Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-08-2014, 03:05
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Allen carr, yanlışlıkla videosunu seyrettim. 1 yıl içmedim.

dipçe: ciddiyim.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 15-08-2014, 11:15
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

20 sene civarında sigara, pipo, puro gibi envai çeşit tütün ürünü içtim, 6 sene önce tümünü bıraktım. Şimdi 150 metre öteden elinde sigarayla biri geçse antipatik buluyorum. Pabuç kadar bir emzikle sersem bir bağımlı gibi etrafta dolaşmak...

Tütün, bir çok madde bağımlılığı gibi alışkanlıklarla körüklenir. Arkadaşlarınız içiyordur içersiniz vs. Güzel bi yemeğin üzerine hep kısa Marlboro yakmışsınızdır, bir zaman sonra otomatikleşir.

Bırakabilmek için genellikle güçlü ve kalıcı bir sebep olması gerekebilir. Bazıları için gerekmeyebilir elbette. Bağımlılığınızın yerine bir şeyler koyabilmelisiniz. Zira alışkanlıklar zaman içerisinde kesinlikle körelir ve unutulur. Bıraktıktan sonra, sigaraya karşı hiç başlamamış biri gibi duyarsız olmazsınız ama aklınıza da gelmez artık. Zaten sanırım 10-15 sene içinde de sigaranın zararlı etkilerinin tümü vücuttan atılır.

Tütün içen biri aynı zamanda ben çok akıllı biriyim diyorsa pek inandırıcı olmuyor bana göre. Zira daha kendi bağımlılıklarından kurtulamamış veya bunu denememiş biri nasıl akıllı sayılabilir emin değilim. Düşünsene, tütünün keyif verici etkisi peşinde hem sağlığını hem paranı harcıyorsun. Ne için? Beynin belki biraz nikotinle bir kaç dakikalığına kafayı bulsun diye.

100 sene sigara içip 105 yaşında ölenleri örnek gösteren, "benim dedem 90 yaşında öldü hep nargileye takılırdı" diyip tütün içmeye bahane arayanlara anlatacak pek bir şey yok. Zaten bir şey anlatmaya gerek de yok. Sigara içerken açık alanda dahi 20-30 metre uzakta bulunsunlar yeter.

Konu errata tarafından (15-08-2014 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-08-2014, 11:48
alpeerkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alpeerkara alpeerkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kapitän´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
20 sene civarında sigara, pipo, puro gibi envai çeşit tütün ürünü içtim, 6 sene önce tümünü bıraktım. Şimdi 150 metre öteden elinde sigarayla biri geçse antipatik buluyorum. Pabuç kadar bir emzikle sersem bir bağımlı gibi etrafta dolaşmak...

Tütün, bir çok madde bağımlılığı gibi alışkanlıklarla körüklenir. Arkadaşlarınız içiyordur içersiniz vs. Güzel bi yemeğin üzerine hep kısa Marlboro yakmışsınızdır, bir zaman sonra otomatikleşir.

Bırakabilmek için genellikle güçlü ve kalıcı bir sebep olması gerekebilir. Bazıları için gerekmeyebilir elbette. Bağımlılığınızın yerine bir şeyler koyabilmelisiniz. Zira alışkanlıklar zaman içerisinde kesinlikle körelir ve unutulur. Bıraktıktan sonra, sigaraya karşı hiç başlamamış biri gibi duyarsız olmazsınız ama aklınıza da gelmez artık. Zaten sanırım 10-15 sene içinde de sigaranın zararlı etkilerinin tümü vücuttan atılır.

Tütün içen biri aynı zamanda ben çok akıllı biriyim diyorsa pek inandırıcı olmuyor bana göre. Zira daha kendi bağımlılıklarından kurtulamamış veya bunu denememiş biri nasıl akıllı sayılabilir emin değilim. Düşünsene, tütünün keyif verici etkisi peşinde hem sağlığını hem paranı harcıyorsun. Ne için? Beynin belki biraz nikotinle bir kaç dakikalığına kafayı bulsun diye.

100 sene sigara içip 105 yaşında ölenleri örnek gösteren, "benim dedem 90 yaşında öldü hep nargileye takılırdı" diyip tütün içmeye bahane arayanlara anlatacak pek bir şey yok. Zaten bir şey anlatmaya gerek de yok. Sigara içerken açık alanda dahi 20-30 metre uzakta bulunsunlar yeter.
Guzel tesekkur ederim.
Alt 15-08-2014, 13:26
Üye

Dayanamadigim dakikalar geldi iste...
Alt 15-08-2014, 14:44
yasrasm yasrasm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

liseyi bitirdiğimde başlamıştım sigaraya, yaklaşık 7 yıl içtikten sonra; inatçılığım yüzünden sigarayı bıraktım.
Bu olayın üstünden de 8 yıl geçti. Sigarayı çok sevdiğim bir zamanda bıraktım, inanılmaz derecede zorlandım. Aylarca rüyamda sigara içtiğimi gördüm.
Tavsiyem; sakın vazgeçme, bir nefes dahi alma, o bir nefes uçurumun kenarı, alırsan düşersin.

Sigarayı bıraktıktan sonra, zamanla düşünsel anlamda daha güçlü olmaya başladığını hissedeceksin.

Sigara içmemiş birinin asla anlamayacağı bir işi başarmış olacaksın vazgeçme...
Alt 16-08-2014, 09:46
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

alpeerkara´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yaklasik 1 senedir iciyorum 17 yasindayim. Birakanlar var ise yorumlar yapmasini neler hissettiklerini soylemesini rica ediyorum.
Ben sürekli yaptığım şeylerde takıntılık gidebilen bir insanım senden daha ufak bir yaşta sıgaraya başladım(13-14 filandı yanılmıyorsam) bir sene kullandım(babamın maltepesi, babaannemim samsun'u). O dönemler koşma ve basketbola ilgim vardı ama uzun mesafeler koşan ben bünyemin zayıf olmasından artı sıgaradan kaynaklı koşamamaya başladım. Sinirlendim bırakıcam dedim ve bi daha içmedim. Şimdi şikayetci miyim? Yok değilim bu sene içerisinde iki kere puro içtim biricisi neyse de ikicisinde sona doğru öksürük tuttu sağlamca sonra tiribe girdim sanki zorla içiyorlarmış gibi sinirle söndürdüm neyse zaten şu saatten sonra da başlamam bi daha

Dinlerin doğru tarafları da vardır; Mesela Hristiyanlık İslamiyetin, İslamiyet de Hristiyanlığın yanlış olduğunu iddia eder.
Alt 16-08-2014, 16:14
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

En dogrusu hic baslamamak; 15 yasimda tiryakisi olmustum bile, tam 45 sene, 60 yasima kadar kullandim. 7 sene once, antisosyal bir nesne oldugunu fark edince birakmam gerektigine karar verdim ve biraktim. Aniden birakinca cok zorluk cektim, sigaraya elimi surmemem gerektigini, tek bir sigara bile icersem bagimliligimin devam edecegini bilgdigim icin yaklasik iki sene depresyona girmememe ragmen bir daha elimi surmedim. Simdi bunca sene bu meretin esiri oldugum, daha once birakmadigim icin kendime kiziyorum; Benim gibi pismanlik duymamaniz icin, yol yakinken birakin iradenizi zorlayin, basaracaginiza eminim diyecegim. Sevgiler hepinize.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.

Konu vartor tarafından (17-08-2014 Saat 19:55 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-08-2014, 00:52
Üye

Film izleyemez muzik dinleyemez bir haldeyim
Alt 17-08-2014, 00:58
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Allen carr 1 saatlik Türkçe belgeselini seyret youtube dan, cidden gazını alır.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 17-08-2014, 18:45
Üye

Biraktim. Muzikler biraz sıkınti azicik da filmler.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil