Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-06-2012, 19:29
mahpiu lutha mahpiu lutha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

iyide bu söylenilenlerin tamamı boş "özgür irade" varsa "kader" olamaz kader varsa özgür değilsin. ben başlardaki "Tanrı benim kafir olmamı istedi"yi anlamlı buluyor, inanmama sebeplerimin en üstünde bu sebebi tutuyorum.

Yanlışsam söyleyin.. Bu basite indirgeme çabamda hata olabilir.

Saygılarımla
Alt 03-06-2012, 21:50
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Henna´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tevbe kapisi olum anina kadar aciktir...
Onca yil musluman olarak yasayan Turan Dursun, bildigimiz kadariyla kafir olarak oldu ise, bunca yil kafir yasamis olan sen Insallah musluman olarak can verirsin. Allah herkese son nefeste iman ile olmeyi nasip etsin insallah. Amin.

Siz ne derseniz deyin, bizim duamiz musluman icin de, kafir icin de aynidir.
Gun gelecek, hesap donecek...
Sayın Henna,

O kadar yanlış sözler etmişsiniz ki daha yanlışı olamazdı. Çünkü TÖVBE kapısı ABDÜL UZZA (EBU LEHEB) isimli kişiye ve de onun karısına daha bu adam ile karısı ölmeden kapatılmış ve bu insanlar açıkça CEHENNEMLİK olark ilan edilmişlerdir. Siz hiç KURAN okumadınız mı? Bırakmamış ki adam nedamet dileyebilsin...Acaba bu söylediklerimi anlayabiliyor musunuz?

Onun için söylediğiniz sözler de ne mana var, ne de gerçek!
Alt 03-06-2012, 22:13
elilim elilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tanrı ruh soyuttur diyor, bir yandan somuttur diyor.
Tanrı iradenizi aldım dyor, bir yandan da iradeniz var diyor.
Tanrı erkek kadından üstündür diyor, bir yandan kadın erkekten üstün diyor.
Bazende ne dediği belli olmuyor. Anlaşılmıyor. İçine kapanık yaşıyor. Çok masum gözüküyor. Ama tehlikeli.

Tanrı işte, naparsın. Hasta kendisi. Tedavisi yok O'nun. Normal görmek lazım.

Ondan uzak kalmak lazım. Hastayla hasta olmamak lazım.

Sevgi-Bilgi ve Nefret-Bilgi çelişkisi mekanizmasını farkedip, O'nun gibiolmamak, O'na misilleme yapmamak lazım.

Ateizm Din/Felsefe/Fikir/Düşünce/Görüş değildir, Bilimdir.
Alt 04-06-2012, 04:02
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"allah istediğini iman sahibi yapar" teorisi, muhammed'in başı sıkışınca kur-an'a koymak zorunda olduğu ayetler bütünüdür.

kendisi etrafındakileri islama davet ederken, hayatındaki en önemli şahsiyeti (amcası Ebu Talib'i) bir türlü kendisine inandıramamıştır.

(Ebu Talib'i bilenler, onun muhammed'in arkasındaki ne kadar büyük bir güç olduğunu da bilirler.)

muhammed islamı yayarken, Ebu Talib'in durumu pek çok kez sorun olmuştur.

"ey muhammed, sen bizleri islama teşvik ediyorsun ama daha Ebu Talib'i ikna etmeyi başaramamışsın" türünden serzenişler olmuştur.

muhammed, (her sıkıştığında yaptığı gibi) kur-an'a ayetler koyarak bu durumu kurtarmıştır.

"allah istediklerini iman sahibi yapar".
(allah, Ebu Talib'in müslüman olmasını istememiştir)

Not: her fırsatta, inanmayanları cehennem azabıyla korkutan allah, hidayete erdirmek istemedikleri için herhangi bir tehditte bulunmamıştır. (Ebu Talib'e ayıp etmemiş)

saygılar...

dinlerin kitaplarını; okuyup anlayana dinsiz, okuyup anlamayana dindar, okumadığı halde inanana yobaz denir.
Alt 04-06-2012, 12:06
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

öncelikle biz inananlar,kuran-ı kerimin başlangıcı olan besmelenin ilk harfinden
son sure olan,nas suresinin son harfine kadar olan tum ayetlerin,ALLAH c.c yazdığına,şüphe olmadığına,
asla celişki olmadığana,ALLAH c.c ilmine iman ettik ve tasdıikledik...
şimdi gelelim ayetleri,dediğim gibi ayetin,kendinden önce gelen ayeti ve sonrasını değerlendirmeden
neden-sonuc ilişkisi kurmadan yorumlarsanız,acıkca sapıklığa düşersiniz.
enam suresi 125.ayeti konu etmişsiniz önce 124.ayeti okuyun,ne demek istiyor öğrenin
124.Onlara bir âyet geldiği zaman, "Allah elçilerine verilenin bir benzeri bize de verilinceye
kadar asla inanmayacağız" derler. Allah elçilik görevini kime vereceğini çok iyi bilir.
Suç işleyenlere Allah katından bir aşağılık ve yapmakta oldukları hilekârlık sebebiyle
çetin bir azap erişecektir.
125.Allah her kimi doğruya erdirmek isterse onun göğsünü İslâm'a açar.
Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe çıkıyormuşçasına daraltır,
sıkar. Allah inanmayanlara azap (ve sıkıntıyı) işte böyle verir.
126. Bu, Rabbinin dosdoğru yoludur. Şüphesiz düşünüp öğüt alacak
bir toplum için âyetleri ayrı ayrı açıkladık..........
.

...124.ayette,inkarcılardan bahsediyor,126.ayette ise,aklımızı kullanmamızı istiyor,yani secimi
sana bırakıyor,.....araf suresi.178 ayeti örnek göstermişsiniz
174. Hakka dönsünler diye işte âyetleri böylece ayrı ayrı açıklıyoruz.
175. Kendisine âyetlerimizi verdiğimiz halde onlardan sıyrılıp da şeytanın kendisini peşine taktığı,
bu yüzden de azgınlardan olan kimsenin haberini onlara anlat
176. Dileseydik o âyetlerle onu elbette yüceltirdik. Fakat o dünyaya saplanıp kaldı da
kendi heva ve hevesine uydu. Onun durumu köpeğin durumu gibidir: Üzerine varsan da dilini
sarkıtıp solur; kendi haline bıraksan da dilini sarkıtıp solur. İşte bu, âyetlerimizi
yalanlayan toplumun durumudur. Şimdi onlara bu olayları anlat ki düşünsünler.
177. Âyetlerimizi yalan sayan ve ancak kendilerine zulmeden bir kavmin durumu ne kötüdür!
178. Allah kimi doğru yola iletirse, odur doğru yolu bulan. Kimleri de saptırırsa, işte onlar,
ziyana uğrayanların ta kendileridir.
179. Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan,
gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik.

İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.............
......174.ayette,yine acık şekildeayrı ayrı acıkladığını vurguluyor
175.ayette,şeytana uyanları konu ediyor,ALLAH c.c inanmayıp,şeytana uyanlardan bahsediyor
176.dunyaya saplanıp kalan,hava ve hevesine uyan,ahiret yoktur diyenlerden bahsediyor 177.ayette ALLAH c.c ayetlerini inkar edenlerden bahsediyor
178.ayete işte bu inkar eden,yalanlayan insanlar artık,ALLAH.c.c kendi insiyatifine kalmıştır doğru yolu bulması için.
...............burdan anlaşılacağı gibi,sizin bahsettiğiniz kendi elmizde deil lafı,tum insanlara kapsamamaktadır,sadece ALLAH c.c ayetlerini inkar sayan,alay eden,şüphe eden,insanlar için gecerli olup,bu inkar
sebebiyle,gözleri,kulakları,kalpleri muhurlendiğini bellidir,bu satten sonra kurtuluşun sadece ALLAH c.c rıza göstermesi sebebiyledir,siz tum bu olguları,tum insanlar için deyip milleti yanlışa teşvik etmektesiniz,kendi dediğiniz gibi şeytanın avukatlığını güdüyorsunuz,onun emrindesiniz...saygılar

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 04-06-2012, 12:09
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bir video seyretmiştim,2 gözü ama bir hristiyan,annesini sormuş,anne benim gözlerim
neden kör diye,anneside,oğlum senin gözlerin kör deil,sadece göremiyorsun demiş,
hristiyan arkadaş,kuran-ı kerimin izgilizcesini dinlerken,bakara suresinin 18.ayeti
dinlediğinde evet demiş,ben gercekten kör deilim,asıl körler onlar demiş ve iman
etmiştir,isterseniz size linkini yollayayım,video linkini yolladımmı kızıyorsunuz ya
...burdan anlaşılacağı gibi kuran o kadarda anlaşılmayacak deilmiş,1 ayette insanlar iman edebiliyormuş
ve sizin dediğiniz gibi deilmiş iman etmek,eğer ayetleri inkar etmeyip,alay etmeyip,
süphe içersinde bakmazsa insan ALLAH c.c bir işaret yollar ve insanın iman etmesine sağlar
eğer inkarcılığa giderseniz,doğru yolu bulmanız ancak ALLAH c.c isteği doğrultusuna kalıyor
ayet gayet acık,düşünmek ve doğru yolu bulmak sizin elnizde
Sağırdırlar (algılamaları kilitlenmiştir), dilsizdirler (hakikati dillendirmezler),
kördürler (apaçık hakikati algılayamazlar); onlar hakikatlerine dönemezler!(bakara 18.ayet)
......sürekli sesli abi,size gereken farkındalıktan bahsediyor,asıl farkındalık
size gerekli,şeytanın esirliğinden bir kurtulsanız,her şey bambaşka olacak
şu yazdıklarınıdan utanacaksınız.....
6:32 - Dünya hayatı, eğlence ve oyundan başka bir şey değildir.
Ahiret yurdu ise, Allah'tan korkanlar için daha hayırlıdır. Aklınızı kullanmaz mısınız?
13:19 - Şimdi Rabbinden sana indirilenin gerçekten hak olduğunu bilen bir kimse, kör olan bir kimse gibi olur mu? Fakat bunu ancak üstün akıllı ve temiz vicdanlı kimseler idrak ederler
14:52 - Bu Kur'ân, kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye insanlara gönderilmiş bir tebliğdir.
---Seytanlarin kimlere inmekte olduklarini size haber vereyim mi? Onlar,
?gercegi ters yuz eden,' gunaha duskun olan her yalanciya inerler.
Bunlar (seytanlara) kulak verirler ve cogu yalan soylemektedirler. (26/221-223).....

.aklımızı kullanmamız konusunda ALLAH c.c sık sık uyarmaktadır,şeytan hakkındada bolca uyarmaktadır,en son ayette apacık
şeytanın esiri olanlar bellidir.saygılar

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 04-06-2012, 16:25
alpan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alpan alpan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Kuran, Mekke ve çevresindekiler mahşer günü çamura yatmasınlar diye indirilmiş

Not:Ben demiyorum, Allah diyor
Alt 04-06-2012, 16:30
alpan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alpan alpan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ebu Leheb´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet dinlilere gore ben bir kafirim. Islamı benimsemiyorum ve Tanrıya da inanmıyorum! Ama neden acaba? Bunun nedenleri buraya yazmak imkansız çünkü koskaca bir kitap konusu. Ama en azından genel bir nedeni var.

Ben kendi irademle mi kafir oldum yoksa Tanrı beni kafir mi yaptı?

Bakalım Tanrı Kuranda ne diyor?:

ENAM 125
"Allah, her kimi doğru yola erdirmek isterse, onun gönlünü islama açar. Her kimi de sapıklığa bırakmak isterse onun kalbini daraltır, öyle sıkıştırır ki, sanırsın öfkesinden göğe çıkacak. Allah imana gelmeyenleri o murdarlık içinde hep böyle bırakır. "

ARAF 178
"Allah kime hidayet ederse, o doğru yolu bulur; kimi de saptırırsa, hüsrana düşenler de işte onlardır. "

ZÜMRE 22
"Demek ki, Allah kimin bağrını islama açmış ise işte o, Rabbinden bir nur üzerinde değil midir? O halde vay kalpleri, Allah''ın zikrinden (boş kalıp) kaskatı olanlara. Onlar, açık bir sapıklık içindedirler. "

NAHL 93
"Allah dileseydi mutlaka hepinizi bir tek ümmet yapardı, fakat O, dilediğim saptırır, dilediğini doğru yola eriştirir ve herhalde hepiniz, bütün yaptıklarınızdan sorumlu olacaksınız. "

YUNUS 100
"Allah''ın izni olmadıkça hiç bir kimsenin iman etmesi mümkün değildir."

FATIR 8
"Allah dileseydi bütün insanları doğru yola sevk ederdi."

Bu ayetlerde açıkça görüldüğü üzere benim müslüman olmayışımın daha doğrusu kafir oluşumun nedeni Tanrı''dır. Çünkü Tanrı benim iman etmemi dilememiştir.Tanrı benim kalbimi kapamıştır.

O halde Tanrı beni suçlayamaz ve bana ceza veremez. Çünkü benim ona inanmamamın nedeni kendisidir.

Size delil olarak 1 değil tam 6 tane ayet gösterdim. Ne diyeceksiniz bakalım. Ayetler zorlama yorum yapılamayacak kadar açık ve net.
Allah, cehennemi dolduracağına yemin etmiş. Yalancı çıkmaması için de birilerinin cehenneme gitmesi lazım. İşte sen o yüzden kafir oldun.

Allah da müslümanlar da bizlere borçlu aslında. Biz olmasak Allah ya sözünü tutamayacaktı ya da sözünü tutmak için mümin arkadaşları cehenneme yollayacaktı.

Not:İlgili ayetleri yazmıyorum zaten çok meşhurlar
Alt 14-09-2015, 02:45
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

YUNUS 100

O halde cehenneme gittiğimizde sorarız allaha, sen izin vermedin biz ne yapalım.
Alt 14-09-2015, 05:45
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
YUNUS 100

O halde cehenneme gittiğimizde sorarız allaha, sen izin vermedin biz ne yapalım.
6/107 16/93 enam/125 -107 -106 -39 ayetleri de hep minval üzeredir.

Üzülme . Hem kendisi kendisine inanmayacak insan yaratıyor . Hemde bu niye benden değil beni niye kazımıyor diye şikayet ediyor.
İnanmayanı şetanın üstüne atıyor. Eeee şeytanı kim yarattı. Onuda yakacakmı cızır cızıd-r. Derisini yüzecekmi.
Yalancı sahtekar muhammedin uyduruk işleri.içinde tutarlı değil.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil