Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-08-2014, 18:15
alpeerkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alpeerkara alpeerkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Devam arkadaşlar...
Alt 23-10-2014, 01:17
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ben 7 sene içtim bıraktım göğsümde bir ferahlık hissettim ellerim titriyordu şu an yok denilecek derecede içmemek daha güzel bence boşa masraf hemde
Alt 23-10-2014, 01:18
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Elektronik sigara aldim biraktim 3 yil once. Nikotin'in kendisi o kadar zararli degil ama karbon monoksit gibi maddeler asil zarari tasiyor. Sene 2014 olmus artik tutun yakip dumanini cekmek bence cok salakca. Illa icicem diyorsaniz e-sigara icin. esigara.us bu konuda en iyi site her parcayi bulabilirsiniz.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 24-10-2014, 00:30
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ereninthenature´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Elektronik sigara aldim biraktim 3 yil once. Nikotin'in kendisi o kadar zararli degil ama karbon monoksit gibi maddeler asil zarari tasiyor. Sene 2014 olmus artik tutun yakip dumanini cekmek bence cok salakca. Illa icicem diyorsaniz e-sigara icin. esigara.us bu konuda en iyi site her parcayi bulabilirsiniz.
Tamam sigara içmek çok matah bir şey değil ama sigarayı içmemekte veya bırakmakta bir Fazilet değildir.

Yok illa fazilettir dersen, dörtlük gelir-demezsen gelmez.
Sigara içmiyorum diye sevineyim deme.
Günün birinde sende içersin demedi deme.
Eğer sigara içmemek bir fazilet olsaydı.
İneklerde içmiyor, sakına düşünmedim deme.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 24-10-2014, 12:54
alpha alpha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Babam kanser oldu sigaradan. Köyde yaşayan bir diğer amcam sigaradan akciğerleri bitti, ve vefat. Kanser olduğunu öğrenene kadar babam içerdi. Sora bıraktı ama ne fayda. Akciğerde 2 tane biri 3 cm diğeri 2 cm civarları kitle var. İşte bakalım kurtulması zor.

İşyerinde biri vardı, onun babası sigaradan KOAH olmuş, doktorun dediğine göre normalde yaşlandıkça akciğerler küçülürmüş ama sigara içende bu normalden erken olurmuş, ortalama 15-20 yıl erken yani, bu durumda nefes yetmezliği oluyor ve tüp taktırıyonuz hani arabaya takar gibi, Sonra zaten o da öldü. Bu durum böbreklerini iflas ettirdiydi, biraz yogun bakim derken finish.

Ne bilim bende sigarayı elime aldım ama bi türlü alışamadım. Elimde tutuyom böyle garip hissediyorum. Ne bu diyom şimdi. Alakasız bişi. İçki iç ama sigara içme. Öyle hoş olmayan bişi işte.
Alt 29-10-2014, 02:04
Üye

alpha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Babam kanser oldu sigaradan. Köyde yaşayan bir diğer amcam sigaradan akciğerleri bitti, ve vefat. Kanser olduğunu öğrenene kadar babam içerdi. Sora bıraktı ama ne fayda. Akciğerde 2 tane biri 3 cm diğeri 2 cm civarları kitle var. İşte bakalım kurtulması zor.

İşyerinde biri vardı, onun babası sigaradan KOAH olmuş, doktorun dediğine göre normalde yaşlandıkça akciğerler küçülürmüş ama sigara içende bu normalden erken olurmuş, ortalama 15-20 yıl erken yani, bu durumda nefes yetmezliği oluyor ve tüp taktırıyonuz hani arabaya takar gibi, Sonra zaten o da öldü. Bu durum böbreklerini iflas ettirdiydi, biraz yogun bakim derken finish.

Ne bilim bende sigarayı elime aldım ama bi türlü alışamadım. Elimde tutuyom böyle garip hissediyorum. Ne bu diyom şimdi. Alakasız bişi. İçki iç ama sigara içme. Öyle hoş olmayan bişi işte.
Insanlari kanser yapip olduren uyustucularin serbest olmasi hakkinda ne dusunuyorsunuz, alpha?

Bir de Timothy Leary'nin 60 yil gerisinden gelen gunumuz biliminin psilocybin mantarlarinin sigara ve alkol bagimliligini etkili bir sekilde tedavi ettigine dair veriler var.

http://time.com/3399433/quit-smoking...ugs-acid-test/

LSD'nin alkolizmi cok etkili bir sekilde tedavi ettigi diger bir bilimsel gercektir.

http://www.nature.com/news/lsd-helps...holism-1.10200

Bilimin biraz daha hizli ve akillica davranip insanligin hizmetine bu illetten kurtulmasi icin bir terapi gelistirmesinin onundeki engel sizce nedir?

http://archpsyc.jamanetwork.com/arti...ticleid=490914
http://kolpinstitute.org/wp-content/...-Addiction.pdf

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 29-10-2014, 04:53
Üye

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tamam sigara içmek çok matah bir şey değil ama sigarayı içmemekte veya bırakmakta bir Fazilet değildir.

Yok illa fazilettir dersen, dörtlük gelir-demezsen gelmez.
Sigara içmiyorum diye sevineyim deme.
Günün birinde sende içersin demedi deme.
Eğer sigara içmemek bir fazilet olsaydı.
İneklerde içmiyor, sakına düşünmedim deme.
Dostum sigara en cok bagililik yapan uyusturucudur. Karsi oldugum bir uyusturucudur kesinlikle. Esrari buharlastirma yontemleri var. Sadece buhar cekiyorsun. Bu sekilde esrar kullanimi cok daha keyifli ve sagliklidir, daha az tehlike tasir.

