Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-08-2007, 15:10
bayraktaro1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bayraktaro1 bayraktaro1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart HUD Suresi'nin (Cüz 12 Sure 12) 118 - 119. Ayetleri Adil mi?

Bir çok arkadaşlar, bu ayete dikkat çekmişlerdir. Ama adaletsizliğin tam çarpıcı örneği görülmektedir.

HUD SURESİ (Cüz 12 Sure 12)

118 - 119. Ayetler;

"Rabbin dileseydi insanları (aynı inanca bağlı) tek bir ümmet yapardı. Fakat, Rabbinin merhamet ettikleri müstesna, onlar ihtilafa (anlaşmazlık, ayrılık) devam edeceklerdir. Zaten onları bunun için yarattı. Rabbinin "Andolsun ki hem cinlerden, hem insanlardan (suçlularla) dolduracağım" sözü kesinleşti.

YORUM; Küçükken bir hocadan duymuştum. Muhammed'e sormuşlar. "İlk Adem ile Havva yaratıldığında ne güzel cennette yaşıyorlardı. Neden o yasak ağaçtan yediler ?" Sorusuna
Muhammed "Çünkü onu Allah istedi. İnsanların dünyada olmasını istedi." diye yanıt vermiş.

Allah isteseydi, hepimizi müslüman yapar, hiç yorum yapmadan herşeyi doğru olarak algılarız ve cennete giderdik. Ama yapmadı Neden? Öncelikle kendi istedi. Yarattıklarında bir ayrıcalık yapıyor, diyor ki merhamet ettikleri müstesna.... Merhamet ettikleri olarak hemen aklımıza peygamberler geliyor. Baştan bir kere peygamberlere kıyak geçmiş. Onlar sınavda değil. Onlar, baştan çalışkan oldukları için (hoca zaten biliyor, önceden sözlü yapmış) onlar sınavda gözetmen olacaklar.

Bir şey daha diyor ki, kardeşim nerenizi yırtarsanız yırtın. Ben bazılarınız (sayı belli değil), müslüman olmayacak diyor. Baştan birileri de seçilmiş. (Ebu-Leheb, ben, Peygamberin amcası) *
O kişiler, yani ben biryerlerimi de yırtsam beni müslümanları sınamak için cehennemlik yarattı. Çünkü devamında da diyor ki; "ZATEN ONLARI BUNUN İÇİN YARATTI" Ne zalim kaderim varmış be. Demek ki, ben ve benim gibiler için sınav bahane onun için kaderine boyun eğicen. Gerisini söylememe gerek yok. Çok sözünü tutan Allah olduğu için kime söz verdiyse, "Herhalde İblis yalnız kalmasın diye çaktırmadan söz verdi.-Ulan şimdi Rütbenin en yukarısında da söz çıktıktan sonra da geri alınır mı? Alınmaz. Çünkü, o zaman şeytan olursun.

Sonuç olarak; bu ayetlerden anladığım. Herşeyi zaten kafasında bitirmiş bir Allah var. Cennetlikler belli, cehennemlikler de belli. Peygamberlerin gelmesi de boş. Kendi kendine bizimle dalga geçiyor bu Allah. Herşey belli zaten. Ne yırtınıyorsunuz sınav sınav diye. Eleman yazmış zaten. Sınav mınav yok kardeşim. İnvitatio ile Spartan-Troy istediği kadar kıvırsınlar. Kesin cennetlikler. Ben de kesin cehennemliğim. Baştan senaryo yazılmış.

Hadi kendinize iyi bakın. Ben güneş yağı almaya gidiyom. Acaba havlu da gerekecek mi ki? Sıcağı da hiç sevmem. Artık Zebani iyi geçineceğiz "Abi" ayaklarını yer mi acaba? Şaka değil sonsuz cehennemlikten bahsediyorum. İlk girenlerden olursam, belki kıdem farkı ile diğerlerine posta koyabilir miyim? acaba. Ben yanıma bol bol Euro'da biriktiriyim bari. Şeytanla beraber olacağımıza göre, kesin yine Allah'a bir dalavere çevirir. Şürvetle herhalde bizi iyi yere geçirir gibi geliyor. Çünkü, o şeytan "Her türlü cinlik vardır onda"

Hay İyiliğinizi Versin

Saygılarımla
Alt 24-08-2007, 15:18
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: HUD Suresi'nin (Cüz 12 Sure 12) 118 - 119. Ayetleri Adil

sana kim suç işle diyor.....şimdi abdullah öcalanla sen bir misin bayraktaro
Alt 24-08-2007, 16:16
Üye

O zaman, Abdullah ÖCALAN'ı da ibret olsun diye Allah bilerek mi seçti? Yapma Troyya, Biz sonsuz yanmayı konuşuyoz. Abdullah ÖCALAN sen olabilirdin. Hak mı bu? O da sonuçta bir insan.

İnsan ömrü 60 bilemedin 70 yıl. Bunun ilk 20 yılını çıkar, ciddi anlamda suça meyilli bir insan için toplasan 50 yıl eder. 50 yılın 50 yılı da kötü olsa, 50 yıla karşılık, sonsuz cehennem sence biraz adaletsiz olmuyor mu?

Abdullah ÖCALAN'ı, ibret olsun diye yaratmış. Bütün hayatına bakarsan acılarla geçecek insan oluyor ? Neresi hak bunun. Sonuçta, o da bir insandan bebek olarak dünyaya geldi. Bir bebekliği vardı. Havadan Abdullah ÖCALAN olmadı.

Nereden bakarsan bak, Seneryoların çizildiği, kimin nereye gitçeği belli olan. Adaleti ve hükmü kendi kararlarına göre veren. Bizim kuklalardan farkımız olmayan bir inanç sisitemi içindeyiz. Benim en nefret ettiğim şey de, kim olursa olsun. İsterse peygamber olsun. Bütün insanlar eşittir. Ama burda hiç gözükmüyor bunlar;

Kur'an da ne diyor? Biz sana haber verinceye kadar, din nedir? iman nedir bilmezdin? (Bu = 40 yıl), 23 yılda peygamberlik. Hayatının 40 yılı kafasına göre yaşamış. 23 yıllık hayata göre basamağın en üstünde Cennet'lik, neredeyse Allah'la yarışacak.

Yaşadığı 23 yıllık hayatına da baksana, bol bol hatunlar... Eve giren çıkan belli değil. Savaş'ta bile korkakmış. Hiç bir savaşta göğüs göğüse savaştığını görmedim. Çağrı filmini izlediysen, savaşta çadırında oturan bir adamdan bahsediyoruz. Bir diş kırılma meselesi var. Onda da kesin ayağı takılıp düşmüştür. Peygamber oldu ama göğüs göğüse savaşmak yememiş. Ama, karılara gelince 50 erkek gününde.

Arada bir dağa gidiyon, vahiy geldi diye geliyon. Paso müşriklerle laf salatası ile geçiyor. Bu muhabbeti toplam 10 yıl sürse, 15 yıl rahat bir yaşam, ekmek elden su gölden, bol bol mektuplaşmalar, kafa koparmalar..... Vahşet bir sürü kelle koparma... Bu mu kayırma?

Basamağın en üstündesin. Ne Allah yolunda savaştın.

Troyya, biraz zor yola gelirsin sen amma
Alt 24-08-2007, 16:18
Üye

Bir şey daha söyleyeyim sana Troyya, ÖCALAN 30.000 kişinin katili. Bu şehit aileleri o zaman Apo'ya teşekkür etmeleri lazım. Çünkü bütün çocukları nereye gitti. CENNETTE.... Hem de peygamberle yanyana
Alt 24-08-2007, 16:20
Üye

iyi de bayraktaro sürekli cehennemde kalacağını nerden biliyorsun...yada şöyle düşün...şimdi abdullah öcalanın sorumlu olduğu 40 bin katili düşün.abdullah öcalanda cennete girecek diğer 40 binde cennete girecek...ve 40 bin insanda muz yiycek abdullah öcalanda.

bu neye benziyor biliyor musun? banka hortumlayan birine hakimin ye aslanım helal olsun.çık dışarı paşalar gibi dolaş demesine benziyor.

// bir ikincisi kimse kimsenin sürekli cehennemde kalacağını söyleyemez.en ufak bir iyiligin karsılıgı mutlak vardır.
Alt 24-08-2007, 17:01
Üye

Troyya;

Allah'ı inkar, ebedi cehennemliktir. Biz seninle farklı Kur'an'ları okuyoruz galiba.

Sen hala, bir adaletten bahsediyorsun. Abdullah beyfendi 30 bin kişinin katili diye, nereye gitmesi lazım cehenneme, Keşke öyle olsaydı. Harbi Harbi şu haksızlıklar karşısında birileri cehennemin en dibini boylasaydı. Bunu gerçekten yürekten söylüyorum. Ama maalesef dünya böyle değil. Ölümden sonra birşey yok. Ancak, adalet varsa (ben Türkiye için pek inanmıyorum), cezanı burada çekecen.

Ayeti galiba kendine göre kıvırıyon mu ne yapıyon. Ayette ne diyo; "Zaten onları bunun için yarattı"

Bu nedemek kardeşim......

YUNUS SURESİ

"Kötü işler yapmış olanlara gelince :twisted: , bir kötülüğün cezası misliyledir ve onları bir zillet kaplayacaktır. Onları Allah (ın azabından) koruyacak hiç kimse yoktur. Sanki yüzleri, karanlık gecelerden parçalarla örtülmüştür. İşte onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedi kalacaklardır." * *

Hani, cehennem ebedi değildi. Al sana ayet
Alt 24-08-2007, 17:05
Üye

peki senin adaletin nedir kardeşim?
Alt 24-08-2007, 17:19
Üye

benim adaletim nereden çıktı şimdi?

ben Kur'an daki adaletsizlikten bahsediyorum. Eğer, burası bir sınavsa, sınava herkes eşit şartlarda (eşit bilgilerde) girmeli ki, ak kara belli olsun.

YOOK, Kur'an ne diyor? Ben insanlar içinden, başta peygamberleri seçtim. Onlar zaten cennetlik. Birilerini de zaten peygamber değil, cebrail bile gelse inadırmayacam ve cehenneme sokacam diyor. Ben öyle seçtim diyor. Bu mu sınav olmuş oluyor?

Nerede eşitlik? Nasıl olurdu daha güzelini ben sana yazayım istersen.

EŞİTLİK SURESİ

"Ben hepinizi bir anadan günahsız doğurdum. Sizlerin bazılarına akıl verdim. Peygamberleri de size rehber yaptım. Doğru yolu seçerseniz gideceğiz yer ne mutlu. Seçim sizin, herkes kendi yaptığından sorumludur. Zaten, akıl vermediklerim de, o benim seçimimdi, o durumdan muaftırlar. Onlar dünyada yaşadıkları acıyı yaşamıştır. Onlara da ne mutlu"

Al sana daha adil bir ayet. BEN YAZDIM (Vahiy gelmedi). Aklı olanlar, aklını kullanır ve doğru yolu seçerse mutlu olacak. Aklını kullanmazsa cezası kendine. Aklı olmayanlar zaten baştan muaftır. Bitti. Açık ve öz herhalde. Muhammed gibi eşitsiz ve dolambaçlı değil
Alt 24-08-2007, 17:29
Üye

ben Kur'an daki adaletsizlikten bahsediyorum. Eğer, burası bir sınavsa, sınava herkes eşit şartlarda (eşit bilgilerde) girmeli ki, ak kara belli olsun.

bayraktaro iyi misin sen kardeşim...30 yasında dünyaya gelmiyorsun benim bildigim 0 yasında dunyaya geliyorsun....bebeksin yani ve tertemizsin....inanmıyorum bu yazına...şaka oldugunu varsayıyorum.

güzel kardeşim sen şimdi buna cevap ver;

ben şimdi camiye gidiyorum; guzel kardesim gel sende beraber kılalım namazımızı diyorum ve mutluluga erelim diyorum...

sen de diyorsun ki; ben gelmem beni Allah cehenneme kendi isteginle atacak....sen kıl...bu adaletsizliğide gör diyorsun bana...

* * * * *

kardeşim senin ayaklarında pranga mı var...eğer varsa Allahıma kitabıma ateist olcam...
bana Allah doar doğmaz ne namaz kıldıracak ne de iyilik yaptıracak diye *benim ayaklarıma pranga koydu de...ateist *olmazsam serefsizim....

gidip yanlıs yola girersen seni Allah kötü yola cevirdi....peki doğru yola birisi gel derse ; sen gitmez misin? niye Allah arkandan mı çekeliyor...

bayraktaro biraz daha mantıklı dusun...
Alt 24-08-2007, 17:35
Üye

Peki o zaman bana şunu *söyle bu ne demek?

"Rabbinin merhamet ettikleri müstesna, onlar ihtilafa (anlaşmazlık, ayrılık) devam edeceklerdir. Zaten onları bunun için yarattı."

Önerilen Siteler