Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-04-2010, 23:36
durmuş durmuş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

durmuş´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben varım burdamı tartışacağız yoksa hodri meydan formundamı
hodri meydan demek lafta kalmasın aktif olduğunuz halde iki saatır cevap verirde rahat yatarım diye bekliyorum,sahiplenmediyim allahın avukatı benim sende tanrına sahip çık.
Alt 03-04-2010, 00:26
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yaaa durmuş...........baba bi git ya..

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 03-04-2010, 15:49
naper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
naper naper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

durmuş´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hodri meydan demek lafta kalmasın aktif olduğunuz halde iki saatır cevap verirde rahat yatarım diye bekliyorum,sahiplenmediyim allahın avukatı benim sende tanrına sahip çık.
senin gözündeki perdeyi kaldırmaya çalışıyoruz.senin azap çekmemen bir an evvel özür dileyip alemlerin yaratıcısı zıborgah(c.c.) yoluna dönmeni istiyoruz.zıborgah(c.c.) nin affediciliği sınırsızdır.
o her şeyi duyar,bilir...

bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak,sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz
Alt 04-08-2014, 22:58
tutunamayanlar tutunamayanlar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Standart ateistlerin cehennemde yanacak olması

yıllarca tartıştım bunlarla elde var sıfır ama bunlarla ilgili birşey anladım ki bu cehennem lafına çok sinir olurlar hakikaten hemen sinirleri gerilir. seninle dalga geçen o ateist birden ateş püskürmeye başlar.

sakin dostum "olmayan" bir şey için niye bu kadar sinirleniyorsun bak rabbimiz sizin sonunuzu şöyle anlatıyor;

"O günahkârların, Rableri huzurunda başlarını öne eğecekleri, «Rabbimiz! Gördük duyduk, şimdi bizi (dünyaya) geri gönder de, iyi işler yapalım, artık kesin olarak inandık» diyecekleri zamanı bir görsen! " secde 12

bakmayın takıldığıma üzülüyorum lan sizin için...
Alt 04-08-2014, 23:06
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ölümün ucuna kadar geldim ve hiçte sanıldığı gibi aklıma farklı fikirler yönelmeler gelmedi. Şu güne kadar hiç ölümden yada sonrasından dolayı bir korku geliştirmedim. Hayal gücü geniş olanlar ceşitli şeyler geliştirebiliryor. Ne yazık ki yüzüklerin efendisi gibi fantazi dünyalarına o kadar çok sarılıyorlar ki gerçek olarak kabul edip tersini kabulü konusunda zorlanıyorlar... Neyse size sizin hayal dünyanızda mutluluklar ama kurgusu çok kötü biraz daha zorlayın eminim ki biriniz günün birinde bundan güzel bir baş yapıt çıkartabilicekler...

Dinlerin doğru tarafları da vardır; Mesela Hristiyanlık İslamiyetin, İslamiyet de Hristiyanlığın yanlış olduğunu iddia eder.
Alt 04-08-2014, 23:08
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

tutunamayanlar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yıllarca tartıştım bunlarla elde var sıfır ama bunlarla ilgili birşey anladım ki bu cehennem lafına çok sinir olurlar hakikaten hemen sinirleri gerilir. seninle dalga geçen o ateist birden ateş püskürmeye başlar.

sakin dostum "olmayan" bir şey için niye bu kadar sinirleniyorsun bak rabbimiz sizin sonunuzu şöyle anlatıyor;

"O günahkârların, Rableri huzurunda başlarını öne eğecekleri, «Rabbimiz! Gördük duyduk, şimdi bizi (dünyaya) geri gönder de, iyi işler yapalım, artık kesin olarak inandık» diyecekleri zamanı bir görsen! " secde 12

bakmayın takıldığıma üzülüyorum lan sizin için...
Nerde bu cehennem?

Once bir gidip gorelim, ondan sonra karar veririz.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 04-08-2014, 23:11
tutunamayanlar tutunamayanlar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Firestorm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ölümün ucuna kadar geldim ve hiçte sanıldığı gibi aklıma farklı fikirler yönelmeler gelmedi. Şu güne kadar hiç ölümden yada sonrasından dolayı bir korku geliştirmedim. Hayal gücü geniş olanlar ceşitli şeyler geliştirebiliryor. Ne yazık ki yüzüklerin efendisi gibi fantazi dünyalarına o kadar çok sarılıyorlar ki gerçek olarak kabul edip tersini kabulü konusunda zorlanıyorlar... Neyse size sizin hayal dünyanızda mutluluklar ama kurgusu çok kötü biraz daha zorlayın eminim ki biriniz günün birinde bundan güzel bir baş yapıt çıkartabilicekler...
çok şeker çocuk ya düşünme fazla abicim böyle şeyleri cehennem falan cız böyle yani nasıl desem yüzüklerin efendisi metriks tatmin et kendini onlar yalansa bu da yalandır...

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nerde bu cehennem?

Once bir gidip gorelim, ondan sonra karar veririz.
çok acele ediyosun üstad sabırlı ol biraz

bak ben ne dedim hemen başka başlığa taşıdılar rahatsız oldular siz de haklısınız beyim
Alt 04-08-2014, 23:14
Kıdemli Üye

çok şeker çocuk ya düşünme fazla abicim böyle şeyleri cehennem falan cız böyle yani nasıl desem yüzüklerin efendisi metriks tatmin et kendini onlar yalansa bu da yalandır...

bak ben ne dedim hemen başka başlığa taşıdılar rahatsız oldular siz de haklısınız beyim
Bilgi olmadığı kesinleşti. Neyse en azından anlaşıldın iyice...

Rahatsız olayan yok daha önce senin gibi gelen birisinin konusuna taşıdım az dikkat edersen. Yazılanları okursunda belki yanıtını bulursun diyede kime anlatmaya çalışıyorsam işte neyse....

Dinlerin doğru tarafları da vardır; Mesela Hristiyanlık İslamiyetin, İslamiyet de Hristiyanlığın yanlış olduğunu iddia eder.
Alt 04-08-2014, 23:19
Kıdemli Üye

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=29611

OKU

Dip not: Belki bi yerden tanıdık gelir bu direktif

Alt 04-08-2014, 23:21
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Benim yanitimda hic te acelecilik yok.

Konuyu sen sorduguna gore bunun meraklisi sensin.

Aslinda istersen acele de edebilirsin.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti

Önerilen Siteler