Ayrica kendi evinde uretebilirsin kendi keyif veren maddeni. Bu tutun ve alkol icin gecerli degil o yuzden legal. Kimse mantar ve esrardan para kazanamaz legal olsa. Herkes evinde 4 saksi atar yetistirir.

Sigara hos bir uyusturucu degil, kesinlikle degil. Sigaranin verdigi zararin cok daha azini verip cok daha fazla keyif hatta bilgi alabilirsin.

Tabiki bu benim gorusum. Uyusturucu tercihleri insanlarin cinsel tercihleri gibidir. Kimi sarisin kimi esmer vs oyle gider.

Ama en fenasi mavi sacli kizlar. Mavi sacli kizlar uyusturuculardan cok daha tehlikelidir. Dikkat, ben yandim sen yanmayasin.

-Carl Sagan

-Terence McKenna
Alt 29-10-2014, 13:38
Üye

Dostum sigara en cok bagililik yapan uyusturucudur. Karsi oldugum bir uyusturucudur kesinlikle. Esrari buharlastirma yontemleri var. Sadece buhar cekiyorsun. Bu sekilde esrar kullanimi cok daha keyifli ve sagliklidir, daha az tehlike tasir.
Sigaranın bağımlılık yaptığını biliyordumda, uyuşturucu olduğunu ilk kez senden duydum sevgili @ereninthenature
Her bağımlılık yapan şey uyuşturucuda olmayacağına göre, bu konuda sana katılamayacağım maalesef.

Diğer türlü alkoldür, esrardır hiç ihtiyacımda yok, neticede zihnimin berrak kalmasının taraftarıyım.
Alkolü oldum olası hiç sevmedim zaten, acı bir tat, etkileriyse hiç hoş değil, öyleyse benden uzak dursun diyenlerdenim.

Alt 29-10-2014, 14:25
Üye

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sigaranın bağımlılık yaptığını biliyordumda, uyuşturucu olduğunu ilk kez senden duydum sevgili @ereninthenature
Her bağımlılık yapan şey uyuşturucuda olmayacağına göre, bu konuda sana katılamayacağım maalesef.

Diğer türlü alkoldür, esrardır hiç ihtiyacımda yok, neticede zihnimin berrak kalmasının taraftarıyım.
Alkolü oldum olası hiç sevmedim zaten, acı bir tat, etkileriyse hiç hoş değil, öyleyse benden uzak dursun diyenlerdenim.
Su an her psycho aktif maddeye uyusturucu kelimesini kullanmak zorunda kaliyoruz. Dil fakirligi iste.

Batida drug kelimesi bolca kullanilir tutun icin ve boyle algilanir.

Sonucta gida degil, baharat da degil. Gida ve baharat degilse uyusturucu/drug kategorisine girer.

Tutun bong'tan hizli ve bolca alindiginda cok fena kafa yapar. Kaliteli bir tutunu hizli ve cok bir sekilde cigerine cekersen kisa sureli trans halleri bile elde edebilirsin. Samanist ayinlerde bolca kullanilir.

Sigaraya da ihtiyacin yok biliyor musun? Yok yani bir sebep kanser etmeye kendini durduk yere.

Alkol ben de hic sevmem ve kullanmiyorum. Sulandirilmis tiner gibi bir sey alkol. Alkol ambiyansindan da nefret ediyorum. Cok sacma bir kafa icinde yaraticilik ve keyif yok. Icip kusuyorsun kenara. Cok sacma. Ve her yil yuz binlerce insan direk alkole bagli sebepten hayatlarini kaybetmekteler.

-Carl Sagan

-Terence McKenna
Alt 29-10-2014, 14:56
Üye

Su an her psycho aktif maddeye uyusturucu kelimesini kullanmak zorunda kaliyoruz. Dil fakirligi iste.

Batida drug kelimesi bolca kullanilir tutun icin ve boyle algilanir.

Sonucta gida degil, baharat da degil. Gida ve baharat degilse uyusturucu/drug kategorisine girer.

Tutun bong'tan hizli ve bolca alindiginda cok fena kafa yapar. Kaliteli bir tutunu hizli ve cok bir sekilde cigerine cekersen kisa sureli trans halleri bile elde edebilirsin. Samanist ayinlerde bolca kullanilir.
Kullanıldığını biliyorum, merikanın keşfiyle dünyaya da yayılıyor, Cennetin Keşfi 1492 filminde kraliçenin tütün/puro içtiği sahne süperdi mesela.
Sanırım Şamanistler içine başka şeylerde katıyorlar, Yahşi kovboyda C.Yılmaz tüten çubuğu çekince küt gidiyor mesela

Ben sarma tütün içerim o da en hafif olanından, saymıyorum ama herhalde iki paket içiyorumdur, sert olanlarını sevmiyorum, insanı sarsıyor gerçekten.

Sigaraya da ihtiyacin yok biliyor musun? Yok yani bir sebep kanser etmeye kendini durduk yere.
Eyvallah, neticede alışkanlık hoş değil tabii.
Bu aralar bırakmam biraz zorda ama ileride ne olur bilmem.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil