Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-05-2019, 17:19
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili hürmetli;ne mutlu size..
Farklı dinlerin veya farklı insanların varlığından haberdar olmak,bu konulara bakış açımızı muhakkak değiştirir..Bu bağlamda farklılık çok önemli..İnsanların bir takım yollardan geçmesi için,farklı olan her şeye ilgi duyması çok önemli..Üniversiteler,hatta askerlik bile,hayata bakış açımızı değiştirecektir..Çünkü farklı şeyler deneyimliyoruz..
Bu çok önemli bir konu..Bilimsel anlamda da çok önemli..Mesela biyolojide ''mutasyon'' denilen şey,türleri meydana getiren şeydir ve mutasyon da,bu farklılık dediğimiz şeydir..Yani farklı olmak,içinde bulunduğunuz canlılığa fark katan bir şeydir..Modern toplumlar,bunun farkında olduğu için,farklı olanlara inanılmaz değer veriyorlar ama Türkiye gibi çağın çok gerisinde kalmış toplumlarda,farklılık adeta terörle eşdeğer görülüyor..Bu da,Türkiye gibi toplumların neden modern toplum olmadıklarını net bir şekilde gösterir..

Ben de dini eğitim almış bir ateistim..Detaya girmeye gerek yok..
Bir yerde ''kırılma noktası'' oluyor..Benim kırılma noktam,İlhan Arsel'in ''şeriat ve kadın'' isimli kitabını okurken gerçekleşti..Kitabı okurken,''ben Müslüman olamam,yeter artık'' gibi şeyler dedim..İlhan Arsel müthiş bir insan..O kadar güzel yazmış ki,tıkanıp kalıyorsunuz..Özellikle Muhammed'in eşleri ile arasındaki ilişkiler,ufak detaylar,canımı çok sıkmıştı..

Sevgiler..
Alt 06-05-2019, 11:13
hurmetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hurmetli hurmetli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben de dini eğitim almış bir ateistim..Detaya girmeye gerek yok..
Bir yerde ''kırılma noktası'' oluyor..Benim kırılma noktam,İlhan Arsel'in ''şeriat ve kadın'' isimli kitabını okurken gerçekleşti..Kitabı okurken,''ben Müslüman olamam,yeter artık'' gibi şeyler dedim..İlhan Arsel müthiş bir insan..O kadar güzel yazmış ki,tıkanıp kalıyorsunuz..Özellikle Muhammed'in eşleri ile arasındaki ilişkiler,ufak detaylar,canımı çok sıkmıştı..

Sevgiler..
Merhaba sevgili ahlaksız,
Farklılık aslında bir nimet. Buna varyasyon da diyebiliriz. Biyoloji varyasyon üzerine kuruludur. Varyasyon olmasa hiçbir yeni şey olmaz.
İlhan Arselin o kitabını ben de iki defa okudum. Ama müslümanken değil. Çünkü müslümanken o tip kitaplara peşin hükümle yaklaşılıyordu ve hiç yakınına varmak niyeti taşınmıyordu. Ben İlhan Arseli de o meşhur kitabını da biliyordum ama adama din düşmanı gözüyle bakınca söylediği hiçbir doğrunun önemi yoktu.
Din ile lgili ilk sorgulamalarımı yapmaya başladığımda okudum ilkin. İkincisini de sanırım iki yıl önce okudum.
Malesef hayatında kıymeti anlaşılmamış, hatta öldükten sonra bile anlaşılmamış insanlardan birisi. Çok iyi biliyorum ki (veya tahmin ediyorum ki) o insanları seviyordu ve insanlar için bir şeyler yapmak çabasındaydı.
sevgiler.
Alt 06-05-2019, 19:09
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hurmetli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba sevgili ahlaksız,
Farklılık aslında bir nimet. Buna varyasyon da diyebiliriz. Biyoloji varyasyon üzerine kuruludur. Varyasyon olmasa hiçbir yeni şey olmaz.
İlhan Arselin o kitabını ben de iki defa okudum. Ama müslümanken değil. Çünkü müslümanken o tip kitaplara peşin hükümle yaklaşılıyordu ve hiç yakınına varmak niyeti taşınmıyordu. Ben İlhan Arseli de o meşhur kitabını da biliyordum ama adama din düşmanı gözüyle bakınca söylediği hiçbir doğrunun önemi yoktu.
Din ile lgili ilk sorgulamalarımı yapmaya başladığımda okudum ilkin. İkincisini de sanırım iki yıl önce okudum.
Malesef hayatında kıymeti anlaşılmamış, hatta öldükten sonra bile anlaşılmamış insanlardan birisi. Çok iyi biliyorum ki (veya tahmin ediyorum ki) o insanları seviyordu ve insanlar için bir şeyler yapmak çabasındaydı.
sevgiler.
Sevgili hurmetli;Peygamberin çok eşli olmasını veya savaşlara katılmasını veya infaz emirlerini filan anlıyabiliriz..O dönemin konjonktürü filan der ve geçeriz..Yalnız ufak nüanslar önemli..İlhan Arsel,hadis literatürüne hakim olduğu ve bu konuda objektif olduğu için,önümüze bir resim koyuyor..Ben bu resme baktım ve ''bu kişi benim peygamberim olamaz'' dedim,bu kadar net..Bu resmi siz de biliyorsunuz..
Bir sürü eşi/kadını var..Eşlerini sıraya dizmiş..Salı şununla,Cumartesi bununla gibi..Sırayı bozuyor ve eşleri arasında kavga çıkarıp kenardan izliyor..Bunu ben kabul edemedim..
Üstelik böyle şeyler yapıp,tutup ''cinsi münasebetim zayıf,bana yardım et'' diye Cebrail'le iletişime filan giriyor..Trajikomik..
Sevgiler..
Alt 07-05-2019, 15:27
hurmetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hurmetli hurmetli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
..Ben bu resme baktım ve ''bu kişi benim peygamberim olamaz'' dedim,bu kadar net..Bu resmi siz de biliyorsunuz..
Bu resmi halihazırda müslüman olanlar da görüyor ve diyorlar ki peygamberin cinsel gücü çok yüksek. yok kırk erkeğin gücünde, yok normale göre dokuz kat fazla gibi yakıştırmalar. Ama Hatice ile evliyken tek eşli ve genç, yani cinsel gücünün daha yüksek olması gereken bir dönem ama nedense?! o zaman tek eşle yetiniyor. kimse o zaman niye cinsel gücü yüksek değildi diye sormuyor tabi.
Ayrıca, dullara kol kanat germek için çok eşli olduğunu sananlar da var. Yani resmi öyle gösteriyorlar bazı zavallılara.
Diğer dinler neyse de İslamdan çıkmak için peygamberin, para ve güce eriştikten sonra değişen bu cinsel hayatı; üstüne üstlük azhap suresinde olduğu gibi, kendi keyfi için ayetler koyması yeter de artar.
Anlayan ve sorgulayan için tabi.

Önerilen Siteler