Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-12-2009, 22:50
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Fatihcrs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben kendi bildiğime doğru diyorum siz kendi bildiğinize öldüğümüzde tüm gerçekleri göreceğiz ve sizler bu şekilde giderseniz zarara uğrayanlardan olacaksınız bakın Ahiret hayatında geri dönüş yoktur tövbe bile kabul olmaz Azrail (a.s) size uğramadan hak yolunu bulmanız dileğimle

Harun Yahya'ya bugün deli diyen ruh hastası diyen şahıslar Yarın onun Tırnağı olmak isteyecekler bu lafımı unutmayın...
Ben kendi bildiğime doğru diyorum gibi bir saçmalık olamaz.Bana doğru gibi geliyor denilebilir ancak.2+2=5 diyen ve buna doğru diyen biri nasıl biridir?Ancak "bence doğrudur" diyebilir ve başkalarınıda buna ortak etmek için çaba harcar.Video hazırlar mesela.O başkalarıda deynekçisi olurlar o kişinin.

Öldüğünde göreceğin bir şey olmaması korkusu ile nasıl şekillenmiş bu düşüncelerde nasıl ele geçirmişler gencecik (yazımınızdan ve konulara bakışınızdan cidden genç olduğunuz anlaşılıyor, hatta eğitim durumunuz bile.) beyinleri.

Ölümden sonra hayat sadece Kur-an'da değil ölümden korkan her kavimin bir Tanrı yaratıp, cennet şekillendirmesinde vardır.(En ilkellerde bile).Bu aciz fikirin tek amacı destekçi toplamak ve rant sağlamaktır.Sana aciz fikrinle başarılar diliyorum.

fatihcrs Diyor ki
Dileseydi senin halin nice olurdu ne yapacaktın dilemediyse bu hem sizin için hem tüm Kainat içindir Elbet vardır bir Hikmeti Sen ne bileceksin...
Bir Tanrı daha aciz düşünülüp tasarlanamazdı.Tebrik ediyorum.

fatihcrs Diyor ki
Sizin safsata dediğiniz şeyin gün gelecek size azabı dokunacak ama bizim safsata dediğimiz şeyin bize hiçbir zararı dokunmayacak Allah herkesin günahını Dünya da Haşr etseydi Dünyada İnsan kalmazdı...

Keşke Turan Dursun anlatabilseydi siz onun yok olduğunu sanıyorsunuz ama o şimdi azap içindedir ve sizin sayenizde de azabı kat kat artmaktadır.
(En doğrusunu Allah bilir.)

Umulur ki doğru yolu bulasınız...
Gölge etme başka ihsan istemez.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu AerA tarafından (31-12-2009 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.
Alt 31-12-2009, 22:51
Fatihcrs Fatihcrs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sizin safsata dediğiniz şeyin gün gelecek size azabı dokunacak ama bizim safsata dediğimiz şeyin bize hiçbir zararı dokunmayacak Allah herkesin günahını Dünya da Haşr etseydi Dünyada İnsan kalmazdı...

Keşke Turan Dursun anlatabilseydi siz onun yok olduğunu sanıyorsunuz ama o şimdi azap içindedir ve sizin sayenizde de azabı kat kat artmaktadır.
(En doğrusunu Allah bilir.)

Umulur ki doğru yolu bulasınız...

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 31-12-2009, 23:03
Üye

Eğer kalp kırıcı bir lafım olduysa özür dilerim bu kadar yazı yazmam sizin için üzüldüğümdendir...

Araştırmayı lütfen bırakmayın...
HY çok değerli bir insandır onun kıymetini herkes bilmez...
Onun kitaplarından ve videolarından da istifade ediniz...
Sizin için dua etmekten başka çaremiz yok...

Allah'ın rahmeti üzerinize olsun...
İyi akşamlar

Kaza ve Kaderi inkar edenin inkarı bile, bilki, Kaza ve Kaderdendir.www.evrimkomedisi.com
Alt 31-12-2009, 23:14
Kıdemli Üye

Eğer kalp kırıcı bir lafım olduysa özür dilerim bu kadar yazı yazmam sizin için üzüldüğümdendir...

Araştırmayı lütfen bırakmayın...
HY çok değerli bir insandır onun kıymetini herkes bilmez...
Onun kitaplarından ve videolarından da istifade ediniz...
Sizin için dua etmekten başka çaremiz yok...

Allah'ın rahmeti üzerinize olsun...
İyi akşamlar
Sevgili Dostum;

Ben mesleğim icabı bilimsel metot ile çok haşır neşir oldum.Hayatım labarotuarlarda geçti ve halen geçiyor.Bizler için değil kendiniz için üzülünüz.

Araştırmayı bırakmayın diyen şu afacana bakınız hele, azıcık araştırsan Nuh Tufanının Sümer efsanesinden kopyalandığını görürsün.(Ama orada Nuh değil Utnapiştim'dir karakterin adı ve Tanrılar, tufan göndereceklerini bildirip, her hayvandan ve sevdiği insanları bir gemi yapıp yanına almasını söyler.) Araştırma benim mesleğim.

Çok değerli insan dediğiniz kişininde Türkiye'ye ve Türkçeye "motor" kelimesini katmaktan başka elle tutulur bir şey yaptığı yoktur.Halen 2.Dünya Savaşında Almanlar Yahudileri öldürmedi, o fotoğrafların hepsi Yahudi montajı diyen bir insanın eserlerinden ,insan olan istifade etmez zaten.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu AerA tarafından (31-12-2009 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.
Alt 03-01-2010, 17:49
Üye

bak ddt hakkında şöyle bir yazı buldum iyice oku lütfen...

DDT bağışıklığı

Evrimciler, böceklerdeki DDT bağışıklığını evrimin delili olarak göstermeye çalışırlar. DDT bağışıklığı bakterilerin antibiyotik direnciyle aynı mantıkta gelişir. Ortada DDT'ye karşı sonradan kazanılmış bir bağışıklık yoktur. Böceklerin bazıları zaten her zaman DDT bağışıklığına sahiptir. DDT icat edildikten sonra, bu kimyasal maddeye maruz kalan böceklerden bağışıklık mekanizması olmayanların nesilleri tükenmiştir. Başta az sayıda olan bağışıklık sahibi bireyler zamanla çoğalmışlardır. Bunun sonucunda aynı böcek türü, tamamen bağışıklık sahibi olan bireylerden oluşmuş bir topluluk haline gelmiştir. Doğal olarak bütün popülasyon bağışıklık sahibi bireylerden oluşunca, DDT artık o böcek türüne etki etmemeye başlamıştır. Halk arasında bu olay "böceklerin DDT'ye bağışıklık kazanması" şeklinde yorumlanmaktadır.
Evrimci biyolog Francisco Ayala, "böcek zehirlerinin en kapsamlı türlerine karşı gösterilen bağışıklık, bu insan-yapımı maddeler böceklere uygulandığında, o böcek türünün çeşitli genetik varyasyonlarında açıkça vardı" diyerek bu gerçeği kabul eder.
Gerçekte evrimci kaynaklar bu konuda açık bir yanıltmaca sergilemektedirler. Özellikle de bu konuyu bazı popüler bilim dergilerinde zaman zaman gündeme getirerek, evrimin çok büyük bir kanıtı gibi sunmaktadırlar. Oysa böceklerdeki DDT bağışıklığının evrime delil sağladığı iddiasının hiçbir bilimsel temeli yoktur.

Alt 03-01-2010, 20:53
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili AerA,

Sabrını hayranlıkla izlerken, beyhude çabaladığını düşünüyorum. Yahu baksana adam fizik dünyayı elektrik sinyalleri ile algılıyoruz diye fizik dünya yoktur ama hiç bir şekilde anlayamadığımız metafizik-hurafe dünya vardır diyor. Bir de kendisi agnostik olan Einstein'e ait olduğunu idda ettiği uydurma alıntılar falan... Beyin 8.Derece yanık, kurtaramazsın bunu...
Alt 03-01-2010, 20:55
Kıdemli Üye

bak ddt hakkında şöyle bir yazı buldum iyice oku lütfen...

DDT bağışıklığı

Evrimciler, böceklerdeki DDT bağışıklığını evrimin delili olarak göstermeye çalışırlar. DDT bağışıklığı bakterilerin antibiyotik direnciyle aynı mantıkta gelişir.....

Evrimci biyolog Francisco Ayala, "böcek zehirlerinin en kapsamlı türlerine karşı gösterilen bağışıklık, bu insan-yapımı maddeler böceklere uygulandığında, o böcek türünün çeşitli genetik varyasyonlarında açıkça vardı" diyerek bu gerçeği kabul eder.

Gerçekte evrimci kaynaklar bu konuda açık bir yanıltmaca sergilemektedirler. Özellikle de bu konuyu bazı popüler bilim dergilerinde zaman zaman gündeme getirerek, evrimin çok büyük bir kanıtı gibi sunmaktadırlar. Oysa böceklerdeki DDT bağışıklığının evrime delil sağladığı iddiasının hiçbir bilimsel temeli yoktur.
Sevgili fatihcrs;

Mesleğim icaben antibiyogram testleri yapardım bir aralar.Aynı bakteri türünün bazı üyelerinin aynı antibiyotiğe karşı dirençli olması,sadece bazı bakterilerde ilgili enzim parçalarınn farklı oluşmasındandır.Bunun sebebi DNA modifikasyonudur.Çünkü enzimler DNA üzerinden sentezlenirler.Antibiyotik enzimleri inhibe ettiğinden öldürür bakterileri.Bu DNA modifikasyonları farklı genetik varyeteler doğurur.Ve bu genetik varyetelerde ilgili antibiyotiğe bağışıklık kazanmış olur.

Bakınız evrimci biyolog Fransisco Ayala, aynısını söylemiş.Lakin alıntıladığınız kaynak utanmadan lafı çarpıtmış.Çünkü sizlerin bir enzim sentezi, bir antibiyotik direncine kafa yormayacağınız bilinmekte.

Aslında bana cevaben yolladığınız yazı Evrim için bir kanıt niteliğindedir.Lakin kaynağınız bunu çarpıtmakla kalmamış birde antibiyotik direnci ile aynı mantıkla gelişir diyerek antibiyotik direncinide Evrim sınıflandırmasından çıkarmış.DNA modifikasyonu Evrimin ilk adımıdır.Ve bu türler içinde genetik varyeteler doğurur.(Fransisco Ayala'nın lafı burada kasten evrim aslında yoktur şeklinde çarpıtılmış.)

DDT bağışıklığı kazanmak için illaki DDTye maruz kalmaya gerek yoktur.DNA modifikasyonu gerekli olduğundan, bu ışımalarla sağlanabilir mesela.Aynı sivrisinek türünün içinde DNA'sı modifikasyona uğrayan etkilenmez DDT 'den.Yani kısaca "...o böcek türünün çeşitli genetik varyasyonlarında açıkça vardı".(Ayala benim söylediğim söylerken, bakınız kaynağınız nasıl çarpıtmış sözlerini).

Lütfen mantıklı bir yazı ile geliniz.Hatta bana bir şey göndermeden önce göndereceğiniz konu hakkında bilginiz olsun ki ,kaynağınız olayı çarptırınca sizde farkında olunuz.

Size ödev ;

1- Enzim sentezi
2- DNA replikasyonları ve mutasyonları
3- Antibiyotiklerin Bakteri enzimleri üzerindeki etki mekanizmaları
4- Mutant DNA nın antibiyotiğe ne şekilde direnç kazandığı

konularını çalışınız.Aksi takdirde her söyleyenin lafını vapurda simit bekleyen martı gibi yutarsınız.Birde utanmadan okumam için bana getirirsiniz.

Konu AerA tarafından (03-01-2010 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir.
Alt 03-01-2010, 23:21
Üye

Peki o bilim adamları yalan söylüyor bir kimyager doğru söylüyor öylemi peki Dünya da Müslüman bir çok kimyager var bunlar senin bu bulduğunun farkına neden varamamışlar acaba

Birde Müslümanlığı seçen bir çok Darwinist var.Sen onlardan daha zeki olduğunumu düşünüyorsun.Ayrıca Richard Dawkins neden bizi uzaylılar yarattı gibi bir olasılıktan bahsediyor bu ispatları gösterse ya...

Alt 04-01-2010, 15:33
Üye

Ayrıca sorduğum soruya cevap bekliyorum

Harun Yahya diyorki İslam birliği yakın bir zamanda kurulacaktır.Bunuda Hadislere ve Ayetlere dayandırıyor Eğer bu dediği gerçek olursa ona karşı ve islam dinine karşı düşüncelerinizde değişme olacakmıdır yoksa ona da birşeyler uyduracakmısınız...

Alt 04-01-2010, 22:48
Kıdemli Üye

Peki o bilim adamları yalan söylüyor bir kimyager doğru söylüyor öylemi peki Dünya da Müslüman bir çok kimyager var bunlar senin bu bulduğunun farkına neden varamamışlar acaba

Birde Müslümanlığı seçen bir çok Darwinist var.Sen onlardan daha zeki olduğunumu düşünüyorsun.Ayrıca Richard Dawkins neden bizi uzaylılar yarattı gibi bir olasılıktan bahsediyor bu ispatları gösterse ya...
yazık sana fatihcrs ;

Müslüman kimyager yada bilimadamı yada her ne fasa fiso ise, bizim baktığımız gözle bakmıyor ki olaya.O evrimi zaten yok sayıyor.Bu sebepten ne görse Allah yarattı diyor.Buna antibiyotik direncide dahil.DNA modifikasyonuda dahil.

Müslümanlığı seçen darwinist olabilir.Çünkü Evrim Teorisi dinle alaklı değil.İlk yaratılış ile alakalı değil.Teori DNA modifikasyonları ile oluşan varyetelerin türleşecekleri ile alakalı.

Evladım sen Evrim Teorisinin tam olarak ne dediğini dahi bilmeden bana ahkam kesmeye uğraşıyorsun ki cidden, bu yazdıklarını okuyanların gözünden, her an düşüyorsun.

Dawkins bu ispatları biliyor fatihcrs.Lakin ilk yaşamsal molekülün nereden nasıl geldiği Evrim Teorisini alakadar etmez.Kendisine sorulan bu soruya "Ne bileyim ben" demek yerine, hafif alaylı bir biçimde uzaylılar diyor.Sende gerçek zannediyorsun elde ki video parçasından.Tamamını izlemeni tavsiyeni ederim.Tanrı fikrinin bir uzaylı fikrinden daha akılcı olduğunu kimse iddia edemez.Tersi düşünülürse ;Uzaylı fikri, bir Tanrı fikrinden daha mı saçma?

fatihcrs Diyor ki
Ayrıca sorduğum soruya cevap bekliyorum

Harun Yahya diyorki İslam birliği yakın bir zamanda kurulacaktır.Bunuda Hadislere ve Ayetlere dayandırıyor Eğer bu dediği gerçek olursa ona karşı ve islam dinine karşı düşüncelerinizde değişme olacakmıdır yoksa ona da birşeyler uyduracakmısınız...
Sorduğun soru şayet Dawkins meselesi ise yukarıda anlattım.

Sevgili fatih İslam birliği bir hayal evladım.Turancılık gibi.Hiç bir türk kökenli olduğu söylenen ülke tek bir çatı altında toplanmak istemiyor.Hepsi kendi bağımsızlıklarını kendi ülke bayrakları altında yaşamak istiyor.Bunu Türki Cumhuriyetlerden gelen arkadaşlarla okulda çokça konuşmuştuk.

İslam birliği hayaline gelince;

Peygamberin torunlarını Müslümanlar kılıçtan geçirdi ve zehirledi.3 Halifeyi yine Müslümanlar öldürdü.Yaşarken kendilerine Muhammet tarafından cennet vaat edilen Ali ve Ayşe Cemel olayında birbirine girdi, binlerce ölü vardı.Yani evladım bu kafa yapısına sahip müslümanlardan ne birlik olur, ne beraberlik.Her biri namazı farklı kılıyor, abdesti farklı alıyor, kimi şii - kimi sünni.Her biri birbirinin meshep imamını yalancılıkla suçluyor.Nerede birleşecek bunlar?Okuduğun HY bu gerçekliklerden bahsetmiyor herhalde.

Ayrıca ne demek "bunada bir şey uyduracakmısın ?"
Evladım ben eldeki madde doğrultusunda konuşup çiziyorum hep.Lakin sen, kimsenin ne bildiği, ne duyduğu, hayalinde bile oluşturamadığın bir şeyden bahsediyorsun.Şimdi bir daha düşün, kimde maddi, somut kanıt var.Kim hayali "Ol" diyen Tanrıya inanıyor.

Adam akıllı bir şey soracaksan burada olacağım ama reşit olmayan yaşta bir İslam fedaisi zihniyetiyle başka saçma sapan,tabansız sorular sorma istersen.Soracağın soruları önce kendin bir tart diyorum hep.Bu kadarını olsun başarabilirsin değil mi?Şaşırt beni fatih, cidden şaşırt.

Konu AerA tarafından (04-01-2010 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil