Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Yahudilik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-09-2008, 11:52
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Yada bahsettiğiniz Hristiyanlık kısmı.Orada sayılan Tanrılar hakkındaki bilgiler yanlış,özellikle belgeselden sonra açtım dinler tarihi kitaplarımı,birkaç kitaptan birden kontrol ettim,hepsinde yanlış adamlar.
Kıymetli zamanınızı alacağız ama "hepsinde yanlışlardan" bir kaç örnek verseniz de biz de aydınlansak ?

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 05-09-2008, 21:35
ShadowSong ShadowSong isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tamam bazı örnekler veriyim,
Altyazıyı kopyalıcam altına cevaplar yazıcam,

It was there that the central bank bill called the Federal Reserve Act was written. This legislation was written by bankers, not lawmakers.
Eğer Aldrich Plan bakarsak ki bu resmidir,bankerlerin yapmadığını görürüz.

And two days before Christmas, when most of Congress was at home with their families, the Federal Reserve Act was voted in and Wilson in turn made it law.
Yanlış,23 Aralıkta geçti,43e 25 oyla geçti,oylamaya 11kişi katılmadı sadece.Aile oylaması?komedi.
Daha net bilgi için 298-60 kod adıyla araştırabilirsiniz söz konusu yasayı.

It's important to clearly understand, the Federal Reserve is a private corporation. It is about as "federal" as Federal Express

Özel şirket değil aksine devletin kurumu,
http://www.federalreserveeducation.o...101/structure/
buraya bakıp 1saat incelerseniz yapıyı tam anlamıyla anlarsınız.

Income tax hakkında da bilgilerin çoğu yanlış,şu ufak dökümanla anlayabilirsiniz durumu;
http://www.infoplease.com/ipa/A0005921.html

Ben tamamıyla yanlış demiyorum belgesele,
Ama birçok yanlış bilgide var,3 doğrunun yanına 7yanlış koyarsak bu belgesel olmaz.

Din konusundaysa hangi birini yazıyim,
Virgin Isis diyor bir kere,o kadar mısır tarihi okuduk,hepsinde bakire değil yazar,adam bakire Isis diyor belgeselde.Bundan büyük saçmalık var mı.Yada Horus 12 havari mantığı,Horus tekil bir tanrıdır 4 destekçisi vardır,4destekçiyi 12 olarak aktarmışlar,mısır din tarih kitaplarında böyle birşey hiç yazmıyor.
Şöyle birşey yapıyim,ben size konu hakkında inceleme yapmış bir link koyiyim-ki okumadım sadece gözgezdirdim-;
http://www.xanga.com/JB_Fidei_Defens...al-speech.html

Bu konuda şöylede yapabiliriz,siz bana merak ettiğiniz kişileri söyleyin ben size onları anlatıyim,hatta isayla farklarını söyliyim.
Alt 05-09-2008, 21:55
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

And two days before Christmas, when most of Congress was at home with their families, the Federal Reserve Act was voted in and Wilson in turn made it law.
Yanlış,23 Aralıkta geçti,43e 25 oyla geçti,oylamaya 11kişi katılmadı sadece.Aile oylaması?komedi.

Burdaki yanlış ne?

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 06-09-2008, 00:14
Üye

Christmastan hemen önce seçim yapıldı,ve millet evlerindeydi deniliyor.
Ama o gün katılmayan sadece 11 kişiydi.
68 kişi katıldı oysaki,ve katılanlarında 25i ki bu büyük bir rakam red verdi.Yani orada anlatıldığı üzere,tatilden 1 gün önce yaptık kimse gelmedi birkaç kişi oyladı söylemi yanlış
Alt 06-09-2008, 00:20
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Christmas 25 aralıkta kutlanıyor ve 23 aralıkta 2 gün öncesi oluyor ki'' And two days before Christmas'' denmesi doğrudur.

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 06-09-2008, 00:29
Üye

2 gün öncesine itirazım olmadı ki,
two days before Christmas,when ...
when deyipte birşey iddaa etmişler,ama yanlış.
Alt 11-10-2008, 05:35
randallflagg randallflagg isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rapidshare den parça parça indirmek adamı yorar.. veya yahoovideos, googlevideos, youtube gibi video sitelerinden partlar halinde izlemek de adamı yorar.. üstelik görüntüler flash video kalitesinde..

dvd kalitesinde izlemek için
http://download.utorrent.com/1.8.1/utorrent.exe
linkindeki 250 kb lık minicik programı 15 saniyede kurduktan sonra

http://www.mininova.org/get/1628351
linkindeki (download this torrent) dosyayı bu programla açarsanız eğer 700 mb lık video dosyasını (zeitgeist: final edition) indirebilirsiniz bilgisayarınıza..
korkmayın virüs filan yok öyle bir $ey değil..
bilen biliyordur zaten torrent'i..
Alt 29-10-2008, 07:12
AKHENATON
Üye Değil

nihayet bende izledim ;

belgesel nitelikli film oldukça düzeyli hazırlanmış tek eksik düşünce sistematiğinin mısırdan başlaması, dolayısıyla incile aksayan kozmolojik bilgilerde eksiklikler var.

işin garibi ise bu belgeselin, benim sürekli forumda bire bir anlattığım şeyler olmasına karşın, belgeselin ateistler tarafından şiddetle tavsiye edilmesi fakat ben forumda yazdığımda ise itiraz edilmesi.

öncelikle din bölümü blogumda bulunan yazıların kısaltılmış hali.delsefe konusunda ise dünya felsefesinin teze-anti tez olarak kamuoyu oluşturmak suretiyle insan düşüncenin nasıl yönetildiğine basit örnek,

tıpkı komünizmin ortaya çıkarılması gibi,

http://akhenaton.blogsayfasi.com/bolsevik-yalanlar/

özelikle bu belgeseli komünist arkadaşların çok iyi izleyip , puzzle 'ın parçalarını iyi birleştirmeleri gerekiyor.gördüğüm kadarıtyla TC 'de hala derin düşünmesini öğrenemedik.

her ne kadar din konularında eksiklikler olsada , felsefe denen fakat boş saçmalıklar dizisi ile insanoğlunun nasıl sürüklendiğinin en basit örneklemeleri mevcut.hiç bir felsefe ve ona bağlı çıkarılan uygulamalar devlet eli olmadan gündemde ön sıraya geçemez.görünmez güçler ister felsefeciler yazar ve bir müddet sonra tüm insanların beynine kazınmıştır artık.

bu konu TC ' için ne kadar yeni olsada Brezinski 1970 lerde yazmış olduğu kitabında herşeyi açıkça belirtmiştir.Araştırmanızı ve okumanızı öneririm, en azından dünyanın nasıl yönetildiğini anlamak için.

şuanda dünyada kriz falan yoktur, küresel sistemin son aşamasıdır bu.yakın gelecekte göreceksiniz, şimdi bu yazımı not alın, AKHENATON söylemişti ama biz inanmayıp onu birde denetime almıştık diyeceksiniz.

şuan dünya üzerinde yaşatılan ekonomik kriz denilen mali sistemi çökermenin altında yatan olay, finansla kontrol edilen dünyanın devlet ayağına geçirilerek tek dünya devleti yaratmanın son aşamasıdır.ve bu süreç için starta basılmıştır. Fakat sistemin önünde tek ve en büyük engel kalmıştır, Türkiye, bunu milliyetçilik olsun veya ırkçılık olsun diye yazmıyorum, yaşayıp göreceksiniz.
Alt 29-10-2008, 13:10
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tek dünya devletinin nesine karşı çıkıyorsun, Akheneton. Boz şu ezberini artık. Kapitalizmin yerine ne koyacaksın, vırt, zırt herşeye itirazın önemi yok, sosyalizme, komunizme eski hali ile ben de çok bayılmıyorum ama, revize edilerek pekala da kapitalizmin yerini alabilir.

Geleceğe sudan sebeplerle direnmek faydasız, beyhude bir çaba. Kapitalizm de miyadını dolduracaktır. Onun yerini almaya en güçlü aday da sosyalizm görünüyor.

Biraz düşünerek yazın, kapitalizmin alternatifi bir sistem tanımladığınız zaman bunun adı sosyalizmden başka bir şey olmaz, olamaz. Bu kadar mekanik bir işleyişin neresini anlamıyorsun.

Selamlar.
Alt 29-10-2008, 20:01
AKHENATON
Üye Değil

vgm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tek dünya devletinin nesine karşı çıkıyorsun, Akheneton. Boz şu ezberini artık. Kapitalizmin yerine ne koyacaksın, vırt, zırt herşeye itirazın önemi yok, sosyalizme, komunizme eski hali ile ben de çok bayılmıyorum ama, revize edilerek pekala da kapitalizmin yerini alabilir.

sayın vgm, öncelikle size eski bir marksist olarak yazıyorum ;

M_L sadece batı tipi düşünce sistemi içerisinden çıkmış sadece anti-tez olup uygulanabilirliği yoktur ve olamaz.Çünkü sadece teze-anti tez olup , batı tipi Judaik dünya düzeni yaratmanın ötesine geçemez ,

Nedenmi ?

En basitinden kendi tarihimizi incelediğimiz zaman ki, komünizm düşüncesi Türklerin düşünce ürünüdür ; Eski Türk toplumunda toplumsal yapı çatışması yoktur, Asya üretim biçimi, göçebe ve yerleşik yaşayan Türk devleti için geçerli bir kavram değildir.

Gerek sosyolojik gerekse ekonomik M_L ve Engels zamanın verilerine göre bir anti tez çizmiş olup dünya gerçekliği ile uzaktan yakından alakası olmayıp, yaratılan dünyanın özelliklerini taşır.

Bu konulara önümüzdeki günlerde grmek istiyorum, Marksist teori ve eski Türk halklarının durumu yanyana verildiği zaman M_L nin küreselciler tarafından dünya gerçeğinden uzak , özellikle getirilmiş bir esaret düzeninden başka bir felsefe olmadığını düşünüyorum.Kısaca sorunumuz kapitalizm değil, egemen güçlerin siyon protokollerini baz alarak yazdırmış olduğu ve Bakunin'in Tüm itirazlarına karşı bastırıldığı bir Esaret düzeni.

Önerilen Siteler