Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-09-2009, 23:44
roz roz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

BRACHYCEPHAL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gidin şu yüksek entellektüel sayıklamalarınızı Atatürk bölümünün dışında yapın. Burayı kirletmeyin.
yüksek entelektüel sayıklama derken aşağıladığını falan zannediyorsan havanı alırsın...yazdıklarım da gerçeklerdir, eğer gerçekler senin dediğin gibi burayı kirletiyorsa demek ki atatürkte senin tapmana değecek kadar temiz değildir...

eğer atatürk köşesi ise onunla ilgili olarak mustafa suphi'yi öldürttüğünü söylemekte onunla alakalıdır...dersimde binlerce kişiyi öldürmekse burayi kirleten kirlensinde çamura bulansın biricik atacık

boğaziçi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu bolumun gereksiz iletilerle doldugunu dusunuyorum, ataturk bolumunu gereksiz iletilerle doldurmanin nasil bir mantigi var? modlardan ataturk bolumu nun anlamini bozan iletilerin silinmesini rica ediyorum. bu iletide dahil. tesekkur ederim.
yukarıda ki üyeye katılıyorum...bu bölümdeki mesajlarımın silinmesi benim için sorun yaratmaz...istiklal mahkemelerini, mustafa suphi'yi, zorla kıyafet değiştirtmeyi, dersim katliamında ölen 40.000 kişiyi ve seyit rıza'yı öldürenleri tarih biliyor ve burdan silinse de tarihten silinmez...

sileceklerinize bu mesajda dahil edilebilir

.
Alt 02-09-2009, 23:45
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Atatürk bölümü ise şayet, Atatürk ile ilgili eleştiri ve olumsuz mesajlar da yer alabilmeli bu başlıkta.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 02-09-2009, 23:48
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Başarı Ödülü 

arkadaş o beğenmediğin Atatürk olmasaydı bugün burda bu kadar özgürce yazabilir miydin????
ayrıca tüm dünya Atatürkü yüzyılın lideri ve dehası seçmiş,her nedense bizimkiler beğenemiyor her yaptığına kulp takıyor.
becerebiliyorsanız onun yaptıklarını ya da dünyada onun gibi tek örnek varsa buyrun sizde ona tapının.
karıştırılan tapınma olayı zaten.
kimsenin Atatürke taptığı filan yok ki.
onun açtığı yolda ilerliyor ve öğretilerine uymaya çalışıyoruz
bizlere emanet ettiği ülkeye sahip çıkmaya çalışıyoruz.bu mu tapınmak????
herkes haddini bilsin.....

"Varsan,çarp!!!"
Alt 02-09-2009, 23:54
Üye

unbe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
çünkü türk halkına bi şeyi zorla yaptırtmazsan anlamıyor ondan.Atatürk bu konuda en doğrusunu yapmıştır.
arkadaşım tayyip sana gelse zorla fes taktırsa alkışlayıp "bravo tayyip türk milleti ancak baskı ve zorlamayla iş yapar iyi ki baskı yapıyorsun" mu diyelim. yoksa özgürlüğümüze karışıyor diye lanetleyelim mi? bu nasıl bir anlayıştır; senin tercihin şapkadır başkasının ki fes ya da benim gibi hiçbiri ni takmazsın...atacığın keyfini mi yapacağız o tanrı mı? hayır diyeceksin ama bence sizin siyaset tanrınız o...

prozac02´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Brachycephal & Boğaziçi bu başlıkta sadece Ata'yı yücelten iletilere mi izin verilmeli ?
Konuyu biraz açarmısınız ?
ben sana anlatayım hocam; islami foruma girdiğinde muhammeti kötülersen ne olacaksa bu insanlarda burada atatürk karşıtı yazarsan öykle oluyorlar...tahammülsüzler...

umarım forumun geneline yayılmaz bu tür anlayış...yoksa yakında bir gazetede şöyle bir haber okuyabilirsin: atatürkün huzuruna çıkılıp günahlarımızı affetmesi için 20 kurban verildi yani putlaştırıyorlar...ülkemizde ki atatürkçüler, atatürk hakkında antipati yaratmak için ellerinden geleni yapıyorlar...ataput

not: bu mesajda silinebilir...kutsallarınıza dil uzattık ya ondan...

.
Alt 02-09-2009, 23:55
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

İşte bu olmadı unbe

Mustafa Suphi ne yapmalı, haddini nasıl bilebilmeli.

Nazım ne yapmalı, haddini nasıl bilebilmeli.

Boz mehmeti tanımazsın elbette, tabutluklarda kalmış, tabutlugu bilir misin onu da zannetmem; o ne yapsın.

Onun açtıgı yolda ilerlemiyoruz maalesef, onu kimsenin de taktıgı yok, bakma putlaştırılmış o kadar.

Atatürk bir tarihsel kişidir ve öleli 71 sene olmuş. Şimdi artık bilgisayarlar var, net var, cep var. Su çok farklı mecralardan akmış. Onu tarihsel bir kişilik olarak zaman baglamında gereken yere oturtursanız siz kazançlı çıkarsınız, ama Atatürk'ten yeni bir Muhammed yapmaya gerek yok, anlamı da yok, imkanı da yok.

Ayrıca ilerleme eskiyi aşmaktır. Atatürk ise eskidir, bunu kavramak lazım.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 02-09-2009, 23:56
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Başarı Ödülü 

Atatürk eski olabilir fakat bu günleri görebilmiştir.
ben eleştirilmesine bişi demiyorum sadece üstteki alaycı iletilerden rahatsızım.

"Varsan,çarp!!!"
Alt 03-09-2009, 00:04
imhotep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
imhotep imhotep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

''Feodal unsurlar, Kemalist parti tarafından gerçekleştirilen reformlara rağmen, bugüne kadar ülkenin bu sapa bölgesinde barınmayı başarmışlardır...
Dersim, Türkiye'nin ulusal ekonomisinin dışında kalmaktaydı. Öyleki başka bir vilyetten hiçbir tüccar, Dersim'de iş yapmayı göze alamazdı.
Devletin Dersim'de askerlik yükümlülüğünü gerçekleştirmesi ve yasal vergileri toplaması, bugüne kadar mümkün olmamıştır."

"İsyanın arefesinde tapu kadastro idaresi, feodal aşiret reislerinin elinde bulunan halka ait malların incelenmesi ve saptanmasına ilişkin hükümet önlemlerini uygulamaya başlamıştı.
Bu durumda feodalizm, kendi yasadışı egemenliğinin iktisadi temellerini yitirme tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu hissetti. İşte, özellikle bu önlem, isyana yol açan neden olmuştur."

Kaynak:"Komüntern Belgelerinde Türkiye - Kürt Sorunu", Kaynak Yay., İstanbul, 1994

Bunun yanı sıra Stalin zamanında 1937 yılında Dersim isyanına ilişkin yayınlanan ''Sosyalist Enternasyonal Bildirgesi''ne de göz atalım;

İsyan Dersim bölgesinde ki ''Feodal ağalar''ın devlete vergi vermek istememesi ve 18.yy sonlarından beri süregelen feodal düzeni koruma çabasıdır.

Özetle toparlarsak Dersim isyanının sebepleri bellidir. Feodalizm temelli ve gerici bir ayaklanmadır. O bölgedeki toprak ağalarının hakimiyetlerini korumak amacıyla bu isyanı başlatmaları sebebiyle isyanın bastırılması gerici bir hareketin kırılmasıdır.

Saygılar
Alt 03-09-2009, 00:08
Üye

arkadaş o beğenmediğin Atatürk olmasaydı bugün burda bu kadar özgürce yazabilir miydin????
ayrıca tüm dünya Atatürkü yüzyılın lideri ve dehası seçmiş,her nedense bizimkiler beğenemiyor her yaptığına kulp takıyor.
becerebiliyorsanız onun yaptıklarını ya da dünyada onun gibi tek örnek varsa buyrun sizde ona tapının.
karıştırılan tapınma olayı zaten.
kimsenin Atatürke taptığı filan yok ki.
onun açtığı yolda ilerliyor ve öğretilerine uymaya çalışıyoruz
bizlere emanet ettiği ülkeye sahip çıkmaya çalışıyoruz.bu mu tapınmak????
bak dostum fidel amerika işgalinden kurtulmak için yola 4 kişi yola çıktılar. ama ben fidelin bir yanlışını katliamını adam öldürmesini işbirlikçiliğini görürsem eleştiririm. anlayın sizde bunu dünya da atatürk tek değildir...che vardır,ho amca vardır...hem de onlar senin gibi yunana karşı değil abd'nin bizzat işgaline uğramışlardır...

artık şu rüyanızdan uyanın...bu ülke de kurtuluş savaşı kazanılmasaydı biz yine burda aynı şekilde olacaktık...nerden mi biliyorum bak anlatayım;

ikinci dünya savaşında hitler hollandave belçikayı iki günde ele geçirdi. bu gün hollanda'dan biri bilgisayarda rahatça yazıyor mu? demek ki bende yazardım

yunanistan almanya işgalindeydi şimdi yunanistan'dan biri özgürce yazar mı evet yazar

polonya ortalık malı gibi bir almanya'da bir sscb'deydi şimdi durum ne? evet oradan biri de istediği gibi yazabilir...norveç ve finlandiya'da öyle ama şuan türkiye'den kat kat güçlü ülkeler...

artık savaş taktikleri, stratejiler değişti...bazen kukla yönetimler lazım olur bazende set oluşturacak bağımsız devletler...rusya'da çarlık rejimi yıkılmasaydı sen kurtuluş savaşından başarı mı bekliyorsun yani?sscb kurulunca zaten ingiltere orada bağımsız bir yapı istiyordu. lazım olan yerleri zaten aldı fazlasıyla, yani petrol çıkan yerleri... lenin'in biz işgalci bir devlet değiliz demiştir ve kars,ardahan, batum'u resmen hediye etmiştir

.
Alt 03-09-2009, 00:09
cigi cigi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

roz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mustafa kemalin devrimci olup olmaması bizi ilgilendirmiyor.
.
Ilgilendirmiyorsa neden ilgileniyorsun?

fesi çıkartıp zorla şapka taktırmak devrimcilik değil zorbalıktır .
BIzde salvarlarinizi cikarttirip, kisa pantolan giydiririz. Görüntüleriniz biraz daha modernlesir.

nitekim atatürk devrimci ama solcu değil.
Sen ne kadar solcusun?

Dün aksamda, sapina kadar sosyalist emekci bir pravakator vardi. Sapla samani karistirdigini anlamakta gecikmedi.

Buyrun sizin solculugunuzu ögrenelim. Siz hangi cesit solcu kiligina bürünmüs bir pravakatorsünüz?
Alt 03-09-2009, 00:13
cigi cigi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

ikinci dünya savaşında hitler hollandave belçikayı iki günde ele geçirdi. bu gün hollanda'dan biri bilgisayarda rahatça yazıyor mu? demek ki bende yazardım

yunanistan almanya işgalindeydi şimdi yunanistan'dan biri özgürce yazar mı evet yazar

polonya ortalık malı gibi bir almanya'da bir sscb'deydi şimdi durum ne? evet oradan biri de istediği gibi yazabilir...norveç ve finlandiya'da öyle ama şuan türkiye'den kat kat güçlü ülkeler....
Bak, bak nelerde biliyormus?

Yazda okuyalim Hitler Hollanda ve Belcika'yi iki günde nasil almis ve bu günlere gelmis?

Bekliyorum.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil