Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 23-07-2012, 11:25
kursat76 kursat76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Zeyd ile Zeynebin hikayesini duyduktan sonra,ne zaman Zeynep adini duysam icimde bir burukluk bir huzun olusurdu.(Zeydinki de cok beter ama o isimle karsilasmiyoruz).Simdi Safiyeyi duydum.Vay canina beee.Buna yurek dayanmaz.
Alt 30-07-2012, 05:15
hatac hatac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Orta Çağ'a gelindiğinde kilisenin dayattığı gericilikten ötürü hiç kimse dinlerle çelişen düşüncelerini açıkça ortaya koyamamıştır. 18.yüzyıl Aydınlanma çağında Baron d'Holbach ve Denis Diderot gibi dine karşı tepkileri koyan düşünürler olduysa da, ateizm en parlak dönemini 19-20.yüzyılda Ludwig Feuerbach, Karl Marx, Friedrich Engels, Vladimir Lenin ve diğer bütün diyalektik maddeci filozoflar ile geçirmiştir.

Sokrates, mevcut tanrıları sorgulamaya ilham verdiği gerekçesi ile suçlanmıştır. O, ruhlara inanan bir insan olarak tam manasıyla ateist olamayacağını ifade etse de idama mahkûm olmaktan kurtulamamıştır.

Critias'ın görüşü, dinin insanlar tarafından yaratıldığı ve insanları korkutarak onlara belirli kurallar dayatan bir sistem olduğudur.

Vikipedia

Biraz da kendi görüşlerimi ekleyeyim, dinler insanlar tarafından üretilen ve sapkınlık, şiddet vs unsurlar içeren saçmalıklardır. Yani Kuran denilen kitabın mealini küçük çocuklar bile okusalar gökten inmediğini anlarlar.

Sizce Allah böyle bir ayet gönderir mi?
"Ey iman edenler! Peygamberin evlerine vaktine bakmaksızın ve yemeğe izin verilmedikçe girmeyin. Fakat çağırıldığınız vakit girin. Yemeği yediğinizde de hemen dağılın. Sohbet etmek için de izinsiz girmeyin. Çünkü bu haliniz peygambere eziyet veriyor, ama o sizden utanıyor. Fakat Allah gerçeği söylemekten utanmaz. Hem O'nun hanımlarına bir ihtiyaç soracağınız vakit de perde arkasından sorun. Böyle yapmanız hem sizin kalbleriniz ve hem de onların kalbleri için daha temizdir. Hem sizin Resulullah'a eziyet etmeye hakkınız yoktur. Ondan sonra hanımlarını da ebediyyen nikâh edemezsiniz. Çünkü bu Allah katında çok büyük bir günahtır."

Yani Allah'ın başka işi mi yok da bu kadar uzun açıklamalar yapsın Muhammed'in günlük yaşamıyla ilgili. Yani evine gelen insanlardan kendisi rahatsız oluyor ve onlardan kurtulmak için Allah'ı araya sokuyor. İnsanlar tarafından oluşturulduğu artık açık olan bir kitabı zorla bize dayatıyorlar.

"Ganimetler Allah'ın ve resülünündür" ayeti de zaten yapılan savaşların çok kutsal bir amaç için değil de ganimet ve cariyeler için yapıldığını gösteriyor. Biliyorsunuz Muhammed zevklerine düşkünmüş ve kadınları seviyormuş
Alt 30-07-2012, 05:42
Üye

vishnu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben bu safiyye olayını falan çok araştırdım hepsi doğru çıktı.tabi daha nice katliamlar var tanrı asla onları emretmezdi.daha baştan kervan soygunları ve öldürmeleri oluyor medine devrinde.kendisine karşı çıkan herkeside cehennemlik yapıyor.
Savaşların kutsal bir amaçla yapılmadığı zaten ortadadır. Ganimet ve cariye işte başka ne olacak, gerçekten yaşadığı döneme göre müthiş bir zeka yani insanları korkutarak amaçlarına ulaşmayı başaran çok az insan vardır. Okuma yazma bilmeyen koyun çobanından ne bekleyebilirsiniz, 20 yaşındayken parası için Hatice'yle evlendi. Hatice hayattayken yapamadıklarını, öldükten sonra yaptı 30 tane kız aldı o öldükten sonra, bu da ona karşı hiç bir sevgisi olmadığını gösteriyor. Muhammet çok fakirdi ve ganimet için kervanlara saldırması normaldir.Kurandaki "Kafirleri tepeleyin," "Kafirleri öldürün" gibi ayetler mesela, neden adamı öldürüyorlar suçu ne efendim inanmamış, inanmaz tabi adamın elinde ne var ne yok almak amaçları kim inanır, ayrıca inanmadı diye de adamın öldürülmesi bunlar kabul edilebilecek şeyler mi? Ayrıca cehennem hikayesi ne kadar mantıklı Allah'ın da hiç işi yok inanmayanlar için öbür tarafta cehennem hazırlıyor. Dönemim insanları o kadar saflar ki Muhammet de onların bu cahilliğinden faydalanıyor.
Alt 30-07-2012, 06:51
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Safiyye olayını ilk olarak islamiyetgerçekleri sitesinde okumuştum.
Yıllar geçti ancak hala aklıma ara ara geliyor ve içimin acımasına neden oluyor. Sahiden hayatın en ufak bir adaleti yok. Hayatta olan yetişkin tüm erkek yakınlarınızın kafası kesiliyor, genç kızlar tecavüz amaçlı bölüşülüyor, küçük çocuklar köle pazarında satılmak için paylaşılıyor. Bunların hepsinin gözünüzün önünde çok kısa bir süre içerisinde olması yetmezmiş gibi hayat " sana bu kadar acı yetmez" deyip üstüne bir de tüm bunları yaptıran kişinin tecavüzüne uğrattırıyor ve onun karısı yaptırıyor. Oldu olacak kafasına bir de meteor düşseydi tam olurdu.

Muhammedin nasıl bu kadar acımasız olabildiğini aklım almıyor doğrusu.
Alt 05-08-2012, 16:09
Üye

vishnu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
şia döneminde islamı tekrar okumaya başladım. kervanlara ve kabilelelere saldırılar şiddet emirleri. bunlar beni iyice şüpheye soktu. hayatus sahabe kitabında okuduğum bir olay beni tir tir titretti.olay şu idi

Ka 'b b. Esref' in Öldürülüsü

Peygamberimiz Aleyhisselam:

"Allah' im! Beni, diledigin sekilde, E sref' in oglundan kurtar! Çünkü o kötülügünü siirleriyle ilan ve nesr etmektedir" diyerek Allah' a dua etti.

"Benim için, Ka'b b. Esref'in hakkindan gelecek kim var? Çünkü o Allah' i ve Resûlünü incitmistir. Bizim için, kim Esref'in oglunun hakkindan gelir?
Çünkü o bize karsi düsmanligini ve hicivlerini açiga vurmus, Kureys müsriklerine gidip onlari bizimle çarpismaya hazirlamis bulunmaktadir.
Bunu, Yüce Allah bana haber verdi" buyurdu. Abduleshel ogullarinin kardesi Muhammed b. Mesleme:

"Yâ Rasûlallah! Senin için, onun hakkindan gelecek, ben varim! Onu öldürmemi istiyorsan, onu ben öldürürüm" dedi.

"Buna gücün yeterse, evet, yap!" buyurdu. Muhammed b. Mesleme, evine döndü. Üç gün bekledi. Birsey yemedi, içmedi. Kendi kendine düsündü durdu.

Bu durum Peygamberimiz Aleyhisselama anilinca, Peygamberimiz Aleyhisselam onu çagirdi ve kendisine:

"Sen ne için yemeyi içmeyi biraktin?" diye sordu. Muhammed b. Mesleme:

"Yâ Rasûlallah! Sana bir söz söylemistim. Onu yerine getirebilecek miyim, yoksa getiremeyecek miyim; bilemiyorum" dedi.

"Sana ancak gücünün yetebilecegini yapmak düser! Sen onun isini Sa'd b. Muaz'la bir istisare et! " buyurdu.

Muhammed b. Mesleme:

"Yâ Rasûlallah! Her halde, Ka'b'a, senin aleyhinde birseyler de söylememiz gerekecek! ?" dedi. Peygamberimiz Aleyhisselam:

"Istediginizi söyleyiniz! Siz bu hususta serbestsiniz!" buyurdu.

Muhammed b. Mesleme Sa'd b. Muaz'a gidip durumu anlatinca, Sa'd b. Muaz:

"Allah' in bereketiyle git! Kardesimin oglu Hâris b. Evs b. Muaz ile Abbâd b. Bisr, Ebu Abs b. Cebr ve Ebu Nâile b. Silkân'ida yanina al! " dedi. Bunun üzerine;
Muhammed b. Mesleme, Ebu Nâile Silkân b. Selâme (Ka'b'in sütkardesi idi) , Abbâd b. Bisr, Hâris b. E vs b. Muaz, Ebu Abs b. Cebr toplanarak Ka'b b. Esref'i
öldürme isini konusup kararlastirdilar. Muhammed b. Mesleme, Ka'b' in yanina vardi. Ona (Peygamberimizi kasdederek):

"Su kisi, bizden sadaka istedi ve bize agir vergi teklif etti. Ben de, ödünç birsey almak için sana geldim!" dedi. Ka'b b. E sref de, Muhammed b. Mesleme'nin
dedigi gibi söylendi ve:

"Muhakkak, o, sizin usancinizi daha da arttiracaktir! " dedi. Muhammed b. Mesleme:

"Ne yapalim ki, bir kez ona uymus bulunduk! Kendisini derhal birakmak istemiyoruz.

Bakacagiz: Onun hali ne olur? Sonuna kadar bekleyecegiz!

Simdi, biz senin bir vesk veya iki vesk* ödünç hurma vermeni istiyoruz!" dedi.

Ka'b b. Esref:

"Peki! Siz bana bu hususta rehin veriniz!" dedi. Muhammed b. Mesleme ile arkadaslari:

"Rehin olarak ne istersin?" diye sordular.

Ka'b b. Esref:

"Kadinlarinizi! " dedi.

Muhammed b. Mesleme ve arkadaslari:

"Kadinlarimizi sana nasil rehin verebiliriz?! Sen bugün Arabin en yakisikli simasisin! " dediler.

Ka'b b. Esref:

"Öyle ise, ogullarinizi rehin olarak veriniz! " dedi.

Muhammed b. Mesleme ve arkadaslari:

"Ogullarimizi nasil rehin olarak verebiliriz?! Sonradan, bunlardan herhangi biri 'Bir-iki deve yükü hurmaya rehin olundu!' diye yerilir ki, bu, bizim için temelli bir ayip olur. Fakat, biz sana silahlarimizi, zirhlarimizi terhin edelim! Silahta, borcu ödemede yeterlilik vardir" dediler.

Ka'b b. Esref de:

"Silahta, borç ödeme yeterliligi var! " dedi. Kendisine gelmeleri için bir zaman da tayin etti. Muhammed b. Mesleme, belirlenen gece, Ka'b b. Esref'e geldi, kale disarisindan seslendi. Yaninda Ka'b'in sütkardesi Ebu Nâile de vardi. Ka'b, onlari kale içine davet etti ve karsilamak için de yanlarina indi. Ka'b'in karisi, Ka'b' a:

"Sen bu saatte nereye çikiyorsun?! " diye itiraz etti ise de, Ka'b:

"Bu seslenen, Muhammed b. Mesleme ile sütkardesim Ebu Nâile'dir!" diye karsilik verdi. Kadin:

"Emin ol; ben bir ses isittim ki, ondan kan damliyor! " dedi.

Ka'b:

"O, benim kardesim Muhammed b. Mesleme ile sütkardesim Ebu Nâile'dir!

Hem, kerim olan genç, geceleyin kiliç darbesine çagrilsa bile, o çagriya muhakkak icabet eder! " dedi.

Muhammed b. Mesleme, kendisiyle birlikte Ebu Abs b. Cebr'i, Hâris b. E vs'i ve Abbâd b. Bisr'i de kaleye soktu.

Muhammed b. Mesleme bu arkadaslarina önceden söyle direktif vermisti:

"Ka'b gelince, ben onun basini tutup saçini koklarim. Siz, Ka'b'in basini benim sikica yakaladigimi görünce, hemen kiliçlarinizi siyirip Ka'b'a vurun!"

Ka'b b. E sref; üstün giyimli, kusamli, hamâilli (kayisli) olarak, etrafina güzel kokular saçarak misafirlerin yanina inince, Muhammed b. Mesleme:

"Bugünkü gibi güzel koku duymadim! " diyerek ona yaklasti.

Ka'b b. Esref:

"Sen ne saniyordun? Arabin en güzel kokulu kadinlari benim gögsümde yasiyor! " dedi. Muhammed b. Mesleme:

"Senin basini, saçini koklamama müsaade eder misin?" diye sordu.

Ka'b b. Esref:

"Evet! Ederim" dedi. Muhammed b. Mesleme, onun saçini kokladi. Arkadaslarina da koklattiktan sonra, Ka'b b. Esref'e:

"Senin saçini bir kez daha koklamama müsaade eder misin?" diye sordu.

Ka'b b. Esref:

"Evet! Ederim" dedi.

Muhammed b. Mesleme, Ka'b'in basini simsiki yakalar yakalamaz, arkadaslarina:

"Vurun! " dedi.

Vurup öldürdüler.

Ka'b vurulup yere düstügü zaman öyle bir çiglik kopardi ki, çevredeki kalelerden, çiralarini yakmayan kalmadi.

Fedailer hemen oradan uzaklastilar. Hâris b. E vs b. Muaz, Ka'b' a vurulan kiliçlardan birisinin dokunmasiyla yaralanmisti. Arkadaslarina
yetismekte güçlük çekiyor, gittikçe geride kaliyordu.

Islâm mücahidleri; Benî Ümeyye b. Zeyd mahallesi üzerinden, Benî Kurayzalara dogru gittiler, Buas mevkii üzerinden, Urays harresine yükseldiler.
Gerilerinde kalan Hâris b. E vs' i orada biraz beklediler.

Onu tasiyarak gecenin sonuna dogru Medine' ye eristiler. Yahudiler kaleden inip mücahidleri takipte baska bir yola saptiklarindan, onlari yakalamaya
muvaffak olamadilar.

Mücahidler, Allah düsmani Ka'b' i öldürdüklerini Peygamberimiz Aleyhisselama haber verdiler. Ka'b b. Esref'in öldürülüsü, Yahudileri korkuttu. Peygamberimiz Aleyhisselam, sahabilerine:

"Yahudi ricâlinden, öldürmeye firsat bulabildiklerinizi öldürün! " buyurdu. Çünkü, onlar Peygamberimiz Aleyhisselam ve ashabiyla yapmis olduklari anlasmayi bozmus, Allah ve Resûlullah'la çarpisma yolunu tutmuslardi. Ka'b'in öldürülüsü, yalniz Yahudileri degil, ayni zamanda, onlarla isbirligi yapan müsrikleri de korkuttu. Ka'b b. Esref'in öldürüldügü gecenin sabahi olunca, Yahudilerden bir topluluk, Peygamberimiz Aleyhisselamin yanina geldiler ve:

"Büyüklerimizden birisi olan adamimiz geceleyin hiç sebepsiz ve suçsuz olarak öldürüldü! ?" dediler.

Peygamberimiz Aleyhisselam; Ka'b b. E sref' in yaptiklarini, Kureys müsriklerini Müslümanlarla çarpismaya kiskirtip hazirladigini, Müslümanlari rahatsiz etmekten geri durmadigini hatirlatti ve:

"O, kendinden olan diger kimseler gibi yerinde ve kabinda durmus olsaydi, öldürülmezdi. Fakat, o bizi hep rahatsiz eder, siirle yerer dururdu. Sizden her kim böyle yaparsa, cezasi kiliçtir! " buyurdu ve onlari Müslümanlarla aralarinda bir musalaha yazisi yazmaya davet etti. Bunun üzerine, Remle binti Hâris'in evinde, hurma agacinin altinda bir musalaha yazisi yazildi. Bu yazi, Hz. Ali'nin yaninda bulunduruldu. Ka'b b. E sref, Hicretin 25. ayinda, Rebiülevvel ayindan 14 gece geçtikten sonra öldürülmüstür.
Yani bir dini yaymak için insanların öldürülmesi falan baştan belli amacın eşkiyalık yaparak insanların ellerinde ne var ne yok almak, yani herşey o kadar ortadaki adam inanmadı vay öldürün ya böyle şey olur mu? İnanmıyorsa inanmasıN sana ne kardeşim... Eğer insanlar birbirlerini öldürüyorlarsa orada mutlaka mal mülk ya da toprak kavgası vardır, din ise gerçekleri örten bir maske hepsi bu... Ya insanlar arka plandaki gerçekleri nasıl fark etmiyorlar anlamıyorum
Alt 10-07-2015, 17:23
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bu arada 6 sene oldu dinsiz olalı.islama geri dönmem mumkun değil. bu arada ben işid şiddet yapıyor falan dıye islamı bırakmam bizzat kuran savaşı öşdürmeyi emrediyor.

insan olsak yeter
Alt 22-01-2016, 11:49
epoxe epoxe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çok güzel anlatmışsın anlattıklarını ben de araştıracağım.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil