Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-07-2012, 15:34
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

neva,lütfen kelimeleri yeni anlamlar yükleyerek,düşüncemin yakınından bile gecmeyen
ifade cıkartmaya zorlamayın kendinizi,
eğer bir kişi kalkıpta ben müslümanım deyip,
peygamber efendimizi görmemizlikten gelerek,kuran-ı kerimde şu şudur deyip,olmayan ve dahi yanlış olan bir şeyi benimde aralarında bulunduğum toplumu mal etmeye calışırsa,bende gerekli cevabı veririm,
2debir insanlara iftira atma geleneğinizden bir türlü vzgecemiyorsunuz,kalktınız beni tanrısallıkla iftira atmanızsizin samimiyetsizliğinizi gösterir,

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 24-07-2012, 15:51
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
neva,lütfen kelimeleri yeni anlamlar yükleyerek,düşüncemin yakınından bile gecmeyen
ifade cıkartmaya zorlamayın kendinizi,
eğer bir kişi kalkıpta ben müslümanım deyip,
peygamber efendimizi görmemizlikten gelerek,kuran-ı kerimde şu şudur deyip,olmayan ve dahi yanlış olan bir şeyi benimde aralarında bulunduğum toplumu mal etmeye calışırsa,bende gerekli cevabı veririm,
2debir insanlara iftira atma geleneğinizden bir türlü vzgecemiyorsunuz,kalktınız beni tanrısallıkla iftira atmanızsizin samimiyetsizliğinizi gösterir,
Siz degilmisiniz, ozde musluman, sozde musluman diye ayiran? Donup okuyun mesajinizi. Ne iftirasi???

Kitabiniz demiyor mu yalnizca Allah bilir kimin daha cok musluman mumin oldugunu?

Kelimeleriniz ortada hala inkar ediyorsunuz.

Peygamberi gormezden gelen yok ki, siz mantik dahilinde sorulan sorulari da peygamber reddediliyor diye algilamaktasiniz.
Alt 24-07-2012, 15:59
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhb,

TEHECCÜD namazı Peygambere HAS kılınmış , peygamber namazıdır...Ne sünneti...!!!

İSRA
79.Ve minel leyli fe tehecced bihî nâfileten lek(leke), asâ en yeb’aseke rabbuke makâmen mahmûdâ(mahmûden).
79.Gecenin bir kısmında da uyanarak sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki, Rabbin seni Makam-ı Mahmud’a ulaştırsın.
Allah diyor ki Resul'e...:
"....sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki..."

kurtuluşislamda diyor ki insanlara...:
"...hatta teheccüd namazları sünnettir " kılın...!
Şaka mı bu...!
Sağlıcakla kalınız...

Sayin bursali68;

Yanlis anlamayin sakin beni, imanlisiniz , inanclisiniz, tahrifatlarin sirkine dusmeyin diye yaziyorum.
O namaz Muhammed'e has kilinmis bir namaz degildir.
Alt 24-07-2012, 16:01
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bursali68 Diyor ki
Sen hayvan katliamını git savun arkadaşım...Seni tutan mı var...!
Önceden de böyle oluyordu zaten, soruyorduk cevap alamıyorduk. Mesajımızın içinden canının istediği kelimeleri seçip onlara cevap yazardı. Aynısı olmasa da benzer bir durum.

Bizlere, siz kendinizi ne sanıyorsunuz da onu bunu sorguluyorsunuz tarzında yaklaşan sizin tavrınızı anlamak mümkün değil/miş. Anladık ki, biz sizin ile din kardeşi değilmişiz.

Hayır ola...

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 24-07-2012, 16:02
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Arkadaslar hos ben ateistim ama, kutsal gunlerinizde birbirinizi kirmayin gereksiz yere.
Alt 24-07-2012, 16:03
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bursalı68 arkadasımızın söylediği seyler bence yanlış anlaşılmış,

Özeti su,

Sen sünnet olarak peygamber efendimizin yaptıklarının aynısını yapabilirsin, bunda problem yok ama bunu illa yapmalısınız diye kurallar rehber ve yol gösterici Kuran'ı Kerim'de yok demekte..

Netleşmeyen konular:

Namzda şüpheli davranis namazda okunacak dualar ornek allahumme salli rabbena Atina ...

Namazın 3 vakit olmasıda tartışılacak konudur, burda dogruyu bulmak icin konuşuyoruz,

Ben namazın 5 vakit oldugunda hem fikirim..fakat namazlar iki rekat olarak kilinmalimi Buda tartışılır..

Kimse kimsenin imanını bilemez, herkes Kuran'ı farklı yorumlayabilir fakat bu yanlış yorumlamak anlamına gelmez.

Zekat da cok önemli bir ibadet fakat bu önemli ibadetin nasıl yapılacağı Kuran'da genel olarak insanlara yardım edin sevdiğiniz mallardan fakirlere yetimlere harcayın der..

Zekatla ilgili Farklı bir yorumunuz varmı?

Sayın bursali68 son olarak hayvan katliamı derken neyi kasttetdiniz Buda önemli?
Alt 24-07-2012, 16:04
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhab,

Sevgili Neva açarsanız , daha net anlayabilirim...Belki yanlış bir ifade etme tarzı da olabilir...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 24-07-2012, 16:09
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yergin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Önceden de böyle oluyordu zaten, soruyorduk cevap alamıyorduk. Mesajımızın içinden canının istediği kelimeleri seçip onlara cevap yazardı. Aynısı olmasa da benzer bir durum.

Bizlere, siz kendinizi ne sanıyorsunuz da onu bunu sorguluyorsunuz tarzında yaklaşan sizin tavrınızı anlamak mümkün değil/miş. Anladık ki, biz sizin ile din kardeşi değilmişiz.

Hayır ola...
Merhb,

Sen ulu orta istediğin kelimeyi kullanacaksın , ben söyleyince acıyacak...Yok öyle...Sen haddini bileceksin ki karşıdan da aynı tavrı bekleyeceksin...

İnsan her ne nedense kendi yazdıklarını görmez...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 24-07-2012, 16:19
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bursalı68 arkadasımızın söylediği seyler bence yanlış anlaşılmış,

Özeti su,

Sen sünnet olarak peygamber efendimizin yaptıklarının aynısını yapabilirsin, bunda problem yok ama bunu illa yapmalısınız diye kurallar rehber ve yol gösterici Kuran'ı Kerim'de yok demekte..

Netleşmeyen konular:

Namzda şüpheli davranis namazda okunacak dualar ornek allahumme salli rabbena Atina ...

Namazın 3 vakit olmasıda tartışılacak konudur, burda dogruyu bulmak icin konuşuyoruz,

Ben namazın 5 vakit oldugunda hem fikirim..fakat namazlar iki rekat olarak kilinmalimi Buda tartışılır..

Kimse kimsenin imanını bilemez, herkes Kuran'ı farklı yorumlayabilir fakat bu yanlış yorumlamak anlamına gelmez.

Zekat da cok önemli bir ibadet fakat bu önemli ibadetin nasıl yapılacağı Kuran'da genel olarak insanlara yardım edin sevdiğiniz mallardan fakirlere yetimlere harcayın der..

Zekatla ilgili Farklı bir yorumunuz varmı?

Sayın bursali68 son olarak hayvan katliamı derken neyi kasttetdiniz Buda önemli?
Sayin undersun;

Kitabinizda namaziniz 2 vakittir. Biri sahitlidir.

Sizin peygamberiniz Monk iken(peygamberlik almadan evvel), zaten vahiy almistir ve derhal terketmistir Monkligi.

Boylece hakki batildan ayirmistir.

Monk tapinaga kapanip 3000 rekat namaz da kilar gunlerce.

Sizlerin hatasi sudur;

Peygamber, Allah yasasina iliskin belkemigi sayilabilecek emirlerde,(oruc, namaz, hac, ) kendiliginden (vahiy disi) seyler ogretmez. Vahiyle bagdasmayan seyler sunmaz kavmine. Sunarsa sayet, kendinden onceki ehli kitap sorgular onu.

Acin okuyun kitabinizi, elinde Tevrat'la gelen soru soran yahudiler.

Ne diyor Allah'iniz?

Her kitap ehline kendi kitabiyla hukmet. Kafana gore davranma.

Zaten gelen Kuran'da hepsi mevcut o kitaplara dair pasajlar.. Nedir yani? Incil+Tevrat+Zebur

Sizin peygamberiniz zaten Isa'dan sonra yerlere coken yasayi kaldirmaya geldi.

Neydi cokenler? Tevhid, Namaz, Kurban, Sunnet(sunnet olma), Zekat, Allah'a sirk kosma (Isa'yi tanri yerine koyup, Meryem'e peygambermis gibi inanc)

Allah sizin kitabinizda ucleme der. Teslisi elestirmez burda. Teslis'in seklini elestirir.

Teslis Tevrat'tan beri vardir. Nedir onlar?

Allah birdir.
Meleklere iman (sizde bir fazladir bu dogal olarak, onceki kitaplar da, peygamberler de girer)
Hac etmek
Namaz kilmak
Zekat vermek
Oruc tutmak
Ahir'e inanmak (ahirete degil)yani olmeden once Allah'a ulasmayi dilemek.

Ahiret ayetlerini dikkatli okuyun.

Olmek, gomulmek , sonra insanlara gorunmek hikayesi Incil'de gorulur ilk kez.

Kutsal Kabir Kilisesi
bu yuzden yeniden dirilisi temsil eder hristiyan doktrininde. Orasi Isa'nin carmiha gerildigi yer kabul edilir.

Oysa Kuran'in hicbir ayetinde Isa'nin sonradan dirilip insanlara gorundugu yazmaz.

Tevhid dinine iliskin teslis daima 7'dir. Uc degildir. (Cunku yer 7, gok 7'dir Kuran'da)

Teslisin icindekiler Kuran'la uyusmuyorsa o tevhid teslisi degildir. Ahmet, Mehmet'in teslidir.

Tanri yasasi sozlu ve uygulamali aktarimla gider,nesilden nesile, tanri yasasi hicbir zaman unutulmaz, sadece Allah'a sirk kosulur ortak icad edilir en fazla, Kuran taniktir zaten, onun ustunde de Allah vardir tanik olarak, iki milyon hadis de olsa yazili ,Kuran ayetiyle birebir uyusmuyorsa hadis degildir o. Bunun olcutu budur.

Gerisi hikayedir.

Kuran, agzi,dili olmasa bile, kendi basina kaynaktir, bir hadis'in dogrulanmasina ve sahih sayilmasina. Ahmet, Mehmet degil.

Insan,Kuran'a gore baslibasina ayettir cunku.

Niye? Akli var, zekasi var.

Bosuna mi Allah'iniz, emaneti daglara, yer'e, gok'e teklif ediyorda kabul etmiyorlar.

Kitabinizda Insan suresi var baslibasina. Acin okuyun.

Diger kitaplara bile referans olan bir kitap, kendi ayetleriyle kendi dinine iliskin hadislere mi referans olamayacak? Bu kadar gucsuz mu?

Siz Kuran'i okudugunuzda(cunku gecmis kitap ehlini de, onlarin ibadet seklini de anlatiyor) her kavimden namaz toplaya, toplaya cuvala atip 5'e cikaramazsiniz.

Hem diyorsunuz ki Kuran tum kitaplari tasdik eder, hem de icinde ayetlerle anlatilan her kavmin namazini cuvala toplaya toplaya geliyorsunuz. 5'i buluyorsunuz.

Yahudiler 2+Araplarin islamdan onceki namazi 3=5 vakit namaz cikmaz Kuran'dan. Zorlasaniz da cikaramazsiniz.
Alt 24-07-2012, 16:21
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhb,

Sen ulu orta istediğin kelimeyi kullanacaksın , ben söyleyince acıyacak...Yok öyle...Sen haddini bileceksin ki karşıdan da aynı tavrı bekleyeceksin...

İnsan her ne nedense kendi yazdıklarını görmez...

Sağlıcakla kalınız...
Acıyacak?

Haddini bilme? Had bilmeyen biz olalım da, ulu orta ne laf etmişim? Namaz 3 vakittir, kurban bayramı yoktur, şu yoktur, bu yoktur, şu vardır diyerek işin içinden sıyrılıp doğru düzgün hiç bir açıklama yapmayan sizin ki pervasızlıktır.

Buyrun, anlatın o zaman.
Hac nedir? Nasıl yapılır?
Oruç nedir? Neye göre tutulur?
Namaz niye 2 rekat olarak kılınır? Namaz da okunması gereken dualar nelerdir?

Soruyoruz, yazmıyorsunuz. Yazanının mesaj linkini koyuyorum, buyrun diyorum. Onlar Zerdüşt diyorsunuz.

Sonra da, anladık ki, biz sizinle din kardeşi değilmişiz diyorum. Ona karşında haddini bil deniliyor.

Buyrun, meydan sizin. Yazılanlar ortada. Kelimelerin gücünü alt edemezsiniz.

Hayır ola.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.

Önerilen Siteler