Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-06-2009, 15:39
niveru niveru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

"yalcinsahin1´isimli üyeden Alıntı
Yanma olayına gelince ALLAH yakmayacak bu kadar korkma sadece söyleyecekleri ile seni ikna edip senin onun karşısında vicdan azabı çekmeni sağlayacak"

ne o gidip geldin mi , yoks ageceleri allahla sohbet mi ediyorsun ,,,

kimsenin gormedigi bilmedigi goremiyecegi bilemiyecegi konu hakkinda hukum vermeyin , adama sonra hadi len derler ....

gelelim su nasa olayina ,, sen harbi harbi ucmussun, evliyanin onde geleni olmalisin ,

ya kendin su zirvaliga inanacak kadar saf sin , yada bizim buna inanacagimizi dusunecek kadar kurnaz!!

hangi birinden baslasak , ilk olarak o ayet o manaya gelmez , ikinci olarak ortada aciklanamayan bir durum yok ucuncu olarak o renklendirmeler dogal degil , bilgisyar tarafindan yapilan daha iyi kavrammasi icin olusturulan suni renkler ,, yani ortada ne gul var nede baska bir sey ...

PS: kidemli uyelige bir adim daha !)

ceremesini cektik eller zulmunde duslerimizde hep guzellikler vardi onlarda senin gibi uzakdi
Alt 03-06-2009, 15:58
selanikli selanikli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yalcinsahin1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
NASA (ulusal havacılık ve uzay dairesi) ’nin elindeki (1995 yılında çekilmiş, zamanından tam emin değilim)ibretlik fotoğraf.

Kırmızı bir gül’ü andıran bu fotoğrafa bir açıklama getiremeyen NASA yetkilileri; belki bir açıklama yaparlar diye
fotoğraftan bir tanede islam alimlerine gönderirler.

Islam alimleri ise cevap olarak;
Rahman suresinin 37-38. ayetlerini gönderirler.

"Gök yarılıp erimiş yağ gibi kıpkırmızı bir gül olduğu zaman,

Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?"

google da uzay gülü yazıp nasanın çektiği görelim fotoğrafı 1400 yıl önce ayetinde açıklayan ALLAH a mı inanmayalım.şimdi
Sayın yalçınşahin;
sizin İslam konusunda çok bilgili olmayabileceğinizi düşünerek bu yazıdaki hatanızla alay etmeyeceğim, ama İslam alimleri bunu demişse gerçekten alay edilmeyi fazlasıyla haketmişlerdir. Şöyle ki;
''İşte o gün ne insana, ne cine günahı sorulmayacak.'' Rahman/39
Bu hangi gündür? Kıyamet'in koptuğu gündür.
Lütfen o alimlere bir sor, kıyamet mi kopmuş?
Biz farkında değiliz de ölüp diriltildik mi?
Öyleyse neden cehennemde değilim?
Sormanı önemle rica ederim.
Alt 03-06-2009, 16:03
selanikli selanikli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili dost;
anladığım kadarıyla, yalçınşahin dostumuz, genç, doğal olarak kanı kaynayan fakat bilgileri yetersiz bir arkadaş. İddialı sözleri sizi tahrik etmiş olabilir.
Ama yine de derim ki, üstüne böyle hışımla gitmemizi haketmiyor.
Bizler, misafirimiz olmuş, terbiyesizlik yapmamış insanlara, hoşgörülü ve nazik davranma olgunluğuna erişmiş olmalıyız diye düşünüyorum.
Ayrıca, hoşgörülü davranmayıp, karşımıza almakla, diyalog yollarını elimizle kapatmış oluruz ki, istediğimiz bu değil, biliyoruz.
Sevgiler.
Alt 03-06-2009, 16:45
niveru niveru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sayin selanikli ,

benim bu forumlarda bir misyonum yok , kimseyide ateist yapma yada aydinlatma gibi bir derdim yada ugrasimda yok , yani buraya boyle ulvi amaclar icin gelmisligim yoktur.

elbetdeki asgari saygi unsurlarina dikkat etmek lazim , bu konuda yanlis anlamalara musait bir uslubum oldugunun farkindayim , ama kimseyide kirmak asagilamak gibi bir niyetimde yok ..

yalcinsahin1'i kirdiysam bunu bilincli yapmadigimi bilmesini isterim , buralardaysa ve okuyorsa kusara bakmasin

Fakat bir kac kelime etmeden gecemiyecegim , bana gore dil bir iletisim aracidir, ve argo kufur hakaretde dilin ogeleri oldugundan onlarda bir iletisim ve ifade bicimleridir.. elbetdeki kisinin seviyesini ve kultur birikimini gosteren unsurdur dil ayni zamanda , fakat ben hakeret unsurunu bile ifade bicimi saydigimdan bu tur sanal ortamlarda fazla uzerinde durmam ,

PS : gel kidemli uyelik gelll

ceremesini cektik eller zulmunde duslerimizde hep guzellikler vardi onlarda senin gibi uzakdi
Alt 03-06-2009, 17:16
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Herkez neye inanıyor yada inanmıyorsa kendinedir,bu konuda kimsenin kimsenin üstünde bağlayıcılığı veya dietmesi mantıksızdır.Zira kimse inandığından taviz vermez.Zaten bir düşünceye sahip olanlar diğer bir düşünceye kendi bakış açısıyla bakacağı için aslında tartışmalarda yersizdir ama n varki bu tartışmalardanda kendimizi alamıyoruz.Belkide hepimizin ortak olduğu ben(ego)bilincindendir.

Sonuçta her neye inanıyorsak bir gün gelip gerçek yada yalan olduğunu göreceğiz önemli olan o gün gelene kadar iyi bir insan olarak yaşamaktır.İnanan içinde,inanmayan içinde.Ben mucize arayan bir insan hiç olmadım,zaten bir şeye inanmak için mucizeye gerek yoktur.AYnı şekilde kainatta bir çok muczede vardır önemli olan bunların anlamını keşfetmektir.Mucise ayın yarılmasımıdır yoksa kainattaki sonsuz kusursuz düzenmidir.Herşein makrodan mikroya bruyum içinde olduğumudur yada bir ilim içinde tasarlandığımıdır yoksa su üstünde yürümek yada suyu şaraba çecirmekmidir.

İnsanlarda akıl vardır bakıp cevreye nasıl bir düzen nasıl bir ilim yattığı anlaşılabilinir ama ne gözle bakıldığı önemlidir.

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 16-06-2009, 15:57
Chechen
Üye Değil

kalkandelen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah kuranda,incilde,zeburda,tevratta mucizeler yaratmis...peygamberler korleri gorur yapmis..olulere can vermis..

Allah bu mucizeleri yapmis ise...Allahin buyuk bir gucu vardir..kitaplara gore...

Simdi soru...

Bir adam dort yasindaki cocuga tecavuz ediyor ve bebeyi olduruyor...Allah hic bir sey yapmiyor...

Neden...??

Cunku Allah yok...kitaplardaki uydurma mucizeler dogru olsaydi allah bir seyler yapabilirdi degilmi?

Inanan arkadaslar eger allah o bebeyi cennetle mukafatlandiracak ,tecavuzcuyude cehennemde yakacak gibi bir cevap verirseniz lutfen hic cevap yazmayin...

bebeleri koruyamayan bir tanri nasil denizleri acip insanlari icinden yurutur?
nasil korlerin gozunu acar?
işte mantık ve irade burada devreye giriyor arkadaşım. Allah neden annne ve babaya sorumluluklar vermiş? aile hukuku denen şey neden var? neden insanların barış ve refah için de yaşamaları emredilirken birbirlerinin ırzlarına ve mallarına göz dikmeleri yasaklanmış? yani anlayamıyorum ben bu işi... her şeye kafanız zehir gibi basıyor insanların ailenin yapması gerekenleri sorumlulukları islamla ilişkilendirilince mi duruyor bu zehir gibi beyinler? Allah'ı suçluyorsun bide. bu ailenin suçu, insanlığın suçu. Yaradan seni uyarmış yol göstermiş. hak belli hukuk belli, akıl var nizam var, mukafat belli cevza belli, Allah düzene sokacak idare edecek kudretide vermiş. bura da yazacağına bunu yapana ceza ver. hırsızı da hapse Allah atsın, çok kazanından alıp fakire veren robin hood da Allah olsun, kendisine de hakaret ettirmesin, bu forumu hacklesin Allah öyleyse. valla sen utanmasan bunlarıda yapsın diyecen ama... Biraz mantıklı ve stabil olun lütfen. ben bu soruyu daha fazla açıklma getirmeye utanıyorum. çok ayıp çok. yani boyle bi soruyla, ben buyum, ancak bu kadar iyi denebilir. hadi hayırlı forumlar. lütfen daha akılcı ve herkesin yararına olacak gerçekten öğrenilmesi ve aydınlatılması gereken sorular ve açıklamalarla gelin. bu sorunun ve dayatmanın bir açıklama veya delil değil sadece karalama amaçlı yazılmış bir saçmalık olduğu gün yüzü kadar aşikar. komik olmayın.

Konu Chechen tarafından (16-06-2009 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.
Alt 22-06-2009, 22:09
yalcinsahin1 yalcinsahin1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

selanikli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın yalçınşahin;
bence sizler daha fazla risk altındasınız. Şöyle olamaz mı?
Allah vardır. İnsanlara akıl ve vicdan vermiştir. Ve ölüp öbür tarafa gidince kendisine verilen akıl ve vicdanın gereğini yapmışmı diye sorgulayacaktır.
Size derse ki, size verdiğim aklı ve vicdanı kullanmayıp ta, benden olduğunu iddia ettikleri o saçma sapan, adaletsiz, zalim, gaddar ve geri kitapların benden olmadığını nasıl anlamadınız?
Nasıl olur da benim böyle şeyler yazacağıma inandınız?
Sizi hiç uyaran olmadı mı?
Ne yanıt vereceksiniz?
Düşünmeye değmez mi?

ozaman bende şunu diyeceğim
dünyada bu kadar olay oldugunda ve insanların bu kitapları mılyonlarca adet çogalttıgında neden mudahale etmedin derim bu basit bir iş;
Alt 23-06-2009, 18:42
kompLeks kompLeks isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

iki arkadaş arasında bir diyalog:

- ben allahın varlığına inanmasaydım günümü gün ederdim, kimse görmeyecekse kimse bilmeyecekse suç işlemekten korkmazdım; hırsızlık yapabilirim, tecavüz edebilirim, insan öldürebilirim kısacası iyi,gariban olup sürüneceğime kötü olup sefa sürmeyi yeğlerim.
- bence allaha inanmak önemli değil, özünde iyi olmak önemli.sen allaha inanıyorsun ama cezalandırılmaktan korktuğun için inanıyorsun.özde değil sözde iyisin, görünüş itibariyle iyisin.eğer yeryüzünde senin gibi inananlar çoğunlukta ise, allahın varlığına inanmanız insanlık için daha hayırlıdır.
- ben korktuğum için inanmıyorum.varlığından %1oo emin olduğum için inanıyorum.
- varlığından nasıl %1oo emin olabiliyorsun ki?
- etrafına bir bak.ağaçlar, kuşlar, canlılar kısacası doğa müthiş bir denge içinde.yaşamın var olması için dünya güneşe en ideal uzaklıkta.maddeler arasında sadece su katı hale geçtiğinde özkütlesi küçülüyor, bu yüzden buz su üzerinde yüzüyor ve bu sayede suyun içinde hayat devam ediyor.bu tesadüf olamaz.sence biz nasıl oluştuk, bu düzeni kim kurdu, her şeyi kim yarattı ?
- bilmiyorum.
- gördün mü açıklayamıyorsun.bunların tek bir açıklaması var, bu düzeni kuran ve bizi yaratan allahtan başkası değildir.
- ama sende açıklayamıyorsun.yaptığın şey bir açıklama değil sadece bir iddia.sen "allah" yarattı dersin başka biri çıkar "bellah" yarattı der.hangisine inanacağız.
- "bellah" mı o da kim? tarih diye bir şey var.ona da mı inanmıyorsun? tarih herşeyi yazıyor.tarihte hiç "bellah" diye bir şey duydun mu sen?
- herkesin tarihi kendine doğrudur.ingilterenin, fransanın, yunanistanın tarih kitaplarını aç bi oku bakalım muhammed ve kuran hakkında neler yazmışlar.her millet tarihi kendi çıkarlarına göre yazar. eğer din konusunda yazılan tarih doğru olsaydı hristiyan, musevi veya yahudi diye bir şey olmazdı.herkes müslümanlığa inanırdı.
- ne yani şimdi o mucizeler o belgeler hep yalan mı?
- o mucizeler ve belgeler sadece muhammedin varlığını ve o dönemde yaşadığını ispatlar allahın varlığını ispatlamaz.
- ama bu allahın olmadığını da ispatlamaz.varsayalım ki sen haklısın.benim kaybedecek hiçbir şeyim yok; ama ben haklıysam sen cehennemde cayır cayır yanacaksın.birdaha düşün dostum.bu gördüklerinin hepsinin bir yaratıcısı var.bütün bunlar kendi kendine oluşmuş olamaz.
- çevremizde gördüğümüz herşeyi allahın yarattığını söylüyorsun.peki allahı kim yarattı?
- onu kimse yaratmadı o kendi kendine oluştu.
- işin aslı şu sen bir belirsizlikten kurtulmak için daha büyük bir belirsizlik yaratıyorsun.çünkü belirsizliğe katlanamıyorsun.ben belirsizliğe katlanabiliyorum.cevabını bilmediğim sorulara bir şeyler uydurma ihtiyacı duymuyorum.her şeyin cevabını bilmek zorunda olmadığımı biliyorum.
- bu kadar insan uydurma şeylere mi inanıyor yani.
- insanlar eskiden dünyanın düz bir tepsi olduğuna inanıyorlardı.bir kişi dünyanın yuvarlak olduğunu söyledi onunda kellesini uçurdular.kısacası çoğunluğun inandığı şey her zaman doğru değildir.din niye var diceksin ? sen sormadan ben söyleyeyim.din binlerce yıldır siyasi bir araç olarak var.din olmasaydı insanları savaşmaya ikna etmek okadar kolay olmazdı.insanlar ezelden beri cennete gidebilme ümidiyle korkusuzca savaştılar ve ölüme atladılar.din sayesinde insanlar kontrol altında tutmak daha kolay oldu.ama yüzyıllardır atladıkları birşey var.bastırılan duygular birgün patlak verecekti.işte asıl suç makineleri ozaman ortaya çıktı.aç tarih kitabına bak almanya I. dünya savaşında halifenin gücünden faydalanmak için osmanlının yanında savaşa girmesini istiyordu.bu da dinin siyasi bir araç olduğunu açıkça ortaya koyuyor.haçlı seferleri neden uzun yıllar boyunca devam etti milli takımımızın maçlarını izlerken bile haçlı seferlerinin etkisinin devam ettiğini görebiliyoruz.sence papa bilmem kaçıncı venedik neden müslümanlığa inanmıyor yanlış olduğu için mi? müslümanlıktan haberi olmadığı için mi ? tabiki hayır. papa zaten büyük bir güce sahip insanlara ne isterse yaptırabilir. neden bu gücünü kaybetmek istesin ki ? zaten müslümanlık varken hristiyanlığın devam etmesi bu işin tamamen siyasi bir araç olduğunun kesin kanıtı.eğer ben allaha inanacaksam ve bir din seçeceksem bu müslümanlık olurdu hristiyanlık değil.eğer tarih muhammedi ve mucizeleri apaçık bir şekilde yazıyorsa hristiyanlar neden buna inanmıyor.demek ki her şey okadar da açık değil.
devam edecek...(bu zamandan tasarruf için yaşanmamış bir diyalogtur)

*' * * * * * * * κadeяiмi değişтiяeвilmeκ вeиiм кadeяiмdiя ! * *
Alt 08-07-2009, 15:53
ayhan35
Üye Değil

EnvyMe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah var olduğu halde, neden sizin Allah yok demenize izin veriyor? Bunun için birşey yapmıyor?
Olsaydı mutlaka karşılık verirdi değilmi?
Alt 08-07-2009, 15:55
ayhan35
Üye Değil

kompLeks´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
iki arkadaş arasında bir diyalog:

- ben allahın varlığına inanmasaydım günümü gün ederdim, kimse görmeyecekse kimse bilmeyecekse suç işlemekten korkmazdım; hırsızlık yapabilirim, tecavüz edebilirim, insan öldürebilirim kısacası iyi,gariban olup sürüneceğime kötü olup sefa sürmeyi yeğlerim.
Bunu yazan bence EDİT yerine bile koymam demekki o insan insanlığını allah korkusundan alıyor, ne acayip insanlar var bu dünyada,Bence Din ''vicdandır'' gerisi hikaye..

Konu prozac tarafından (08-07-2009 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil