Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-05-2006, 20:32
oxygen49 oxygen49 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Turan Dursun'un Asıl Katili

Toplum herkesi yanlız bıraktı...
Ama gün gelecek toplumda ırakta olduğu gibi ellerinde M-16 silahlarıyla bekleyen askerle etrafı çevrilmiş şekilde yönetilecek...

o günler yakındır ...

Vurulduk ey halkım unutma bizi unutma....
Alt 29-05-2006, 21:25
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Re: TURAN DURSUNUN ASIL KATİLİ

Yazdiklarina tamamiyle katiliyorum sevgili Psikokemoterapi,
Toplumumuzun bu hale gelmesinin sebebini aciklayabilir misin? Bana dokunmayan bin yasasin mantigi nasil yerlesmistir toplumuza.Asil sebebi cehalet olabilir mi? Rusvet, sahsi menfaati her seyden ustun tutanlar midir problem?Yoksa asirlarca devam eden aliskanliklara ,alismis olmamizdan mi kaynaklaniyor.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 30-05-2006, 01:17
cehhenem cehhenem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

abi sana saygılıyım öncelikle şu turan dursunu ne doğruluğu vardır ben anlayamadım kime göre doğrudur eğer insanlıgasa o zaman biz muslumanları içinden cıkar lutfen biz allaha inkar edenlerin yolunda uğrunda değiliz biz onlardan uzağız sende bilirsin o ayeti abi.

biz müslümanlar allaha karşı gelenlerin safında bulunmadık vede asla bulunmucaz onun yolundada olmuyacağız.

gelelim abi şu kelimene.........Turan Dursun hayata BAKIŞI ve hayata DURUŞU mükemmel olan bir insandı ve bunu Bakara 94. De ki: "Allah katindaki âhiret yurdu diger insanlarin degil de yalniz ve yalniz sizin ise, eger dogru sözlü iseniz, hadi isteyin ölümü!" ayetindeki doğru sözünden dönmeyerek ve sonucunda hayatını vererek göstermiştir.

ayetle turan dursunu sözünden dönmeyerek ölmedi öldürüldü buda oluyorki kendi isteğinin dışında öldü kendini öldürmedi ..sakın abi şunu deme hayat cizgisiyle ölümü cagırdı veistedi.

ben *ozaman büssürü örnek verebilirim ve ve örneğin sonu tukenmez.

gelelim turan dursuna onu dünyaya allah getirdi ama allah sız gitti.

abi bide onun hakkında hayranlık duydugunu yazmısın.

bana turan dursunun nunda kaç kıtabını okudugumu sorma vizyonu bellı ınsanın ben ne kıtabını okurum nede alırım ....

saygılarımla
Alt 01-07-2006, 16:47
Üye Değil

merhaba
turan dursdunu öldürenler insan haklarından haberi olmayan ,saygısız,demokrasiden haberi olmayan , CAHİL ,seviyesiz ,"piskopat katillerdir" bu metin hakaret amacıyla yazılmamıştır..ağır sözler içerdiği doğrudur ama bunu yapanlar ya dinden imandan haberleri olmayanlar yada kuranın "öldür emrini uygulayan *katillerdir"..zaten din denen şey insanları birşeylerle avutarak kendi amacını uygulatan bir şeydir..evet amaç ..bu muhammedin siyasi güç ve kariyer elde etme çabalarıyla arap olmayan başka inanç sistemine üye insanları öldürmek yok etmek yıpratmak * mücadelesidir..yozlaşmış insan toplumu başka fikirleri hemde kaynağınıda sundu diye masum ..açık fikirli bir insanı katletti neyazıkki *..kim suçlu sizce bu acımasız gibi görünen pasajı yazan mı yoksa birilerini kaynaklarla aydınlatan birini öldürenlermi ? işte sizede hak vermek lazım dimi *!! nede oılsa islam böyle birşeyi emrediyor...

tabirlerim için özür dilerim ...gerçekleri bukadar açık sölememeliydim
Alt 19-06-2015, 15:56
odes odes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart ek bilgi nacizane

hz muhammedin emevi mevali politikası yürüttüğü doğru değildir,zaten kendisi arap değildir,bu mevali diyebileceğimiz olaylar muaviye ile birlikte türkmen ırkına ve arap olmayan diğer ırklara soykırım uygulayarak muaviyenin kendisi yapmıştır.arap ve arap zenginliği ve arap gelenekleri islam mış gibi anlatılmış yayılmıştır.bu konuda düzeltme yapmak istedim,turan dursun beye gelince çalışmaları dikkat çekici,etkileyici ve şaşırtıcıdır,doğru tespitleride mevcuttur,o düşün adamıdır ve tabi ki sorgulayacak ve şüphe edecektir,bunlar insana dair duygular yani gayet normal şeylerdir.islam asla taassubu arzulamaz ve bu tarz katı sonu öldürmeye dayanan davranış sahiplerini ve bu anlayışı lanetler,dolayısıyla turan beyin başına gelenleri de doğru kabul etmez.saygılar....
Alt 19-06-2015, 21:33
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

islam asla taassubu arzulamaz ve bu tarz katı sonu öldürmeye dayanan davranış sahiplerini ve bu anlayışı lanetler
Haklısınız. Gerçek İslam öyle tabi, ama İslam'ı yanlış anlıyorlar işte.
Alt 19-06-2015, 22:15
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bence Turan Dursun daha mesela kendi eğitimine de yakışır bir şekilde ilmi bir üslup kullansaydı, radikallerin o kadar tepkisini çekmeyebilirdi. 2000'e Doğru dergisinde Doğu Perinçek'in yanında yazdığı yazılardaki üslubu çok sert, hakaretamiz ve nerdeyse sokak ağzı denebilecek tarzda. Doğu Perinçek'in kendisi "devrimci" falan olduğu için tipik sert Marxist üslup kullanır, bu adamcağız da heralde onun etkisinde kaldı. Halbuki İslam gibi bir dinden bahsediyoruz ve sen bu coğrafyada tek tük çıkan bir alim tipisin, farklı düşünüyorsun, yeni şeyler söyleyesin var, ama ne diye alaylı hakaretli bir tarzda, alime yakışmayacak bir üslupla yazıp, alimden ziyade avamı, hem de böyle bir üslupla kendine muhatap aldı mesela. Kendisi gibi alimlerle ilmi bir dilde tartışmalıydı. Popüler dergilerde yazacaksa bile diplomatik kibar bir dil kullanmalıydı. Zaten genel olarak bizim kültürde tartışma adabımız çok serttir. Ben İngilizleri falan izliyorum da bazen inanılmaz kibarlar, söyledikleri şeyin karşıdakini incitmemesi için on takla atıyorlar, ağdalı ağdalı konuşuyorlar. Hem çok kibar ve güzel geliyor kulağa, dil olarak davranış olarak çok şık ve asaletli duruyor, hem de öyle bir üslupla kavga da çıkmaz, ama nihayetinde adam söyleyeceğini de söylüyor yani.
Alt 19-06-2015, 22:32
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

postalmarx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence Turan Dursun daha mesela kendi eğitimine de yakışır bir şekilde ilmi bir üslup kullansaydı, radikallerin o kadar tepkisini çekmeyebilirdi. 2000'e Doğru dergisinde Doğu Perinçek'in yanında yazdığı yazılardaki üslubu çok sert, hakaretamiz ve nerdeyse sokak ağzı denebilecek tarzda. Doğu Perinçek'in kendisi "devrimci" falan olduğu için tipik sert Marxist üslup kullanır, bu adamcağız da heralde onun etkisinde kaldı. Halbuki İslam gibi bir dinden bahsediyoruz ve sen bu coğrafyada tek tük çıkan bir alim tipisin, farklı düşünüyorsun, yeni şeyler söyleyesin var, ama ne diye alaylı hakaretli bir tarzda, alime yakışmayacak bir üslupla yazıp, alimden ziyade avamı, hem de böyle bir üslupla kendine muhatap aldı mesela. Kendisi gibi alimlerle ilmi bir dilde tartışmalıydı. Popüler dergilerde yazacaksa bile diplomatik kibar bir dil kullanmalıydı. Zaten genel olarak bizim kültürde tartışma adabımız çok serttir. Ben İngilizleri falan izliyorum da bazen inanılmaz kibarlar, söyledikleri şeyin karşıdakini incitmemesi için on takla atıyorlar, ağdalı ağdalı konuşuyorlar. Hem çok kibar ve güzel geliyor kulağa, dil olarak davranış olarak çok şık ve asaletli duruyor, hem de öyle bir üslupla kavga da çıkmaz, ama nihayetinde adam söyleyeceğini de söylüyor yani.
Ben katılmıyorum postalmarx adamlar çok ağır şeyleri söylüyorlar, din hakkında. Hiç de bir şey olmuyor.

İngilizcen nasıl bilmiyorum da, eğer iyiyse mesela şu Jimmy Carr'ın stand up gösterilerini izlersen. Hıristiyanlara neler neler söylüyor. Adamı kimse öldürmeye kalkışmadı simdiye kadar.

Alt 19-06-2015, 22:43
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Ben üslubuyla ilgili olmadığını düşünüyorum, üstelik üslubu da gayet yerinde, heleki muhatapları ölçüsünde düşünmek gerekir! Anlattığı konuya göre de bazı zorunlu anlar var(duygulara kapı açan). Yurtdışında HİCİV ise gayet anlaşılabiliyor, hicivsiz, metaforsuz kitlelere anlatmak zor!

Turan Dursun duygusal davrandığı anlar elbette var, zira ömrü boyunca kandırılmışlığı anlıyor.. Heleki o kandıran şeyleri iliğine kadar çözümlemek... Çok ruhsuz, duygusuz yazınalrda kabak gibi olur, okuyana da fazla bir şey vermiyor. Akademik dilde üslubu tutturmak ise gerçekten zor, kibar olmak ise aslında gerekmiyor...

Bende bir zamanlar aman karşımdaki alınır diye, diye o dili kullanmaya çalıştımda, gördüm ki bir şey anlatamıyorum, hatta kendi yazdığımı bile anlayamaz oluyorum. Üstelik çok uzun zaman alıyordu, şöyle dersem bu kelime kırıcı mı olur, böyle dersem üzer miyim, şu, bu derken(şimdide nasıl olurda 3 kelime ile ifade ettiğim anlaşılabilir kılarım derdidnen muzdaripim, yani iletişim anlarında her zaman akademik dille olmuyor)...

Tabi burası bir forum karşılıklı tartışma alanı, akademik dile gireyim denirse iletişimde kopuyor(toplumsal anlayışlarımız, anlama biçimlerimiz gereğide)..

İnsan ne ise o olabilmeli bence! Kıvırtmamalı...

Turan Dursun ise kitap yazdığı için yani makale yazma ortamında olduğu için, akademik bir dili kullanabilme olanağı vardı, duygularına hakim oalbilirdi, ama akademik dil kullanacağım diyede kuru, robot bir dilde olmuyor. Ganimet için, kişilerin uçkurları için girdikleri ve yaptıkalrını görüp, dehşete düşmemek bir din adamı için çok zor!

belki ince bir denge sağlanabilirdi, gerçi din konusu kolay yenilir, yutulur bir şey değil...

Hrant neden öldürüldü peki? Üslup? hayır.

Sonuç olarak Turan Dursun Türkiye'de kaldığı sürece akademik dilde kullansa durum değişmeyecekti, çünkü din çarkının merkez dişlerine sokmuştu çomağı... Din çevrelerini rahatsız ediyordu, maymunların gözünü açacaktı, katli vacipti.(ben katlin sorumlusu hatta faili tabi ki Devleti görüyorum, Gazi, Sivas, Maraş, Hrant, Mumcu gibi)

Mesela Galileo dünya dönüyor demeyi daha başka nasıl başarabilirdi ki?

Son söz: Turan Dursun'dan bu toplumun %95'in bile belkide haberi yok...

Bizim siteye yazıyorlar işte, Turan bey diye, üstelikte Turan Dursun'dan cevap istiyorlar...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (19-06-2015 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.
Alt 19-06-2015, 22:48
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bu sayılmaz Burada "acaba hangi espriler en söylenmez şeylerdir" diye bir deney yapıyor. Kendi toplumlarındaki en tabu konularla ilgili esprileri tek tek sıralıyor, "acaba nerede artık yeter diyeceksiniz" diyerek seyirciye. Zaten bir komedyen ne kadar ciddiye alınır, "palyaço" ile "çatlak" arasında bir sosyal roldür onunki, ne kadar kızabilirsin.

Neyse asıl ben bunları düşünmüştüm:

Lewis Wolpert ile William Lane Craig'in mesela tartışması var, Lewis Wolpert burada İngiliz ateist.

Stephen Law mesela gene İngiliz bir ateist, nasıl kibar kulağa hoş gelen bir tarzda konuşur o da tartışmalarda.

Ama benim bu konuda en sevdiğim adam bir ateist değil ama ateistlere karşı dini savunan bir adam: Alister McGrath. Bu kadar güzel bir üslup, konuşma, asalet olamaz:

Richard Dawkins de mesela dine karşı çok sert görüşleri olmasına rağmen bunları dile döktüğünde gayet nazikçe söyler.

Tabii çok da kibar olamayan İngilizler de var, Christopher Hitchens gibi, ama onun gibi ters bir adam bile aslında İngiliz olmasından gelen bir inceliğe sahip.

Amerikalılar biraz daha kaba saba olabiliyor İngilizlere göre, ama bize kıyasla onlar bile çok daha nazik kibarlar tabii ki. Lawrence Krauss mesela akla geliyor.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil