Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-02-2010, 21:57
cenkk_istt
Üye Değil

imanlı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
seygili cenk!!

islam tarihi ve öncesi ve sonrası Kabe-i Muazzamanın içinde öyle bir put mevcut değildir.

Hatta kaynaklar bizlere ALLAH'ın ismini islam öncesi ve sonrası nmüşriklerin inanadığınıputların sayesinde küfre gittikleri ve Efendimiz ( Sallallahu Aleyhi Ve Sellem )'i inkar etmeleri de küfre sebep olmalarından kaynaklandığını bizlere islam tarihi söylemektedir.
sevgili imanlı
allah diye bir putun mevcut oldugunu diyen ben degilim bende dioyrumki eger biyle bişey varsa çelişki oluşur yazdıklarıma dikkatlice okusan daha iyi anlarsın el-lat .el-menat.el-uzza bunlar allah ın kızları mişriklere gore bunlar yarı tanrıça allah a yakınlaşmak için bu putları aracı kullanırlarmış isimleri kuranı kerimdede geçiyor.bide hubel var çagrı filminde bide bazı hadislerde geçer.ama Allah diye bir putun olduguna bende ihtimal vermiyorum.çunku mekke fethi sırasında kabedeki putları kıranda bizzat peygamberin kendisi zaten öyle bir put olmuş olsaydı bu gizlenemezdi.
Alt 04-02-2010, 21:59
imanlı imanlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

cenkk_istt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili imanlı
allah diye bir putun mevcut oldugunu diyen ben degilim bende dioyrumki eger biyle bişey varsa çelişki oluşur yazdıklarıma dikkatlice okusan daha iyi anlarsın el-lat .el-menat.el-uzza bunlar allah ın kızları mişriklere gore bunlar yarı tanrıça allah a yakınlaşmak için bu putları aracı kullanırlarmış isimleri kuranı kerimdede geçiyor.bide hubel var çagrı filminde bide bazı hadislerde geçer.ama Allah diye bir putun olduguna bende ihtimal vermiyorum.çunku mekke fethi sırasında kabedeki putları kıranda bizzat peygamberin kendisi zaten öyle bir put olmuş olsaydı bu gizlenemezdi.

cenk bende onu diom zaten
Alt 05-02-2010, 12:10
cin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cin cin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

imanlı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

cenk bende onu diom zaten
Saygıdeğer arkadaşlar, hakikaten gülüyorum halinize

el-lat .el-menat.el-uzza bunlar allah ın kızları mişriklere gore bunlar yarı tanrıça allah a yakınlaşmak için

sizin deyiminizle mişrik benim deyimimle putperst ve arap paganları

İslam öncesi, Muhammed öncesi allah kelimesini bilmiyorlardı diyorsunuz

Sonra diyorsunuz ki kendisini bilmiyorlardı ama kızlarını biliyorlardı

Sonra gene diyorsunuz ki Allahı biliyorlardı ama ona kızlar uydurmuşlardı,

Mistik ( anlaşılmaz ) kardeşlerim bu ne çelişki bu ne perhiz, itiraf edin kurtulun işte bahsettiğiniz lat, uzza ve menat = Al-İlah ( Babaları )yani sizin bugün bahsettiğiniz Allah aynı şeyler putperest ler ona ay tanrısı diyorlardı siz tek tanrı diyorsunuz anlayın artık,

özü ve kökü islam öncesidir kaynağı putperest inanıştır, kutsal evide Kabedir,

Saygılarımla ,

Güya kızlarını kabul ediyorsunuz kendisi hala yok piyasada

Cevabı Bilinmeyen oLanın Çözümü, Teoride Sonsuzdur,,
Alt 05-02-2010, 12:20
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

genelde güneşe tapan toplumların inşa ettiği mabedlerde; güneşle mabed arasında çeşitli ilişkiler oluşturulmuş.
mesela g.amerikadaki bir güneş tapınağında 365 basamak bulunması gibi.
yada pramitlerde güneşle ilgi çeşitli bağlantılar olması gibi.
kabe ile ay arasında da buna benzer ilişkiler varsa bu teori bana göre tamamen ispat edilmiş olur.
bu konuda bilgim yok ancak olanların paylaşmasını isterim.
Alt 05-02-2010, 12:25
Üye

anarchist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
genelde güneşe tapan toplumların inşa ettiği mabedlerde; güneşle mabed arasında çeşitli ilişkiler oluşturulmuş.
mesela g.amerikadaki bir güneş tapınağında 365 basamak bulunması gibi.
yada pramitlerde güneşle ilgi çeşitli bağlantılar olması gibi.
kabe ile ay arasında da buna benzer ilişkiler varsa bu teori bana göre tamamen ispat edilmiş olur.
bu konuda bilgim yok ancak olanların paylaşmasını isterim.

Saygıdeğer anarchist,

konu hakkında bende çok ilim sahibi değilim, ancak kuranda ay'ın tarifi yapılırken çoğu yerde güneşe göre konumu biraz üstün gibi algılamaktayım çoğu yerde güneş için sadece ışık veren olarak gecerken Ay için nurlu tabiri kullanılmıştır Kur'an da Güneş ve Ay arasındaki telafuz farklarını incelerseniz yardımı olabilir diye düşünüyorum,

Saygılarımla

Alt 06-02-2010, 08:36
cenkk_istt
Üye Değil

cin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygıdeğer arkadaşlar, hakikaten gülüyorum halinize

el-lat .el-menat.el-uzza bunlar allah ın kızları mişriklere gore bunlar yarı tanrıça allah a yakınlaşmak için

sizin deyiminizle mişrik benim deyimimle putperst ve arap paganları

İslam öncesi, Muhammed öncesi allah kelimesini bilmiyorlardı diyorsunuz

Sonra diyorsunuz ki kendisini bilmiyorlardı ama kızlarını biliyorlardı

Sonra gene diyorsunuz ki Allahı biliyorlardı ama ona kızlar uydurmuşlardı,

Mistik ( anlaşılmaz ) kardeşlerim bu ne çelişki bu ne perhiz, itiraf edin kurtulun işte bahsettiğiniz lat, uzza ve menat = Al-İlah ( Babaları )yani sizin bugün bahsettiğiniz Allah aynı şeyler putperest ler ona ay tanrısı diyorlardı siz tek tanrı diyorsunuz anlayın artık,

özü ve kökü islam öncesidir kaynağı putperest inanıştır, kutsal evide Kabedir,

Saygılarımla ,

Güya kızlarını kabul ediyorsunuz kendisi hala yok piyasada

saygıdeger cin
lat.menat.uzza müsriklere göre bu putlar allahın kızları
müşrikler bu putlara kendilerini allah a yakınlaştırsın diye tapardı.
ve bu her 3 put la beraber toplam 360 put kabede mevcuttu.
buraya kadar hemfikiriz
sen diyorsunki kabenin içinde allah diye bir put varmış bu putların en büyügüdür.bende diyorum allah diye bir put yoktur hiç bir zaman olmamıştır.egerki olmuş olsaydı nasılki lat.menat uzza isimleri tarihten silinemediyse hatta isimleri kuranda bile geciyorsa allah diye bir put ta silinemezdi.islamiyetten öncede müşriklerde allah inancı vardı.allah şimdi nasılsa o zamanda öyleydi.sadece onların farkı kendilerini allaha yakınlaştırmak için aracı putlara taparlardı.
Alt 06-02-2010, 14:14
Üye

saygıdeger cin
buraya kadar hemfikiriz
sen diyorsunki kabenin içinde allah diye bir put varmış bu putların en büyügüdür.bende diyorum allah diye bir put yoktur hiç bir zaman olmamıştır.egerki olmuş olsaydı nasılki lat.menat uzza isimleri tarihten silinemediyse hatta isimleri kuranda bile geciyorsa allah diye bir put ta silinemezdi.islamiyetten öncede müşriklerde allah inancı vardı.allah şimdi nasılsa o zamanda öyleydi.sadece onların farkı kendilerini allaha yakınlaştırmak için aracı putlara taparlardı.

Saygıdeğer cenkk_istt,

Al- ilah , Allat , Allah ; Biraz zaman ayırıp araştırma konunuz yaparsanız 3 ayrı sıfatında islam öncesi Bugün kü "Rab" ile aynı şeyler olduğunu tespit edeceksiniz, Hatta muhammed'den yaklaşık 100 sene önce bile gümüş para sikkelerinin üzerinde " Bismi Allah " ( adı allahın ) yazılarınada rastlayabilirsiniz, ( 4. hürmüz dönemi, pers krallığı, bölge iran yıl 580)

Saygı ve Sevgilerimle

Saygı ve Sevgilerimle,

Alt 06-02-2010, 22:36
hakgeldi hakgeldi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

hakgeldi - MSN üzeri Mesaj gönder

cin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygıdeğer cenkk_istt,

Al- ilah , Allat , Allah ; Biraz zaman ayırıp araştırma konunuz yaparsanız 3 ayrı sıfatında islam öncesi Bugün kü "Rab" ile aynı şeyler olduğunu tespit edeceksiniz, Hatta muhammed'den yaklaşık 100 sene önce bile gümüş para sikkelerinin üzerinde " Bismi Allah " ( adı allahın ) yazılarınada rastlayabilirsiniz, ( 4. hürmüz dönemi, pers krallığı, bölge iran yıl 580)

Saygı ve Sevgilerimle

Saygı ve Sevgilerimle,
sayın cin islam tarihi alakdar eder gerisi yalandır.

siz bunu ALLAH bilir daha kendisine iman etmeyen isevi ya d abaşka dine mnsup olan ya da olmayan kişilerden mi duyuyorsunuz..

oysa islam tarihinde Peygamber Efendimiz ( Sallallahu Aleyhi Ve Sellem ) gelmeden önce medine ve mekkeye nice alim insanlar onun hicaz bölgesine zuhur edeceği için oraya göç etmeye başlamışlar ama onların zmanında zuhur etmediği için vefat etmişler görememişlerdir.

siz bunları nereden uyduruyorsunuz.

islam tarihinminde cahiliye döneminde insanlar nasıl yaşarmış, kabedeki putların ismi çoğu şeylerden haberdarım uydurmayın islamın söylemdeiği iftiralara kanmayınız lütfen!!!!
Alt 07-02-2010, 16:15
Üye

hakgeldi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın cin islam tarihi alakdar eder gerisi yalandır.

siz bunu ALLAH bilir daha kendisine iman etmeyen isevi ya d abaşka dine mnsup olan ya da olmayan kişilerden mi duyuyorsunuz..

oysa islam tarihinde Peygamber Efendimiz ( Sallallahu Aleyhi Ve Sellem ) gelmeden önce medine ve mekkeye nice alim insanlar onun hicaz bölgesine zuhur edeceği için oraya göç etmeye başlamışlar ama onların zmanında zuhur etmediği için vefat etmişler görememişlerdir.

siz bunları nereden uyduruyorsunuz.

islam tarihinminde cahiliye döneminde insanlar nasıl yaşarmış, kabedeki putların ismi çoğu şeylerden haberdarım uydurmayın islamın söylemdeiği iftiralara kanmayınız lütfen!!!!

Saygıdeğer hakgeldi,

Alim insanlar geldiler ama o gelmeden ölüp gittiler, bunun alimliği nerde söylermisin, Bahsetiğin alim efendiler Yahudiler olmasın sakın güya isa'nın bahsettiği yardımcı ruh yahudilerin anladığı şekil ile mesih bekleniyor olmasın sakın, onuda kendinize göre nasıl yyorrumlarınız akıl mantık anlamıyor inan git araştır bakalım o dönem bir peygamer bekleyen kavimler hangileriydi arap larla alakalı bişi bulabilecekmisin,

Bunları islama inanmayan insanlar söylerse söylediğin şey mantıklı olur karalama ve yalanlama amacı taşıyabilir ancak bunları islam öncesi tarih söylüyor elle tutulur gözle görülür deliller le sunuyor insana, Gören göz elbette görebilir ama Cahiliye döneminden kurtulamamış insanlar kör bakmaya devam ediyor işte, sorun budur,

Muhammed den 100 sene önce 4. hürmüz'e zerdüşt dinine ait bir para sikkesinde islamın simgelerinden olan ve her cami minaresinde bulunan hilal ve yıldızmı sana iftira geliyor yoksa üzerinde bismiallah kelimesimi yalan geliyor, açgözlerinide araştırıver bunları yada git kur'ana bak "Allahın adıyla" diye telafuz edilen kelimenin arapça karşılığı neymiş onu öğren,

Saygılarımla,

Alt 07-02-2010, 20:23
TurkceRap TurkceRap isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

saygıdeger cin
buraya kadar hemfikiriz

Evet Ben de buna katılıyorum.

Önerilen Siteler