Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-08-2021, 17:14
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bugün Ülkemiz "Sizin De İçinde Bulunduğunuz Ve Desteklediğiniz" Sol Kamalist Laik Rejimle Yönetiliyorsa Ve Siz Bu Ülkede Özgürlükten Bahsedemiyorsanız Bunun Sorumlusu İslam Ve Şeriat Değil Siz Ve Sizin Desteklediğiniz Faşist Kamalist Ve Laik Yobaz İslam Düşmanlarının Rejimidir !...

Abdurrahman Dilipak: 20 yıldır iktidardayız, sınıfta kaldık! (t24.com.tr)

Kavramlardan, kelimelerin anlamlarından bihaber. Slogan müslişlerinden safsatalar... bla,bla,bla...

Sabah ezanını hoporlörden ne arabistanda okuturlar sana, nede bir gelişmiş batı ülkesinde...

Bu özgürlük dünyanın hiç bir yerinde yok sizin gibi ılımlı islamcılara!.
Alt 19-08-2021, 16:24
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

EdepYahu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunu Zaten Anlattım. Müslümanlara Bu Ülkede Yapılan Zulmün Haddi Hesabı Yok
Not: Arabistanda da Ezan Gidip Görmüş Birisi Olarak Hoparlörden Okunur !... Bilmeden Fikir Sahibi Olunursa Böyle Konuşulur.. Ama Asıl Sorun Bilmemek Değil Bilmediğini de Bilmemek
Zulum görmüşler , gelde gülme , ömrünüz zulum etmekle geçmiş be
Peygamberiniz hoporlörden ezanmı duydu ?
Ülke 90 bin üzeri cami denilen bina ile dolmuş halen zulumden bahsediyor.
Peygamberiniz cami gördümü diye sorucamda
Sorum beni celiskiye düsürür.
Yasadıgı şüpheli olan birisi camiyi nereden görsün.

İnancınız dış görünüşden başka bir şey ifade etmiyor.
Duruma mekana ve zamana göre Şekillendirmiş bir yapı
Esasında islam bir din bile degil. Siyasi bir yapılanma
Alt 19-08-2021, 19:10
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ne kadar da tatlı şu müslümanların canı.
Devrimcilerin uğradığı zulmü rüyalarında görse sabaha uyanamaz kalp krizinden ölürler.

Bu ülkede devrimcilerin parçalanmış cesetleri çuvala konup babalarına verildi.
Mezarına bile izinle gidilebildi.

Ser verip sır vermediler.

Çelik aldığı suyu unutmayacak.
Unutursak kanımız kurusun.

Bir zamanlar allah denen arap palavrası uğruna eksi 20 derecede tigras denen itlere karşı ölümle cilveleştiğim günlerde eşinin (karısı demeyeyim feodal kaçıyor) sıcak yatağında kıvrılıp yatanlar gelmiş bize islam öğretiyor.

Ulan hayat
Sen nelere kadirsin
Alt 20-08-2021, 05:38
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

https://pvsdtechteam.files.wordpress...1/capture1.png

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Güneşin karşısı ! Var mı?
Yerkürenin arkası ! Var mı?

Lütfen resme bak. Göreceksin.

Dolunaylar
kamer
güneşin karşısında
yerkürenin arkasına geçince vücut bulurlar.

Güneşin doğudan gelmesi gibi
maddî bir gerçektir bu.
Akıl sağlığı yerinde olan ateist için de müslüman için de
maddî gerçekler gerçektir, tartışılmaları gerekmez.

Ama aklı ile değil de ön kabulleri ile düşünenler,
ateist ya da müslüman olmaları farketmez,
maddî gerçekleri dahi görmez, göremezler.

Onlardan biri
koskoca profesör doktor, Diyanet İşleri eski başkanı
İsra 12'yi tefsir ederken
şöyle diyor:

Gündüzün ayetini aydınlatıcı yaptık ki yılların sayısını bilesiniz" cümlesinden
doğru zaman hesabının GÜNEŞE göre yapılacağı anlaşılır.

AKLI ile düşünseydi şunu aklederdi:

"12 aylı kamerî yıl"ı icad ederek
zaman hesabını
KAMERE göre yapmak
İsra 12'yi inkar etmek olmuyor mu?

İslam konusunda kedilerini yetkili görenlere güvenim kalmadı;
cemaatlerin cübbeli hocaefendilerine,
camilerin sarıklı imamlarına,
ilahiyat fakültelerinin gravatlı profesörlerine...

"Dinillah"ın yeniden ayağa kalkması için bu zevatın yok olması lazım.
Alt 20-08-2021, 15:58
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hasan Bey Nolursunuz Konuyu Dağıtmasak ? Defaatle Bir Kere Daha Yazıyorum Ama Sürekli Farklı Farklı Konulara Geçiyorsunuz

Not: Arkadaşlar Müslümanlara Sorular Kısmında ki 20 Sorunun 19 Tanesinin Cevaplarını Hazırladım Ve Bitirdim. Amacı Öğrenmek Olanlarla İnşaAllah yakında Paylaşacağım. Soruları Ahlaksız'a Hususi Olarak Sordum Ben Hazırlamadım Alıntı Yaptım Dediği İçin Onu da Meselenin Dışında Bırakıyorum. Çünkü Sorularda İnanılmaz Bir Cehalet Var !
O soruları ben sordum, sevgili edepyahu.

Ateistforum'da bilgiçlik taslayan bir arkadaş için o soruları tek tek yazdım, forumdaki HODRİ MEYDAN bölümünde önüne koydum. Cevap vermeye çalıştı ama karşılıklı yazışırken forumdan ayrılmak istediğini belirtti ve banlattı kendini.

İnanılmaz cahil olan bu ahlaksız ateistin 5-6 yıl önce sorduğu sorulara cevap vermek için bu kadar kendini paralaman, soruları/beni çok ciddiye aldığını göstermez mi?!

Paradoks içindesin, tebliğci müslüman arkadaşım.
Alt 22-08-2021, 15:36
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

edep yahau Diyor ki
unu Zaten Anlattım. Müslümanlara Bu Ülkede Yapılan Zulmün Haddi Hesabı Yok
Not: Arabistanda da Ezan Gidip Görmüş Birisi Olarak Hoparlörden Okunur !... Bilmeden Fikir Sahibi Olunursa Böyle Konuşulur.. Ama Asıl Sorun Bilmemek Değil Bilmediğini de Bilmemek

Sizin zekanız, aklınız olsa, bizim yakınımıza yanaşabilse, zaten o taraf da olmaz bu taraf da olurdunuz.
Kutsal ve gökten("arş") indiğini sandığın kitabı anladın, demek burayı anlamadın öyle mi? Oltaya geldin demek ki, çoooook sayın sazan(mecaz)!

Benim her cümlem ve kelimem aklımla teyit edilerek kaleme alınmaktadır. Öyle senin gibi bol keseden üfürük, sanrı içermemektedir. Altı dopdolu gerçek ve olgu bilgilerdir.

Nasıl yani? Şöyle yani,

Benim, Arabistan veya bir gelişmiş AB de sana ezanı yüksek sesle sabahın 4-5' inde hopolörle okutmazlar, demek istediğimi anlamamak için bir insanın kuran gibi bir kitabı kutsamaması, kusursuz sanmaması beklenmez mi? Beklenir. Çünkü herşeyin(koca evrenlerin) sahibi olanın insana hitaben göderdiği mektubunun, dünyanın/ evrenin neresine gidersek gidelim aynı anlayabilmesi gerekir. Parantez içi açıklamalar olmaması, nalatı bozukluklarının olmaması, özne, yüklem v.b. ve hatta hiç bir virgül eksiği bile olmaması beklenir. Mümkün mü? Yanından bile geçmez. Herkes ayrı telden çalar durur https://kuranmeali.com/AyetKarsilast...ure=108&ayet=3 . Kuran uzmanı/alimi/kurulu çevirmenler 3 cümleyi/satırı bile mutabakat içinde çevirememişler(!) baksanıza.
Bakınız,
﴾1﴿ Şüphesiz biz sana bitip tükenmez nimetler verdik.
﴾2﴿ Şimdi sen rabbin için namaz kıl ve kurban kes!
﴾3﴿ Asıl soyu gelmeyecek olan, sana karşı nefret duyandır. /Diyanet.

Yukarıda anılı, 1,2 ile 3 ç000k alaka(!). Hatta süper alaka, 1 de ki, bitmez ve tükenmez(batıl) iddiasına ise hiç girmeyeceğim. Daldan dala atlayan, birbiri ile alakasız, arada boşlukları olan sözde ayetlere de gene hiç girmeyeceğim. Onlar zaten defaatla yazılıp göze sokulmuştur. Burada hiç bir müslimanın babasının/dedesinin uşağı yok. İmani aklını kenara koyabiliyorsa(cesareti varsa) oturur araştırır, düşünür ve gerçeği görür. Görmek istemeyene harcanacak vakit yoktur. Forumda veya google'da da aratıp bulup okusunlar. Bu foruma veya başkalarına gelip trollük yapmasınlar. Sanrılara dayalı din tebliği duymamışlara veya müslüman olduğunu iddia edip sözde günaha dalmışlara yapılır. Önceden zaten "doğuştan zorla müslüman" yapılmış, kandırılanlara yapılmaz!. Elinde yeni geçerli somut bir tanrı iddian var mı? Yok. E nedemeye veya hangi hakla zaten doğuştan zorla müslüman yaptığın ve sonradan bakıp çelişkileri gören ve özgürlüğü seçenleri(katledilme riski olanları) rahatsız ediyor. Halen batıl sanrıya dayalı hastalıklı düşüncelerle bizleri rahatsız ediyorsun? Ki, senin eçtiğin yollardan zaten geçenlere(tereciye tere) hayal satmaya kalkışıyorsun? Bu olsa olsa art niyet veya cahil cesaretidir. İnsanların aklıyla eğlenmektir. Hakaret ötesi eziyettir.
Görüldüğü üzere yukarıyı(bütün sure) anlayanın benim(şahsa göre, aciz bir beşerin) ne anlattığımı anlamaması diye bir şey söz konusu olamaz. Anlamama çakallığına yatamaz.

Herkesleri kendi gibi bildiklerinden olsa gerek ki, arabistan da ezanın okunmadığını iddia edebilmiş olayım!. Ben siz değilim. 100 € a diğer ülkelerin vatdaşlarına aşı yapıldığını iddia edeyim. Kameraların olduğu yerde 200 kişinin üstü çırılçıplak şekilde bebekli bir kadına cinsel istismar ve üzerlerine işediğini iddia edeyim. Çok şükür şimdilik aklım yerinde(ateistim).
Alt 29-08-2021, 07:05
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İşte böyleee,
Soruyor,Allah bizi neden yarattı?
Bakın niçin yaratmış?

ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü

Standart Soru 2: İslam Dini Oruçlu bir kimsenin ölüyle cinsî münasebetine izin verir mi?
Soru 2 - "Oruçlu bir kimsenin, ölü insan vücudu ile, ya da hayvanla, ya da uyumakta olan bir kadınla (onu uyandırmadan) cinsî münasebette bulunması konusunda İslâm ne gibi buyruklar getirmiştir?"

Eğer bu soruyu yadırgar ve: "Bu nasıl iştir? Hiç böyle bir din hükmü olabilir mi, İslâm'da böyle bir şey yoktur!" şeklinde bir yanıt verecek olursanız, Müslümanlık sınavından sıfır alır, kâfirler arasında yerinizi bulursunuz! Yok eğer: "Evet bunları Muhammed'in buyrukları olarak benimsiyorum, çünkü başta Diyânet İşleri Başkanlığı'nın yayınları olmak üzere tüm İslâm kaynaklarında bunun böyle olduğunu bildirilmekte." derseniz, siz tam bir Müslüman sayılırsınız. Çünkü gerçekten de Diyânet İşleri Başkanlığı'nın ve din adamlarımızın, Muhammed'in buyrukları olarak insanlarımıza bellettiği din verilerine göre oruçlu kişi, hayvanla, ya da ölü insan vücudu ile cinsel ilişkide bulunacak olursa, orucu bozulmuş sayılır; bu gibi hallerde kişinin "kaza orucu" tutması gerekmektedir (Bu tür hadîs'ler için Diyânet'in yayınladığı Diyânet Dergisi'nin., Cilt 11, sayı 6, sh. 340 bakınız). Yorumculardan bir kısmına göre, ölü insan vücudu ile ya da hayvanla yapılan cinsî münasebet "zina" niteliğindedir; ve bu nedenle kişiye zinâ için öngörülen cezâ uygulanmalıdır. Fakat bir kısım yorumculara göre bu iş zinâ sayılmayıp çirkin bir eylemdir, bu nedenle bu eylemde bulunan kişiye zinâ cezası değil "ta'zir" (azarlama) cezâsı uygulanmak gerekir. Diyânet'te görev almış din adamlarımızdan bazılarının açıklamalarına göre İslâm Şeriatı, oruçlu kişinin hayvan ile cinsî münasebette bulunması halinde ölüm cezasına çarptırılmasını uygun bulmuştur; ayrıca, cinsî münasebette bulunulan hayvan, o kişinin malı ise, hayvan da öldürülmelidir; başkasının malı ise hayvanın öldürülmesi gerekmez; çünkü "Hayvanı öldürmenin amacı, bu suçun çağrışım yapılmasını ve fâili hakkında ileri geri konuşulmasını engellemektir." ["Hukûk-u İslâmiyye ve İstilâhât-i Fikhiyye Kamusu" ile İbn Mâce'nin "Ter. ve Şerhi"nden alınma bu hususlar için bkz.: Ali Rıza Demircan, İslâm'a Göre Cinsel Hayat, Eymen Yayınları, İstanbul 1986, Cilt 2, sh. 168 ve d. Ayrıca benim "Toplumsal Geriliklerimizin Sorumluları: Din Adamları" adlı kitabıma bakınız).

Uyumakta olan bir kadınla cinsî münasebette bulunan oruçlu kişinin durumuna gelince: söylemeye gerek yoktur ki, uyuyan bir kadınla cinsî münasebette bulunmak ve bulunurken onu uyandırmamak, büyük bir ustalık, ve uzmanlık işidir. Bunu becerebilen kişiyi kutlamak gerekir. Bundan dolayıdır ki Muhammed, oruçlu iken bu işi gören Müslüman kişiyi sadece kaza orucu tutmakla sorumlu kılmıştır. Oysa oruçlu iken az tuz yemek sûretiyle orucu bozulan Müslüman kişilere hem kaza ve hem de kefaret orucu tutmak gibi ağır zorluklar yüklemiştir (Bu hususlar Diyânet Başkanlığı'nın yayınlarında yer alıyor. Bkz. Diyânet Dergisi, Cilt Xİ, sayı 6, sh. 339-340).

Ve işte bütün bunlara inanıyorsanız, iyi bir Müslüman olarak "Müslümanlık sınavı"ndan en yüksek notu almağa hak kazanmışsınız demektir. Aksi takdirde "kâfir" sayılmanız gerekiyor!

Müslümanlık Sınavı - İlhan Arsel

Bölüm: "Hurafe'ler, Bâtil İnançlar, Masal'lar ve Aklı Dışlayan Sorunlar Konusunda Bir Kaç Soru"

Düzenleyen: Arap Şükrü

Tolonbey-dedenız-Yukardakı yazıyı getirdimki MUHTEŞEM islamı tanıyasınız.Yazanların ellerıne sağlık.
Askkeri darbeyle Mısırın başından sepetlenen sapık ,bakın Mısırın meclisinten neyi gecirmek istemiş.Bır adam ölen karısını 6 kere SİKEBİLİR.Bu adam müslüman kardeşler örgütününde baskanıydıda bir zamanlar.Görüyormusunuz bu dincilerin AKLI ,FİKRİ nerede.Ordu bu sapıklık meclisten gecirilmesın deye sapığı ülkenin basından sepetleyip hapise soktular.
Adamın karısı ölüyor,üzülüp ağlıyacağna ağlama ,üzülme diyor,ölmüs karını BECERDE neşelen.Bu becerme işi 6 dafa olacakmış.Daha fazlası yasakmış.Cünkü cesedin sıcaklığı kayboldugundan İŞTAH uyandırmazmış.Siz yokmu siz.Ben demiyorum sizin dininiz diyor.Belgeleride yazmış arkadaşlar sağolsunlar.................Tolonbey
Alt 29-08-2021, 08:57
Enketum Enketum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

El Cevap: Bazen Uzun Uzun Yazmak Yerine Görmek Ve Duymak Daha Müspet Netice Verir Biiznillah … Sormuş Olduğunuz Sorunun Hikmetli Cevapları İçin;

Varoluş Sorgulaması - Allah Beni Ve Kainatı Neden Yarattı?

Felsefenin İşin İçinden Çıkamadığı 3 Zor Soru - Allah Bizi Neden Yarattı?

Neden Allah Bana Sormadan Beni Yarattı?

Ezcümle Buradaki Videoları İzleyerek Sorunuzun Bir Çok Cevabını Bulabilirsiniz

Allah Azze ve Celle İnsanı Niçin Yarattı

Bu Videoları İzlerseniz İstifade Edebilirsiniz…
Sayin Edep,

Bu forumda defalarca anlatilan bir konuyu tekrar etmek lazim geliyor maalesef.
Basit olsun, herkes anlasin:

Reductio ad absurdum, olmayana ergi ya da Osmanlıca abese irca, Latince saçma olana indirgeme anlamına gelir ve bir iddiayı doğru kabul ederek saçma bir sonuca varıp iddianın yanlış olduğu sonucuna ulaşıldığı bir mantık yöntemidir. Bu yöntemde, yanlış olamayacak bir önermeyi zorunlu olarak doğru olduğunu kabul eden üçüncü olanağın dışlanması kanunu kullanılır. Aristo'nun sıkça uyguladığı bir yöntemdir. https://tr.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_absurdum https://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_absurdum
Ayrica su izleyen link de gorulmeli. Ingilizce-Turkce ceviri icin web tarayiciniza bir ceviri eklentisi kurabilir veya bir ceviri sayfasi kullanabilirsiniz. https://en.wikipedia.org/wiki/Proof_by_contradiction

Bu olmayana ergi yonteminin abes oldugunu anlayabiliyorsaniz, zaten sorun yok. Anlayamazsaniz, diger anlayamayanlarla birlikte bir akli noksanin pesinden suruklenir gidersiniz.

Bu arada nacizane onerim, eger takma adinizi degistirmek istiyorsaniz, once halen kullanmakta oldugunuzu dogru yazin. Bir suru genc insan da geliyor bu sayfalara, hem dogru gorsunler, hem dogrusunu ogrensinler, YA HU.

Saglicakla kalin...

Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. -RİNDLERİN AKŞAMI, Yahya Kemal BEYATLI
Alt 29-08-2021, 22:34
Üye

İşte böyleee,
Aslında agır söz kullanma HATADA bazan sinirlenip yazabiliniyor.Genede yazmamak gerek.Bu nasihati çok kere yapmama ragmen bazan bizde elimize sahip cıkamıyoruz galıba.Dedeniz
Alt 29-08-2021, 23:12
Üye

İşte böyleee,
Gelin fikirlerini sevdigim HAMSİ ilahıyatcı HÜSEYİN ATAYI okuyalım.

Anasayfa , Din MÜSLÜMANLIK NAMAZSIZ OLUR AMA AHLÂKSIZ ASLA
MÜSLÜMANLIK NAMAZSIZ OLUR AMA AHLÂKSIZ ASLA
ADMİN 6 SENE ÖNCE YORUM YOK 235
bayram-namazı-nasıl-kılınır12014 bütçe tasarısında Diyanet İşleri Başkanlığı'na ayrılan ödenek tam 5 milyar 442 milyon TL . Eski parayla yaklaşık 5.5 katrilyon TL… Bu rakam 13 Bakanlığın bütçesinden daha fazla…

Peki, ne için harcanıyor bu meblağ? Birilerinin kendi uhrevî ikballeri için kıldıkları Emevî namazlarına imamlık yapan memurlara maaş dağıtmak için… Üstelik bu hoca efendiler bedava lojmanlarda oturup bir de utanıp sıkılmadan cumhuriyetin, Atatürk'ün, O'nun devrimlerinin aleyhine sayıp sövüyorlar. Baksanıza Çanakkale Savaşı'nın o muazzez şehitleri için okunan hutbede Yüce Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün adı bile anılmamış…

Oysa Mustafa Kemal'e borçlu oldukları bu vatanda bilmiyorlar ki, O olmasaydı bugün ezan yerine kilise çanlarının sesleri kulaklarımızda çınlayacaktı. Aslında biliyorlar da işte yularlarını ellerinde tutan sahiplerinin sesi olmak zorunda kaldıklarından zahir, görmek işlerine gelmiyor…

2_ İKİ AĞAÇ BİR, Hani İslâm dininde ruhban sınıfı yoktu? Hani namaz, bundan para kazanan birinin arkasında kılınmazdı? Ne oldu da bugün imamlık, Türkiye'de en çok para eden sektör haline geldi? Türkiye'nin hâlâ "din adamı" ihtiyacı mı var ki, hükûmet neredeyse tüm liseleri, ilköğrenim kurumlarını bir punduna getirip imam-hatip okullarına çeviriyor?

Bu kadar imamı hatibi, hocası, hacısı, cemaat lideri, şeyhi, şıhı ve 600milyon insana hizmet verecek kapasitede camisi olan bir ülkede, neden ahlâksızlık, hayâsızlık, vurgun, talan, hırsızlık hiçbir dönemde olmadığı kadar ayyuka çıkmış? İlkokula giden küçücük kızları bile türbana sokan bir millet nerede hata yapıyor ki, kâfir, gâvur dediği Hristiyan ülkelerin sömürgesi, oyuncağı olmaktan kurtulamıyor?

Herkes bilir ki yüce İslâm'ın evrensel kitabı Kur'an "Ikra" yani "Oku" diyerek başlar. (Alâk Suresi 1. Ayet : Yaradan Rabbi'nin adıyla oku/çağır) Cenab-ı Hakk'ın ilk emri "Oku"dur. Yüce Allah bunu bir emir olarak verir, yani okumak insanoğluna zorunlu kılınmıştır. Burada okumakla kastedilen Kur'an dahil bilgiye erişebileceği her kaynağı okumaktır. Kur'an'ı okumak da "tilavet" ya da "telaffuz" anlamında değil "tedebbür" etme anlamındadır. Yani düşünerek, anlayarak okumayı emreder Kur'an…

11007878_2054990884641637_989768693_nNe ilginçtir, yüce kitabın 2. Ayeti de (Kalem Suresi), yazmayı yüceltir. Ancak Cenab-ı Allah her kuluna yazmayı emretmez. O, ehlinin yapacağı bir iştir. Okumaksa zorunlu kılınan temel bir İBADETTİR ve namaz okumaktan sonra gelir Kur'an'a göre…

Bugün kendilerine İslam ülkesi diyen 56 ülkenin tek bir ortak özelliği vardır; emperyalist Batı'nın sömürgesi olmak! Çünkü İslâm ülkesi yaftalı coğrafyada Kur'an öğretisi değil Emevi arabizminin yobaz ve ceberrut din anlayışı egemendir ve bunun Kur'an diniyle yani Yüce Allah'ın indirdiği dinle hiçbir ilgisi yoktur.

İspatı çok kolay; bir sözde İslâm ülkelerindeki kitap okuma oranlarına bakın bir de Batı ülkelerindeki orana. Bir İslâm coğrafyasında akla, bilime, araştırmaya, ARGE'ye verilen önem ve değere bakın, bir de Batı ülkelerine. Sonuç çok bariz, çok açık değil mi?

10953595_417924898381530_1601986195_nBatı, Kur'an'ın ilk emri "OKU"yu içselleştirdiği, benimsediği için bugün Dünya'ya hükmediyor! Ne ilginçtir ki ilk emri "OKU", ikincisi "YAZ" olan bir kitabı rehber edindiğini belirten İslâm ülkelerinde de bilime, okumaya, sanata adeta müthiş bir direnç gösteriliyor, kin duyuluyor ve düşmanlık sergileniyor. KUR'AN VERİLERİNİN, KUR'AN EMİRLERİNİN AKSİNE…

Sadece dinleriyle övünmekten başka bir şey bilmeyen ve gerici ve bağnaz firavunların diktasında inim inim inleyen sözde İslâm devletlerinde insanlar daha iyi yaşam şartlarına kavuşabilmek için o kâfir dedikleri, gâvur diye küçümsedikleri Batı'ya, bilim ve sanatta çığırlar açan "Hristiyan Ülkelerine" kaçmak için fırsat kolluyor.

ÇÜNKÜ SÖZDE İSLÂM DEVLETLERİNDE KUR'AN'IN HİÇBİR EMRİ, HİÇBİR ÖĞRETİSİ YERİNE GETİRİLMİYOR. İŞTE BUGÜNKÜ MÜSLÜMAN COĞRAFYANIN PERİŞAN HALİNİN TEK VE GERÇEK AÇIKLAMASI BUDUR!

Kur'an'ı rehber edindiğini ilân eden devletlerin rehber edindikleri Kur'an değil, EMEVÎ DİNCİLİĞİDİR ki bu da İslâm'ın ve Allah dininin en büyük düşmanıdır. Emevî dinciliği sadece cehaleti, akıl ve bilim dışılığı, sanat düşmanlığını, fakirliği, üretimsizliği, sömürge olmayı, dilenciliği, IŞİD, El Kaide, Hamas gibi terör örgütlerini yaratır!

Tekrar ediyorum; İslâm'a yamanmış en büyük düşman DİNCİLİKTİR. Emevî cuntasının saltanat aracı haline getirdiği hilâfeti korumak için o gülyüzlü peygamberin vahyinin üstü, Allah düşmanları tarafından örtülmüş, Allah'ın o muhteşem dini, tilâvet gösterilerine ve abartılmış namaz şovlarına dönüştürülmüştür.

34681İŞTE BU ALLAHSIZ, KİTAPSIZ MÜŞRİKLER YÜZÜNDEN KUR'AN, DUVARA ASILIP TAPINILAN BİR PUT; MEZAR BAŞLARINDA ÖLÜLERE OKUNAN GAZELLERİN GÜFTESİ HALİNE GETİRİLDİ.

KUR'AN'IN İNSAN RUHUNU DAHA YÜKSEK BOYUTLARA TAŞIYACAK EVRENSEL ÖĞÜTLERİNİN ÜSTÜ ÖRTÜLDÜ. YERİNİ BİR UYUŞTURUCU VE RİYA KAYNAĞI HALİNE GETİRİLMİŞ MÂÛN NAMAZLARI ALDI.

YANİ DİN, SADECE ABARTILI NAMAZ RİTÜELLERİ ZİNCİRİNE EVRİLDİ. NAMAZ VE ABDEST DE ÖYLE İÇİNDEN ÇIKILMAZ, ÖYLE ÇETREFİLLİ, ÖYLE ZOR ÖTESİ BİR ŞEKLE SOKULDU Kİ ADETA ENGİZİSYON İŞKENCESİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ…

Prof. Dr. Hüseyin ATAY der ki: "NAMAZ ZURNANIN SON DELİĞİDİR."

İKİ REKÂT YAT KALK, ORUÇ TUT, 80 DEFA HACCA GİT, AMA PESPAYELİĞİN, AHLÂKSIZLIĞIN, YALANCILIĞIN, SOYGUNCULUĞUN EN TUMTURAKLISINI, EN AŞAĞILIKÇASINI DA HAYATININ BİR PARÇASI HALİNE GETİREREK MASUMLAŞTIR. BİR DE HİÇ UTANIP SIKILMADAN BU REZİLLİKLERİNE KILIF OLMASI İÇİN HADİS ADI ALTINDA BİR SÜRÜ SAÇMA SAPAN LAF UYDURUP, PİSLİĞİNİ, EŞKIYALIĞINI DİNLEŞTİR VE NORMALLEŞTİR. YAZIKLAR OLSUN BUNLARA İNANANA, YAZIKLAR OLSUN ALLAH RESULÜNÜ BU İĞRENÇLİKLERİNE ORTAK EDENLERE…

Prof. Dr. Yaşar Nuri ÖZTÜRK, bir yazısında şöyle diyor:

"Dinin de ahlakın da esası dürüstlüktür. Yani olduğun gibi görünmek veya göründüğün gibi olmak…

Akıl, Kur'an ve Peygamber bize şunu söylüyor:

güzel ahlakMüslümanlık namazsız olur ama ahlaksız olmaz.

Türkiye'de dayatılan Arap-Emevî yapımı din, bunun aksini iddia ediyor. Ona göre, Müslümanlık namazsız olmaz ama ahlaksız olur.

Meseleye Kur'an penceresinden baktığınızda şunu görüyorsunuz: Zaafların bulunması insanı ahlaksız yapmaz, hatalı yapar, günahkâr yapar. Hatalar tamir edilir, günahlar ise tanrısal rahmet tarafından affedilir. Hatalı olmak bir zaaftır, sürçmedir. Ahlaksızlık ise kötü niyet ürünüdür, bir temel çürümedir.

Türkiye'deki akıl almaz çarpıklıkların başında din-ahlak ilişkisindeki çelişki gelmektedir.

Türkiye, görülmedik bir hızla dincileşirken, görülmedik bir hızla da ahlaksızlaşmaktadır. Yalancılık, dolandırıcılık, yolsuzluk, düzenbazlık… gibi temel bozukluklar listesinde her gün biraz daha yukarılara çıkışımız, dünyanın izlediği ve bizim de önümüze koyduğu bir gerçektir.

Ne yazık ki Türkiye, yalandan hırsızlığa, kamu kaynaklarını talandan mafya zulümlerine kadar her türlü suç ve rezilliğin, her türlü ahlaksızlık ve düşüklüğün doruğa tırmandığı bir ülke haline gelmiş bulunuyor."

Sevgili Yaşar Nuri ÖZTÜRK'e selâm olsun.

resimli-anlamli-mesajlar13Bugünün Türkiye'sinde en çok prim yapan olgu DİNCİLİKTİR. Dincilik, yani din pazarlamasını meslek haline getirmiş bir kısım insan suretindeki mahlûkun sahtekârlıkları ve ikiyüzlülükleri ile AHLÂKSIZLIK adeta dinin içine sokulmuştur. 7 yaşındaki kızlarla evlenebilirsiniz, ölmüş eşinizle yarım saat içinde seks yapabilirsiniz gibi akla hayale sığmayan düşünceleri İSLÂM'a mal eden, Müslümanlığın bir parçası gibi gösteren zihniyet işte bu çürümüşlüğün, bu ahlâksızlığın en büyük tezahürüdür.İlahiyatcı rizeli HÜSEYİN ATAY hoca.

Önerilen Siteler