Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-12-2012, 10:35
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim bu konuda eleştirdiğim durum, sizin ithamlarınızda belirttiğiniz sapıklık ya da ahlak dışılık kavramlarıdır. İslamda bir erkeğin birden fazla kadınla evlenebilmesini tabi ki eleştiriyoruz ve eleştirmeye devam edeceğiz. Bu eleştirileri yaparken "neden bir kişiyle sınırlı kalmadığı" şeklinde yaparsak, kendimizi de eleştirmiş oluruz. Size göre insanın insan olma sürecinde ensest ilişki var mıdır? yok mudur? Yoksa eğer, insan nasıl insan oldu ? Ya da ahlak kavramı neye göre şekilleniyor ? Çok eşlilik (sadece erkek için) ahlaksızlık mıdır ?
Saygideger Subat Dost.

Sapik ve Sapkinlik iki ayri anlama gelir,

1. Tavir ve davranislari nomal olmiyan veya geleneklerden , torelerden ayrilan, toplum disi hareket edip kendisine gore yeni icaatlar ureten anormal kimse.

2. Delice ve kendisini kontrol etmiyen, nefsine yenik dusen, kendisine hakim olmiyan vs davranislari olan kisilere verilen sifattir.

Bizler Adem Ata ve Havva Ana`nin varligini ne yok nede var oldugunu savunabiliriz, bilimsel acidan yaklastigimiz zaman, butun kaynak ve rivayetleri inceler, ayni zamanda bilimsel aciklamalarla konu ve olusumlara on yargili davranmadan Aklin yolu ile haraket etmeye calisan bir yapiya sahibiz.
Dusuncelerin ve inanclarin kutsalligina bakmadan, dogru ve gerceklerle yola cikan bir durusa sahibiz....

Dolayisiyla Adem Ata ile Havva Ana`nin yasadigini, Havva Ana`nin Adem Ata`nin kaburgasindan dustugunu savunmuyoruz, boyle bir seyin olmasinin mumkun olmiyacagini, gecmiste insanlar tarafindan uydurulmus bir inanc bicimidir.

Eger soyle bir soylem veya idda edilmis olsaydi, mantikli gelebilirdi. Tipki Meryem Ana`nin Isa Peygambere hamile kalmasi gibi, Havva Ana`nin yasadigi donemde, Erkek olmadigi icin, Allah`in tecavuzune ugradi veya Allah Havva Ana`yi hamile birakti, Adam Ata oldu. Havva Ana, Adam Ata`ya yalan soyliyerek, ben senin oz annen degilim, senin annen oldu, ben seni buyuttum, yalanlari ile insanlarin cogalmasi icin, Adem Ata ile evlenmis vs hikayesi biraz olsun mantikli gelebilirdi....

Ana-Erkil Toplumun, Ata-Erkil Topluma donusmesi ile,
Erkek; donemin tanrisi olan Kadinin tanricaligana son vermenin yollarini Cok tanrili dinleri cikarmakla ve Adem Ata gibi bir insanin varligini, Havva Ana`ninda Adem Atanin kaburgasindan dustugu yalanlari kabul ettirmekle basariya ulasmistir.

Adem Ata ve Havva Ana varligini savunan bazi din ve dinler kendi inanclarina uydurmaya ve gelenek haline getirmeye calismislardir...
Insanlar zarar gordukce, yanlisliklar yasadikca yasamayi ogrenmistir, teknolojinin olmadigi, bir donemde insanlarin tek yaptigi hayat tecrubeleri ile, kendilerine yon verip verdikleri bu dogru yonleri kendilerine gelenek, gorenek ve daha ileri giderek bunlari yikilmaz bir tore haline getirmislerdir.

Biz ozellikle dinlerin savundugu veya savunmaya calistigi mantiksiz ve aklin yoluna uygun olmiyan dusuncelerin varligini savunmuyoruz, bunlarin yanlis olup, kendilerine amac gosterme veya kutsal bir yapilanmanin bu oldugu ve bunun disindaki butun inanc ve dusuncelerin SAPIKLIK OLDUGUNU savunmaya calismalarini mahkum etmeye calisiyoruz.

Gecmiste Adem Ata ve Havva Ana gibi insanlar varligi ile insanlarin cogaldigi iddasini basta Darwin olmak uzere bir cok bilim insani tarafindan curutulmustur.

Ana-Erkil toplumda Evlilik yoktu, Ata-Erkil topluma gecisle, Evlilikler gundeme getirilirek, bir gelenek halini aldi.
Yani Kadin Sinifin yaraticiligi ozelliklerini Allah gibi hayali varliga biraktigi anda herseyini kaybetti.
Fravunlar, Nemurt, Dehak gibi donemin zalimleri tarafindan kendilerine gore cikardiklari kurallar, sira Hz. Muhammed` geldiginde Fravun, Nemrut ve Dehak gibi insan tuccarlarindan ders alarak, farkli bir cizgi izlemis, Kabile reisi ve lideri olan Amcasi Ebu Talib`in destegi ile Allah`in elcisi oldugunu kabul ettirmis, Yazdirdigi bir cok Ayet kendi uckuru ile ilgili olup, Nemrut`tan aldigi Cennet ve Cehennem teorisini daha`da kutsallastirarak, insanlarin hem korkulu ruyasi hemde yasiyamadiklari hevesi haline gelidigi icin, gunumuze kadar bu asamaya gelimstir.

Evlilik kutsal bir kurum gibi gorulsede, "evlilik" Kadini, Erkeklere mahkum eden bir yapilanmadir.
Erkek; Kadina yonelik barbar gucunu kullandigi surece, ve sayamiyacagimiz haksizliklar yaptigi surece , kadin tarafindan degilde, Erkek tarafindan Ensest zorlada olsa yapilmistir.

Sizin soylediginiz anlamda, yani Adem Ata ile Havva Ana cocuklarini bir birleri ile evlendirmesi tamamen bir uydurmadir.
kisa bir ornek verecek olursak, Ay`da 4 Elementin olmamasindan dolayi nasil Hayat yoksa, Dunya`da 4 Elemen olmasindan dolayi Hayatin var olusunu goz onunde bulundurursak, Insanin`da Maymun gillerden geldigini kabul edersek... Adem Ata ile Havva Ana uydurma bir yapilanma oldugunu gormus olacagiz, Dolayisiyla Adem Ata ve Havva Ana gibi bir yapilanma olmadigindan dolayi, cocuklari`da bir birleri ile evlenmemistir, yani sizin soylediginiz gibi Ensest bir yasamla insanlar cogalmamistir...

Devam etmek uzere simdilik hoscakalin.

Saygi ve Insani Sevgilerimle.
Alt 31-12-2012, 13:49
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Aslında bu konuya bir inanan olarak pek de yazma taraftarı değildim,çünkü çok su götüren bir konu...Sn.Baskoylu'nun haklı olduğu tarafları da var,haksız olduğu tarafları da...Yansıtma şekli yanlış sadece....

Örneğin haklı olduğu yönü " Genel İslam Anlayışının " kabaca sapıklık denen yönü...Özellikle rivayetler ile şekillenmiş ve işin içinden çıkılamaz hale getirilmiş,gelenek-tabu haline dönüşmüş bir yönüdür...

Ancak haksız olduğunu düşündüğüm yerleri de şunlardır....;

1-Hz.Adem ve Havva'nın ilk insan olduğu Kur'an'a göre bir söylem değildir....Çünkü Kur'an ilk yaratılana " NEFS-İ VAHİDE " der , Adem veya Havva demez...

Kur'an'a bağlı iki görüşün olması yani..:
a-) Adem ve Havva ilk yaratılandır ( Tevrat menşeili görüş )
b-) Adem ve Havva ilk yaratılan değildir ( Kur'an menşeili görüş )

Görüşleri , Bakara sursi 30.ayetindeki kelimenin " Yaratmak (a) " veya " Atamak(b) " şeklinde çevirisinden kaynaklanır...

Ancak size katıldığım yön,tabu / gelenek / ataların kabulleri / empoze bilgiden kurtulunamamışlıktır....

2-Havva'nın , Hz.Adem'in " Kaburga kemiğinden " yaratıldığı Kur'an'da ASLA GEÇMEZ...Bu tamamen Tevrat menşeili bir görüştür...

Ancak size katıldığım yön,tabu / gelenek / ataların kabulleri / empoze bilgiden kurtulunamamışlıktır....

3- Bu şık aynı zamanda Sn.Baskoylu'ye de bir nevi sorudur....Yaradılış düşüncesini bir kenara bırakalım...Varoluş / Evrim açısından " Ortak Ata " ya gidelim...İnsan denen canlının , ortak atadan bir kol olarak ayrıldığı andan itibaren " ensest ilişkiye girmeden " nasıl çoğaldığını söyleyebilir misiniz...?

4- Hz.Ayşe'nin yaşından dem vurmuşsunuz...İlk başta söyldiğim " rivayet " ler nedeniyle eleştirinize katılmakla birlikte , aynı zamanda , rivayetlerden Hz.Ayşe'nin 18-20 li yaşlarda olduğu da ortaya çıkabiliyor...Bu durumda neyi , niçin kabul edelim...?

5- Zinadan dolayı RECM cezasını eleştirmişsiniz....Genel İslam Anlayışı yönünden sizinle hemfikirim,ancak Kur'an'da RECM cezası YOKTUR...!

6- Bir cümlenizde Hz.Adem'in çocuklarından Habil ve Kabil'in , birinin " buğday " diğerinin " Koç/koyun " kurban ettiklerini söylemişsiniz....Oysaki Kur'an'da Hz.Adem'in çocuklarının kurban amaçlı NE SUNDUKLARI YAZMAZ...! Bu da tamamen Tevrat menşeili bir görüştür...

Ancak size katıldığım yön,tabu / gelenek / ataların kabulleri / empoze bilgiden kurtulunamamışlıktır...

Bu bağlamda bu konu daha çok su götürür....

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 31-12-2012, 15:51
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın başköylü.

Çok az vaktim var ve üstünden geçemeyeceğim yazdıklarımın. Daha sonra eksik ve ya hatalarım olursa düzelteceğim.

En baştan almakta fayda var galiba. Çünkü ben hiç bir yerde insanlık adem ve havva'dan türedi demedim. Sayın Yergin'e katılıyorum derken, kendisinin bahsettiği ve şimdi de sayın Bursali68'in bahsettiği evrim'e göre ilk insanlar (ilkel) nasıl çoğaldı? sorusuna katılıyorum dedim. Siz halen bu soruya cevap vermediniz. Homo-sapiens'in evrilmesi onu ensest ilişkiden ne zaman ve hangi çağda kurtarmıştır?

İnsanoğlu ilkel döneminde anaerkil bir süreçle yaşam mücadelesine atılmadı. Anaerkil süreç daha sonra oluşan bir toplumsal yapıdır. Küçük kabile tarzı yaşamın ve tam yerleşik bir dönemin öncesinde ve de akabinde ilk Baba kavramı ile belirtilen bir süreç bulunur. Bu süreç ataerkil süreçtir. Kabiledeki bütün kadınlar bu ilk Baba'nın eşleridir. Doğan çocuklar da bu ilk Baba'nın gücünden kaynaklı olarak eşlerden yararlanamaz (kadını aşağılama olarak algılamayın bu cümleyi). Kabilenin diğer erkek bireyleri ( kardeşler ) Baba'nın tüm kadınları kendi elinde tutmasından kaynaklı olarak karşı duruş sergiler ve Baba'yı öldürürler. Bu süreçten sonra Baba'yı temsilen (güç,kudret,ilahi varlık) totem bulunur ve bu totem bir hayvan figürü ile simgelenir. Kardeşler grubu babayı öldürdükten sonra aynı akibeti yaşamamak için kabile içi ilişkiyi (yani ensest ilişkiyi) yasaklar ve dış evlilik böyle şekillenir. Anaerkil dönem denilen yaşam biçimi bu vakitte oluşur. Soy kadından gelir ama toplumun yöneticileri yine kardeşler grubudur. Yani her kadının erkek kardeşi şeklinde. Tanrıçaların dönemi de burada başlar. Soy kadından geçeceği için kısmi haklar verilir. Hatta Athena'nın da ilk başlarda anaerkil dönemi tanrılarından olduğu ama daha sonra tanrıçaların görece güç kaybetmesinden kaynaklı ( ataerkil sürece dönüş ) Zeus'un kızı olarak tasvir edilir. Kardeşler grubu, her yıl İlk baba'nın öldürüldüğü gün ayin yapar ve figür olarak seçilen hayvanın etini yer ve kanını içer. (incildeki ilk günah ve Efkaristiya ayini)

Konuyla ilgili olarak tekrar ediyorum.

Eleştirilerinizdeki çoğu yere katılıyorum. Bu söylemlerinizin ve eleştirilerinizin üslubunu benimsemediğim gibi bazı noktalarına da katılmıyorum. Sapık olarak niteleyip ensest ilişkiden dem vurduğunuz islamla aynı noktadayız. Kaldı ki müslümanlar ensest ilişki olarak da görmezler durumu...
Ahlaki değil diye bir eleştiri getirebilmek için önce ahlak nedir onu sorgulamamız lazım. Ensest ilişkiyi de ahlak kavramını açıkladıktan sonra tartışmak lazım.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 02-01-2013, 23:27
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Insanin sapikligi(!!) Adem/Havva'dan beri devam etmektedir denilseydi, daha gercekci olurdu sanirim!!
Alt 03-01-2013, 07:59
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saygideger Subat Dost ve Bursali68 Dostlar

Bir kac gundur her nedense foruma giremiyorum, girdigimde yazidigim yazilari gonderme imkanina sahip olamadim, bir kez daha yazmakta yarar goruyorum, umarim bu kez sorun olmaz.

Konuya katkilariniz ve elestirilerinizden dolayi tsk ederim.

Ozellikle Saygideger Subat Dost ile farkliliklarimizi zenginliklerimiz olarak algiladigimi bir kez daha soylemek istiyorum.

Insanligin yasam felsefesini kisaca bir goz gezdirecek olursak, Ilkel Toplum, Ilkel Kominal Toplum, Koleci Toplum, Feodal Toplum ve Kapitalist Toplum olarak bir birinden ayri degerlendirirsek sanirim konuya biraz daha aciklik getirmis oluruz.

Ilkel Toplum dedigimiz Ana-Erkil Topluma dayanan Toplum yasam seklidir. yani ozel mulkiyetin olmadigi donemlerde Ata-Erkil toplumun olmadigi,
Bildigimiz gibi bir cok canli varliklarda Disi (kralice) yani disi liderlerin oldugunu biliyoruz.

Ilk Caglarda insanlik tarihinde Liderlik vasfini yerine getiren Kadindir, liderlik vasfinin kadinin elinde olmasinin sebebi, yaratici ozelligine sahip oldugundandir, ayni zamanda onculuk konusunda daha belirleyici rol aldigindan,
Kadina duyulan sayginlik, Kadinin liderlik vasfina karsi gelme gibi bir davranis olmamistir.

Ozel mulkiyetin ortaya cikmasi, hepimizinde bildigi gibi, Buyuk hayvanlara karsi(dinazor) ve benzeri guclu hayvanlara karsi guc olusturulmasi gerektiginden, insanlar gurup halinde bir birlerini kollama ve korumakla yukumlu olup, avlanma konusunda daha kolay bir ortam olusturduklarindan guruplasma ortami oldukca yaygindi.

Bir gurubun buyuk bir Dinazor veya benzeri hayvanlardan birini avlama sonucunda, hemen sonra gelen guruba, 'Bunu biz avladik, bu bizim yiyecegimizdir" vs gibi bir ortam icine girmediklerinden dolayi, paylasmayi bilen ve benlige sahip olmiyan bir toplumdu.
Her ne kadar guruplar halinde hareket etmis olsalarda, bu yasam bicimi Ilkel Toplum izellige sahipti.

Guruplarin buyumesi, guc dengesi ortaya ciktiginda insanlar, kendilerine yonelik hem tehlikeli hemde kendileri icin av olan hayvanlari avlamak yerine, bir birlerine karsi rekabet ortaya cikti.
Gurup liderlerin Tanricaya olan bagliligin yani sira, oldukleri gune kadar liderliklerini surdurler, yani buyuk hata ve yanlis yapmadigi surece, Tanrica tarafindan liderlikten alinmadigi surece, liderligi gucunu kaybetmedigi surece devam etmekteydi.

Iclerinden yeni secilen liderlerden biri kurnazligi ile, "Ben kucukken, filan lider vardi, O oldu, onun yerine baska bir lider gecti, o`da oldu, onun yerine ben gectim, ben oldukten sonra benim yerime bir baskasi gececek, Ama ben begendigim kadinla kalirsam, benden baskasi ile olmamasini saglarsam ve ondan dogacak Cocuk benimde Cocugum olmus olacak, benim iliskiye girdigim kadin`dan olan cocuk benim yerime gecmis olacak, Yani Ben Cocugun Babasi olacam"

Boylesi yeni bir anlayis, Ana-Erkil Toplumu, yerle bir ederek, yerine Ata-Erkil Toplumunu getirdi, O gunden sonra Kadin, Besikten basliyarak (Besik Kertmesi) kucuk yaslarda pazarlarda satilan, Cocuk yasta 50, 60, 70 yaslardaki erkeklere pazarlanarak, Cocuk dogurma makinasi, Erkegin Yataginda Sex Aleti, Isyerlerinde ucuz is gucu, Evde Cariye, somurulmeye mahkum edilen bir Insan Sinifi olarak gunumuze kadar geldi.

Dolayisiyla Insanlarin bir birini yemesi, Gercek Tanrinin yok edilisinden sonra basladi, Gercek yaratici olan ve Gercek Tanri ozelliklerine sahip olan KADIN, yerini hayali ve olmiyan yiginla Tanrilara birakti,
Bu yiginla Tanrilar belirli bir sure sonra, yerini Tek Tanriya birakti, Malesef Bu Tek Tanri Olan ve Insan Kanina doymiyan, Cennette bir birinden 72 Hurri Melek (Guzel Kadinlari) Sozde Allahin dedigini yapan, Allaha inanan, yasadigi surece Allah`a sadik kalanlara bu bir birinden guzel hatunlari sunuyormus!!!!

Yasadigimiz su cirkef dunya duzeninde Kadin Tuccarligini Yapanlara, Yani Para Karsiliginda Kadinlari Satanlara, Meslek Olarak Ne Ad Veriliyorsa..... Cennette 72 Hurri Melegi Bir Erkege Kendisini Dinledigi ve Inandigi icin, 72 Hurri Melek (Kadin) Verip Odullendiren Allah ile ayni meslege sahiptir........
Birisi Para Karsiliginda gorevini yapiyor, digeri ise kendisine inanildigi ve kendi emirlerini dinledigi icin mesleki gorevini yapiyor

Yine yasadigimiz su cirkef dunya duzeninde, Iskence hanelerde, insanligin kabul edemedigi iskence yapanlara, ISKENCECI deniyorsa.....
Sozde obur dunyada Allah Tarafindan Cehenneme Gonderilenler, Allah Tarafindan Kaynar Kazanlarda Kaynatilmasi, Lagam Cukuruna Atilmasi vs vs Yani Burada Kullari Nasil Iskence Ediyorsa, Hayali Allah`t Diger Tarafta Iskenceci Gorevini Yapmaktadir.

Sonuc Olarak Baslikta`ki Soylem, Hayali Tanrilarin Ortaya Cikmasi ile, Cennette`ki Mesleki Gorev, Ayni Zamanda Cehennemde`ki Mesleki Gorevlerin Devami Olan Adem Ata ve Havva Ana uydurmalarinin, Bu Uydurmalardaki Ahlaksizligin Gunumuzdeki Topluma Kadar Bile Gelmesi, Boylesi Din`lerin Insanliga Verdigi Zararin Boyutu, Yer Yuzunde Insanlik Ayibidir.....

Soylem Hakaret, Kufur veya Saygisizlik Degildir, Eger Boylesi Bir Ortam Varsa, Daha once dedigim gibi, Gorevli Dostlar Basligi Saygili bir sekile cevirebilirler........

Not: Saygideger Neva Dost`un Soylemine Cani Gonulden Katiliyorum....

Saygi ve Insani Sevgilerimle

Konu Baskoylu tarafından (03-01-2013 Saat 08:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 03-01-2013, 10:41
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Sitemize sürekli saldırı olduğu için yayında aksaklıklar çıkıyor. Bu nedenle ulaşımda aksaklıklar var.

Ben de şunu belirteyim. Neredeyse yazılan her şeyi okumaya çabalıyorum. Her görüşten edinebileceğim bilgiler varsa da almak için uğraş veririm. Farklılıklarımız bizim en güzel yanımızdır sizin de belirttiğiniz gibi.

Sayın başköylü.
Sanırım İnsanlığın ortaya çıktığı dönemlerle ilgili olarak ortaklaşamayacağız. Bugüne kadar okuduğum kaynakların hiç birinde bahsedilen anaerkil dönem, sizin tasfir ettiğiniz gibi değildi. Bu nedenle böyle düşünmenizi sağlayan kaynağınızı merak ettim. Bilgilerimiz uyuşmuyor çünkü. Yanılıyorsam düzeltmiş olacağım bu sayede.

Tarihsel anlatımlar duyguları içinde barındırmazlar. Bu nedenle düz bir şekilde akarılır. Bunu gözden kaçırmadan yazdıklarınızı okuyunca da büyük bir sorunla karşılaşıyoruz. Bir kaç önceki yazımda da belirtmiştim. O da şudur ki, diyalektik materyalizmin olmazsa olmazıdır. Şeylerin diyalektiği düşüncenin diyalektiğini belirler ve tersi doğru değildir. K. Marks
İrdelediğimiz toplumsal sistemlerle de direkt bağ kurarak bir model oluşturmaya çabalayan marks'a göre, tarih düşüncenin akışına göre değil, olguların akışına göre şekillenir. Olguların akışı, düşüncenin gelişimini sağlar ve ona göre kendisini şekillendirir. Tıpkı kapitalizmin aşırı gelişmesinin, işçi sınıfını aynı aşırılıkta çoğaltacağı tezi gibi. Bu nedenle belirtmiş olduğunuz şu görüş:

Iclerinden yeni secilen liderlerden biri kurnazligi ile, "Ben kucukken, filan lider vardi, O oldu, onun yerine baska bir lider gecti, o`da oldu, onun yerine ben gectim, ben oldukten sonra benim yerime bir baskasi gececek, Ama ben begendigim kadinla kalirsam, benden baskasi ile olmamasini saglarsam ve ondan dogacak Cocuk benimde Cocugum olmus olacak, benim iliskiye girdigim kadin`dan olan cocuk benim yerime gecmis olacak, Yani Ben Cocugun Babasi olacam"
diyalektiğe terstir.
Kara saban'ı icat eden kişi, icadıyla diğer çiftçileri köleleştirmek için yola koyulmamıştır. İcadının ona sağladığı olanakların farkına varıp işe koyulmuştur.

Üretken (belirttiğiniz biçimiyle doğurgan) olan kadın, tarihte bu vasfı nedeniyle hiç bir zaman kutsanmış değildir. Günümüzden kısa bir süre öncesine kadar bile çocuğun soyunun ( kız ya da erkek ) erkek tarafından belirlendiğine inanılırdı. Bu basit gibi görünen ama neredeyse evrendeki her şeyi erkeğe göre biçimlendiren düşünce, geçmişte de güçlüdür ve davranışların buna göre sergilenmesine zemin hazırlamıştır.

Yine alıntıladığım cümlenizden yola çıkarsak, çok eşliliğin olduğu görülüyor. Çok eşliliğin olduğu bir yerde ensest ilişkinin de olabileceği anlamı çıkmaz mı ? Tarihi nasıl ele alırsak alalım, Sayın Neva'nın tek cümlelik muhteşem özetine çıkıyoruz. insanın sapıklığı(!) adem ve havvadan beri devam etmektedir. Yani sizin sapıklık olarak addettiğiniz durum, insanlığın gelişimini sağlayan durumdur. Ensest ilişkiden sakat doğum olma ihtimali ile dahi çocuk doğma ihtimali aynıdır. Yeter ki gelişmiş ya da zararlı kromozomlar hem kadında hem de erkekde olsun...
Konuya karşı çıkış noktam da budur.

Freud dinlerin insanlığa katkısı olmamış mıdır sorusunu kendisine sorarken şu şekilde cevap verir: "Tabi ki olmuştur. Bu da cinsel perhiz getirmesidir." Bu cümleyi kurarken bıyık altından güldüğünü ise kitabın tümünü okuyan ve Freud'u bilen herkes anlar. Dinlerin cinsel perhiz getirmesi elbetteki bu perhizin bozulması sevincini de doğuracaktır. Sistemin devamlılığı için de bu istek ötelenir ve öteki dünya kavramı oluşturulur. Öteki dünyada Gılmanlar Vildanlar ve Huriler bu nedenle vardır(!) Aksi taktirde açılmayacak bir orucu kimseye tutturamazlardı.

Bir kaç önceki yazımda da belirtmiştim. Eğer ki dediğiniz gibi bakacak olursak, yani cinselliği sapıklık olarak adlandıracaksak ve buna karşı duracaksak, idealizmi karşımıza almış olmayız. Çünkü bu konuda kapı gibi duran bir din olan hıristiyanlığa çarpılırız. Önermenizden çıkan sonuç ise şu olur: Müslümanlık sapıklıktır ancak Hıristiyanlık değildir.

Saygılarımla.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 08-12-2013, 18:25
Uriel Uriel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Yıl olmuş 2014 hala islam var

Bazı şeyleri anlamak için ne kuran okumaya ne hadis okumaya gerek var

İnsan çevresine baktığında bile nasıl bir sapıklık içinde olduğunun farkına varabilir.

Sorgulanması gereken 21 yy da bile islam gibi sapık bir dinin var olması.

Gerçektende islamın elle tutulacak hiçbir mantığı yoktur.

Uygulamalar baktığımızda kadın erkek sünnetleri hayvan kurban etmeler kölelik adalet diye kol bacak kesmeler insan taşlamalar ve saymakla bitmeyen sapıklıklar

Teknoloji çok ilerledi ama sapıklıklar değişmedi zihniyet değişmedi. Teknolojinin gelişmesi hiçbirşey değiştirmedi islam dünyasında.
Alt 08-12-2013, 19:02
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Su akar yolunu bulur Sn.Uriel..
İnternete ulaşan tüm toplumlar,zamanla dinlerden arınacaklardır..
Alt 08-12-2013, 19:55
MadScientist MadScientist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Haklısınız yıl 2014 halen islam diye adlandırılan bir din yeryüzünde.İnsanlar kendi dinlerini bilmiyor ne yazıkki.Araştırdıkça gerçekleri öğreneceklerini umuyorum.
Alt 09-12-2013, 14:29
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Uriel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bazı şeyleri anlamak için ne kuran okumaya ne hadis okumaya gerek var

İnsan çevresine baktığında bile nasıl bir sapıklık içinde olduğunun farkına varabilir.

Sorgulanması gereken 21 yy da bile islam gibi sapık bir dinin var olması.

Gerçektende islamın elle tutulacak hiçbir mantığı yoktur.

Uygulamalar baktığımızda kadın erkek sünnetleri hayvan kurban etmeler kölelik adalet diye kol bacak kesmeler insan taşlamalar ve saymakla bitmeyen sapıklıklar

Teknoloji çok ilerledi ama sapıklıklar değişmedi zihniyet değişmedi. Teknolojinin gelişmesi hiçbirşey değiştirmedi islam dünyasında.
Size göre İslam diye bir din yok. O zaman bu yüzyılda hala dediğiniz şeyler var ise bunu insanlar yapıyor.

Peki sizde bir insan olduğunuza göre, ne yapmalıyız? Tüm insanlığı yok mu edelim? Yoksa sizde, tüm inanırları yok etmek isteyenlerden misiniz?

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.

Önerilen Siteler