ oluşturan bir mekanizma yoktur. olmasa da olur özelliklerin oluşması , örneğin insandaki kaş gibi; evrimin mantığna terstir. çünkü evrim yani şuursuz atomlar estetikten anlamaz ve kaş gibi insan yüzünü değiştiren bir öğeyi kendi kendilerine ekleyemez. evrimin mantığına göre de böyle bir şeye zaten gerek yokrtur. çünkü hayati değildir.

DemirTunc, bozuk plak gibi aynı şeyleri çalıp çalıp duruyorsun. Tutturmuşsun kambriyen devrinde canlılar birden ortaya çıktı diye başka birşey demiyorsun. Kaç kere sana açıkladık senin anladığın anlamda bir anlamda ortaya çıkış yok diye ama sen büyük bir gayretle anlamamazlıktan geliyorsun.

Kaşlar insanlar için önemlidir evrimlede ters değildir. Sana kim kaş sadece estetik olsun diye var değiller. Kaş göz alından gelen terlere karşı gözü korumaktadır.

Eğer insanlarda kaş hiç bir zaman olmasaydı, insanlar gözlerinin üstünde kıl olmasını hiç estetik bulmayacaklardı.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 02-09-2009, 14:07
oldschool oldschool isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

http://www.timsah.com/Kucuk-kizdan-j...es/d0Vrdx7mrnS

evrimciler videodaki kızın tesadüfler eseri olduğunu iddia ediyorlar. çok komik bu kızın tek bir kaş teli bile tesaüfen oluşamaz.

Bu arada üstteki arkadaş. söylediklerini kanıtlasın demiş. Mesela arageçiş fosili olmadığını kanıtlıyım. Tek bir öneği bile olmadığı için yok. kambriyeni herkes kabul ediyor ve canlılar kusurs bir şekilde bir anda var olmuştur. nesini kanıtlıyım arkadaşım. sen arageçiş fosili varsa onu göster. EVRİM DİYE BİŞEY YOK.
benim burada herhangi bir iddiam yok. sadece öğrenmek ve anlamak için takip ediyorum. ama siz arada bir foruma girip evrimin falan kanıtı yoktur, falan şey tesadüfen olmaz gibi sadece kuru iddialar yazmışsınız. ben biraz daha net açıklamalar bekliyorum.
Alt 02-09-2009, 23:29
İvan Karamazov İvan Karamazov isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

oldschool´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
benim burada herhangi bir iddiam yok. sadece öğrenmek ve anlamak için takip ediyorum. ama siz arada bir foruma girip evrimin falan kanıtı yoktur, falan şey tesadüfen olmaz gibi sadece kuru iddialar yazmışsınız. ben biraz daha net açıklamalar bekliyorum.
daha çok beklersin biz onu öyle kabul ettik
Alt 13-09-2009, 17:01
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ki adi kaşın insanın yüzünden gelen terlerin gözüne girmesini engellediğini yazmışsın. bu insanın hayatta kalmasıyla alakalı bir durum mu? çok ince bir detay. şursuz atomlar buna nasıl karar verir? Şefkat sahibi Yüce Allah aşları yaratmıştır. Ara fosil diy gösterdiğiniz şeyler tam kusursuz canlılar. tam kusursuz canlılarsürekli birden bire dna larında yaşanan dev dedğişimlerle birbirlerine döüşemezler. bunu mutasyonlar hiç yapamaz. iki canlı arasında ikisine de benzeyen cnlılar olmalı. olmadığıiçin zaten 150 seneditr yapılmayan sahtekarlık kalmadı. kendinizi kandırmayın.bu akşam evrimle ilgili tartışmak isteyenleri saat 21.00 de sohbet odasında cafeye bekliyorum. 13.09.2009 doğruları gerçekten görmek isteyen kişileri bekliyorum. sırf Allah ı reddetmek için eski sümerlerin efsanelerini körü körüne kabul etmek istemeyenleri bekliyorum.

Canlılıkta bilgi vardır. ve bilgi tesadüfen oluşmaz. doğada bilgi üreten ve bunu uygulayan bir mekanizma yoktur. bilgi olan bir yerde bilgi sahibi vardır. O da Alemlerin Rabbi olan ve örnek edinmeksizin tüm evreni yaratan Yüce Allah tır.
Alt 14-09-2009, 00:48
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ki adi kaşın insanın yüzünden gelen terlerin gözüne girmesini engellediğini yazmışsın. bu insanın hayatta kalmasıyla alakalı bir durum mu? çok ince bir detay. şursuz atomlar buna nasıl karar verir? Şefkat sahibi Yüce Allah aşları yaratmıştır. Ara fosil diy gösterdiğiniz şeyler tam kusursuz canlılar. tam kusursuz canlılarsürekli birden bire dna larında yaşanan dev dedğişimlerle birbirlerine döüşemezler. bunu mutasyonlar hiç yapamaz. iki canlı arasında ikisine de benzeyen cnlılar olmalı. olmadığıiçin zaten 150 seneditr yapılmayan sahtekarlık kalmadı. kendinizi kandırmayın.bu akşam evrimle ilgili tartışmak isteyenleri saat 21.00 de sohbet odasında cafeye bekliyorum. 13.09.2009 doğruları gerçekten görmek isteyen kişileri bekliyorum. sırf Allah ı reddetmek için eski sümerlerin efsanelerini körü körüne kabul etmek istemeyenleri bekliyorum.

Canlılıkta bilgi vardır. ve bilgi tesadüfen oluşmaz. doğada bilgi üreten ve bunu uygulayan bir mekanizma yoktur. bilgi olan bir yerde bilgi sahibi vardır. O da Alemlerin Rabbi olan ve örnek edinmeksizin tüm evreni yaratan Yüce Allah tır.

Demir tunç , çok sıcak havalarda ya da çok fazla vucud olarak çalıştığın vakit aşırı ter gözüne gelmedi mi? Terden gözün hiç yanmadı mı? Kaşlar terin göze zarar vermesini engelleyici görevi vardır.

Şu şuursuz atomlar mantığından vazgeç. Dinde Tanrı yapmıştı buna karşılık Evrimde de biri yapmalıdır diye bir mantık olamaz.

İlk başta Allah estetik olsun diye kaşları yaptı şimdi de dersin gözü terden korumak için kaşları yaptı. Peki Allah başta neden alından terlemeyi engellemedi de onun yerine kaşı yarattı. Bu aynı bir heykeltraşın heykel yaparken heykelin bir yerinde hata yapar tabi geri dönemeyeceği için hatasını başka bir şekil yaparak örtmeye çalışır. Bu örtpasa da estetik olsun diye yaptım der.

Hala Harun Yahya Mitolojik ara geçiş fosilini arıyorsun. Eğer evrim türler arasında geçiş zıplamalar ile olur dediğin tarzda ara fosil arana bilirdi fakat daha önce defalarca dediğimiz gibi evrim yavaş yavaş ilerler. Canlılar arasında geçişler ufak ufak değişimler ile olur.

Canlı sohbet davetini neyazık ki şimdi gördüm.Arkadaşıma yemeğe gitmiştim. Eğer başka bir zamanda olursa hiç çekinmeden bu konuyu senle tartışmaya açığım.

Bu arada Eski Sümer efsanelerine körü körüne kabul etmek istemeyenleri çağırmışsın Bu efsanelere körü körüne inananlar dindarlar değiler mi?

Demir Tunc hala takılmış plak gibi aynı şeyleri söylemekten vazgeçmelisin.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 14-09-2009, 01:22
matillda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
matillda matillda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

EVRİM KURAMI:
bir takım insanlara tüm insanlığın bir adam ve bir kadının önce birbirleriyle,sonra çocuklarıyla, sonra da kardeşlerin kendi aralarında çiftleşmeleriyle ürediğine inanmaktan daha mantıksız gelebilen bir bilimsel gerçek.

kuşku aramızda bir dil oldukça, her sözcük ayrı çoğalacak beyin kıvrımlarımızda. kuşku aramızda bir dil.
Alt 14-09-2009, 20:46
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuran da böyle bir ayet yoktur. Allah ayette topluca inin yeryüzüne diyor. o ancak evrimin iddiası olabilir. ilk oluşan insan dişisi de oluşunca onunla çiftşecek sonra da mecburen çocuklarıyla. Evrim bu şekide olmak zorunda. Ama Allah ayette ""Oradan tümünüz inin"(2/38) şeklinde buyurarak evrimin mecburi sonucu olan ensest ilişkinin yaşanmadığını bize bildirmiştir.
Alt 14-09-2009, 23:46
matillda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
matillda matillda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

adem ve havva??
inenler kimler? bu mecburiyette neyin nesi?
malzemeden tasarruflu bir stretejiyi allaha hiç yakıştıramadık. çok fena kınıyorum kendisini

kuşku aramızda bir dil oldukça, her sözcük ayrı çoğalacak beyin kıvrımlarımızda. kuşku aramızda bir dil.

Önerilen Siteler

Etiket
evrim teorisi, hezeyan, zırva

Başlık Düzenleme Araçları
Stil