Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-08-2010, 11:44
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arrow Elektromanyetik Dalgalar

1. BÖLÜM

Durgun(hareketsiz) yüklü parçacıklar Elektriksel alan (E) oluşturur. Bu alanın yönü eksi yük için içe, artı yük için dışa doğrudur. Aynı yüke sahip tanecikler birbirlerini iterken ayrı yüklü tanecikler çekerler. Ayrıca yüklü tanecikler dönme ve öteleme hareketi sırasında da bu alana ek olarak manyetik (B) alan oluştururlar. Dönen yüklü taneciğin manyetik alanı mıknatıstaki gibi kuzey ve güney kutupları oluştururken tel içinden geçen yüklü tanecikler (ki elektron akımıdır) sağ el kuralı şeklinde baş parmak akım yönünü, dört parmak da, telin dairesel biçimdeki manyetik alan yönünü gösterir. Böylece telden herhangi uzaklıktaki bir noktada tele doğru (E) alan ve buna dik (B) alan meydana gelir.
Fakat bu alanlar,uzayda yayılmaz,etkileri belli bir bölgede sınırlı kalır ve yüke olan uzaklığı ile ters orantılı olarak da azalır. Eğer bu yükler ivmeli(değişen hızda)hareket ediyorlarsa,bu alanlara ek olarak birde,yine Elektrik ve Manyetik alanlardan oluşan ancak yapısı bundan farklı ve çok uzaklara yayılabilen ve de şekli bu iki alanın birbirlerine (yayılma doğrultusuna da )dik aynı zamanda birleşik olacak biçimde ışık hızıyla doğrusal hareket eden Elektromanyetik dalgaları da meydana gelir.
Devami..
http://www.sufizmveinsan.com/fizik/elektro.html
Yazıyı okursanız:

elektrik akımı bir defa başladı mı, uzaya devamlı (E_M) dalga yayınlanır.
ifadesi var. İnsan vücudunda da sürekli bir EM yayılımı vardır. (elektromagnetik dalga).

Bir aletin yada nesnenin bir görülebilen bir de ilk bakışda görülemeyen fonksiyonları olabilir. Örneğin burada insan dan bahsetmek gerekirse,....

Bir cep telefonu düşünelim. Cep telefonunun günümüzde çoğu antensizdir. anten ise dış kabıdır. yani dış kab hem anten hemde dış kaptır. Yine walkmen veya cep telefonlarının radyo özelliği sırasında radyo anteni olarak kulaklıklar kullanılmaktadır. Yani kulaklık hem kulaklık olma işlevini yapıyor hemde anten.

İşde buna benzer şekilde insan vücudunda da anten olma görevi üstlenmiş organlar vardır. ilk bakışda o organın görülen işlevini görürsünüz ama anten olma işlevini göremezsiniz..

işde insandan yayılan ve algılanabilen bir elektromagnetik dalga var. Bu yayılım çok çok uzaklardan hatta dünya dışından dahi algılanabilir. Ama soru şu?

acaba bu yayılımın bir amacı var mı? bu yayılımda ki bilgiler deşifre edilebilirmi? hangi bilgileri içerir yada içerebilir? bu bilgileri deşifre edecek teknolojiyi geliştirsek ne bulurduk acaba?

gibi sorular...

saygılar ve hayırlı ramazanlar

Konu ALKA tarafından (11-08-2010 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: alinti kurallari ve düzeltimi
Alt 11-08-2010, 14:50
axial
Üye Değil

axzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazıyı okursanız:

ifadesi var. İnsan vücudunda da sürekli bir EM yayılımı vardır. (elektromagnetik dalga).

Bir aletin yada nesnenin bir görülebilen bir de ilk bakışda görülemeyen fonksiyonları olabilir. Örneğin burada insan dan bahsetmek gerekirse,....

Bir cep telefonu düşünelim. Cep telefonunun günümüzde çoğu antensizdir. anten ise dış kabıdır. yani dış kab hem anten hemde dış kaptır. Yine walkmen veya cep telefonlarının radyo özelliği sırasında radyo anteni olarak kulaklıklar kullanılmaktadır. Yani kulaklık hem kulaklık olma işlevini yapıyor hemde anten.

İşde buna benzer şekilde insan vücudunda da anten olma görevi üstlenmiş organlar vardır. ilk bakışda o organın görülen işlevini görürsünüz ama anten olma işlevini göremezsiniz..

işde insandan yayılan ve algılanabilen bir elektromagnetik dalga var. Bu yayılım çok çok uzaklardan hatta dünya dışından dahi algılanabilir. Ama soru şu?

acaba bu yayılımın bir amacı var mı? bu yayılımda ki bilgiler deşifre edilebilirmi? hangi bilgileri içerir yada içerebilir? bu bilgileri deşifre edecek teknolojiyi geliştirsek ne bulurduk acaba?

gibi sorular...

saygılar ve hayırlı ramazanlar
Ben bu konunun islam forumuyla ne alakası olduğunu merak ettim.
Alt 11-08-2010, 14:59
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili axzel ;

Hava çok sıcak ve ilginç bir şekilde nem oranı çok yüksek.
Birde oruç tutuyorsunuz. Tüm bunların "Triger Kayışınız" için hiç hayırlı olmadığı, İslam foruma açtığınız konu ile anlaşılır bir nitelik kazanıyor.

Saygılar.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 11-08-2010, 15:02
Prometeheus Prometeheus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Ben merak ediyorum,insanın "gizli" anteni neresiymiş
Aslında aklıma bir alternatif geliyor ama o da her iki cinste yok.
Konuyu nereye bağlayacaksınız?

saygılar...
Alt 11-08-2010, 16:07
Üye

yüzü olabilir büyük ihtimalle,, şaka değil ciddi diorum ...........

sayın aera nın kafası karışık galiba,, oruç beni pek etkilemior,, ortamım gayet klimatik,,

saygılar...
Alt 11-08-2010, 16:24
Üye

insandan E_M yayılımları çıkıyor...

algınabiliyor ise algılanıyormudur..

kabe neden dünyanın EM merkezlerinden acaba.. kabe ve ararat dağı ?

peki altın oran formülüne göre yine kabe neden dünyanın altın oran noktası.?

rastlantımı, masalmı, hikaye değilmi?

bizden çıkan EM dalgalar, acaba algılayan bir sistem varmıdır?

...........................................

akupunktur bir uzak doğu masalımı ?

namaz kılarken neden kabe ye döneriz? sizce bu sadece dinsel bir rituel mi?

kabenin pozisyonu, yoksa enerjinin yada em dalgaların orada toplanması ile ilgilimi?

hiç düşündünüzmü,,, kerahat vakitlerinde neden namaz kılmak yasakdır, haram idi hatta galba..,, neden? ne ilgisi var? namaz vakitleri dünyanın güneş ile ilgili konumlarına göre hesaplanıyor ise, acaba kerahat vakitlerinde göksel pozisyonlarda bir terslik mi var ? yoksa kısaca şunumu diyelim: bu olay saçma bir söylentiden ibarettir, ve masaldır.
-------------------------------------------------------------

biraz anlayışınızın ötesinde olduysa kusra bakmayınz..

saygılar,,
Alt 11-08-2010, 23:37
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sn. Axzel, EMF konusu uzmanlık alanıma girer, konuya yazacağım cevaplar tabiki fazlası ile var.

Ama önce başlığınızın cafe olduğunu belirteyim.

Başlık cafeye taşınmıştır.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 12-08-2010, 14:28
Üye

Uzmanlık alanınız nedir ?

Saygılar...
Alt 13-08-2010, 00:09
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sn. axzel,

Uzmanlık alanım, ses fiziği ve EMF dir.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 13-08-2010, 10:47
Üye

insan vücudundan bir EM sözkonusu, bu yayılım ne kadar uzaktan algılanabilir sizce ?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil